PDA

Επιστροφή στο Forum : TG585v8 - 8.2.7.8 user.ini για ΟΤΕ ΤV by cmaniac και nat strict



Kingmaker
29-09-12, 01:44
Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά της του adsl.gr,

Πρώτα από όλα να σας καταθέσω τα όπλα που διαθέτω και καταδεύτερον να μου πείτε αν αξίζει να πάω στον πόλεμο......
Πάροχος :ΟΤΕ
modem : TG585v8
firmware : 8.2.7.8
user.ini : by cmaniac για να υποστηρίζει STB iptv για ΟΤΕ TV <--- και ειλικρινά Respect με έσωσε!!!!!!
TPLINK : TL-WN722N

Γιατί τώρα όλα αυτά;
-Για την φουκαριάρα την μάνα μου φυσικά που θέλει να βλέπει national geographic :lol:

Μετακόμισα λοιπόν το modem 3 δωμάτια μακριά (στην τηλεόραση που βλέπει η μάνα μου)
Αγόρασα το TPLINK μπας και ενισχύσω το σήμα του ασύρματου στο pc μου (Desktop)
To πρόβλημα μου λοιπόν τώρα είναι το ότι δεν μπορώ να ανοίξω τα nat μου στο Call of Duty Modern Warfare 3.
Δεν μπορώ με την καμία να κάνω port forward.
Δοκίμασα μέσα απο το Modem................ Νέκρα τίποτα.
Δοκίμασα με static ip και nat tmpladd από cmd πάλι τίποτα.
Δοκίμασα να πάω startup/computer/network/modem δεξί κλικ properties μπας και κάνω port forward έτσι αλλα και πάλι τίποτα δεν μου ανοίγει το tab με τα settings.

Με λίγα λόγια πέρασα απο 40 κύμματα και βάρκα δεν βρήκα να πιαστώ.....
Έτσι λοιπόν ξεκίνησα να σας τα πω.
Ελπίζω να με πάρετε στην βάρκα μαζί σας για τον πόλεμο.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων και ένα μεγάλο ευχαριστώ στον cmaniac που μέχρι τώρα λύσεις του έχουν αποδώσει καρπούς.

cmaniac
29-09-12, 23:58
Κατ'αρχήν έψαχνα γιατί φτερνιζόμουν σήμερα..

Προσωπικά θα επέλεγα τη λύση του UTP για σύνδεση με το STB κι όχι μεταφορά του modem με επεκτάσεις παρεμβολές Wifi κλπ..

Θέλω να πιστεύω ότι έχεις περάσει τη Variant AA (Generic) έκδοση, θα έκανα ένα Hard reset από το web interface και θα περνούσα το user.ini που χρειάζομαι. Έπειτα, θα περνούσα τα στοιχεία και τις πόρτες που χρειάζομαι σύμφωνα με αυτό (http://portforward.com/english/routers/port_forwarding/Thomson-Alcatel/TG585v8/default.htm). Πρόσθεσε το logging για να φαίνεται ότι όντως γίνεται το forward απ το router.

Θα πρέπει να είσαι προσεκτικός, καθώς μπορεί κάποιο άλλο software firewall να σου "κόβει" την επικοινωνία.

@ ADSLgr.com All rights reserved.