PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλημα με ταχυτητα και φορτωση σελιδων..



GeorgeVanNelle
14-09-12, 01:13
λοιπον ας μπω στο ψητο...την τελευταια βδομαδα παρουσιαζω τεραστια προβληματα με την συνδεση μου..καποια στιγμη,καπως,ηταν λες κ εγινε reset το modem apo mono tou (Gennet-Oxygen).. το διαπιστωσα οταν θελησα να μπω απο το κινητο και ειδα οτι το ονομα του ασυρματου δικτυου ειχε αλαξει σε Gennet-23123 και απο το οτι ειχε αλαξει και ο wpa pass sto pass που αναγραφετε κατω απο το modem..υστερα απο αυτο ξανατηλεφωνισα στην wind με σκοπο να ξαναρυθμισω την γραμμη πραγμα που εκανα..παρολα αυτα η συνδεση συνεχιζει να ειναι μετριοτατη προς αθλια..αλλοι στην θεση μου ισως πιθανοτατα να ειχαν αλλαξει ηδη συνδεση..θα ηθελα αυτη η κινηση ομως να ειναι η τελευταια μου επιλογη σε περιπτωση που δεν βρεθει ακρη.Το κυριο προβλημα μου αφορα την αργη φορτωση σελιδων,το ping sto League Of Legends.Γιαυτο οποιος θα μπορουσε να με βοηθησει θα το εκτιμουσα παρα πολυ...καποιες πληροφοριες που ισως βοηθουσαν:
περιοχη:ΝΙΚΑΙΑ,ΠΕΡΙΒΟΛΑΚΙ(ΠΕΙΡΑΙΑΣ)
Mε test της speedtest.net--->Ping:36ms,Download Speed:10,74 mbps,Upload Speed:0,94 mbps
τυπος router:Gennet Oxygen
ευχαριστω για τον χρονο σας εκ των προτερων

grayden
14-09-12, 11:46
Αν και τα στατιστικά από το speedtest.net δεν είναι αξιόπιστα αλλά δείχνουν ότι η γραμμή σου παίζει αρκετά καλά.

Αν μπορείς πάντως θα πρέπει να μπεις και στο router να μας δείξεις τα στοιχεία από εκεί για να δούμε θόρυβο κτλ. Μέσα από το interface του router θα πρέπει να μας δείξεις κάτι σαν και την εικόνα εδώ (http://www.adslgr.com/forum/threads/656122-%CE%B2%CE%AC%CE%B6%CE%B5%CE%B9-%CE%B7-Wind-%CF%8C%CF%81%CE%B9%CE%BF-%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CF%84%CE%B1%CF%87%CF%8D%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%B1-%CE%B1%CE%BD%CE%B1-%CF%83%CF%8D%CE%BD%CE%B4%CE%B5%CF%83%CE%B7?p=4799244&viewfull=1#post4799244).

Προσωπικά υποψιάζομαι πρόβλημα με το router πάντως. Να υποθέσω ότι συνδέεσαι με WiFi;

@ ADSLgr.com All rights reserved.