PDA

Επιστροφή στο Forum : Καινουριο μοντεμ + username/password



Ais
25-08-12, 18:33
Καλησπέρα,
θέλω να αλλάξω μόντεμ αλλα δεν θυμάμαι το username και το password που ειχα δωσει στο προηγουμενο. Εχω ενα combination το οποιο δεν ξερω αν είναι σωστό. Που μπορώ να πάρω για να δω αν ειναι σωστά τα στοιχεία η αν μπορούν να μου τα κάνουν reset?

maik
25-08-12, 19:28
Τηλ στο 13888 απο τον κατοχο της γραμμης.

die Eule
25-08-12, 19:46
Απ' ό,τι βλέπω έχεις ΟΤΕ, οπότε μπορείς να δοκιμάσεις εδώ: https://tools.otenet.gr
Αν καταφέρεις να συνδεθείς τότε έχεις τα σωστά στοιχεία. Στο username χρειάζεται να είναι πλήρες (πχ @otenet.gr)

Ais
25-08-12, 21:05
Δοκιμασα και με το @otenet.gr, οποτε μαλλον απο δευτερα θα παρω στο 13888

die Eule
25-08-12, 21:15
Αν έχεις πρόσβαση στο modem σου, προσπάθησε να αποθηκεύσεις(backup) τις ρυθμίσεις του στην επιφάνεια εργασίας σου και δοκίμασε να τις ανοίξεις με κάποιον επεξεργαστή κειμένου. Υπάρχει πιθανότητα να τα εμφανίσει σε plain text και να σωθείς από τη διαδικασία επαναφοράς κωδικού, η οποία αν θυμάμαι καλά περιλαμβάνει την αποστολή ταυτότητας μέσω fax κλπ κλπ.

maik
25-08-12, 23:42
να σωθείς από τη διαδικασία επαναφοράς κωδικού, η οποία αν θυμάμαι καλά περιλαμβάνει την αποστολή ταυτότητας μέσω fax κλπ κλπ.

Μια απλη ταυτοποιηση στοιχειων θα γινει τηλεφωνικα και μονο.Ουτε fax ουτε δραξ.

die Eule
25-08-12, 23:46
:oneup: μια χαρά τότε
Απλά, πριν μερικά χρόνια είχα ξεχάσει τον κωδικό και μου είπαν ότι θα πρέπει να στείλω αίτηση με στοιχεία, ταυτότητες κλπ.
Το πήρα απόφαση και ευτυχώς μετά από αρκετές προσπάθειες κατάφερα να βρω τον κωδικό μου.

Ais
26-08-12, 02:50
Αν έχεις πρόσβαση στο modem σου, προσπάθησε να αποθηκεύσεις(backup) τις ρυθμίσεις του στην επιφάνεια εργασίας σου και δοκίμασε να τις ανοίξεις με κάποιον επεξεργαστή κειμένου. Υπάρχει πιθανότητα να τα εμφανίσει σε plain text και να σωθείς από τη διαδικασία επαναφοράς κωδικού, η οποία αν θυμάμαι καλά περιλαμβάνει την αποστολή ταυτότητας μέσω fax κλπ κλπ.

Βρηκα κατι παω να το τσεκαρω στο https://tools.otenet.gr/ αλλα μου λεει οτι δεν ειναι σωστο! περιεργο

@ ADSLgr.com All rights reserved.