PDA

Επιστροφή στο Forum : Δεν μπορώ να το κάνω να πάρει ίντερνετ.Netgear Wg602 v3!



therion
04-09-12, 13:31
Kαλησπέρα!Εδώ και πολλές μέρες προσπαθώ να δώσω ίντερνετ σε ενα παλιό xbox.Είχα απο παλιά ενα αχρησιμοποίητο access point.To Netgear Wg602 v3 όπως λέει και ο τίτλος.Ξερω ότι πρέπει να το κάνω να δουλέψει σε client mode.Mεχρι εκέι τα κατάφερα.Το εβαλα σε client μετα έκανα αναζήτηση και βρήκε το ασύρματο δίκτυο του σπιτιού μου,μετά εβαλα και τον κωδικό WPA2 και το βρηκε κανονικά.Μου έδειχνε κανονικότατα την mac adress του ρούτερ μου που ειναι στο σαλόνι.Στις επιλογές wireless bridging και Ip settings,εχω βάλει dhcp enable.Oμως εχω δοκιμάσει και με εναν οδηγό που εχει φτιάξει ενας τυπος απο αλλο φορουμ και συγκεκριμενα ο οδηγος ειναι για το access point το δικό μου καθως,και το ρουτερ το δικό μου.O οδηγος αυτος δινει static ip στο αccess point,αλλά παρόλο που εχω τις ιδιες συσκευες που εχουν τις ιδιες ip και εχω κανει κατα γραμμα οτι ειπε αυτος,δεν εγινε τιποτα.Δεν παίρνει ιντερνετ.Αυτος ο χαρτης που εχουν τα windows 7 που δειχνουν μια γραμμη απο το υπολογιστη στο μοντεμ και απο εκει στο ιντερνετ.,μου δειχνουν μονο οτι η γραμμη pc router δουλευει.Η συνδεση ιντερνετ ομως δεν επιτυχανεται ποτέ.Και αμα πάω στο tcp και βαλω αυτοματη ιP,o χαρτης καταστρεφεται εντελώς.Δεν αναγνωρίζει ουτε ο υπολογιστης το access point.Εχω σκάσει και με εχει πιάσει πονοκέφαλος.Περυσι ειχα ξαναασχοληθει με αυτο το θέμα και τα χα καταφέρει,μεχρι που αλλαξα ρουτερ και τώρα πρέπει να το σετάρω στο καινουργιο.Συγκεκριμενα εχω το Linksys wag200g

mirtiano
06-09-12, 21:42
Στο netgear κλεισε το dhcp.Το xbox θα παιρνει ip απο το ρουτερ του σαλονιου.Δεν γινεται να παιρνει και απο τα 2.Θα τσακωθουν ασχημα και θα πλακωθουνε στα μπουνιδια. :p

@ ADSLgr.com All rights reserved.