PDA

Επιστροφή στο Forum : προβλημα με e-mail σε HOL στο microsoft outlook 2007



chriac
10-10-12, 18:21
Παιδιά καλησπερα εχω το εξης προβλημα
Δεν μπορώ με τίποτα να δημιουργήσω email μεσω της HOL στο microsoft outlook 2007
μου βγαζει ενα παραθυρο το οποίο μπλοκαρει τα εισερχομενα μηνυματα και δεν γινεται τιποτα αν πατησω οκ το ξαναπεταει αν πατησω ακυρο βγαζει σφαλμα (εχω συνημενες δυο φωτο) ξερει κανεις τι φταιει?

valen_gr
10-10-12, 20:22
Βήμα -βήμα (http://www.hol.gr/GR/e-support/topics/Pages/articles.aspx?aid=250&tid=c4dd5d23-1b49-4f84-951f-80b5cd100caf), μέχρι να βρεις τι έχεις κάνει λάθος.

chriac
11-10-12, 11:20
το εκανα δεν γινεται τιποτα

yiapap
11-10-12, 11:56
Ο POP Server δεν δέχεται το ζευγάρι username/password. Θυμίσου το σωστό pass ή επικοινώνησε με τη HOL να σου κάνουν reset το password.

chriac
11-10-12, 13:34
οντως αυτο ειναι απο hol μου ειπαν να δημιουργησω καινουριο e-mail μεσω του windows live της hol οποτε θα αλλαξουν και οι κωδικοι (θα βαλω καινουριους) και να δουμε αν θα βγει κατι παντως η hol με το θεμα των κωδικων σου βγαζει το λαδι για να φτιαξεις ενα απλο mail

- - - Updated - - -

εφτιαξα καινουριο αλλοι κωδικοι (username + password) παλι το ιδιο μηνυμα σφαλματος δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει

valen_gr
11-10-12, 14:18
δοκιμασε με τα ΝΕΑ στοιχεια που έφτιαξες να δεις αν μπαινεις στον λογαριασμο σου απο το http://mail.hol.gr . Αν μπαινεις ΟΚ, τοτε το account λειτουργει σωστα.

Θα χρειαστει να ξαναδεις τις ρυθμισεις απο το Link που εδωσα παραπανω, καθως κατι δεν ειναι ρυθμισμενο σωστα.

chriac
14-10-12, 16:37
δεν μπορω να μπω με τιποτα ενω ειμαι 100% σιγουρος οτι βαζω σωστα τον κωδικο κατι αλλο πρεπει να παιζει επισης στις ρυθμισεις οσον αφορα τα εισερχομενα και εξερχομενα πρεπει να βαλεις pop3.live.com και smtp.live.com

valen_gr
14-10-12, 18:45
κοιτα, αν φτιαχνεις ΝΕΟ λογαριασμο απο το ecare, με νεα διευθυνση email και password, και μετα προσπαθεις να μπεις απο το mail.hol.gr και αποτυγχανεις, η λογικη λεει οτι κανεις λαθος εισαγωγη στοιχειων...

yiapap
15-10-12, 10:01
δεν μπορω να μπω με τιποτα ενω ειμαι 100% σιγουρος οτι βαζω σωστα τον κωδικο κατι αλλο πρεπει να παιζει επισης στις ρυθμισεις οσον αφορα τα εισερχομενα και εξερχομενα πρεπει να βαλεις pop3.live.com και smtp.live.comΘα σου έστελνε άλλο μήνυμα λάθους. Τώρα σου έρχεται Authentication Error.
Δες αυτό πουλέει ο valen_gr.

teoxan
15-10-12, 14:10
Επειδη κι εγω αντιμετώπισα το ίδιο πρόβλημα, πρέπει να συνδεθείς στο Windows Live και να ακολουθήσεις τα βήματα εκει, βάζοντας ερώτηση ασφαλείας, κινητο και οτι άλλο σου ζητηθεί.

Επειτα μπορεις να δημιουργήσεις το λογαριασμο σε όποιο άλλο πρόγραμμα θέλεις.

valen_gr
15-10-12, 15:58
ναι, μονο που εδω αναφερει οτι δεν μπορει καν να συνδεθει στο windows live.

teoxan
15-10-12, 20:07
ναι, κι εγω το ίδιο πρόβλημα αντιμετώπιζα και ο τεχνικος μου είπε να προσεξω επίσης το password να μην υπερβαίνει τους 12 χαρακτήρες. Αυτο ηταν το δικό μου πρόβλημα.

valen_gr
15-10-12, 21:21
ναι, οι οδηγιες λενε, 8 μεχρι 12 χαρακτηρες.

@ ADSLgr.com All rights reserved.