PDA

Επιστροφή στο Forum : Απο forthnet σε conn-x!



panos840
14-12-06, 22:35
Ειναι δυνατον σε αυτην την αλλαγη μονο με το user name kai to password θα μπορεσω να συνδεθω στο ιντερνετ?Δηλαδη να μη πειραξω τιποτα απλα να βαλω τα καινουρια που θα εχω?Αν μπορω μηπως θα εχω προβλημα στην ταχυτητα?
ευχαριστω

papdoux
14-12-06, 22:45
ναι, αλλαζωντας μονο το user name & passwορd, θα μπεις κανονικα. Δε χρειαζεται να αλλαξεις κατι αλλο. Εχε υποψη οτι στην ΟΤΕΝΕΤ χρειαζεται ενεργοποιηση λογαριαμσου.

Το θεμα της ταχυτητας ειναι αλλο θεμα και δεν εχει να κανει με αυτη την αλλαγη σαν αλλαγη. Εξαρταται απο το ποσες συνδεσεις εχεις το dslam που εισαι συνδεδεμενος & απο τη bandwidth της ΟΤΕΝΕΤ.

teo_L20
14-12-06, 22:45
Ναι αρκει να αλλαξεις τους DNS τηε εταιριας!;)

panos840
14-12-06, 22:54
και σε πιο σημειο βρισκονται αυτοι αν δε γινομαι κουραστικος?

nnn
14-12-06, 23:49
Στις ιδιότητες της κάρτας δικτύου σου και στο μενού του router σου.

Καλώς ήρθες.

iraklis
15-12-06, 00:27
Εχω γραμμη οτε αοριστου με isp forthnet και θέλω να βάλω connex.Η συνδεση μου τελειωνει 7 Ιανουριου.Μπορω να ενεργοποιησω το connex πουμε αυριο και να μπαινω στο νετ με connex δηλαδή αντι με τη forthnet??Γιατι ενας τυπακος στο Γερμανο μου ειπε πως πρωτα πρεπει να απενεργοποιησω την forthnet αλλα το προβλημα ειναι να μη μεινω ουτε λεπτο χωρις νετ κυριως λογω της διπλοπματικης του αδελφου μου.

Sebu
15-12-06, 04:22
Αφου λες οτι εχεις αοριστου ΟΤΕ και isp 4νετ τοτε πως ληγει 7/1/2007???

Δεν συμβαδιζουν αυτα τα 2.Αν εισαι αοριστου γραμμη ΟΤΕ και αοριστου 4νετ παροχο τοτε δεν εχεις προβλημα.
Αν ληγει 7/1/2007 τοτε εχεις πακετο 4νετ και αρα οχι αοριστου ΟΤΕ αρα αν θες να πας Connex θα πρεπει να διακοψεις τη 4νετ και να χασεις την πορτα που εχεις τωρα στο dslam αρα καποιες μερες χωρις ιντερνετ.

Talos82
15-12-06, 04:32
Προφανώς η γραμή είναι αορίστου, ενώ η σύνδεση είναι προπληρωμένη και λήγει 7/1. Στην περίπτωση αυτή μπορείς να ενεργοποιήσεις το connex όποτε θες.
Για τα "τυπάκια" στο Γερμανό και στους υπόλοιπους... ας μην αναφερθώ :down:

papdoux
15-12-06, 10:36
οπως λεει και ο Talos82, λογικα ο iraklis εχει γραμμη adsl απο ΟΤΕ και ISP τη forthnet. Δεν πρεπει να τα εχει παρει πακετο οποτε με τετοιο καθεστως μπορει αμεσα να παει σε conn-x χωρις να χρειαζεται διακοπη πρωτα.

iraklis
15-12-06, 12:10
Ευχαριστω παιδια και σορρυ για την παρανοηση.Η γραμμη ειναι αορίστου και η συνδεση προπληρωμενη.Δεν ειναι απο πακέτο.

Sebu
15-12-06, 17:50
Τοτε οτι ειπαν οι απο πανω :cool: και εισαι τζετ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.