PDA

Επιστροφή στο Forum : Αγορά tablet



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 [93] 94 95 96

puntomania
27-03-17, 15:45
Έχει να προτείνει κάνεις ταμπλετακι 7αρι που να περνει usb ethernet και παράλληλα να φορτίζει?

maddoctor
29-03-17, 14:31
Πληροφοριακά στο igeekphone (https://www.igeekphone.com/enjoy-chuwi-hi13-more-from-chuwi-7th-anniversary-in-3-day-flash-sale/) που γράφω, υπάρχει άρθρο που λέει ότι η μαμά εταιρεία Chuwi, δίνει το Chuwi Hi13 αλλά και άλλα μοντέλα, με 25%OFF. Δεν ξέρω με ποια μαγαζιά συνεργάζεται για να πάρετε την έκπτωση, ψάχτε το όποιος ενδιαφέρεται.

Aurumnus
21-04-17, 19:38
Cube iWork 10 Flagship Ultrabook Tablet PC Type-C - BLACK (http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_362211.html?wid=3) στα €158.91 από EU Warehouse αξίζει;

RASTAVIPER
21-04-17, 21:21
Cube iWork 10 Flagship Ultrabook Tablet PC Type-C - BLACK (http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_362211.html?wid=3) στα €158.91 από EU Warehouse αξίζει;
Το εχω και ειναι φοβερο μηχανακι.
Η τιμή δεν ειναι καλη.
Κοιτα και σε αλλα καταστηματα.

maddoctor
21-04-17, 22:23
Cube iWork 10 Flagship Ultrabook Tablet PC Type-C - BLACK (http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_362211.html?wid=3) στα €158.91 από EU Warehouse αξίζει;


Το εχω και ειναι φοβερο μηχανακι.
Η τιμή δεν ειναι καλη.
Κοιτα και σε αλλα καταστηματα.

Θα συμφωνήσω. Τώρα το διάβαζα στο itechnews.gr για κάτω από 100$, αλλά από Κίνα όμως. Επίσης πολύ καλά μηχανάκια είναι και τα Chuwi και στο λέω από προσωπική εμπειρία, εάν βρεις κάτι που σε καλύπτει (έχω το Chuwi Hi10 Plus).

raspoutiv
21-04-17, 22:41
εμένα το Hi10 που χα πάρει λόγω υπερβολικά χαμηλής τιμής (50€), μου βγήκε τζούφιο
μπαταρία που άδειαζε για πλάκα και οθόνη με νερά περιφερειακά όταν πρωτοανάβει

το mipad 3 έχει χειρότερο cpu απ το mipad 2 ή μου φαίνεται;

maddoctor
21-04-17, 22:47
εμένα το Hi10 που χα πάρει λόγω υπερβολικά χαμηλής τιμής (50€), μου βγήκε τζούφιο
μπαταρία που άδειαζε για πλάκα και οθόνη με νερά περιφερειακά όταν πρωτοανάβει

το mipad 3 έχει χειρότερο cpu απ το mipad 2 ή μου φαίνεται;

Το Xiaomi Mi Pad τροφοδοτείται από έναν υψηλής απόδοσης επεξεργαστή της MediaTek με συχνότητα ρολογιού στα 2.1GHz γράφει στο gizchina greece, ενώ το Mi Pad 2 έχει Intel Cherry-Trail Z8500 Quad Core 1.84GHz

raspoutiv
21-04-17, 22:51
Το Xiaomi Mi Pad τροφοδοτείται από έναν υψηλής απόδοσης επεξεργαστή της MediaTek με συχνότητα ρολογιού στα 2.1GHz γράφει στο gizchina greece, ενώ το Mi Pad 2 έχει Intel Cherry-Trail Z8500 Quad Core 1.84GHz

ναι αυτό πρακτικά σε τι μεταφράζεται;
μιλάω για επιδόσεις σε κανονική χρήση, όχι απαιτητικά παιχνίδια δλδ

από ότι είδα ο Cherry Trail είναι καλύτερος, κι ακόμα κι ο Tegra του mipad 1 δεν υστερεί και πολύ. εκεί που το περίμενα πως και πως μου φαίνεται τελείως σπατάλη, αντί για αναβάθμιση (απ το 1 που έχω)

maddoctor
21-04-17, 23:13
Εγώ όπως είπα έχω το Chuwi Hi10 Plus, που έχει τον Ζ8350 και παίζει μια χαρά τα παιχνίδια. Υποθέτω ο 8500 θα τα παίζει ακόμα καλύτερα. Τώρα τι διαφορά έχει με τον ΜΤΚ, δεν ξέρω. Να βγει, να δούμε συγκριτικά τεστ και βλέπουμε. Γιατί θέλεις να πάρεις γουρούνι στο σακί?

raspoutiv
21-04-17, 23:17
Εγώ όπως είπα έχω το Chuwi Hi10 Plus, που έχει τον Ζ8350 και παίζει μια χαρά τα παιχνίδια. Υποθέτω ο 8500 θα τα παίζει ακόμα καλύτερα. Τώρα τι διαφορά έχει με τον ΜΤΚ, δεν ξέρω. Να βγει, να δούμε συγκριτικά τεστ και βλέπουμε. Γιατί θέλεις να πάρεις γουρούνι στο σακί?

μα γι αυτό κοίταζα μόνο για mipad, για να μην είναι γουρούνι στο σακί

RASTAVIPER
22-04-17, 08:56
Θα συμφωνήσω. Τώρα το διάβαζα στο itechnews.gr για κάτω από 100$, αλλά από Κίνα όμως. Επίσης πολύ καλά μηχανάκια είναι και τα Chuwi και στο λέω από προσωπική εμπειρία, εάν βρεις κάτι που σε καλύπτει (έχω το Chuwi Hi10 Plus).

Πού το βρήκες κάτω από 100$?
Δεν γίνεται αυτό που λες.
Το συγκεκριμένο μηχανάκι έχει κρατήσει ψηλά την τιμή γιατί είναι εξαιρετικό μηχανάκι.
Το dual boot μοντέλο δεν παίζει κάτω από 140€.

maddoctor
22-04-17, 11:13
Πού το βρήκες κάτω από 100$?
Δεν γίνεται αυτό που λες.
Το συγκεκριμένο μηχανάκι έχει κρατήσει ψηλά την τιμή γιατί είναι εξαιρετικό μηχανάκι.
Το dual boot μοντέλο δεν παίζει κάτω από 140€.
Μπες στο itechnews.gr και θα το δεις. Το έχει με εκπτωτικό κουπόνι λέει. Έχει αρχίσει ν'ανεβάζει αρκετά θέματα με τέτοια κουπόνια.

RASTAVIPER
22-04-17, 16:10
Μπες στο itechnews.gr και θα το δεις. Το έχει με εκπτωτικό κουπόνι λέει. Έχει αρχίσει ν'ανεβάζει αρκετά θέματα με τέτοια κουπόνια.

Τελείως άλλο μηχανάκι:
ntel CR V2 Z3735F χρονισμένο στα 1.8GHz. Συνοδεύεται από 2GB RAM και 32GB εσωτερικού χώρου, ενώ μπορεί να επεκταθεί με SD κάρτα κατά 32GB ακόμα. Το Cube i10 όπως γράψαμε και στην αρχή είναι dual boot και υποστηρίζει Android 4.4 και Windows 10.

Αυτό που λέμε έχει άλλη cpu, άλλη Ραμ, άλλο Android κλπ.π

Πώς την πάτησες εσύ έτσι;;

maddoctor
22-04-17, 17:39
Τελείως άλλο μηχανάκι:
ntel CR V2 Z3735F χρονισμένο στα 1.8GHz. Συνοδεύεται από 2GB RAM και 32GB εσωτερικού χώρου, ενώ μπορεί να επεκταθεί με SD κάρτα κατά 32GB ακόμα. Το Cube i10 όπως γράψαμε και στην αρχή είναι dual boot και υποστηρίζει Android 4.4 και Windows 10.

Αυτό που λέμε έχει άλλη cpu, άλλη Ραμ, άλλο Android κλπ.π

Πώς την πάτησες εσύ έτσι;;
Σωστός. Έγραφε Cube iWork10 και εγώ διάβασα Cube i10.

lewton
07-05-17, 11:41
Αν αγοράσω νέο tablet και πάω σε κάποιο από αυτά τα dual boot Android/Windows10, θα μπορώ να το χρησιμοποιώ ως Windows υπολογιστή για να "παίζω" με κάτι παλιές συσκευές Android (να περνάω roms, fastboot etc);

raspoutiv
07-05-17, 11:44
Αν αγοράσω νέο tablet και πάω σε κάποιο από αυτά τα dual boot Android/Windows10, θα μπορώ να το χρησιμοποιώ ως Windows υπολογιστή για να "παίζω" με κάτι παλιές συσκευές Android (να περνάω roms, fastboot etc);

θεωρητικά ναι. αρκετοί χρήστες αναφέρουν το ίδιο
εγώ σε 8άρι tablet με dual boot, τα windows δε θέλω να τα βλέπω. αν σκεφτείς τη δύναμη και την αξιοπιστία των tablets, θα λεγα πως η χρήση τους ως υπολογιστή ακόμα δεν είναι εφικτή

lewton
07-05-17, 11:55
Με βλέπω για Cube iWork 10.
Και διαβάζω στο Gearbest: "This Android/Windows device is designed to function specifically with the current Android/Windows OS installed on it. Any alterations such as upgrades, modding with custom ROM, rooting or flashing the Android device with other firmware will automatically cause the device experience matters as well as void the device's warranty. Please think twice before operating all these actions."
Για να είμαι σίγουρος, τα Windows κανονικά γίνονται update ε;
Εννοείται ότι το Android δε θα δει ποτέ update, αλλά το θέλω απλά και μόνο για παιχνίδια και άλλα apps και με τόσα που κοστίζει δεν με ενοχλεί. Αλλά θέλω τα Windows να παίρνουν updates.

- - - Updated - - -


θεωρητικά ναι. αρκετοί χρήστες αναφέρουν το ίδιο
εγώ σε 8άρι tablet με dual boot, τα windows δε θέλω να τα βλέπω. αν σκεφτείς τη δύναμη και την αξιοπιστία των tablets, θα λεγα πως η χρήση τους ως υπολογιστή ακόμα δεν είναι εφικτή

Η ερώτηση έγινε γιατί ο παλιός Window υπολογιστής τα έφτυσε και χρειάζομαι υπολογιστή με Windows για να διορθώνω το "κακό" όταν συμβεί. Πχ σε πρόσφατο update του lineageos το Nexus 10 έφαγε κόλλημα και επειδή δεν είχα zip που να δουλεύει στην εσωτερική του μνήμη για να το σώσω υποχρεώθηκα σε συνάδελφο που με άφησε να κάνω sideload από τον υπολογιστή του.

raspoutiv
07-05-17, 12:13
Η ερώτηση έγινε γιατί ο παλιός Window υπολογιστής τα έφτυσε και χρειάζομαι υπολογιστή με Windows για να διορθώνω το "κακό" όταν συμβεί. Πχ σε πρόσφατο update του lineageos το Nexus 10 έφαγε κόλλημα και επειδή δεν είχα zip που να δουλεύει στην εσωτερική του μνήμη για να το σώσω υποχρεώθηκα σε συνάδελφο που με άφησε να κάνω sideload από τον υπολογιστή του.

όπως λες, για το κόστος που έχουν μπορείς να το δοκιμάσεις άφοβα.
για σωτήριο μηχάνημα, αν δεν υπάρχει κάποιο παλιό, θα προτιμούσα ένα netbook
εγώ αναφερόμουν στη χρηστικότητα που έχουν τα windows σε ταμπλετάκια. ίσως σε περισσότερες ίντσες ή με πιο καινούρια cpu να μπορείς να κάνεις και 2 χρήσης desktop. στο 8άρακι με bay-trail ήταν μεγάλο βάσανο

RASTAVIPER
07-05-17, 12:47
θεωρητικά ναι. αρκετοί χρήστες αναφέρουν το ίδιο
εγώ σε 8άρι tablet με dual boot, τα windows δε θέλω να τα βλέπω. αν σκεφτείς τη δύναμη και την αξιοπιστία των tablets, θα λεγα πως η χρήση τους ως υπολογιστή ακόμα δεν είναι εφικτή

Τελείως λάθος σκεπτικό και χωρίς επιχειρήματα.
Τι ακριβώς δεν μπορούν να κάνουν από την χρήση που αναφέρθηκε πιο πάνω;

- - - Updated - - -


Με βλέπω για Cube iWork 10.
Και διαβάζω στο Gearbest: "This Android/Windows device is designed to function specifically with the current Android/Windows OS installed on it. Any alterations such as upgrades, modding with custom ROM, rooting or flashing the Android device with other firmware will automatically cause the device experience matters as well as void the device's warranty. Please think twice before operating all these actions."
Για να είμαι σίγουρος, τα Windows κανονικά γίνονται update ε;
Εννοείται ότι το Android δε θα δει ποτέ update, αλλά το θέλω απλά και μόνο για παιχνίδια και άλλα apps και με τόσα που κοστίζει δεν με ενοχλεί. Αλλά θέλω τα Windows να παίρνουν updates.

- - - Updated - - -



Η ερώτηση έγινε γιατί ο παλιός Window υπολογιστής τα έφτυσε και χρειάζομαι υπολογιστή με Windows για να διορθώνω το "κακό" όταν συμβεί. Πχ σε πρόσφατο update του lineageos το Nexus 10 έφαγε κόλλημα και επειδή δεν είχα zip που να δουλεύει στην εσωτερική του μνήμη για να το σώσω υποχρεώθηκα σε συνάδελφο που με άφησε να κάνω sideload από τον υπολογιστή του.

Γιατί δεν ρωτάς κάποιον που το έχει;

Λοιπόν τα Windows στο συγκεκριμένο αναβαθμίζονται κανονικά.
Τo Android τελείωσε στο 5.1

lewton
07-05-17, 14:08
Γιατί δεν ρωτάς κάποιον που το έχει;

Λοιπόν τα Windows στο συγκεκριμένο αναβαθμίζονται κανονικά.
Τo Android τελείωσε στο 5.1
Για αυτό ρώτησα, για να μου πει κάποιος που το έχει. :)
Ευχαριστώ.

raspoutiv
07-05-17, 14:28
Τελείως λάθος σκεπτικό και χωρίς επιχειρήματα.
Τι ακριβώς δεν μπορούν να κάνουν από την χρήση που αναφέρθηκε πιο πάνω;

τι επιχείρημα χρειάζεται για να εξηγήσω πως η χρήση ήταν βασανιστική;
τα παράθυρα είναι πολύ μικρά, το touch για τη διαχείρισή τους δε βολεύει, η cpu είναι αργή και δε μπορεί να υποστηρίξει την ομαλή λειτουργία προγραμμάτων μη πλατιάς κατανάλωσης
καλύτερα τώρα;

chat1978
07-05-17, 17:09
Έχω ένα dual boot με android 5 και windows 10 με 4GB μνήμη.
Το πήρα για να έχω άποψη και έχω κάποιες παρατηρήσεις. Τα windows είναι αργά κατά την γνώμη μου αλλά δουλεύουν μια χαρά. Συγκρίνουμε πάντα με τα τέρατα που έχουμε για φορητούς. Οι εφαρμογές του store είναι λίγες αν και αρκετές φορές αρκετά καλές. Όμως, να το έχεις για mobile συσκευή σε windows δεν λέει. Συνεπώς το tableτάκι είναι μόνιμα σε android όπου και η διανομή του είναι για τα μπάζα. Όμως το android είναι μια χαρά και το πρόβλημα καλύπτεται από την πληθώρα εφαρμογών. Επίσης τα μεγάλα update των windows είναι δύσκολα γενικά.

Για μένα εξαρτάται γιατί το αγοράζεις;

Tablet σαν ένα μεγάλο κινητό; Τότε windows fail
Tablet και full υπολογιστή όταν χρειάζεται; Αν αντέχεις τα boot times όταν αλλάζεις λειτουργικό τότε μια χαρά.
Full υπολογιστή και tablet όταν χρειάζεται; Πάρε κανονικό υπολογιστή και ένα 5.5 ίντσες κινητό.


Εμένα ήταν το 2ο και άρα είχα σχηματίσει ήδη γνώμη και το πήρα για να παρακολουθώ τις εξελίξεις στα windows. Ήθελα να δω τι καινούργιο έφερναν τα windows 10. Όμως έχει μείνει πίσω στα updates.

guardianhelm
07-05-17, 23:18
Υπάρχει αξιόλογη εναλλακτική του Cube iWork 10 (http://www.geekbuying.com/item/Cube-iWork10-Flagship-Dual-OS-Windows10---Android-5-1-4GB-64GB-10-1-inch-Ultrabook-Tablet-PC-Intel-Cherry-Trail-Z8300-Quad-Core-1-84GHz-IPS-1920-1200---Deep-Blue-363783.html) σε αυτή την κατηγορία τιμής;

Επίσης υπάρχει κάτι πιο οικονομικό (ενδεικτικά ας πούμε κοντά στα 100€) αλλά αξιοπρεπές για casual χρήση (βιντεοκλήσεις, browsing και λίγο casual gaming); Κατά προτίμηση κάτι που να είναι φιλικό σε 60χρονους που δεν έχουν και πολλή επαφή με την τεχνολογία. Ας είναι και με μικρότερη οθόνη από του Cube.

RASTAVIPER
07-05-17, 23:24
Υπάρχει αξιόλογη εναλλακτική του Cube iWork 10 (http://www.geekbuying.com/item/Cube-iWork10-Flagship-Dual-OS-Windows10---Android-5-1-4GB-64GB-10-1-inch-Ultrabook-Tablet-PC-Intel-Cherry-Trail-Z8300-Quad-Core-1-84GHz-IPS-1920-1200---Deep-Blue-363783.html) σε αυτή την κατηγορία τιμής;

Επίσης υπάρχει κάτι πιο οικονομικό (ενδεικτικά ας πούμε κοντά στα 100€) αλλά αξιοπρεπές για casual χρήση (βιντεοκλήσεις, browsing και λίγο casual gaming); Κατά προτίμηση κάτι που να είναι φιλικό σε 60χρονους που δεν έχουν και πολλή επαφή με την τεχνολογία. Ας είναι και με μικρότερη οθόνη από του Cube.

Εδώ είσαι:
http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_252625.html

Αλλά δεν ξέρω πώς πάει από επιδόσεις.
Με 2GB θα ζορίζεται λογικά στα Windows.
Αλλά είναι στην τιμή που θες.

lewton
07-05-17, 23:33
Έχω ένα dual boot με android 5 και windows 10 με 4GB μνήμη.
Το πήρα για να έχω άποψη και έχω κάποιες παρατηρήσεις. Τα windows είναι αργά κατά την γνώμη μου αλλά δουλεύουν μια χαρά. Συγκρίνουμε πάντα με τα τέρατα που έχουμε για φορητούς. Οι εφαρμογές του store είναι λίγες αν και αρκετές φορές αρκετά καλές. Όμως, να το έχεις για mobile συσκευή σε windows δεν λέει. Συνεπώς το tableτάκι είναι μόνιμα σε android όπου και η διανομή του είναι για τα μπάζα. Όμως το android είναι μια χαρά και το πρόβλημα καλύπτεται από την πληθώρα εφαρμογών. Επίσης τα μεγάλα update των windows είναι δύσκολα γενικά.

Για μένα εξαρτάται γιατί το αγοράζεις;

Tablet σαν ένα μεγάλο κινητό; Τότε windows fail
Tablet και full υπολογιστή όταν χρειάζεται; Αν αντέχεις τα boot times όταν αλλάζεις λειτουργικό τότε μια χαρά.
Full υπολογιστή και tablet όταν χρειάζεται; Πάρε κανονικό υπολογιστή και ένα 5.5 ίντσες κινητό.


Εμένα ήταν το 2ο και άρα είχα σχηματίσει ήδη γνώμη και το πήρα για να παρακολουθώ τις εξελίξεις στα windows. Ήθελα να δω τι καινούργιο έφερναν τα windows 10. Όμως έχει μείνει πίσω στα updates.

Με τι επεξεργαστή είναι το δικό σου;
Για να κάνω σύγκριση με το iWork 10.

guardianhelm
08-05-17, 00:02
Εδώ είσαι:
http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_252625.html

Αλλά δεν ξέρω πώς πάει από επιδόσεις.
Με 2GB θα ζορίζεται λογικά στα Windows.
Αλλά είναι στην τιμή που θες.

Thanks, φαίνεται τίμιο για τα χρήματά του.

RASTAVIPER
08-05-17, 08:38
Με τι επεξεργαστή είναι το δικό σου;
Για να κάνω σύγκριση με το iWork 10.
Kαλύτερα να μας πει για το μοντέλο.
Η cpu μονο δεν λεει κατι.
Μπορεί να εχει καλη cpu και να σερνεται γιατι εχει 2Gb Ram.

Αλλα όπως εχουμε πει τοσες φορες, εξαρτάται την χρήση.
Μην περιμενεις σε τετοιο μηχανακι να κανεις πχ επεξεργασια βιντεο ή φωτο ή να παίξεις βαρια παιχνίδια.

chat1978
08-05-17, 19:26
Με τι επεξεργαστή είναι το δικό σου;
Για να κάνω σύγκριση με το iWork 10.

Αν θυμάμαι καλά το z8300 όπως και εσύ. Το καλό τσιπακι ήταν το 85000 νομίζω αλλά δεν πολύ κυκλοφόρησε και ήταν ακριβό τότε.

RASTAVIPER
08-05-17, 21:52
Υπάρχει αξιόλογη εναλλακτική του Cube iWork 10 (http://www.geekbuying.com/item/Cube-iWork10-Flagship-Dual-OS-Windows10---Android-5-1-4GB-64GB-10-1-inch-Ultrabook-Tablet-PC-Intel-Cherry-Trail-Z8300-Quad-Core-1-84GHz-IPS-1920-1200---Deep-Blue-363783.html) σε αυτή την κατηγορία τιμής;

Επίσης υπάρχει κάτι πιο οικονομικό (ενδεικτικά ας πούμε κοντά στα 100€) αλλά αξιοπρεπές για casual χρήση (βιντεοκλήσεις, browsing και λίγο casual gaming); Κατά προτίμηση κάτι που να είναι φιλικό σε 60χρονους που δεν έχουν και πολλή επαφή με την τεχνολογία. Ας είναι και με μικρότερη οθόνη από του Cube.
Δες και αυτό.
Φαινεται ενδιαφερον.
https://deals.banggood.com/deals/edm/topic/cubenew170508.html?utm_design=39&utm_source=cheetahmail&utm_medium=mail_men230A_all&utm_campaign=newsletter&utm_content=Misue

chat1978
08-05-17, 23:03
Με τι επεξεργαστή είναι το δικό σου;
Για να κάνω σύγκριση με το iWork 10.


Αν θυμάμαι καλά το z8300 όπως και εσύ. Το καλό τσιπακι ήταν το 85000 νομίζω αλλά δεν πολύ κυκλοφόρησε και ήταν ακριβό τότε.

Το βρήκα
CHUWI HiBook 2 in 1 Ultrabook Tablet PC (http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_337072.html)

Έχει ακριβύνει τώρα βλέπω. Να το πουλήσω να βγάλω κανένα φράγκο

guardianhelm
08-05-17, 23:32
Δες και αυτό.
Φαινεται ενδιαφερον.
https://deals.banggood.com/deals/edm/topic/cubenew170508.html?utm_design=39&utm_source=cheetahmail&utm_medium=mail_men230A_all&utm_campaign=newsletter&utm_content=Misue

:oneup:

patrickdrd
12-05-17, 13:04
κανα φτηνο tablet για... "τη φουκαριαρα τη μανα μου" που ειναι και η γιορτη της μητερας συντομα παιζει;
τι αποτριχωτικα και @@ στελνουν στα ενημερωτικα;
tablets θελουν πλεον οι μαναδες :p :D

Zer0c00L
13-05-17, 11:13
εγώ πάντως της πήρα το Lenovo Tab2 A10-70 10.1 με κόστος 170 ευρώ από ελληνικό μαγαζί
και σώθηκα...

raspoutiv
18-05-17, 12:39
τι θα προτιμούσατε απ τα 3;
onda v891w ch (https://www.banggood.com/Onda-V891W-CH-32GB-Intel-Cherry-Trail-Z8300-Quad-Core-8_9-Inch-Dual-OS-Tablet-p-1116264.html?rmmds=search)
cube t8 plus ultimate (https://www.banggood.com/Cube-T8-PlusUltimate-16GB-MT8783ARM-Mali-T720-Octa-Core-1_3GHz-Android-5_1-8-Inch-4G-PhoneTablet-p-1003942.html)
teclast x80 pro (http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_598248.html?wid=21)

τις διαφορές και τα σχετικά τις ξέρω. απλά τη γνώμη σας ρωτάω, με βάση τις δικές σας προτιμήσεις
αν υπάρχει και κάποια άλλη πρόταση στα συναφή ποσά ευπρόσδεκτη

maddoctor
24-06-17, 21:55
Διαβάζω στο itechnews.gr ότι έρχεται λέει επίσημα η Chuwi στην Ελλάδα!? Λέτε μετά την Xiaomi, να έρθει η Chuwi και άλλες εταιρείες και να γίνουμε σταυροδρόμι της κινέζικης τεχνολογίας!?

RASTAVIPER
24-06-17, 23:51
Διαβάζω στο itechnews.gr ότι έρχεται λέει επίσημα η Chuwi στην Ελλάδα!? Λέτε μετά την Xiaomi, να έρθει η Chuwi και άλλες εταιρείες και να γίνουμε σταυροδρόμι της κινέζικης τεχνολογίας!?

Και που ήρθε η ΧΙΑΟΜΙ, τι άλλαξε;
Καλύτερες τιμές δεν έχω ακούσει, ούτε φουλ γκάμα προϊόντων υπάρχει.

maddoctor
24-06-17, 23:56
Και που ήρθε η ΧΙΑΟΜΙ, τι άλλαξε;
Καλύτερες τιμές δεν έχω ακούσει, ούτε φουλ γκάμα προϊόντων υπάρχει.

Τιμές δεν πρόκειται να υπάρξουν όταν μεσολαβούν φορολογία και το κέρδος του πωλητή. Υπάρχει όμως τα 2 χρόνια εγγύηση, το ελληνικό κοινό γνώρισε την εταιρεία και μην ξεχνάς ότι η Infoquest ετοιμάζεται να φτιάξει το πρώτο Xiaomi Home, με μεγάλη γκάμα προϊόντων όπως ακούγεται.

chat1978
25-06-17, 00:36
και να γίνουμε σταυροδρόμι της κινέζικης τεχνολογίας!?

Δώσαμε τον Πειραιά στην cosco. Τα υπόλοιπα είναι για το θεαιθηναι

chriszah
03-09-17, 14:04
Τι γνώμη έχετε για το καινούργιο ταμπλετάκι της Lenovo: https://is.gd/ZFUTta? Το θεωρώ τίμιο για τα λεφτά του.

maddoctor
03-09-17, 14:35
Τι γνώμη έχετε για το καινούργιο ταμπλετάκι της Lenovo: https://is.gd/ZFUTta? Το θεωρώ τίμιο για τα λεφτά του.
Τι λινκ είναι αυτό?

RASTAVIPER
03-09-17, 16:02
Τι γνώμη έχετε για το καινούργιο ταμπλετάκι της Lenovo: https://is.gd/ZFUTta? Το θεωρώ τίμιο για τα λεφτά του.

Μικρή αναλυση οθονης, μνημης, χωρητικοτητας για αυτα τα λεφτα.

chriszah
03-09-17, 21:24
Τι λινκ είναι αυτό?

URL shortener: https://is.gd/ :)


Μικρή αναλυση οθονης, μνημης, χωρητικοτητας για αυτα τα λεφτα.

Έχει μεγάλη μπαταρία όμως. Κανένα άλλο σε αυτά τα λεφτά; :hmm:

kataras
04-09-17, 12:57
Παντως προσωπικα αυτο θα αγοραζα σε αυτα τα λεφτα αν ηθελα χρηση μονο wifi

sadako
11-09-17, 20:25
Καλησπέρα, ξεκινώ έρευνα αγοράς για φτηνό ταμπλετάκι για μεσήλικα, χρήση -από ό,τι έχω καταλάβει- μόνο χάζεμα browsing και ίσως καμιά φωτογραφία (skype δεν νομίζω να δουλεύει, αλλά για να είμαστε σίγουροι ας το καλύψουμε κι αυτό το ενδεχόμενο).

Κάτι μικρό ψάχνουμε, 7 ίντσες είναι καλές (τώρα αν υπάρχει κανένα 8άρι στα λεφτά μας που να αξίζει τον κόπο δεν νομίζω να την χαλάσει κιόλας), κάτω από 100 ευρώ δίνουμε, η προηγούμενη εμπειρία της ήταν με LG Gpad 7.0, οπότε κάτι καλύτερο από αυτό θα θεωρηθεί αναβάθμιση, αλλά γενικά μένουμε στην κατηγορία "και κάτι να πάθει δεν θα κλαίμε τα λεφτά μας". Με λίγα λόγια να μην σέρνεται πολύ και να'χει μια αξιοπρεπή κάμερα.

Χρόνος υπάρχει, προορίζεται για δώρο, είτε Χριστουγέννων-Πρωτοχρονιάς είτε γεννεθλίων αρχές Γενάρη. Άρα και κινεζοταμπλετάκι μας κάνει την δουλειά, αρκεί να'ναι δοκιμασμένο.

Δεν ξέρω αν μεσολαβεί κάποια περίοδος με προσφορές, πχ Black Friday αυτοί που παρακολούθησαν πέρυσι είχε βγάλει καμιά σχετική προσφορά; Αξίζει να περιμένω; Για Χριστουγεννιάτικες προσφορές νομίζω δεν με παίρνει να περιμένω, εκτός αν πάρω κάτι από εδώ.

darkmadness
12-09-17, 11:51
Τσεκαρέ αυτό. (https://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_702215.html).Εγώ γράφω απο το laptop απο τις εν λόγω εταιρίας και ειναι κομπλέ.Επίσης ,ενας φίλος μου που έχει αυτο το tablet δεν παρατήρησε κάποιο πρόβλημα.

sadako
12-09-17, 13:45
Αλλού που ρώτησα μου πρότειναν -πάλι από GearBest- αυτό το Teclast X80 Pro Tablet PC:
https://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_598248.html

Η τιμή είναι καλή, να σου πω την αλήθεια σκέφτομαι μήπως το W10-Android dual boot είναι overkill για την χρήση που προορίζεται, νομίζω τα windows τσάμπα θα πιάνουν χώρο που θα μπορούσε να χρησιμοποιήσει αλλιώς (για φωτογραφίες κλπ). Μπορώ να το σβήσω αλλά να το κρατήσω για μελλοντική χρήση στην μορφή κάποιου clone image ή κάτι τέτοιο;

darkmadness
13-09-17, 12:51
Νομίζω πως είναι δύσκολο κάτι τέτοιο ,έχει αρκετή μανούρα και αν δεν είσαι προσεκτικός μπορεί να σε καταστρέψει και το tablet.Πάντως σε προτείνω το απο πάνω tablet καθώς εχεί λίγο καλύτερη μπαταρία και type c usb.Εγώ που έχω laptop της chuwi στο θέμα μπαταρία ,τουλάχιστον, δεν με έχει απογοητεύσει.

maddoctor
13-09-17, 13:19
Τα Chuwi θα συμφωνήσω είναι πολύ καλά. Δες εάν σε συμφέρει να τα πάρεις από Ελλάδα. Είχε αναφερθεί και πιο πίσω, όταν εχει φέρει κάποια ο Κωτσόβολος

RASTAVIPER
13-09-17, 16:56
Αλλού που ρώτησα μου πρότειναν -πάλι από GearBest- αυτό το Teclast X80 Pro Tablet PC:
https://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_598248.html

Η τιμή είναι καλή, να σου πω την αλήθεια σκέφτομαι μήπως το W10-Android dual boot είναι overkill για την χρήση που προορίζεται, νομίζω τα windows τσάμπα θα πιάνουν χώρο που θα μπορούσε να χρησιμοποιήσει αλλιώς (για φωτογραφίες κλπ). Μπορώ να το σβήσω αλλά να το κρατήσω για μελλοντική χρήση στην μορφή κάποιου clone image ή κάτι τέτοιο;

Έχω το Cube Iwork 10, αντίστοιχο αλλά που το θεωρώ καλύτερο από τα Teclast και Chuwi.

Eξαιρετικό μηχανάκι και με το keyobard έχει απογειωθεί σε απόδοση.
Υπάρχει τρόπος να βγάλεις τα windows ή να κάνεις repartioning, αλλά είναι μανούρα τρελή και ρίσκο για προβλήματα.

paiktaras
13-09-17, 18:06
Κάποιος τολμηρός ????
ALLDOCUBE/CUBE Free Young X5 4G Phablet 3GB/32GB με το κουπόνι CUBEFree στα 83€ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
https://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_663823.html?lkid=11041892

@ ADSLgr.com All rights reserved.