PDA

Επιστροφή στο Forum : wind σε Κάτω πατησια



cac
15-10-12, 20:53
Σκέφτομαι να φύγω από HOL και πάω σε wind λόγω των πολύ καλών πακέτων που έχει (wind to all). Εχει κανείς γνώμη για wind στα Κάτω πατήσια (ταχύτητες, αξιοπιστία κλπ κλπ)

OxAp0d0
18-10-12, 15:46
Σκέφτομαι να φύγω από HOL και πάω σε wind λόγω των πολύ καλών πακέτων που έχει (wind to all). Εχει κανείς γνώμη για wind στα Κάτω πατήσια (ταχύτητες, αξιοπιστία κλπ κλπ)

Γενικά είναι από τα καλά Site στα κάτω Πατήσια, οι γραμμές είναι ΟΚ και αν τύχει η στραβή συνήθως ο ΟΤΕ ανταποκρίνεται γρήγορα στα αιτήματα των εναλλακτικών. Εγώ ήμουν wind και πήγα HOL (το ανάποδο από εσένα δηλαδή) για οικονομικούς λόγους, αλλά δεν αντιμετώπισα ποτέ κάποιο σοβαρό πρόβλημα με τη γραμμή. Αν εξαιρέσω το Νοέμβριο το '10 που η Wind είχε σοβαρό πρόβλημα με τις IP της για καμιά βδομάδα και δεν έδινε με τίποτα και τις αρχές του '11 που η HOL σερνόταν στο download από εξωτερικό, η ταχύτητά μου και με τις 2 εταιρίες είναι 12 με 14 ΜΒ, χωρίς προβλήματα με αποσυνδέσεις, υψηλό ping κτλ.

Από ΟΤΕ σε WIND δεν είχα πάρει πρέφα τη μετάβαση, μόνο το ότι χρειάστηκε να βάλω νέο u/n και pass στο router. Από WIND σε HOL έμεινα 5-6 ώρες χωρίς τηλέφωνο. Μια χαρά δηλαδή.

Εφόσον είναι οικονομικοί οι λόγοι που θα κάνεις την αλλαγή και αν δε σε πολυκαίει πως υπάρχει πιθανότητα να μείνεις 1-2 μέρες χωρίς υπηρεσίες, προχώρα το.

haniabal
18-10-12, 19:48
Σκέφτομαι να φύγω από HOL και πάω σε wind λόγω των πολύ καλών πακέτων που έχει (wind to all). Εχει κανείς γνώμη για wind στα Κάτω πατήσια (ταχύτητες, αξιοπιστία κλπ κλπ)



Φίλε για την wind έχω ακούσει ότι έχει πολύ κακό streaming και τεχνική υποστήριξη. Δική μου συμβουλή είναι να δεις και άλλες εταιρίες που έχουν ανάλογα φτηνά πακέτα και προσφορές.

christakoss
18-10-12, 20:45
Φίλε για την wind έχω ακούσει ότι έχει πολύ κακό streaming και τεχνική υποστήριξη. Δική μου συμβουλή είναι να δεις και άλλες εταιρίες που έχουν ανάλογα φτηνά πακέτα και προσφορές.

Τόσο σε θέμα streaming όσο και σε τεχνική υποστήριξη είναι αρκετά καλοί.

nio25
18-10-12, 20:57
Παίζει ρόλο και σε πιο ακριβώς dslam ανήκεις βέβαια.
Κι εγώ ευχαριστημένος είμαι από την wind τόσο απο pings όσο και απο download.
Το μόνο μείον είναι οτι θα μπορούσα να συγχρονίζω λίγο υψηλότερα για το attenuation που έχω αλλά δεν νομίζω οτι φταίει η wind γι αυτό (για crosstalk μου φαίνεται).

Αν ανήκεις στο ίδιο κέντρο με εμένα και μένεις και σε σχετικά καινούργια πολυκατοικία νομίζω δεν θα έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα (στα ιδια με την hol θα εισαι λογικα)

(μπορείς να ζητήσεις και την μείωση του tsnrm στα 6db αν έχεις καλή γραμμή)

@ ADSLgr.com All rights reserved.