PDA

Επιστροφή στο Forum : Eπιστημονικά βιβλία&Ρ2Ρsoftware,με ποιο βρίσκω πιο πολλά



aetherovamon
24-05-04, 21:33
Καλησπέρα,γνωρίζει μήπως κάποιος μέσω ποιου Ρ2Ρ προγράμματος μπορώ να βρω τους πιο πολλούς τίτλους επιστημονικών βιβλίων?Ιατρικών αλλά και φυσικών,πληροφορικής ή τα μπεστ σέλερς από τίτλους γενικού επιστημονικού ενδιαφέροντος.Είμαι μάλλον άσχετος με τα Ρ2Ρ προγράμματα,έχω χρησιμοποιήσει τα kazaa,kazaalite μόνο.Μου είπανε ότι μπορώ να βρω πολλούς τίτλους,ποιο πρόγραμμα όμως να χρησιμποποιώ?

dantouan
24-05-04, 22:17
Φιλε ειναι λιγο δυσκολο γενικα να βρεις τετοια πραγματα σε p2p προγραμματα...

sdikr
24-05-04, 22:21
στο βιβλιοπωλείο της γειτονιας,
συγνώμη αλλά αν δεν κάνω λάθος δεν είναι free to air αυτα που ψάχνεις

zouzouni
24-05-04, 22:21
Στο emule έχω βρει αρκετά βιβλία μοριακής βιολογίας,γενετικής, και διαφόρων ιατρικών ειδικοτήτων.

turboirc
24-05-04, 22:43
Στο emule εχω βρει τουλαχιστον 100 βιβλια πανω στο DSP που με ενδιαφερει, αλλα πρεπει να σου πω οτι τις περισσοτερες φορες πρεπει να ψαξεις σε βιβλιοπωλειο, Παπασωτηριου στην Ελλαδα και Αμαζον εξω. Το καλο με το emule ειναι οτι μπορεις να κανεις preview καποια βιβλια, ομως ειναι σχεδον αδυνατον να τα διαβασεις απο την οθονη σου, και η εκτυπωση μερικες φορες στοιχιζει περισσοτερο απο το να το αγορασεις.

thama
25-05-04, 00:00
Γενικά τα βιβλία που θα βρείς, (δεν θα κοιτάξουμε τώρα το θέμα του αν είναι νόμιμα ή όχι) πρέπει να είναι σχετικά πρόσφατα για να μπορέσεις να τα βρείς. Πρέπει επιπλέον να έχουν και την ηλεκτρονική τους έκδοση, γιατί αν είναι μόνο hardcopy μάλλον την έβαψες.

Συνήθως τα βιβλία που είναι scanαρισμένα, μειονεκτούν δραματικά, ειδικά στις εικόνες. Διαβάζονται πολύ δύσκολα.

Θα βρείς πολλά στο emule, κάνε κι ένα ψάξιμο στα newsgroups ( ένας κάλός server είναι ο news.grnet.gr )

@ ADSLgr.com All rights reserved.