PDA

Επιστροφή στο Forum : Τι είναι ο Δακτύλιος



chagian
14-12-06, 20:23
Πήγα σήμερα στον Οτε της περιοχής μου για να διαμαρτυρηθώ για την χαμηλή ταχύτητα της 2048 αναβαθμισμένης γραμμής μου (ούτε 348 δεν είναι) και η απάντηση του προισταμένου ήταν ότι κατασκευάζεται δακτύλιος και μόλις τελειώσει θα έχει λυθεί το πρόβλημα. Ξέρει κανείς τι είναι ο δακτύλιος?

boss
14-12-06, 20:27
Πολλά μπορεί να είναι από τοπολογία δικτύου μέχρι και τον δακτύλιο της αθήνας μονά/ζυγά κτλ... :rofl:

Spanos
14-12-06, 20:27
Όσοι έχουν τηλεφωνικό νούμερο που λήγει σε μονο αριθμό θα κατεβάζουν τις μονές ημέρες του μηνα.

Όσοι έχουν τηλεφωνικό νούμερο που λήγει σε ζυγό αριθμό θα κατεβάζουν τις ζυγές ημέρες του μηνα.

Εξαιρούνται σαββαττοκύριακα, αργίες και ειδικές περιόδοι χαμηλής κίνησης (Αύγουστος κλπ)

:lol:

[PWN] ROXAMIS
14-12-06, 20:38
Πήγα σήμερα στον Οτε της περιοχής μου για να διαμαρτυρηθώ για την χαμηλή ταχύτητα της 2048 αναβαθμισμένης γραμμής μου (ούτε 348 δεν είναι) και η απάντηση του προισταμένου ήταν ότι κατασκευάζεται δακτύλιος και μόλις τελειώσει θα έχει λυθεί το πρόβλημα. Ξέρει κανείς τι είναι ο δακτύλιος?

Γιατι ξερει αυτος ? Να σε αποφυγει ηθελε .

ownagE_
14-12-06, 20:40
:rofl:

Λες?
Παντως κατι εχει να κανει με οπτικες.. (δακτυλιος οπτικών ινών - δεν ξερω τιποτα παραπανω :p)

thomasx
14-12-06, 20:47
Ή όλοι εμείς είμαστε άσχετοι και δεν ξέρουμε τι είναι ο δακτύλιος, ή δεν ήξερε ούτε αυτός και ξεστόμισε μια λέξη που ίσως έμοιαζε με κάποια άλλη που τυχαία άκουσε....

Από προσωπική εμπειρία, στον ΟΤΕ λένε οτιδήποτε για να σε ξεφορτωθούνε...

cmos
14-12-06, 20:49
Πήγα σήμερα στον Οτε της περιοχής μου για να διαμαρτυρηθώ για την χαμηλή ταχύτητα της 2048 αναβαθμισμένης γραμμής μου (ούτε 348 δεν είναι) και η απάντηση του προισταμένου ήταν ότι κατασκευάζεται δακτύλιος και μόλις τελειώσει θα έχει λυθεί το πρόβλημα. Ξέρει κανείς τι είναι ο δακτύλιος?
Αν είναι έτσι όπως τα λέει ο ΟΤΕτζής, η ινα στον ΟΤΕ της περιοχής σου έχει γεμίσει (δεν υπάρχει διαθέσιμη χωρητικότητα) και το κύκλωμα (που περνά από αυτήν) που ενώνει το DSLAM σου με το BRAS που του αντιστοιχεί δεν μπορεί να αναβαθμιστεί. Προφανώς σχεδιάζουν να ενεργοποιήσουν νεό δακτύλιο οπτικών ινών για να μπορέσουν να πάρουν από κει νέο μεγαλύτερο κύκλωμα για να το δώσουν στο DSLAM σου .... και να ανασάνετε. :oneup:

sdikr
14-12-06, 20:52
Δαχτυλιός οπτικών ίνων, (sdm rings) έτσι ειναι η τρόπος σύνδεσης των οπτικών του δικτύου του ΟΤΕ, (καθώς και αλλών πάροχων)

Σχετικά http://www.ecitele.com/news/1996/r2004.asp

Artemius
15-12-06, 06:52
να και ένας τυχερός που σύντομα θα του αναβαθμιστεί το atm και η διασύνδεση με τον bras...φίλε με απλά Ελληνικά ελπίζω να κερνάς μπύρες όλο το φόρουμ για τα χαρμόσυνα ένα!!!

:p :p :oneup:

άντε και στα δικά μας...

@ ADSLgr.com All rights reserved.