PDA

Επιστροφή στο Forum : OTE TV Εγγραφή



DjTony
29-08-12, 01:17
Καλησπέρα! Δεν ξέρω αν είμαι στο σωστό forum, αλλά θέλω να ρωτήσω κάτι..

Έχω ΟΤΕ ΤV εδώ και κάτι μέρες, και θέλω να ρωτήσω ΑΝ και ΑΝ ΝΑΙ ΠΩΣ μπορώ να κάνω εγγραφή απο τον αποκωδικοποιητή στο PC ή σε ενα USB ή κάπου αλλού....

OTE TV με δορυφόρο έχω

manik
29-08-12, 01:51
Δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμη η λειτουργία PVR στον ΚΑΟΝ.Πιθανόν σε μελλοντική αναβάθμιση firmware.

marios79
05-09-12, 12:36
Δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμη η λειτουργία PVR στον ΚΑΟΝ.Πιθανόν σε μελλοντική αναβάθμιση firmware.

Αν απο το tv out του ΚΑΟΝ τραβηξει ομοαξονικο μεχρι το tv in μιας καρτας tv που θα εχει στο pc, δεν μπορει να κανει εγγραφη κανονικα το προγραμμα που ειναι συντονισμενο στον δεκτη ???

TeoT
05-09-12, 19:29
Αν απο το tv out του ΚΑΟΝ τραβηξει ομοαξονικο μεχρι το tv in μιας καρτας tv που θα εχει στο pc, δεν μπορει να κανει εγγραφη κανονικα το προγραμμα που ειναι συντονισμενο στον δεκτη ???

Δεν τον ξερω τον δορυφορικο δεκτη αλλα αν το tv out εχει σημα RF δεν νομιζω οτι βγαζει τα καναλια του OTE ΤV .
Στον IPTv δεκτη που εχω εγω οδηγησα την εξοδο του Scart στην εισοδο μιας καρτα AV/DV που εχω και εκανα εγγραφη του καναλιου που επαιζε.

manicx
06-09-12, 12:13
Υπάρχουν εξωτερικά PVR συστήματα από κατασκευαστές όπως η Avermedia. Πχ αυτό (http://www.amazon.co.uk/AverMedia-Crystal-External-Capture-Station/dp/B004323ZFS/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1346922659&sr=8-2). Βέβαια κάνει εγγραφή σε υπολογιστή.

@ ADSLgr.com All rights reserved.