PDA

Επιστροφή στο Forum : Έχω ΠΡΟΒΛΗΜΑ μεγάλο.... στον Firefox



giannakis1984
22-12-06, 03:17
εγώ ρε παιδία απο χτές έχω ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!.... έφτιαξα ένα νεο προφίλ στον Firefox και όλα ΟΚ!!!

πάω μετα να σβήσω το παλιό....εκεί τρώει ένα κόλημα ο υπολογιστής και μετά απο λίγο μου ζητάει να του βάλω το path που είναι εγκατεστημένο το perfectdisk.msi.....?????

πατάω άκυρο και κάνω ρεστάρτ απο το κουμπάκι του ΠΙΣΙ....και στο φόρτωμα των windows τα είδα όλα....σε όλα τα προγράμματα έχουν χαθεί τα αρχεία.....σε ορισμένα ενώ είναι εγκατεστημένα μου λέει οτι δεν υπάρχουν και γενικά το μηχάνημα διαλύθηκε.....

για παράδειγμα...πάω να βάλω την java release 5 update 6 που είχα καθώς ένα πρόγραμμα μου έλεγε οτι δεν την έχω εγκατεστημένη....πατάω το σετάπ και μου λέει οτι η έκδοση υπάρχει ήδη στο σύστημα μου και δεν μπορεί να γίνει εγκατάσταση....πρέπει να την κάνω remove πρώτα....πάω να την κάνω remove μου λέει fatal error και με πετάει απο την εγκατάσταση....

τα φώτα σας παιδιά....έχω χάσει την μπάλα.....

Tem
22-12-06, 09:40
εγώ ρε παιδία απο χτές έχω ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!.... έφτιαξα ένα νεο προφίλ στον Firefox και όλα ΟΚ!!!

πάω μετα να σβήσω το παλιό....εκεί τρώει ένα κόλημα ο υπολογιστής και μετά απο λίγο μου ζητάει να του βάλω το path που είναι εγκατεστημένο το perfectdisk.msi.....?????

πατάω άκυρο και κάνω ρεστάρτ απο το κουμπάκι του ΠΙΣΙ....και στο φόρτωμα των windows τα είδα όλα....σε όλα τα προγράμματα έχουν χαθεί τα αρχεία.....σε ορισμένα ενώ είναι εγκατεστημένα μου λέει οτι δεν υπάρχουν και γενικά το μηχάνημα διαλύθηκε.....

για παράδειγμα...πάω να βάλω την java release 5 update 6 που είχα καθώς ένα πρόγραμμα μου έλεγε οτι δεν την έχω εγκατεστημένη....πατάω το σετάπ και μου λέει οτι η έκδοση υπάρχει ήδη στο σύστημα μου και δεν μπορεί να γίνει εγκατάσταση....πρέπει να την κάνω remove πρώτα....πάω να την κάνω remove μου λέει fatal error και με πετάει απο την εγκατάσταση....

τα φώτα σας παιδιά....έχω χάσει την μπάλα.....
δοκίμασε κανένα restore

giannakis1984
22-12-06, 22:23
τα restore έχουν σβηστεί και αυτά....

μάλλον θα βάλω να κάνει chkdsk αλλά θα το αφήσω να ολοκληρωθεί....γιατί κόλλαγε στο 25% και το ακύρωνα

costa
23-12-06, 02:27
εγώ ρε παιδία απο χτές έχω ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!.... έφτιαξα ένα νεο προφίλ στον Firefox και όλα ΟΚ!!!

πάω μετα να σβήσω το παλιό....εκεί τρώει ένα κόλημα ο υπολογιστής και μετά απο λίγο μου ζητάει να του βάλω το path που είναι εγκατεστημένο το perfectdisk.msi.....?????

πατάω άκυρο και κάνω ρεστάρτ απο το κουμπάκι του ΠΙΣΙ....και στο φόρτωμα των windows τα είδα όλα....σε όλα τα προγράμματα έχουν χαθεί τα αρχεία.....σε ορισμένα ενώ είναι εγκατεστημένα μου λέει οτι δεν υπάρχουν και γενικά το μηχάνημα διαλύθηκε.....

για παράδειγμα...πάω να βάλω την java release 5 update 6 που είχα καθώς ένα πρόγραμμα μου έλεγε οτι δεν την έχω εγκατεστημένη....πατάω το σετάπ και μου λέει οτι η έκδοση υπάρχει ήδη στο σύστημα μου και δεν μπορεί να γίνει εγκατάσταση....πρέπει να την κάνω remove πρώτα....πάω να την κάνω remove μου λέει fatal error και με πετάει απο την εγκατάσταση....

τα φώτα σας παιδιά....έχω χάσει την μπάλα.....


Επαθα το ιδιο περιπου πραγμα την ιδια μερα!:sorry:
Ειχα κανει ενα προφιλ του FF2 σε φακελο στον οποιο ειχα και την μουσικη μου,βιντεο,εγγραφα κτλ.Για καποιους λογους ηθελα να κανω ενα νεο προφιλ.Σβηνω λοιπον το προφιλ και κανω ενα νεο σε καποιο αλλο φακελο.
Μετα απο λιγη ωρα γουσταρα να ακουσω λιγο Judas Priest:worthy: ανοιγω το φακελο μου και βλεπω το κενο!Ειχαν μεινει μονο μερικοι φακελοι οι οποιοι ηταν κενοι!:medic: και δυστηχως μερικα
απο τα αρχεια που ειχα σε αυτον το φακελο ειχαν γινει με πολυ κοπο!
Προφανως δεν υπαρχει τροπος να τα σωσω ε?

Ο FF2 ΤΡΩΕΙ Π@ΥΛΟ ΤΩΡΑ!!!ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!!

WAntilles
23-12-06, 03:40
Επαθα το ιδιο περιπου πραγμα την ιδια μερα!:sorry:
Ειχα κανει ενα προφιλ του FF2 σε φακελο στον οποιο ειχα και την μουσικη μου,βιντεο,εγγραφα κτλ.Για καποιους λογους ηθελα να κανω ενα νεο προφιλ.Σβηνω λοιπον το προφιλ και κανω ενα νεο σε καποιο αλλο φακελο.
Μετα απο λιγη ωρα γουσταρα να ακουσω λιγο Judas Priest:worthy: ανοιγω το φακελο μου και βλεπω το κενο!Ειχαν μεινει μονο μερικοι φακελοι οι οποιοι ηταν κενοι!:medic: και δυστηχως μερικα
απο τα αρχεια που ειχα σε αυτον το φακελο ειχαν γινει με πολυ κοπο!
Προφανως δεν υπαρχει τροπος να τα σωσω ε?

Ο FF2 ΤΡΩΕΙ Π@ΥΛΟ ΤΩΡΑ!!!ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!!

Καλά καί για αυτό φταίει ο FF;

Τί δουλειά είχε το προφίλ να το φτιάξεις χύμα σε κατάλογο που έχεις κι άλλα αρχεία;

giannakis1984
23-12-06, 06:47
δηλαδή όταν έσβησα το προφίλ του FF έσβηνα και τα αρχεία που ήταν στον ίδιο φάκελο???ΗΜΑΡΤΟΝ!!!!


σε άλλο δίσκο απομονομένο πρέπει να το έχουμε το προφίλ????

costa
26-12-06, 02:03
Καλά καί για αυτό φταίει ο FF;

Τί δουλειά είχε το προφίλ να το φτιάξεις χύμα σε κατάλογο που έχεις κι άλλα αρχεία;

Αν κοιτάξεις αριστερά στο προφίλ μου και δεις τη ημερομηνία εγγραφης μου στο φόρουμ θα καταλάβεις ποσο καιρο ασχολουμε σοβαρά με του υπολογιστές καθώς λιγες μερες
μετα που πηρα το πρωτο μου PC γράφτηκα μελος στο adslgr!
Κατι που για εσενα μπορεί να θεωρείτε αυτονόητο για κάποιους άλλους μπορεί να μην ειναι!
Οταν εδω http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=55922
αναφερεις οτι <Απλά πρέπει να φτιάξετε το δικό σας profile στο δικό σας μέρος εκ του μηδενός.>
εγω αυτο ακριβώς έκανα!
Που να ήξερα εγω οτι στο φάκελο που έπρεπε να φιαξω το προφίλ δεν έπρεπε να εχω και αλλα αρχεια, το οποίο μαλιστα το εκανα και κατα λαθος!
Τωρα μου φενεται λογικό αυτο που έγινε αλλα θα μπορούσε o FF2 με την διαγραφή του προφίλ να στελνει τα αρχεια στον καδο και θα ημασταν μια χαρα!

@ ADSLgr.com All rights reserved.