PDA

Επιστροφή στο Forum : Windows 7 32 bit



_FLIP_
14-09-12, 17:36
Γεια σας, εχω εναν υπολογιστη windows 7, 32 bit στα 2.3 intel core duo και 2 GB ram
μια χαρα δουλευει πενα, εδω και λιγο καιρο μου κανει το εξης: οταν παταω shut down
για να τον απενεργοποιησω κλεινει ο οθονη δεν δουλευει κατι αλλα η μοναδα συνεχιζει και δουλευει κανει το θορυβο κανονικα, ακουγεται δηλαδη
και οταν παταω το power να ξανα ανοιξει στην ουσια ενω ηδη δουλευει ξανα ξεκιναει κανονικα τα windows και μετα αν κανω ξανα shut down
κλεινει κανονικα.

τι φαση παιζει; :hmm:

x_undefined
14-09-12, 17:38
Μήπως άλλαξες τροφοδοτικό; Σταματάει μετά από κάμποση ώρα ή δουλεύει συνέχεια (μέχρι να το βγάλεις απ' την πρίζα);

_FLIP_
14-09-12, 17:51
οχι δεν εχω αλλαξει τροφοδοτικο. οχι δεν σταματαει απλα δουλευει αλλα σαν να ειναι κλειστος. με πιανεις;
σκεφτομαι μηπως εχει βραχυκυκλωσει τιποτα μετα απο καμια διακοπη ρευματος!

NoMoreDos
14-09-12, 17:55
Αφού παίχτηκε διακοπή μπες στο bios και κάνε load defaults και έπειτα save μπας και στρώσει,αν θες δες και της ρυθμίσεις ενέργειας μέσα από τα 7.

_FLIP_
14-09-12, 18:01
Αφού παίχτηκε διακοπή μπες στο bios και κάνε load defaults και έπειτα save μπας και στρώσει,αν θες δες και της ρυθμίσεις ενέργειας μέσα από τα 7.

τσεκαρα τις ρυθμησεις απο μεσα μου φαινονται οκ.
οσο για το BIOS, εαν κανω default, τι θα πρεπει να ξανα ρυθμισω;

NoMoreDos
14-09-12, 20:37
Ότι είχες αλλάξει πριν :)
Ότι δεν βλέπεις μετά :)
Τα πάντα όλα :)

Τι να σου πω, κανονικά τα default είναι ασφαλές ρυθμίσεις για κάθε Η/Υ,τώρα χωρίς να ξέρω τίποτα άλλο για τον Η/Υ (και να ήξερα δηλαδή... ) δεν μπορώ να σου πω τι και εάν θα χρειαστείς να ρυθμίσεις κάτι.

_FLIP_
14-09-12, 23:52
ε δεν ειναι στανταρντ ρε μεγαλε;
πχ ωρα/ημερομηνια ξερω 'γω;

@ ADSLgr.com All rights reserved.