PDA

Επιστροφή στο Forum : whitepages.gr redirect to 11888?



Kokostas
26-09-12, 13:56
:rtfm:
Τι έγινε ο ονομαστικός κατάλογος του ΟΤΕ? :worthy:
Σε κάνουν ανακατεύθυνση στο 11888 και δεν μπορείς να βρείς τίποτα. Έδωσα το ονοματεπώνυμο μου και άλλα γνωστά ονόματα και δεν βρίσκει τα τηλέφωνα.
Πόσο μάλλον η αντίστροφη αναζήτηση με το νούμερο που δεν ΥΠΑΡΧΕΙ. Στην αναζήτηση της ιστοσελίδας otenet σε ανακατευθύνει στο 11888 αντι να δώσει αποτέλεσμα.
Δηλαδή γκαγστερικά πρέπει να τηλεφωνήσω στο 11888? Που είναι ο ενοποιημένος κατάλογος τηλεφώνων? :rofl:

Όποιος ξέρει απο ληστές ας απαντήσει. :worthy:

cranky
26-09-12, 14:07
Ναί, καινούργια εξυπνάδα. :down:
Το δικό μου τηλέφωνο, πάντως, και μερικά γνωστών, μου τα έβγαλε.

Geocheats2
26-09-12, 14:08
Εμένα με ενόχλησε ο χάρτης....

sdikr
26-09-12, 14:09
Ενοποιημένος κατάλογος Online δεν υπάρχει, στο whitepages, έχει μόνο για συνδρομητές ΟΤΕ, για τους άλλους τα παράπονα στους εκάστοτε παρόχους ;)

Ακόμα πλέον η αναζήτηση πετάει!

cranky
26-09-12, 14:11
Ποιός χάρτης, Geocheats ; :what:

Geocheats2
26-09-12, 14:14
Ποιός χάρτης, Geocheats ; :what:

Άμα βάλεις το τηλ σου και πατήσεις προβολή χάρτη θα σου πει που μένεις, επίσης δοκίμασα με κινητό cosmote και πάλι μου έβγαλε όνομα και διεύθυνση

cranky
26-09-12, 14:21
Δεν μου βγάζει επιλογή για χάρτη, μόνο για προβολή του τηλεφώνου. :fool

stavata
26-09-12, 14:24
Εγώ με μια πρόχειρη δοκιμή που έκανα, ένα τηλέφωνο CYTA, ένα Forthnet και ένα ΟΤΕ, μου τα έβγαλε και τα 3 κανονικά, και μάλιστα το ένα με την καινούρια ονομασία που έχει στη CYTA (διαφορετική από τον ΟΤΕ).

Geocheats2
26-09-12, 14:51
109818

sdikr
26-09-12, 14:53
Εγώ με μια πρόχειρη δοκιμή που έκανα, ένα τηλέφωνο CYTA, ένα Forthnet και ένα ΟΤΕ, μου τα έβγαλε και τα 3 κανονικά, και μάλιστα το ένα με την καινούρια ονομασία που έχει στη CYTA (διαφορετική από τον ΟΤΕ).

Σε νούμερο κινητού δεν μου έβγαλε κάτι (cosmote, vodafone) ακόμα σε γραμμή Hol πάλι δεν έβγαλε, ότι του έδωσα με ΟΤΕ βγήκε κανονικά

Papados
26-09-12, 15:19
Άμα βάλεις το τηλ σου και πατήσεις προβολή χάρτη θα σου πει που μένεις, επίσης δοκίμασα με κινητό cosmote και πάλι μου έβγαλε όνομα και διεύθυνση

Παντα σου εβγαζε διεύθυνση. οποιος ηθελε το χτύπαγε σε εναν χαρτη και το εβρισκε. Απλά τωρα το ενσωμάτωσαν με το search.

Seitman
26-09-12, 17:05
Σε νούμερο κινητού δεν μου έβγαλε κάτι (cosmote, vodafone) ακόμα σε γραμμή Hol πάλι δεν έβγαλε, ότι του έδωσα με ΟΤΕ βγήκε κανονικά

Κινητά δεν έβγαλε και εμένα. Αλλά για μια γραμμή HOL & μια ΟΝ εμφάνισε κανονικά και σωστά τις πληροφορίες.
Μόνο σε έναν αριθμό του ΟΤΕ δεν έβγαλε αποτελέσματα και έμεινα κάγκελο, αλλά μετά θυμήθηκα ότι ο συγκεκριμένος είναι απόρρητος. :lol:

achatzak
26-09-12, 19:04
Και σε forthnet έβγαλε στην αντίστροφη αναζήτηση

Kokostas
26-09-12, 19:50
Εγώ τι δεν κάνω σωστά;
Βέβαια εντόπισα την 'Βελτίωση Αναζήτησης' και έκανα αντίστροφη αναζήτηση και πράγματι λειτουργεί. Όμως κάνοντας καθαρισμό πεδίων και δίνω μόνο τον αριθμό. Εαν συμπληρώσω ενα άλλο πεδίο τίποτα...:twisted: Στην κανονική αναζήτηση τι γίνεται; Βγάζει το τηλέφωνο εαν δεν βάλω τοποθεσία και πρέπει να το ψάξω σε αρκετές σελίδες. Κατα τα άλλα ... τυχεροί οι Αθηναίοι;
Επισυνάπτω εικόνες. :respekt:

Νομίζω οτι είναι άθλημα για έμπειρους αθλητές. Ένας που ψάχνει ενα τηλέφωνο για πρωτη φορά τι κάνει; Δεν υπάρχουν οδηγίες βοήθειας. Ελπίζω στην τελική φάση να λειτουργεί σωστά. Μέχρι τότε ας επαναφέρει ο ΟΤΕ και την παλιά αναζήτηση και ας είναι αργή. :rtfm:

@ ADSLgr.com All rights reserved.