PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποιον παροχεα ADSL να διαλεξω



Christospap
16-12-06, 10:41
Την καλημερα μου σε ολο το Forum.
Σε 15 μερες ληγη η συνδεση ADSL που εχω FORTHNET 768
και δεν ξερω εαν πρεπει να αλλαξω παροχεα η να παραμεινω στην FORTH στα 768 η στα 1024
Με την συγκεκριμενει εταιρια δεν εχω κανενα προβλημα , αλλα εχω ακουσει και καλα λογια για την VIVODI. Ειμαι μεταξυ αυτων των δυο.
Υπαρχει καποια αλλη προσφορα ? Δεν γνωριζω για αυτο θελω και την βοηθεια την δικη σας.
Στην περιοχη που μενω μονο ο ΟΤΕ μας καλυπτει για γραμμη ADSL

Σας ευχαριστω εκ των προτερων

Καλα Χριστουγεννα σε ολους :lamer

ownagE_
16-12-06, 10:42
FORTHnet 768, απο μενα, αφου πηγαινει καλα μεινε εκει :p

EDIT: Πωωω ξεχασα. Καλα χριστουγεννα :)

RyDeR
16-12-06, 15:36
FORTHnet 768, απο μενα, αφου πηγαινει καλα μεινε εκει :p

EDIT: Πωωω ξεχασα. Καλα χριστουγεννα :)
+1 με τον Θεο :)

Merry Christmas!

rodin002
16-12-06, 15:52
Αφου δεν καλύπτεσε από full LLU απο καποια εταιρία και είσαι ευχαριστημένος με την forthnet τοτε γιατί να φύγεις, άσε που έβγαλε και καινούργιες προσφορές για internet+τηλεφωνία. Ρίξε μια ματιά στο site της.. Οπότε +1 και από εμένα.
Καλά Χριστούγεννα σε ολους!

sakistsalikis
16-12-06, 16:20
Αν εισαι σε περιοχη με ελευθερες πορτες κοψε τη forthnet και βαλε παλι forthnet (κανε και 2-3 κλησεις στο internet απο τωρα για να παρεις 2 μηνες δωρεαν). Εγω θα κοψω τη vivodi και θα βαλω forthnet αφου το 1024 με 117 ευρω 7 μηνες βγαινει πιο φθηνο. Δεν εχω παραπονο απο vivodi (κατεβαζω με 120-130kb/sec) στον τομεα συνδεσης. Ομως θα κοψω λογω καλυτερης προσφορας forthnet και λογω του οτι τα εχω παρει με τη vivodi γιατι αγορασε η κοπελα μου cube και ενας φιλος μου (για 8 μηνες οπως ελεγε στο site) και μετα απο 3 μερες αλλαζουν την προσφορα και την κανουν μονο για Αθηνα. Ενα θετικο της vivodi ειναι και το router. Βολευει πολυ σε σχεση με τα μοντεμακια.
Αν δεν εχει πορτες η περιοχη σου τοτε μεινε οπως εισαι για να μην περιμενεις κανενα 3 μηνο.

RyDeR
16-12-06, 16:24
Υπάρχει περίπτωση να πέσεις σε άλλο dslam που θα είναι πίτα και να είναι χειρότερα απο πρίν. Αν είσαι σε περιοχή που είναι σίγουρο οτι θα σε βάλουν στο ίδιο [πχ κανένα χωριό] τότε συμφέρει. Επίσης θα μείνεις χωρίς adsl για μερικές μέρες.

teo_L20
16-12-06, 22:20
Μεινε στα βγα σου σου αν εισαι ΟΚ!
Αλλου μπορει να ειναι και χειροτερα!

BigLion
17-12-06, 15:15
Και γω θα σου λεγα αφού είσαι μια χαρά, και δεν προκειται να επωφεληθείς τρομερά στο οικονομικό μέρος, μείνε εκει που εισαι για να μην μπεις σε περιπέτειες....

userns
18-12-06, 01:21
Φίλε, αν δεν έχεις πρόβλημα με τον παροχο σου γιατί να ρισκάρεις ?
Δεν θυμάσαι την αρχή που λέει "ότι δουλεύει καλά δεν το πειράζουμε" ?

@ ADSLgr.com All rights reserved.