PDA

Επιστροφή στο Forum : Τι πιστεύετε ότι θα έχει κάνει η Forthnet μέχρι και την 1/1/2007?



karavagos
14-12-06, 22:40
Τι πιστεύετε ότι θα έχει κάνει η Forthnet μέχρι και την 1/1/2007?

Θα έχει δώσει LLU σε κάποιους συνδρομητές?
Θα έχει δώσει LLU σε κάποιους πιλοτικούς συνδρομητές?
Θα έχει δεχτεί αιτήσεις από συνδρομητές για LLU αλλά δεν θα έχει δώσει σε κανένα?
Θα έχει κάνει επίσημη ανακοίνωση για LLU αλλά δεν θα έχει δώσει σε κανένα?
Δεν θα έχει κάνει επίσημη ανακοίνωση για LLU?
Δεν με ενδιαφέρει το LLU της Forthnet:p

Για να δούμε τι θα δούμε...:hmm:

Κλασσικά...ο νικητής, έπειτα από κλήρωση, κερδίζει 10 full llu για το νησί της Γαύδου:oneup:

sdikr
14-12-06, 22:46
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=59695 :p

Tem
14-12-06, 22:57
Μάλλον δεν θα έχει κάνει επίσημη ανακοίνωση για LLU
Ομως δεν αποκλείεται τίποτα

civil
14-12-06, 23:08
Τιποτα ουσιαστικό.
Μονο καμια ανακοινωση 25/12 με 1/1/07 .....
:down:

Tem
14-12-06, 23:35
Τιποτα ουσιαστικό.
Μονο καμια ανακοινωση 25/12 με 1/1/07 .....
:down:
Λογικά πάντως αν κάνουν ανακοίνωση θα πρέπει να την κάνουν πριν από 25/12

nnn
15-12-06, 00:20
Την κουρτίνα 4,πότε φεύγω για Γαύδο ? :p

harris
15-12-06, 00:59
το κουτί Νο 5 παρακαλώ... και τα εισητήρια άμεσα :p

WandereR
15-12-06, 01:02
Το λογικό είναι να είναι σχεδον έτοιμοι αφου το σπρώξιμο με την αναμενόμενη κάλυψη είχε νόημα μόνο αμα βρισκόντουσαν λίγο πίσω απο τον ανταγωνσμό. Σε αντίθετη περιπτωση διαγράφει ότι έχει κατακτησει η 4νετ όλα αυτά τα χρόνια

Spirus
15-12-06, 01:06
Tίποτα δεν θα κάνει αφού θα έχει αλλάξει έως τότε όλες τις ημερομηνίες κάλυψης για την 1/1/2008
:whistle:

pelasgian
15-12-06, 01:06
Παίδες, το μέλλον της Forthnet είναι να γίνει ΟΤΕ στην θέση του ΟΤΕ.
Και δεν μιλάω για internet μόνο.

Θα δώσει και τηλέφωνα και LLU και ό,τι τραβάει η ψυχάρα σας.
Όμως, δεν θα γίνει αμέσως. Καλό καλοκαίρι και βάλε.

ph4nt0m
15-12-06, 01:26
Πιστεύω δεν θα έχει κάνει επίσημη ανακοίνωση για LLU αλλά ίσως να δώσει πιλοτικά σε κάποιους που είχαν 2 mbit και να τους αναβάθμισε σε 4 mbit.

gtpaonik
15-12-06, 01:34
απο εγκυρες πηγες ξερω οτι απο αρχες ιανουαριου η forthnet θα προσφερει llu.αλλα δεν μ πορω να πω......:whistle:

No-Name
15-12-06, 01:35
Καλά.....πετάμε τη παπάτζα και μετά τπτ.
Σε ποιές περιοχές θα δώσει αν επιτρέπεται?

harris
15-12-06, 01:53
Καλά.....πετάμε τη παπάτζα και μετά τπτ.
Σε ποιές περιοχές θα δώσει αν επιτρέπεται?

Aφού είπε ο άνθρωπος ότι δεν μπορεί να πει...

Ασ'το να έχει και λίγο σασπένς ντε κι εσύ :p


Πάντως πιστεύω ότι η 4νετ, με τα δείγματα γραφής που έχω ως 7 χρόνια πελάτης τους, όταν το κάνει θα το κάνει σωστά και μεθοδικά... :hmm:

Όχι σαν μερικούς - μερικούς, ονόματα δε λέμε υπολήψεις δε θίγουμε............ :whistle:

WandereR
15-12-06, 01:57
η 4νετ κάποτε δεν δεχόταν πελάτες για ένα διαστημα επειδη το δικτυο είχε βαρύνει επικινυδνα.

η 4νετ σήμερα προσπαθει να δεχθεί πελάτες πριν καν διαθέσει κάποιον προιον.

:hmm:

sdikr
15-12-06, 01:58
Aφού είπε ο άνθρωπος ότι δεν μπορεί να πει...

Ασ'το να έχει και λίγο σασπένς ντε κι εσύ :p


Πάντως πιστεύω ότι η 4νετ, με τα δείγματα γραφής που έχω ως 7 χρόνια πελάτης τους, όταν το κάνει θα το κάνει σωστά και μεθοδικά... :hmm:

Όχι σαν μερικούς - μερικούς, ονόματα δε λέμε υπολήψεις δε θίγουμε............ :whistle:

Ναι ναι το κάνει και τώρα, σωστά και μεθοδικά οι ανακοινώσεις :p


Και στα σοβάρα, έτσι οπώς το έχει κανει με τις πολλές ανακοινώσεις κλπ, θα πρέπει τουλάχιστον απο την στιγμή εναρξης να μπορεί να πεί οτι καλύπτει πχ 30 κέντρα σε 4 πόλεις

harris
15-12-06, 02:00
Και στα σοβάρα, έτσι οπώς το έχει κανει με τις πολλές ανακοινώσεις κλπ, θα πρέπει τουλάχιστον απο την στιγμή εναρξης να μπορεί να πεί οτι καλύπτει πχ 30 κέντρα σε 4 πόλεις

Αυτά τα λες από τη ζήλεια σου, που ελπίζεις να σε καλύψει κι εσένα?! έτσι; :lol::p

sdikr
15-12-06, 02:04
Αυτά τα λες από τη ζήλεια σου, που ελπίζεις να σε καλύψει κι εσένα?! έτσι; :lol::p

Μπα δεν έχω τέτοιο πρόβλημα, έπαψα να ελπίζω εδώ και 2 χρόνια ;)

harris
15-12-06, 02:12
Μπα δεν έχω τέτοιο πρόβλημα, έπαψα να ελπίζω εδώ και 2 χρόνια ;)

Με την ελπίδα ζει ο άνθρωπος, η ελπίδα πεθαίνει τελευταία, όσο ζω ελπίζω και διάφορα άλλα τέτοια ρητά... έχε τα στο νού και "καλομελέτα κι έρχεται... που θα πάει" ;)

Συμφωνώ πάντως σ'αυτά που λέτε... απλά ελπίζω να σταθεί στο ύψος της :whistle::hmm:

sdikr
15-12-06, 02:13
Με την ελπίδα ζει ο άνθρωπος, η ελπίδα πεθαίνει τελευταία, όσο ζω ελπίζω και διάφορα άλλα τέτοια ρητά... έχε τα στο νού και "καλομελέτα κι έρχεται... που θα πάει" ;)

Συμφωνώ πάντως σ'αυτά που λέτε... απλά ελπίζω να σταθεί στο ύψος της :whistle::hmm:

εεε καλά τώρα με σκότωσες!! άκου εκεί λέτε :sorry:

harris
15-12-06, 02:17
εεε καλά τώρα με σκότωσες!! άκου εκεί λέτε :sorry:
Σκεφτόμουνα και τον Wanderer από πάνω!!! δεν ήταν πληθυντικός ευγενείας!!! Σόρρυ δλδ!!! :rofl::rofl::rofl::p

Lord_British
15-12-06, 02:19
Εγω πιστευω τι θα κανει περισσοτερες απο μια "επισημες" ανακοινωσεις αλλα βεβαια δε θα δωσει τιποτα και σε κανενα!!! :p :p

drf
15-12-06, 05:03
απολύτως τίποτε... άντε καμία απόσυρση dialup! :p

goldsl
15-12-06, 12:16
Δεν θα έχει κάνει επίσημη ανακοίνωση για LLU .
:worthy: :closed: :whistle:

anon
15-12-06, 12:46
Mακάρι να βγάλει και ανακοίνωση και να αρχίσει να διαθέτει. Ηδη όμως απο τα αποτελέσματα της δημοσκόπησης, για εδώ τουλάχιστον, έχει χάσει σημαντικά την αξιοπιστία της. Αν επιπλέον δεν τα καταφέρει να αρχίσει να δίνει απο την αρχη του χρόνου, πιστεύω ότι η αξιοπιστία της θα πέσει σημαντικά περισσότερο.

Η δε ΤΕΛΛΑΣ αντίθετα φαίνεται να προχωρά. Εαν εντείνει κιόλας τους ρυθμούς της (υπερωρίες, εργολαβίες, outsourcing κλπ), σίγουρα θα τους έχει φάει στην στροφή... Τα πράγματα εξελλίσονται πλέον ραγδαία νομίζω, και το 2007 θα έχουμε σημαντικές εξελίξεις...

mice6525
15-12-06, 13:44
Ηδη εχει χασει εδαφος απο την Tellas και οσο καθυστερει χανει κι'αλλο

freak27
15-12-06, 16:31
το θεμα ειναι η μια να σπρωχνει την αλλη και ετσι κεδισμενοι να βγαινουμε εμεις. γιατι αν μεγαλωσει λιγο το δικτυο της τελλας, και της VIVODI σε λιγο η 4νετ θα μεινει στην απεξω. εγω προσωπικα δεν καλυπτομαι απο κανενα ιδιοκτητο καμιας εταιρειας(μενω πετρουπολη) αλλα αν δεν βιαστει η 4νετ φυσικο ειναι ολοι στην πετρουπολη να στραφουν σε καποιον αλλον. οποιος βαλει πρωτος!!!!

RyDeR
15-12-06, 17:17
Βαλίτσα 4: Θα έχει κάνει επίσημη ανακοίνωση για LLU αλλά δεν θα έχει δώσει σε κανένα.

dragonfighter
15-12-06, 17:23
Εγω στην 4η βαλίτσα πόνταρα αλλά μάλλον τελικά η 5η έχει τα λεφτά μέσα.

georgex
16-12-06, 17:51
Το σίγουρο είναι να μην κάνει κάποια επίσημη ανακοίνωση για να μην εκτεθεί, και το σιγουρότερο ότι θα κάνει το καλύτερο για τους συνδρομητές της όπως και όλες οι αντίστοιχες εταιρίες παροχής LLU .

v@gelis
16-12-06, 23:19
Παιδια, ειναι 16/12 ομως κι εφοσον δεν αλλαξε παλι τις εκτιμωμενες ημερομηνιες, μηπως αυτο σημαινει πως πραγματι η 1/1/2007 θα ειναι και η πρωτη ημερομηνια που θα αρχισουν, εστω να δεχονται αιτησεις?
Γ@μωτο θα με βολευε το ιδιοκτητο της Φορθνετ, καθοτι δε με παιρνει να μεινω χωρις νετ για 1+ μηνα που θελει η ενεργοποιηση του Ζιστο της Τελλας (ενω στη Φορθνετ με Shared LLU που εχω τωρα λογικα θα θελει αρκετα λιγοτερο χρονο). Αρα αναμονη μεχρι την πρωτοχρονια, αλλιως δεν υπαρχει αλλη λυση, παρα Τελλας.

karavagos
05-01-07, 09:55
38 οι τυχεροί που θα μοιραστούν τις 10 llu :p
Αναμείνατε στο ακουστικό σας για λεπτομέρειες...

ΥΓ: Νομίζω ότι μπορεί να κλείσει πια το συγκεκριμένο θέμα;)

ermis333
05-01-07, 10:28
38 οι τυχεροί που θα μοιραστούν τις 10 llu :p
Αναμείνατε στο ακουστικό σας για λεπτομέρειες...

ΥΓ: Νομίζω ότι μπορεί να κλείσει πια το συγκεκριμένο θέμα;)

Πότε να τις περιμένουν;;;


Όχι τιποτα άλλο αλλά με ίντερνετ τηλέφωνο και τηλεόραση θα βολευόταν και ο χοντρός από τους singles.

kudos
05-01-07, 11:52
38 οι τυχεροί που θα μοιραστούν τις 10 llu :p
Αναμείνατε στο ακουστικό σας για λεπτομέρειες...

ΥΓ: Νομίζω ότι μπορεί να κλείσει πια το συγκεκριμένο θέμα;)

Εναλλακτικά ο τίτλος του thread να ενημερώνεται σύμφωνα με τις εξελίξεις:

π.χ. Τι πιστεύετε ότι θα έχει κάνει η Forthnet μέχρι και την 1/1/2007;
Τι πιστεύετε ότι θα έχει κάνει η Forthnet μέχρι και την 15/1/2007;
Τι πιστεύετε ότι θα έχει κάνει η Forthnet μέχρι και την 22/11/2013;:twisted:

@ ADSLgr.com All rights reserved.