PDA

Επιστροφή στο Forum : Άλλο Αγορα μοντεμ



kaberis
30-09-12, 15:18
γεια σας

ειμαι καινουργιος στο site και ειμαι και ολιγον ασχετος με αυτα τα θεματα

ο λογος που γραφω ειναι οτι χαλασε το μοντεμ μου και θελω να αγορασω ενα καινουργιο

μπορω να διαθεσω ως 120 ευρω το θελω για να εχει υψηλες αποδοσεις (και ποιος δε θελει),παιζω ονλινε παιχνιδια και κατεβαζω σχεδον ολη μερα τορρεντς

εχω pstn συνδεση connx 24 που απ οτι βλεπω απο speedtest βασικα πιανει τα 9Mbps.οταν κατεβαζω πιανει μονο 1Μbps.(με βαση το προηγουμενο μοντεμ)

οποτε θελω να μου προτεινετε οτι καλυτερο εχετε και αν ειναι να δωσω επιπλεον πληροφοριες αν δεν σας βοηθανε τα παραπανω...

εχω και καποιες αποριες σχετικα με το IPv6 και κατα ποσο μου χρειαζεται.

ευχαριστω και περιμενω απαντησεις

k.m.
30-09-12, 17:21
απ οτι βλεπω απο speedtest βασικα πιανει τα 9Mbps.οταν κατεβαζω πιανει μονο 1Μbps

Μήπως εννοείς 1 ΜΒ/sec ?


Γιατί τόσο πιάνει μια γραμμή 9-10MBps

kaberis
30-09-12, 19:25
τοτε ναι.

εχετε να μου προτεινετε?

kaberis
02-10-12, 01:29
ακομα και απλο μοντεμ αν ειναι γιατι εχω ενα ρουτερ belknin n600 dual band.απλα μοντεμ εχω ενα παλιο που καιγεται.

το μονο που θελω ειναι να πιανει καλες ταχυτητες

ειδα το MOD/FAX DRAYTEK MODEM VG120-A στα 50 ευρω, το Netgear Wireless ADSL Modem/Router N300 Annex A DGN2200 και το DGN3500.ποια απ αυτα ή υπαρχει και καλυτερο?

επιπλεον μια ερωτηση.εκτος της διαφορας ταχυτητας σε τι αλλο διαφερουν το adsl-adsl2-adsl2+ ?γινεται δηλαδη να παρω μοντεμ που υποστηριζει adsl2 και εγω (επειδη δεν ξερω τι συνδεση εχω και δεν ξερω και τη διαφορα τους) να μην μπορω να το συνδεσω με πχ adsl?

balandis
02-10-12, 10:27
βεβεαια τους εχω ζαλισει με το netgear...αλλα στεκεται ορθιο....και ετσι δεν θερμενεται και ειναι πολυ σταθερο ,αν δεν εχεις προβληματα με την συνδεση σου σου προτεινω το netgear 3500 γυρω στα109 ευρω.παντως απο netgear ειναι οτι καλυτερο εχω δοκιμασει.μπες στη netgear sto sait να δειςκαι αλλα μοντελα.υπαρχουν και πιο φθηνα:):worthy:

- - - Updated - - -

τωρα για ασυρματο δεν ξερω να σου πω, δεν βαζω ποτε λογω μακρινης αποστασης 2.2 χιλιομετρα απο το κεντρο:hmm:

Seitman
02-10-12, 10:45
Sorry, αλλά τι σχέση έχει η απόσταση από το κέντρο με το Wi-Fi; :what:
Και εγώ στην ίδια απόσταση είμαι, αλλά δεν έχω κανένα πρόβλημα με το ασύρματο.

balandis
02-10-12, 11:27
ενοουσα πως δεν εχω δοκιμασει το ασυρματο του.λογω οτι με ethernet εχεις καλυτερη σταθεροτητα:)

@ ADSLgr.com All rights reserved.