PDA

Επιστροφή στο Forum : Απαράδεκτοι χρόνοι αναμονής στο τηλεφωνικό κέντρο της εξυπ. πελατών.



DSLaManiaC
10-09-12, 20:14
Τις κάποιες φορές που χρειάστηκε να επικοινωνήσω με την εξυπηρέτηση πελατών τις τελευταίες μέρες, οι χρόνοι αναμονής είναι τραγικοί.

5λεπτα, 10λεπτα και 15λεπτα.

Είμαι ο μοναδικός που το παρατηρεί ή δε το έχει γράψει κανείς?

kataras
10-09-12, 20:47
τις περισσοτερες φορες 15λεπτα

Νikosanagn
10-09-12, 20:51
15 λεπτά με το ακουστικό στο αυτί; Απαράδεκτο.

Στην hellas online πριν λίγο καιρό που ειχα πάρει την εξυπηρέτηση πελατών είχε μηνυμα οτι υπήρχε κίνηση στο κέντρο, και μπορούσες να αφήσεις το τηλέφωνο, η forthnet δεν διαθέτει τέτοιο μηχανισμό; κάθε άλλη φορά που έχω καλέσει δεν περίμενα πανω απο 2-4 λεπτά, ίσως λέω και πολλά.

Avesael
10-09-12, 21:37
Μου φαίνεται απίστευτο πραγματικά. Δεν ξέρω αν είμαι τυχερός αλλά 3 φορές τους πήρα για δοκιμές με τα profiles και τις 3 φορές με το που πατούσα την επιλογή στο τηλέφωνο έβγαινε ο τεχνικός!
Μου έκανε μάλιστα μεγάλη εντύπωση η τόσο άμεση εξυπηρέτηση!
Δεν ξέρω αν έπαιξαν ρόλο οι μέρες (Παρασκευή βραδάκι και Σάββατο πρωί).

DSLaManiaC
10-09-12, 21:45
Μου φαίνεται απίστευτο πραγματικά. Δεν ξέρω αν είμαι τυχερός αλλά 3 φορές τους πήρα για δοκιμές με τα profiles και τις 3 φορές με το που πατούσα την επιλογή στο τηλέφωνο έβγαινε ο τεχνικός!
Μου έκανε μάλιστα μεγάλη εντύπωση η τόσο άμεση εξυπηρέτηση!
Δεν ξέρω αν έπαιξαν ρόλο οι μέρες (Παρασκευή βραδάκι και Σάββατο πρωί).

Δε μιλάω για το τεχνικό τμήμα.

Αναφέρομαι στην εξυπηρέτηση πελατών.

tolisscsd
10-09-12, 21:50
Δε μιλάω για το τεχνικό τμήμα.

Αναφέρομαι στην εξυπηρέτηση πελατών.

Δηλαδή το τεχνικό τμήμα δεν ανήκει στην εξυπηρέτηση πελατών?:hmm:

DSLaManiaC
10-09-12, 21:52
Δηλαδή το τεχνικό τμήμα δεν ανήκει στην εξυπηρέτηση πελατών?:hmm:

No.

Είναι διαφορετικό κομμάτι. Για να το τεστάρεις πάρε το '3' και ζήτα λεπτομέρειες για λογαριασμό ή ζήτα αλλαγή πακέτου.

tolisscsd
10-09-12, 22:01
No.

Είναι διαφορετικό κομμάτι. Για να το τεστάρεις πάρε το '3' και ζήτα λεπτομέρειες για λογαριασμό ή ζήτα αλλαγή πακέτου.

Το 13831 είναι η εξυπηρέτηση πελατών της Forthnet. Προφανώς υπάρχει κάποιο IVR που δρομολογεί την κλήση σου στο κατάλληλο τμήμα (εμπορικό, τεχνικό, etc). Αλλά όλα αυτά ανήκουν στην ομπρέλα της εξυπηρέτησης πελατών.

Τέλοσπάντων, μία φορά που τους κάλεσα πριν κανα τρίμηνο, δεν θυμάμαι να περίμενα πάνω από 2-3 λεπτά.

DSLaManiaC
10-09-12, 22:03
Το 13831 είναι η εξυπηρέτηση πελατών της Forthnet. Προφανώς υπάρχει κάποιο IVR που δρομολογεί την κλήση σου στο κατάλληλο τμήμα (εμπορικό, τεχνικό, etc). Αλλά όλα αυτά ανήκουν στην ομπρέλα της εξυπηρέτησης πελατών.

Τέλοσπάντων, μία φορά που τους κάλεσα πριν κανα τρίμηνο, δεν θυμάμαι να περίμενα πάνω από 2-3 λεπτά.

Εγώ λέω για τώρα (σήμερα, και την προηγούμενη βδομάδα) και για το τμήμα που χειρίζεται υποθέσεις που δεν είναι τεχνικής φύσεως
.
Και πριν 10 χρόνια μπορεί επίσης να μην είχε αναμονή.

Μια δοκιμή αύριο θα σε πείσει.

zoxir
10-09-12, 22:06
Όχι ρε γμτ και ήθελα να καλέσω μέσα στην βδομάδα για να ρωτήσω για το συνδυαστικό με nova που έχω, μια ζωή γκαντέμης. :p

Τεσπά θα καλέσω αύριο-μεθαύριο και θα επανέλθω να προσθέσω και την δική μου εμπειρία.

tolisscsd
10-09-12, 22:14
Εγώ λέω για τώρα (σήμερα, και την προηγούμενη βδομάδα) και για το τμήμα που χειρίζεται υποθέσεις που δεν είναι τεχνικής φύσεως
.
Και πριν 10 χρόνια μπορεί επίσης να μην είχε αναμονή.

Μια δοκιμή αύριο θα σε πείσει.

Μία μας λες ότι το τεχνικό τμήμα δεν ανήκει στην εξυπηρέτηση πελατών (πού να ανήκει άραγε?). Μετά κάτι σε κάνει να πιστεύεις ότι οι αναμονές σε ένα τηλεφωνικό κέντρο θα έχουν τεράστιες αποκλίσεις μέσα σε μικρό χρονικό διάστημα (σε μέρες που δεν έχει συμβεί κάτι, πχ βλαβη, νέα προσφορά, κτλ)

Μάλλον κάτι δεν πάει καλά...

DSLaManiaC
10-09-12, 22:17
Σταμάτα να εκτροχιάζεις το Thread.

Είμαι πολύ σαφής.

Πάρε την εξυπηρέτηση πελατών (λογαρισμούς, κλπ), δηλαδή επιλογή '4' και μετά '3' και δες το χρόνο αναμονής.

manicx
11-09-12, 10:43
Τα ίδια ισχύουν και για εξυπηρέτηση πελατών Nova. Μάλιστα σου λέει κι εκτιμώμενο χρόνο αναμονής. Πριν από μία εβδομάδα ακούω "μέσος χρόνος αναμονής 17 λεπτά" και μένω ξυλάκι παγωτό. Λέω θα περιμένω, λάθος μπορεί να είναι, να βαρεθούν κλπ. Ε λοιπόν, γύρω στο 15λεπτο και αφού το είχα βάλει σε ανοιχτή ακρόαση γιατί είχε ιδρώσει το αυτί κάποιος απάντησε. Τραγικό δυστυχώς.

Avesael
11-09-12, 11:17
Δεν αμφισβητώ τους προλαλήσαντες αλλά και σε ότι αφορά τη Forthnet αλλά και τη ΝΟΒΑ δεν έχει περάσει πάνω απο 2' για να εξυπηρετηθώ.
Κι αν στη Forthnet όπως αναφέρθηκε, άλλο το τεχνικό και άλλη η Ε.Π. (....), στη ΝΟΒΑ δεν πήρα για τεχνικό θέμα και μάλιστα έγιναν αρκετές κλήσεις από τις 16 Αυγούστου που την έβαλα.
Τι να πω, ίσως είμαι πολύ τυχερός.

kataras
11-09-12, 11:47
εχω κανει τον τελευταιο μηνα δεκα τηλεφωνηματα στην φορτνετ για νοβα για επιγεια και δορυφορικη και τις περισσοτερες φορες ειχα 15-20 λεπτα αναμονη με την πιο συντομη τα 5 λεπτα
δεν ξερω αν φταιγαν οι αδειες του καλοκαιριου

kontinos
17-09-12, 11:24
Το Σ/Κ που πηρα καποια τηλεφωνα στο τεχνικο τμημα η αναμονη ξεπερασε τα 10λεπτα. Σημερα το πρωι η αναμονη ηταν λιγοτερη απο 5λεπτα. Ισως ειναι θεμα μερας.

elephant
25-09-12, 18:37
Και γω που πήρα το Σάββατο που πέρασε, περίμενα 20 λεπτά για να μιλήσω με εκπρόσωπο.

@ ADSLgr.com All rights reserved.