PDA

Επιστροφή στο Forum : πρόβλημα σύνδεσης στο ίντερνετ



koum
30-09-12, 13:27
Παιδιά γειάσας. Δεν ξέρω αν κανω το ερώτημα μου στην σωστή ενώτητα αλλα είμαι νεος στο φορουμ
Ποιό είναι το πρόβλημα μου.
Σήμερα δεν μπορώ να μπω στο internet απο έναν υπολογιστή (με win 7) στο σπίτι.
Μέχρι χθές ολα καλά. Αλλα σήμερα γράφει "μη αναγνωρισμένο δύκτιο"
Ο αλλος υπολογιστής που έχω (με win xp) δεν έχει πρόβλημα κανένα . (Απο αυτόν δουλεύω τώρα)
Αλαξα καλώδιο αλλα τίποτα
Εκανα εγκατάσταση για ασύρματη σύνδεση και ολα δουλεύουν καλά.
Δηλαδή με το ασύρματο μπαίνω στο ιντερνετ ενώ με το καλώδιο όχι
Τι μπορεί να έχει συμβεί;
Αν έχετε μια απάντηση παρακαλώ βοήθεια.....

Ευχαριστώ

alexism
01-10-12, 23:25
αυτα γινονται.. εγω σε τετοιες περιπτωσεις βγαζω ολα τα καλωδια απο το router,
τα ξανα βαζω, κανω restart to router και το Pc και επισης ξαναγραφω το password
στο pc!

koum
02-10-12, 08:59
Όλα αυτά τα έχω κάνει από την αρχή.
Προσωρινή λύση που έχω βρει είναι: - από την προβολή συνδέσεων δικτύου να απενεργοποιώ την σύνδεση και να την ενεργοποιώ και πάλι. Όσο είναι ανοικτός ο υπολογιστής όλα καλά. Όταν τον κλείσω και τον ανοίξω ξανά δεν μπορώ να μπω στο ίντερνετ αν δεν κάνω την πιο πάνω προσωρινή λύση. Κάποια ιδέα κάποιος.........

Seitman
02-10-12, 09:01
Οι drivers είναι ενημερωμένοι; Δοκίμασες άλλη θύρα στο router; Άλλη κάρτα δικτύου υπάρχει για δοκιμή;

Νikosanagn
02-10-12, 09:07
Όταν είχα αντιμετωπίσει ακριβώς το ίδιο πρόβλημα πηρα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών του παροχέα μου, και με έβαλαν να κάνω κατι περίεργες ρυθμίσεις απο τον πίνακα ελέγχου στις ρυθμίσεις δυκτίου. Δεν είναι τίποτα μέσα σε 2 λεπτά το είχα φτιάξει. Κάνε ένα κόπο και κάντους ενα τηλέφωνο.

koum
02-10-12, 11:35
Οι drivers είναι ενημερωμένοι, θυρες εχω δοκιμάσει, ρουτερ εχω επανεκκινήσει, Αλλά το ποιό σημαντικό ... έχω και άλλο υπολογιστή (με win xp) που έχει κανονικά ιντερνετ. Το πρόβλημα παρουσιάζετε σε ενα υπολογιστή (win 7) και προσωρινά κάνω αυτό που λέω παραπάνω.

@ ADSLgr.com All rights reserved.