PDA

Επιστροφή στο Forum : Διλημμα wind η hol για σταθερη - ιντερνετ



matzos
15-09-12, 18:59
Καλησπερα.
Ειμαι συνδρομητης σε hol double play + vodafone στο κινητο στη περιοχη αμαρουσιου
Πληρωνω 66 ευρω για 2 γραμμες κινητης (δικη μου + συζυγου με απεριοριστα προς vodafone) και σταθερο (απεριοριστες κλησεις + 60 λεπτα κινητο + 48 χωρες εξωτερικο) + ιντερνετ 24 mbps (κλειδωνει περιπου 16)
Με πηραν απο την wind και μου δινουν με 60 ευρω αναλογο σταθερο + ιντερνετ και κινητα με ελαφρως καλυτερο χρονο προς τριτους (+30 min) + μια καρτα wind που αυτοματα ανανεωνεται με 10 ευρω η 200 λεπτα ανα μηνα για ενα χρονο.
Αυτο που με προβληματιζει ειναι περισσοτερο η ποιοτητα τηλεφωνιας + ιντερνετ για το αν θα κανω την κινηση αλλαγης παροχων και οχι τοσο το κινητο
Αν καποιος εχει εμπειρια με αναλογο θεμα κ wind στην συγκεκριμενη περιοχη ευχαριστως να την ακουσω
Τι λετε αξιζει τον κοπο;

Zinc
18-09-12, 01:42
Η Wind εκτός ότι έχει καλύτερες τιμές γενικότερα, πλεονεκτεί και στο κομμάτι της κινητής τηλεφωνίας. Τελευταία ειδικά που έχει προχωρήσει σε αναβαθμίσεις στο δίκτυο της, νομίζω ότι έχει ξεφύγει αρκετά μπροστά. Που ακριβώς μένεις στο Μαρούσι;

mephisto
18-09-12, 10:42
Στην Αγια παρασκευη παντως Internet Κ τηλ ειναι μια χαρα.Εμενα μου εκαναν πανω κατω την ιδια προταση και μετεφερα κ ενα κινητο στην wind οπου μου δινει με 15 ευρω το μηνα 150 λεπτα προς ολους συν ενα καρτοκινητο με 200 λεπτα καθε μηνα προς wind συν μια συσκευη δωρο!

Hnepes
18-09-12, 11:39
Ἀκριβῶς τὴν ἴδια μετάβαση ἔκανα καὶ ἐγὼ σὲ ἴντερνετ & σταθερό, ἀπὸ HOL σὲ Wind, γιὰ λόγους κόστους μέσω προσφορά τῆς Wind (Μελίσσια). Δὲν βρῆκα καμία διαφορά σὲ ποιότητα ἴντερνετ & τηλέφωνο,ολα οκ. Οὔτε καν μοντεμ δὲν ἄλλαξα. Οἱ ταχύτητες ἀκριβῶς ἴδιες, τὸ upload ἐλάχιστα ὑψηλότερο (ἀπὸ 945 στὰ 1015). Πιθανόν τὸ ΖΤΕ τῆς Wind νὰ συγχρονίζει λίγο ψηλότερα.
Ἔχε ὑπόψη καὶ τὸ κόστος ἐνεργοποίησης γραμμῆς 36 €.

sportis
18-09-12, 16:45
εγω εμενα στην αγια ελεουσης μαρουσι και η wind ηταν αψογη και μου ειχε φτιαξει κ την γραμμη που ειχε προβλημα... τωρα παω νεο ηρακλειο εκανα μεταφορα ακομα δεν εχει ενεργοποιηθει για να δουμε...

lex_luthor
02-10-12, 00:10
εγω εμενα στην αγια ελεουσης μαρουσι και η wind ηταν αψογη και μου ειχε φτιαξει κ την γραμμη που ειχε προβλημα... τωρα παω νεο ηρακλειο εκανα μεταφορα ακομα δεν εχει ενεργοποιηθει για να δουμε...

Νέο Ηράκλειο μετακόμισα και εγώ πρόσφατα - σε ένα παράλληλο της Πλαπούτα. Η Wind παίζει άψογα και εδώ, παρότι στην αρχή ο ΟΤΕ δυσκόλεψε την εγκατάσταση με αρκετές καθυστερήσεις...

balandis
02-10-12, 00:45
εαν εισαι οκ θα ελεγα να μεινεις.ο διπλα μου αλλξε απο hol σε wind και δεν ειναι ευχαριστημενος βεβαια εδω ειναι χαλια τα πραγματα η αποφαση ειναι δικη σου.αν δεν εχεις προβλημα το πιο πιθανο ειναι να εισαι οκ:)

@ ADSLgr.com All rights reserved.