PDA

Επιστροφή στο Forum : Εργασίες ΟΤΕ - Νεα καφάο ΟΤΕ σε Αρετσού (Καλαμαριά)



user12345
13-09-12, 22:49
Εδώ και αρκετές ημέρες (περίπου 1 εβδομάδα), σε αρκετούς δρόμους στην περιοχή της Αρετσούς στην Καλαμαριά Θεσσαλονίκης, γίνονται εργασίες από συνεργεία του ΟΤΕ, τα οποία αντικαθιστούν τα παλαιά καφάο του ΟΤΕ με κάτι καινούργια, πιο ψηλά και μεγαλύτερων διαστάσεων.
Επίσης, αρκετοί δρόμοι στην περιοχή έχουν σκαφτεί και τεχνικοί του ΟΤΕ περνάν σε αυτούς κάποια καλώδια (κοκκινα και μαύρα).
Δεομένου οτι υπάρχει "πρόβλημα" στην περιοχή με το ιντερνετ ADSL με σχετικά χαμηλές ταχύτητες, γνωρίζει μήπως κάποιος αν πρόκειται για αναβάθμιση των υπαρχόντων γραμμών δικτύου ή για δημιουργία δικτύου VDSL?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Lagman
14-09-12, 00:50
Λογικά για Vdsl είναι .

Haibai
22-07-14, 12:21
Σήμερα βαλανε καινουρια καμπινα ΟΤΕ παντως Πασσαλιδη με Κιου γωνια

Godian
27-07-14, 13:01
Σε ολη τη θεσσαλονικη κανει εργασιες ο ΟΤΕ.

johnporto
30-07-14, 15:35
Απο εδώ Βότση και Κηφισιά τίποτα !!! Άραγε θα έρθουν και προς εδώ ;;;

johnporto
23-08-14, 11:46
Παιδιά , είμαι συγκινημένος... Άρχισαν να βάζουν καφάο VDSL στο Βότση και στην Κηφισιά (Καλαμαριά) ύστερα απο πόσο καιρό . Τους έβλεπα κάθε μέρα στην περιοχή να περνάνε οπτικές ίνες. Και τώρα τα καφάο. Είμαι χαρούμενος. ;)

nmavro73
27-08-14, 10:18
Κηφισια σημερα δεν έχουμε τηλέφωνο κάν. Είμαστε στα όρια με Βότση. Πηρα 13888 και άκουσα μηνυμα να λέει οτι γίνονται εργασίες. Έδωσα κινητο και θα μου στείλουν ειδοποίηση οταν τελειώσουν.

PEPES
27-08-14, 12:32
Μαλλον θα αλλαζουν τα παλια καφαο με τις νεες καμπινες και θα μεινεις πολλες ωρες χωρις τηλεφωνο και internet...

johnporto
29-08-14, 19:30
Πάντως βάζουν καινούργια καφάο. Αλλα κάτι κάνουν μέσα σε αυτά . Δεν τα βάζουν πάνω στα παλιά αλλα αρκετά μέτρα μακριά μεταξύ τους , τα καινούργια με τα παλιά !

@ ADSLgr.com All rights reserved.