PDA

Επιστροφή στο Forum : WIND προσφορά για πελάτες που είναι ηδη ενα χρονο!



Σελίδες : [1] 2 3

vasileios13
23-08-12, 17:11
Συμπλήρωσα 1 χρόνο στην WIND (WIND Double Play S + WIND National 120' Αστικές - Υπεραστικές Κλήσεις 2,00€). Τώρα θα πληρώνω 23,67 € πάγιο... Αν κάνω αίτηση σε άλλη εταιρία,θα με πάρουν τηλ. για να μου κάνουν προσφορά να μείνω ή να τους στείλω e-mail?

Seitman
23-08-12, 17:18
Μην περιμένεις και πολλά.
Αν κρίνω από την πολιτική που έχουν στα συμβόλαια κινητής, το πολύ πολύ να πάρεις δύο μήνες δωρεάν πάγιο και αυτό αφού πάει η αίτηση φορητότητας.

vasileios13
23-08-12, 17:20
Μην περιμένεις και πολλά.
Αν κρίνω από την πολιτική που έχουν στα συμβόλαια κινητής, το πολύ πολύ να πάρεις δύο μήνες δωρεάν πάγιο και αυτό αφού πάει η αίτηση φορητότητας.

OK.....θα κάνω αίτηση HOL και βλέπουμε.............

nikosmelt
24-08-12, 20:31
Πριν από έναν μήνα έκανα ακριβώς το ίδιο πράγμα, αίτηση φορητότητας στην forthnet, λόγω λήξης συμβολαίου. Με πήραν να ρωτήσουν τον λόγο και μου πρότειναν να μου δώσουν την τότε τρέχουσα προσφορά, δηλαδή internet με πάγιο στα 16 ευρώ μηνιαίως και με λίγη πίεση μου κάνανε δώρο και 2 ώρες σε αστικά/υπεραστικά. Πιστεύω ότι θα σου κάνουν προσφορά.

vasileios13
24-08-12, 20:45
Πριν από έναν μήνα έκανα ακριβώς το ίδιο πράγμα, αίτηση φορητότητας στην forthnet, λόγω λήξης συμβολαίου. Με πήραν να ρωτήσουν τον λόγο και μου πρότειναν να μου δώσουν την τότε τρέχουσα προσφορά, δηλαδή internet με πάγιο στα 16 ευρώ μηνιαίως και με λίγη πίεση μου κάνανε δώρο και 2 ώρες σε αστικά/υπεραστικά. Πιστεύω ότι θα σου κάνουν προσφορά.

Κάτι τέτοιο θα κάνω και εγώ................:cool:

christakoss
27-08-12, 00:09
Ενημέρωσε μας για την προσφορά,μιας και σε λίγο καιρό λήγει το συμβόλαιο :)

vasileios13
27-08-12, 02:13
Ενημέρωσε μας για την προσφορά,μιας και σε λίγο καιρό λήγει το συμβόλαιο :)

Μέσα στην εβδομάδα θα επανέλθω και θα σου πω φίλε.................

vasileios13
29-08-12, 17:15
Ενημέρωσε μας για την προσφορά,μιας και σε λίγο καιρό λήγει το συμβόλαιο :)

Τώρα με πήραν τηλ,να παραμείνω στο WIND Double Play S με 16€.......και έμεινα...........:)

aris77
29-08-12, 23:32
Τώρα με πήραν τηλ,να παραμείνω στο WIND Double Play S με 16€.......και έμεινα...........:)

Ωραίος βασίλη! Εγώ τους πήρα τηλέφωνο να ζητήσω καλύτερη τιμή dp s γιατί έχω νόβα και σκέφτομαι να πάω 4νετ. Με πήραν τηλ. και μου είπαν ότι δεν γίνεται μείωση σε small και ότι μπορούν να μου δώσουν κάποια λεπτά δωρεάν ομιλίας. Τους είπα ότι δεν με ενδιαφέρει κάτι τέτοιο και το κλείσαμε. Πήγα 4νετ και έκανα αίτηση για 4νετ adsl ΜΕ 17 ευρώ - 20% έκπτωση λόγω νόβα κλπ...
Και να με πάρουν τώρα από wind δεν θα δεχτώ, θα είναι τελείως τραγικό να μου κάνουν τώρα έκπτωση αφού έκανα αίτηση.. δεν μπορώ να παίζω τις κουμπάρες....

vasileios13
30-08-12, 01:54
Ωραίος βασίλη! Εγώ τους πήρα τηλέφωνο να ζητήσω καλύτερη τιμή dp s γιατί έχω νόβα και σκέφτομαι να πάω 4νετ. Με πήραν τηλ. και μου είπαν ότι δεν γίνεται μείωση σε small και ότι μπορούν να μου δώσουν κάποια λεπτά δωρεάν ομιλίας. Τους είπα ότι δεν με ενδιαφέρει κάτι τέτοιο και το κλείσαμε. Πήγα 4νετ και έκανα αίτηση για 4νετ adsl ΜΕ 17 ευρώ - 20% έκπτωση λόγω νόβα κλπ...
Και να με πάρουν τώρα από wind δεν θα δεχτώ, θα είναι τελείως τραγικό να μου κάνουν τώρα έκπτωση αφού έκανα αίτηση.. δεν μπορώ να παίζω τις κουμπάρες....

Έτσι είναι το σύστημα...........κάνε ότι σε βολεύει,αφού έχεις NOVA.....

GREGORY
31-08-12, 20:20
Με τα 16 ευρώ έχεις τίς ίδιες παροχές που θα είχες και με τα 23,6 που αναφέρεις στην αρχή;

vasileios13
31-08-12, 20:51
Με τα 16 ευρώ έχεις τίς ίδιες παροχές που θα είχες και με τα 23,6 που αναφέρεις στην αρχή;

Ακριβώς...........

GREGORY
31-08-12, 21:05
ΟΚ ευχαριστώ.

Ακριβώς...........

vasileios13
31-08-12, 22:32
ΟΚ ευχαριστώ.

Τα +2€,για αστικά...τα πληρώνω όμως...όπως πριν!

GREGORY
01-09-12, 16:28
Δηλαδή : 16+2=18 Ευρώ +5 τα 120 λεπτά = 23 Ευρώ μείον η έκπτωση στο πάγιο για ένα χρόνο (5,17) = 17,83, άρα πήγες στο πακέτο (προσφορά) που διάβασα στο σύνδεσμο και δεν νομίζω οτι σου κάναν (όχι μόνο σε σένα αλλά σε όλους μας), καμιά χάρη. Εν πάσει περιπτώσει όμως, είναι καλύτερα από πριν.
http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/statheri-internet/wind-double-play/wind-double-play-s/?

planID=1289
Τα +2€,για αστικά...τα πληρώνω όμως...όπως πριν!

vasileios13
01-09-12, 17:08
Δηλαδή : 16+2=18 Ευρώ +5 τα 120 λεπτά = 23 Ευρώ μείον η έκπτωση στο πάγιο για ένα χρόνο (5,17) = 17,83, άρα πήγες στο πακέτο (προσφορά) που διάβασα στο σύνδεσμο και δεν νομίζω οτι σου κάναν (όχι μόνο σε σένα αλλά σε όλους μας), καμιά χάρη. Εν πάσει περιπτώσει όμως, είναι καλύτερα από πριν.
http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/statheri-internet/wind-double-play/wind-double-play-s/?

planID=1289
Είναι 16,00€ πάγιο + 2,00€ WIND National 120' Αστικές - Υπεραστικές Κλήσεις! Χάρη,όχι δεν μου έκαναν...είναι σαν να έκανα νέα σύνδεση (1 έτος) χωρίς το Κόστος Ενεργοποίησης 36,17€.....

christakoss
01-09-12, 17:25
Δηλαδή : 16+2=18 Ευρώ +5 τα 120 λεπτά = 23 Ευρώ μείον η έκπτωση στο πάγιο για ένα χρόνο (5,17) = 17,83, άρα πήγες στο πακέτο (προσφορά) που διάβασα στο σύνδεσμο και δεν νομίζω οτι σου κάναν (όχι μόνο σε σένα αλλά σε όλους μας), καμιά χάρη. Εν πάσει περιπτώσει όμως, είναι καλύτερα από πριν.
http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/statheri-internet/wind-double-play/wind-double-play-s/?

planID=1289

Τα +5 που τα βρήκες?

GREGORY
01-09-12, 20:35
Ο vasileios13, έχει στο πρόγραμμά του και την υπηρεσία wind120, που χρεώνεται με 5 ευρώ,
http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/kartokiniti/wind-card-to-all/120-lepta-pros-stathera/

Τα +5 που τα βρήκες?

christakoss
01-09-12, 21:38
Ο vasileios13, έχει στο πρόγραμμά του και την υπηρεσία wind120, που χρεώνεται με 5 ευρώ,
http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/kartokiniti/wind-card-to-all/120-lepta-pros-stathera/

Αυτό έχει ο vasileios13
http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/statheri-internet/wind-double-play/wind-double-play-s/?planID=1289

vasileios13
01-09-12, 21:43
Αυτό έχει ο vasileios13
http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/statheri-internet/wind-double-play/wind-double-play-s/?planID=1289

Όχι,δεν έχω κινητό WIND...

christakoss
01-09-12, 22:31
Όχι,δεν έχω κινητό WIND...

Ναι το κατάλαβα :)
Έχεις το WIND National 120'-120' Αστικές - Υπεραστικές Κλήσεις-2,00€ που είναι στο λινκ που έβαλα στην επιλογή ''επιπλέον υπηρεσίες''.

GREGORY
01-09-12, 23:18
OK, σωστά και καλά που διευκρινίστηκε για να μην μπερδέψει και κανείς άλλος τα 120 αστικές, με τα wind120, που ναι μεν έχουν τον ίδιο χρόνο ομιλίας, αλλά διαφορετικές χρεώσεις (το ένα αφορά σε σταθερά και το άλλο σε κινητά).

Ναι το κατάλαβα :)
Έχεις το WIND National 120'-120' Αστικές - Υπεραστικές Κλήσεις-2,00€ που είναι στο λινκ που έβαλα στην επιλογή ''επιπλέον υπηρεσίες''.

vasileios13
04-09-12, 14:36
OK, σωστά και καλά που διευκρινίστηκε για να μην μπερδέψει και κανείς άλλος τα 120 αστικές, με τα wind120, που ναι μεν έχουν τον ίδιο χρόνο ομιλίας, αλλά διαφορετικές χρεώσεις (το ένα αφορά σε σταθερά και το άλλο σε κινητά).

Συμπέρασμα....να κάνετε αίτηση σε άλλη εταιρία όταν συμπληρωθεί το 1 έτος,για να έχετε καλύτερη προσφορά!:)

eg29
06-09-12, 12:03
ξερετε αν το μοντεμ-ρουτερ επιστρεφεται στην εταιρια αν παμε σε αλλην μετα το περας του συμβολαιου?

Seitman
06-09-12, 12:53
Στη Wind μένει σε εσένα.

foutrelis
06-09-12, 17:55
Στη Wind μένει σε εσένα.

Στο δελτίο αποστολής που έχω γράφει ότι είναι χρησιδάνειο (νομίζω το είχα διαβάσει και στους όρους του συμβολαίου).

Την σύνδεση την είχα κάνει τέλη Ιανουαρίου 2011, δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι από τότε.

Seitman
07-09-12, 07:24
:blink:
Α ναι; Είχα μείνει στις εποχές που έμενε σε εσένα. Άρα μένει μόνο ο ΟΤΕ που σου αφήνει τον εξοπλισμό όταν αλλάξεις πάροχο.

pluss
08-09-12, 15:28
Στην οικογενειακή μας επιχείρηση όπου είχαμε ενεργοποιήσει την υπηρεσία WIND Business Double Play, με χρησιδάνειο έγραφε το χαρτί ότι είναι ο εξοπλισμός, ωστόσο όταν διακόψαμε την υπηρεσία στον ένα χρόνο, ο εξοπλισμός παρέμεινε σε εμάς και ποτέ δεν μας ζητήθηκε από την WIND. Οπότε, ο όρος ''χρησιδάνειο'', μάλλον μόνο στα χαρτιά ισχύει για την WIND.

elephant
11-09-12, 10:20
Είμαι 2 χρόνια στη Wind. Μου έκοψαν και την έκπτωση του 2ου χρόνου και η προσφορά που μου δίνουν είναι πάλι μόνο 20%. Έκανα αίτημα φορητότητας στη Forthnet. Από τη Forthnet ζητάνε να υπογράψω το αίτημα αύριο μεθαύριο. Η Wind πότε θα με πάρει για αντιπροσφορά; Έχει σημασία αν υπογράψω; Μετά ανακαλείται δυσκολότερα το αίτημα;

RASTAVIPER
11-09-12, 11:58
Δεν ξέρω αν έχουν περιθώριο από την Wind για μεγαλύτερη έκπτωση.
βέβαια δεν ξέρω και τους λογαριασμούς σου, αλλά και σε μένα με περίπου 20€/μήνα πάγιο, δεν έδωσαν έκπτωση πάνω από 20% αν και το κυνήγησα.

nikosmelt
11-09-12, 11:59
Υπογράφεις κανονικά. Μετά την υπογραφή η Forthnet θα ενημερώσει την Wind για το αίτημα φορητότητας. Τότε θα σε καλέσει η Wind να σε ρωτήσει γιατί φεύγεις. Κάνε τις διαπραγματεύσεις σου και εφόσον συμφωνήσεις μαζί τους παίρνεις τηλέφωνο την Forthnet και ακυρώνεις, χωρίς κανένα πρόβλημα.

vasileios13
11-09-12, 14:43
Είμαι 2 χρόνια στη Wind. Μου έκοψαν και την έκπτωση του 2ου χρόνου και η προσφορά που μου δίνουν είναι πάλι μόνο 20%. Έκανα αίτημα φορητότητας στη Forthnet. Από τη Forthnet ζητάνε να υπογράψω το αίτημα αύριο μεθαύριο. Η Wind πότε θα με πάρει για αντιπροσφορά; Έχει σημασία αν υπογράψω; Μετά ανακαλείται δυσκολότερα το αίτημα;

Πες μας σε πιο πρόγραμμα είσαι και πόσο θα πλήρωνες αν έπαιρνες αυτό το 20%..........

elephant
11-09-12, 19:41
Είμαι στο Doubleplay M. Αρχική τιμή €34.
Με το -20% πλήρωνα €27,20.
Ζήτησα να μου δώσουν την τιμή των €25 της προσφοράς της Forthnet
ή τη δική τους τιμή για νέους συνδρομητές (€23,99).

vasileios13
12-09-12, 01:55
Είμαι στο Doubleplay M. Αρχική τιμή €34.
Με το -20% πλήρωνα €27,20.
Ζήτησα να μου δώσουν την τιμή των €25 της προσφοράς της Forthnet
ή τη δική τους τιμή για νέους συνδρομητές (€23,99).

Τα 27,20€....δεν είναι άσχημα.... Σκέψου και "Το τέλος ενεργοποίησης της υπηρεσίας ισούται με 34,90€"... Αποφάσισε και μας λες τι έκανες...

GREGORY
12-09-12, 13:35
Και με πολυβόλο να τους κυνηγούσες, δεν θα κατάφερνες τίποτε, αυτοί ακολουθούν την γραμμή που έχουν χαράξει, δεν κάνουν χάρες και παζαρέματα.
Ένας πελάτης λιγότερος από την μια, δύο περισσότεροι από την άλλη.


Δεν ξέρω αν έχουν περιθώριο από την Wind για μεγαλύτερη έκπτωση.
βέβαια δεν ξέρω και τους λογαριασμούς σου, αλλά και σε μένα με περίπου 20€/μήνα πάγιο, δεν έδωσαν έκπτωση πάνω από 20% αν και το κυνήγησα.

vasileios13
13-09-12, 17:48
Είμαι στο Doubleplay M. Αρχική τιμή €34.
Με το -20% πλήρωνα €27,20.
Ζήτησα να μου δώσουν την τιμή των €25 της προσφοράς της Forthnet
ή τη δική τους τιμή για νέους συνδρομητές (€23,99).

Τελικά τι έγινε? Σου έκαναν κάτι καλύτερο?

elephant
15-09-12, 00:33
Ρε παιδιά εγώ μπήκα στη διαδικασία γιατί είδα σε μηνύματα άλλων χρηστών, ότι με τη διαδικασία φορητότητας έγινε καλύτερη προσφορά.
Τώρα όλοι τα μαζεύετε... :(
Δε μπορεί να γίνεται επιλεκτική προσφορά άνω του 20%.
Ακόμα δεν έχω κάτι νεότερο.
Έτσι όπως μου τα λέτε, παίζει και να μην πάρουν καθόλου;

vasileios13
15-09-12, 01:49
Ρε παιδιά εγώ μπήκα στη διαδικασία γιατί είδα σε μηνύματα άλλων χρηστών, ότι με τη διαδικασία φορητότητας έγινε καλύτερη προσφορά.
Τώρα όλοι τα μαζεύετε... :(
Δε μπορεί να γίνεται επιλεκτική προσφορά άνω του 20%.
Ακόμα δεν έχω κάτι νεότερο.
Έτσι όπως μου τα λέτε, παίζει και να μην πάρουν καθόλου;
Τι μαζεύουμε,φίλε....... Πόσο θες να σου το μειώσουν? Σε πήραν είπες και δεν δέχτηκες τη προσφορά από ότι κατάλαβα................(-20%).

elephant
15-09-12, 07:41
Στην αρχή του φόρουμ κάποιοι γράφουν ότι τους δόθηκε έκπτωση ίση με τις τιμές για νέους συνδρομητές δηλ 25% και πάνω.
Εξάλλου είμαι 2 χρόνια συνδρομητής με άμεση εξόφληση των λογαριασμών πάντα.

RASTAVIPER
15-09-12, 08:50
Για μένα πάρε το 20%

elephant
15-09-12, 11:36
Τι μαζεύουμε,φίλε....... Πόσο θες να σου το μειώσουν? Σε πήραν είπες και δεν δέχτηκες τη προσφορά από ότι κατάλαβα................(-20%).
Καλά εσύ δεν είσαι που γράφεις ότι κάνοντας αίτημα φορητότητας
σου έδωσαν το DP small στα 16 ευρώ;!!!
Δηλ σχεδόν όσο στους νέους συνδρομητές;
Δηλ πάνω από 30%!

Μας δουλεύεις;

Seitman
15-09-12, 12:03
Γιατί να σε δουλέψει. Το ότι έδωσαν σε κάποιον μια τιμή, δε σημαίνει ότι θα την πάρεις και εσύ.
Τα παράπονα στον δήμαρχο εεεε στη wind. ;)

nikosmelt
15-09-12, 15:28
Το ότι κάποιοι (μεταξύ αυτών και εγώ) πήρανε μεγάλη έκπτωση δεν δημιουργεί και "δεδικασμένο". ούτε είναι υποχρεωμένη η wind και η κάθε wind να δίνει μεγάλη έκπτωση σε όλους. Με βάση την προσφορά που σου κάνανε και τις τιμές άλλων εταιριών ζύγισε τα πράγματα και αποφάσισε τί σε συμφέρει.

narsis
15-09-12, 16:12
Ερώτηση περισσότερο "φιλολογική" καθώς μάλλον βαριέμαι να τρέχω με αιτήσεις φορητότητας κτλ. Έχω σταθερο-Internet και κινητό Wind. Αυτό από μόνο του έχει μια έκπτωση στο κινητό της τάξης των 10 ευρώ περίπου. Έχει δοκιμάσει κανείς "παζάρια" συνδυαστικά για κινητό και σταθερό και εάν μπορεί να μας πει τι ακριβώς έγινε; Γενικά κάνω "καλούς λογαριασμούς" και στις παρούσες συνθήκες δεν θα με χάλαγε μια επιπλέον έκπτωση, αν και δεν ξέρω εάν θα ήθελα να αλλάξω πάροχο τελικά μια και σε γενικές γραμμές είμαι ικανοποιημένος από τη Wind.

Edit: Α, ναι στη Wind συμπληρώνω 3 χρόνια κάπου τώρα (σε κανένα μήνα αν θυμάμαι καλά).

vasileios13
15-09-12, 18:01
Καλά εσύ δεν είσαι που γράφεις ότι κάνοντας αίτημα φορητότητας
σου έδωσαν το DP small στα 16 ευρώ;!!!
Δηλ σχεδόν όσο στους νέους συνδρομητές;
Δηλ πάνω από 30%!

Μας δουλεύεις;
Μίλα καλύτερα.................:nono:




Το ότι κάποιοι (μεταξύ αυτών και εγώ) πήρανε μεγάλη έκπτωση δεν δημιουργεί και "δεδικασμένο". ούτε είναι υποχρεωμένη η wind και η κάθε wind να δίνει μεγάλη έκπτωση σε όλους. Με βάση την προσφορά που σου κάνανε και τις τιμές άλλων εταιριών ζύγισε τα πράγματα και αποφάσισε τί σε συμφέρει.

Ακριβώς έτσι.....:)

elephant
15-09-12, 18:29
Προφανώς τότε το thread δεν έχει κανένα λόγο ύπαρξης...
Πως με εκνευρίζουν όσοι πετυχαίνουν κάτι και μετά κάνουν και τους έξυπνους, δίνοντας και συμβουλές (του τύπου, δες τι σε συμφέρει και πράξε ανάλογα, άλλο τι έγινε με μας...)
Κλασικοί Ελληνάρες.
Anyway...
Τι κάθομαι και ασχολούμαι.
Και για να μην παρεξηγούμαι. Φυσικά η κάθε Wind δεν είναι υποχρεωμένη να δίνει ίδιες προσφορές.
Αυτό που με ενοχλεί είναι το ύφος των παιδιών εδώ. Ας διαβάσει κανείς όλο το thread και θα καταλάβει.
Τεσπα.

Αν παρεξηγείστε, πρόβλημά σας.
Έχω κάθε δικαίωμα να το εκφράσω.

vasileios13
15-09-12, 22:40
Γιατί να σε δουλέψει. Το ότι έδωσαν σε κάποιον μια τιμή, δε σημαίνει ότι θα την πάρεις και εσύ.
Τα παράπονα στον δήμαρχο εεεε στη wind. ;)

Συμφωνώ 100%....

nikosmelt
16-09-12, 03:31
Προφανώς τότε το thread δεν έχει κανένα λόγο ύπαρξης...
Πως με εκνευρίζουν όσοι πετυχαίνουν κάτι και μετά κάνουν και τους έξυπνους, δίνοντας και συμβουλές (του τύπου, δες τι σε συμφέρει και πράξε ανάλογα, άλλο τι έγινε με μας...)
Κλασικοί Ελληνάρες.
Anyway...
Τι κάθομαι και ασχολούμαι.
Και για να μην παρεξηγούμαι. Φυσικά η κάθε Wind δεν είναι υποχρεωμένη να δίνει ίδιες προσφορές.
Αυτό που με ενοχλεί είναι το ύφος των παιδιών εδώ. Ας διαβάσει κανείς όλο το thread και θα καταλάβει.
Τεσπα.

Αν παρεξηγείστε, πρόβλημά σας.
Έχω κάθε δικαίωμα να το εκφράσω.


Το θέμα δεν ξεκίνησε από κάποιον που πέτυχε κάτι, αν το πρόσεξες, αλλά από κάποιον που εξέθεσε έναν προβληματισμό του και ζητούσε μια συμβουλή. Του απάντησα βάσει της προσωπικής μου εμπειρίας, αναφέροντας το διαδικασία την οποία ακολούθησα και Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΧΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ να μου προτείνει η wind μια προσφορά, η οποία και έκρινα ότι με κάλυψε. Κανείς δεν μπορεί προφανώς να σε διαβεβαιώσει ότι κάνουν σε όλους παρόμοιες προσφορές, εμένα απλά μου προτείνανε, κρατώντας το ίδιο πακέτο, να με βάλουν στην τότε τρέχουσα προσφορά, που ίσχυε για νέους πελάτες, δίνοντάς μου δώρο τις 2 ώρες αστικά/υπεραστικά. Θεώρησα την προσφορά καλή, σε σχέση με τον ανταγωνισμό, την δέχτηκα και κάπου εκεί έληξε το θέμα. Δεν αντιλαμβάνομαι τον εκνευρισμό σου, ούτε σου υποσχέθηκε κανείς την ίδια προσφορά, αναφέραμε απλά εμπειρίες μας.

Υ.Γ. Τώρα παρατήρησα και κάτι άλλο: το πρώτο σου μήνυμα είναι στις 11/9, οπότε και φαντάζομαι έκανες την αίτηση φορητότητας στην Forthnet. Το αίτημα αυτό αποκλείεται να έχει φτάσει στην wind, συνήθως θέλει κανένα δεκαήμερο για αυτό. Οπότε η προσφορά του 20% της wind έγινε χωρίς να ξέρουν την φόρητότητα. Περίμενε να σε πάρουν αυτοί να ρωτήσουν για την αιτία της φορητότητας και τότε διαπραγματεύσου.

elephant
19-09-12, 18:22
Ερώτηση προς όσους κλήθηκαν από τη Wind, μετά το αίτημα φορητότητας.

Πόσες μέρες μετά σας κάλεσαν;
Το ρωτάω γιατί μου έχει έρθει μήνυμα από τη Forthnet ότι έχει ξεκινήσει η διαδικασία φορητότητας.

19/09/2012 12:51:28 To αίτημά σας προωθήθηκε στον ΟΤΕ για υλοποίηση
19/09/2012 12:51:28 Ολοκληρώθηκε η διαδικασία δέσμευσης καλωδίωσης από τον ΟΤΕ

Το αίτημα σίγουρα ανακαλείται οποιαδήποτε στιγμή;

nikosmelt
20-09-12, 18:47
Ερώτηση προς όσους κλήθηκαν από τη Wind, μετά το αίτημα φορητότητας.

Πόσες μέρες μετά σας κάλεσαν;
Το ρωτάω γιατί μου έχει έρθει μήνυμα από τη Forthnet ότι έχει ξεκινήσει η διαδικασία φορητότητας.

19/09/2012 12:51:28 To αίτημά σας προωθήθηκε στον ΟΤΕ για υλοποίηση
19/09/2012 12:51:28 Ολοκληρώθηκε η διαδικασία δέσμευσης καλωδίωσης από τον ΟΤΕ

Το αίτημα σίγουρα ανακαλείται οποιαδήποτε στιγμή;


Εμένα μου είχαν πει από την Forthnet ότι η διαδικασία αλλαγής θα χρειαστεί περίπου 21 μέρες. Την 10η ή 11η μέρα από την αίτησή μου με πήραν από την wind για επιβεβαίωση της αλλαγής παρόχου και εκεί μου κάνανε και την προσφορά. Μετά την αποδοχή της προσφοράς τους επικοινώνησα με την Forthnet και έκανα τηλεφωνικά την αίτηση ακύρωσης, καθώς από το κατάστημα της forthnet με ενημέρωσαν ότι αυτό γίνεται μόνο τηλεφωνικά και όχι από αυτούς. Η διαδικασία έχει λίγο δουλειά, θα σε καλέσουν αυτοί μετά από 2-3 μέρες, θα σε ενημερώσουν ότι ηχογραφείται η συνομιλία και θα απαντήσεις σε μερικές ερωτήσεις για να καταχωρηθούν στο σύστημά τους. Αυτό είναι όλο.

@ ADSLgr.com All rights reserved.