PDA

Επιστροφή στο Forum : Ερώτηση για νέα σύνδεση στο Γουδή



trd64
31-08-12, 17:49
Μετακομίζει ο ανιψιός μου στο Γουδή στο κέντρο (Πλατεία Αγίου Θωμά) και θα ήθελα να μάθω αν έχει προβλήματα η wind σε αυτή την περιοχή.

Πόσο χρόνο θα χρειαστεί για νέα σύνδεση (το σπίτι τώρα δεν έχει τηλ.)

Ευχαριστώ.

RASTAVIPER
02-09-12, 18:09
Η ποιότητα γραμμής είναι λαχείο.

Πάντως επειδή είναι δίπλα στο κέντρο, τον βλέπω να συγχρονίζει με κανένα 20άρι!

DSLaManiaC
03-09-12, 15:15
Μετακομίζει ο ανιψιός μου στο Γουδή στο κέντρο (Πλατεία Αγίου Θωμά) και θα ήθελα να μάθω αν έχει προβλήματα η wind σε αυτή την περιοχή.

Πόσο χρόνο θα χρειαστεί για νέα σύνδεση (το σπίτι τώρα δεν έχει τηλ.)

Ευχαριστώ.

Ο ΟΤΕ είναι εκεί. Θα είναι πολύ καλά αν δε πάρει εντελώς σάπιο χάλκινο ζεύγος.

Zinc
04-09-12, 01:25
Μετακομίζει ο ανιψιός μου στο Γουδή στο κέντρο (Πλατεία Αγίου Θωμά) και θα ήθελα να μάθω αν έχει προβλήματα η wind σε αυτή την περιοχή.

Πόσο χρόνο θα χρειαστεί για νέα σύνδεση (το σπίτι τώρα δεν έχει τηλ.)

Ευχαριστώ.

Από όσο γνωρίζω δεν έχει προβλήματα. Φίλος που μένει στην περιοχή κλειδώνει στα 14Mbps και προς το παρόν η γραμμή παίζει τέλεια.

RASTAVIPER
04-09-12, 08:17
Από όσο γνωρίζω δεν έχει προβλήματα. Φίλος που μένει στην περιοχή κλειδώνει στα 14Mbps και προς το παρόν η γραμμή παίζει τέλεια.
Λίγα είναι τα 14, ειδικά αν είναι κοντά στον Αγ. Θωμά.

grayden
13-09-12, 10:19
Μετακομίζει ο ανιψιός μου στο Γουδή στο κέντρο (Πλατεία Αγίου Θωμά) και θα ήθελα να μάθω αν έχει προβλήματα η wind σε αυτή την περιοχή.

Πόσο χρόνο θα χρειαστεί για νέα σύνδεση (το σπίτι τώρα δεν έχει τηλ.)

Ευχαριστώ.

Επειδή μένω δύο δρόμους παραδίπλα (το σπίτι δεν είχε γραμμή) υπολόγιζε 20-30 μέρες για την σύνδεση και ταχύτητες γύρω στα 14-16 ανάλογα και την ποιότητα των καλωδίων του σπιτιού.

Αν είναι τυχερός μπορεί να πάρει και 2Mbps Upload όπως εγώ. :cool:


Προβλήματα, πέρα από τα κλασικά που μπορεί να τύχουν μια στο τόσο, δεν έχω αντιμετωπίσει μέχρι τώρα.

RASTAVIPER
13-09-12, 11:41
Επειδή μένω δύο δρόμους παραδίπλα (το σπίτι δεν είχε γραμμή) υπολόγιζε 20-30 μέρες για την σύνδεση και ταχύτητες γύρω στα 14-16 ανάλογα και την ποιότητα των καλωδίων του σπιτιού.

Αν είναι τυχερός μπορεί να πάρει και 2Mbps Upload όπως εγώ. :cool:


Προβλήματα, πέρα από τα κλασικά που μπορεί να τύχουν μια στο τόσο, δεν έχω αντιμετωπίσει μέχρι τώρα.

Δεν είναι νορμάλ να πιάνει κάτω από 18-19 εκεί.
εδώ 15-16 πιάνουν όσοι είναι κανένα χιλιόμετρο πιο μακριά.
επίσης, πως εσύ πήρες 2mb upload? κάποια έξτρα υπηρεσία;

grayden
13-09-12, 15:31
Δεν είναι νορμάλ να πιάνει κάτω από 18-19 εκεί.
εδώ 15-16 πιάνουν όσοι είναι κανένα χιλιόμετρο πιο μακριά.
επίσης, πως εσύ πήρες 2mb upload? κάποια έξτρα υπηρεσία;

Στην πολυκατοικία μετρημένα είναι γύρω στα 15 (βέβαια είμαι και δύο δρόμους παραπέρα από την πλατεία οπότε δεν ξέρω τι να σου πω)...

Τα 2Mbps Up δεν έχω ιδέα πως τα πήρα. Μπορεί από λάθος, μπορεί και όχι. Πάντως τα έχω επιλέγοντας Annex M στο router (το οποίο μου ρίχνει λίγο το down αλλά ανεβάζει το up από το 1,2 στα 2).

@ ADSLgr.com All rights reserved.