PDA

Επιστροφή στο Forum : Χρονια πολλα απο την Hellas onLine



energie
17-12-06, 13:24
μολις ελαβα ενα μαιλ απο την χολ με μια καρτα και μου λεει ανοιξτε την καρτα σας ..και μας ευχεται χρονια πολλα και οτι θα ειναι διπλα μας και το 2007 .εχει φοβερη μουσικη φοβερα χρωματα γενικα ειναι τρομερη ..Μπραβο hol ! :oneup:

energie
17-12-06, 13:34
http://web.hol.gr/uploads/xmas/index.html

SouthDog
17-12-06, 14:13
Καλή κάρτα αλλά να κοιτάξει η ακατανόμαστη κ τπτ άλλο πέρα απ τις δημόσιες σχέσεις....

ΦΤΙΑΞΤΕ ΤΙΣ Κ:censored:ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΣΑΣ ΡΕΕΕ!!!!!!! :dots:

octada
17-12-06, 14:28
μολις ελαβα ενα μαιλ απο την χολ με μια καρτα και μου λεει ανοιξτε την καρτα σας ..και μας ευχεται χρονια πολλα και οτι θα ειναι διπλα μας και το 2007 .εχει φοβερη μουσικη φοβερα χρωματα γενικα ειναι τρομερη ..Μπραβο hol ! :oneup:


Και βέβαια θα είναι δίπλα μας και το 2007 με τον ΑΨΟΓΟ :down: τρόπο που ήταν δίπλα μου, τουλάχιστον, και το 2005-2006 όταν έχαναν συνέχεια την αίτησή μου, t/s, κλπ κλπ. Όσο για την κάρτα, είναι όντως πολύ ωραία, αλλά τα καθρεφτάκια και τα γυαλιστερά-πολύχρωμα μπιχλιμπίδια έχουν πάψει να ενθουσιάζουν πλέον ακόμα και τους "ιθαγενείς", γι αυτό μπαϊ-μπαϊ χολ. Α, και αν ποτέ αποφασίσει ως εταιρεία να προσφέρει αυτό που υπόσχεται, με σεβασμό στον πελάτη, τότε μπορεί να με ξαναδούν. ΟΥΓΚ.

energie
17-12-06, 14:32
εμενα παντως πλεον μετα την αναβαθμιση του dslam οτε της περιοχης μου σταθερα στα 75-80 ολη μερα .. και σημερα αναβαθμηστικε και η συνδεση μου σε 1024 !!!οσο για το τμημα τοσο το τεχνικο οσο και των πωλησεων ειναι πλεον αψογο.Τωρα τι να πω γι αυτους που εχουν προβληματα .. ειμαι σιγουρος οτι δεν φταιει η χολ αλλα ο οτε οπως και την περιπτωση μου που ευτυχως αποκατασταθηκε

mevan
17-12-06, 20:09
...οσο για το τμημα τοσο το τεχνικο οσο και των πωλησεων ειναι πλεον αψογο...


Βαλτός είσαι άνθρωπέ μου;:lol::lol::lol::lol::lol:

Πέρα απο την πλάκα, τελικά καταλαβαίνω το εξής απλό. Πριν τις "αναβαθμίσεις" όταν όλα δούλευαν ρολόι στη γραμμή μου, πραγματικά και οι τεχνικοί τους και οι πωλητές τους ήταν αψογοι..
Βέβαια ισως φταίει το ότι δεν τους είχα χρειαστεί ποτέ:lol::lol::lol::lol::lol:

update: Πριν λίγο την έλαβα κι εγώ. Καρτούλα όμορφη, δε λέω...

Χαιρετίσματα!

ΥΓ:@energie: just kidding....!

harris
17-12-06, 20:29
Πράγματι ωραίο ήταν το e-mail τους... Είναι καλοί στο PR είναι αλήθεια αυτό...

Αλλά τα παραπάνω (στις περισσότερες περιπτώσεις) για την Τεχνική Υποστήριξη εξακολουθούν...

GoG
17-12-06, 20:39
Καθε χρονο στελνουν..Θυμαμαι οταν ειχα isdn απο hol πριν 2 χρονια εστελναν πολυ ωραιες καρτες...

Alex1001
17-12-06, 22:01
καλές οι καρτούλες αλλα δεν μας είπαν το 2007 που θα είναι μαζί μας θα κάνουν τίποτα με τις γραμμές και τις ταχύτητες? η θα μας φέρουν δωράκια TS νέες version!? :lol:

hypatia
17-12-06, 23:06
Ας είμαστε αισιόδοξοι, παιδιά, ότι το 2007 θα είναι καλύτερο.

harris
17-12-06, 23:11
Ας είμαστε αισιόδοξοι, παιδιά, ότι το 2007 θα είναι καλύτερο.

Ελληνικές παροιμίες του τύπου "κάθε πέρσυ και καλύτερα" θα τιμωρούνται με ΒΑΝ από την ΣΟ :rofl: :p

Tem
21-12-06, 00:57
πάντως εγώ είμαι καλύτερα από την προηγούμενη χρονιά που δεν μου είχε στείλει κάρτα η Forthnet.
Ωραία η κίνηση και η κάρτα της HOL :oneup:

nm96027
21-12-06, 02:14
Πέρα απο την ωραία κάρτα που πήραμε όλοι μας (σε κάτι τέτοια illustration η HOL ήταν πάντα καλη), η HOL ξαναμπήκε μπροστά με την προσφορά για shared LLU και τις 8αρες.
Άρα εκτός απο κάρτες, όντως κάνει και κάτι για δίκτυο της.

harris
21-12-06, 02:19
Άρα εκτός απο κάρτες, όντως κάνει και κάτι για δίκτυο της.

Την αναβάθμιση των διασυνδέσεών της να δούμε, και τότε όλα θα είναι ΟΚ ;)

Tem
21-12-06, 09:32
Την αναβάθμιση των διασυνδέσεών της να δούμε, και τότε όλα θα είναι ΟΚ ;)

γιατί αν δεν γίνει αναβάθμιση , προβλέπω σύντομα τεράστια προβλήματα με τις 8άρες , 12άρες κλπ

dimitris_v
21-12-06, 10:55
γιατί αν δεν γίνει αναβάθμιση , προβλέπω σύντομα τεράστια προβλήματα με τις 8άρες , 12άρες κλπ

Η κάρτα που θα στείλουν το Πάσχα θα πρέπει να είναι πιο λιτή και ελαφρύτερη γιατί θα θέλει κάνα δεκάλεπτο για να ανοίξει:lol:

nm96027
21-12-06, 11:03
Η κάρτα που θα στείλουν το Πάσχα θα πρέπει να είναι πιο λιτή και ελαφρύτερη γιατί θα θέλει κάνα δεκάλεπτο για να ανοίξει:lol:

Καλοοοοοοο:rofl: :rofl: :rofl: :oneup:

Tem
21-12-06, 12:44
Η κάρτα που θα στείλουν το Πάσχα θα πρέπει να είναι πιο λιτή και ελαφρύτερη γιατί θα θέλει κάνα δεκάλεπτο για να ανοίξει:lol:
κάτι τέτοιο θα γίνει σίγουρα αν δεν γίνει αναβάθμιση. :lol::lol::lol:
μπορεί να μη στείλουν κάρτα:sorry:

harris
21-12-06, 16:44
μπορεί να μη στείλουν κάρτα:sorry:

Ναι, γιατί θα τους έχουμε βάλει μπουρλότο αν ξαναρχίσουν τα ίδια με το Σεπτέμβριο :p

Alex1001
21-12-06, 21:23
αν ξανακάνουν τα ίδια τότε τι σκατ... τις θέλουν τις 3m 4m και 8m? για να λέμε στα λόγια μα στην πράξη να έχουμε 56k?

Tem
22-12-06, 02:53
ας περιμένουμε λοιπόν λίγο καιρό ακόμα και θα δείξει. Βέβαια η πείρα δείχνει ότι μετά απο εορταστικές περιόδους πάμε συνήθως χειρότερα.

SouthDog
22-12-06, 04:54
Ναι, γιατί θα τους έχουμε βάλει μπουρλότο αν ξαναρχίσουν τα ίδια με το Σεπτέμβριο :p

Ουστ ρε ντεντυ-μπόη! Ντροπή σου! Δίνεις το κακό παράδειγμα! :rofl:

Δεν φοβάσαι μην σε κουρέψει κανας Βύρωνας? :lol:

harris
22-12-06, 16:43
ας περιμένουμε λοιπόν λίγο καιρό ακόμα και θα δείξει. Βέβαια η πείρα δείχνει ότι μετά απο εορταστικές περιόδους πάμε συνήθως χειρότερα.

Την βαριά περίοδο θα την περίμενα να ξεκινήσει με την HOL γύρω στα τέλη Γενάρη, όταν θα αρχίσουν να ενεργοποιούνται οι 4Χ γραμμές... Ελπίζω μέχρι τότε να έχουμε δει 4Χ και στην διασύνδεσή της και με τον ΑΙΧ και με το εξωτερικό...



Δεν φοβάσαι μην σε κουρέψει κανας Βύρωνας? :lol:

Δε μασάμε ρε :cool::p

nm96027
22-12-06, 16:49
Ωραία!Τώρα ξέρετε λοιπον όλοι σας τί θα ζητησετε απο τον Αγιο Βασιλη: τετραπλασια σύνδεση της HOL με τον εξωτερικό.
Καλου-κακού ως ευσεβεις νέοι ανάψτε κανενα κεράκι τουτες τις αγιες μερες.

nikgr
22-12-06, 17:09
Eγώ βλέπω στο χάρτη τους ότι η κίνηση δεν ξεπερνάει το 30% !...
http://web.hol.gr/online/HOL/index.aspx?mid=2636

Άρα τί τη θέλετε την αναβάθμιση? Φθάνει το bandwidth και για τα δισέγγονά σας!
(*) Ρε μπας και μας δουλεύουν ψιολογαζί με τα 1,3GBps προς το εξωτερικό?

harris
22-12-06, 17:17
Eγώ βλέπω στο χάρτη τους ότι η κίνηση δεν ξεπερνάει το 30% !...
http://web.hol.gr/online/HOL/index.aspx?mid=2636

To input traffic σε τρεις international "γραμμές" είναι κόκκινο και σε μία πορτακαλί...

Που είδες την άνεση εσύ; και αυτά έγιναν από τότε που μπήκαν σε διάθεση τα επιπλέον 470mBps... μέχρι τότε βλέπαμε αρκετές φορές τα πάντα κόκκινα...

Το μόνο που τραβάει αδιαμαρτύρητα από όσο δείχνει είναι ο ΑΙΧ...

nikgr
22-12-06, 20:28
sorry harris.
Δε διάβασα σωστά τα links.
To input trafic απ' τα 3 international seabones με Κορωπί είναι αυτό που έχει σημασία για το donwloading προς Ελλάδα έτσι?
Και το output είναι το upload προς εξωτερικό?

Αυτά τα international PCCW τί είναι?

Πάντως κι εμένα μου άρεσε η χριστ. καρτούλα! Δεν είχε και τα χαζο-midi που συνηθίζονται και σου σπάνε τα νεύρα!
Πολύ καλή και "πιασάρικια"! :p

Tem
22-12-06, 20:58
ελπίζουμε λοιπόν να επαναληφθεί και το Πάσχα η καρτούλα, με το ανάλογο ηχητικό και οπτικό περιεχόμενο :)

harris
23-12-06, 00:48
sorry harris.
Δε διάβασα σωστά τα links.
To input trafic απ' τα 3 international seabones με Κορωπί είναι αυτό που έχει σημασία για το donwloading προς Ελλάδα έτσι?
Και το output είναι το upload προς εξωτερικό?

Ναι ακριβώς έτσι, τουλάχιστον από όσο ξέρω...


Αυτά τα international PCCW τί είναι?

Απλά μια ονομασία... Τίποτε περισσότερο ;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.