PDA

Επιστροφή στο Forum : Ετσι ξαφνικα...kick!!



konsniper
22-12-06, 17:35
Εδω και μηνες χρησιμοποιω το strongdc και ολα ειναι μια χαρα.Ξαφνικα χτες παω να μπω οπως καθε φορα,κανω συνδεση το γνωστο ελληνικο hub Angelos και αρχιζουν τα κικ!!!Η αιτια οιπως βγαζει το συστημα ειναι η εξης:You are being kicked because: Emulation Mode: Unknown DC++ (old style) 0.698 Version mis-match - Emulating DC++;Version mis-match;
Κοιταω στο site τους αλλα δεν μπορω να βρω τιποτα.Δεν πειραξα τιποτα και παω να τρελαθω πως εγινε αυτο!Αν καποιος ξερει εστω πως αλλαζει αυτη η κατασταση που δημιουργει το προβλημα ας δωσει κανα φως,γιατι ουτε τι σημαινει ο λογος που με κανουν κικ δεν ξερω!!Ευχαριστω:)

AddictedToChaos
22-12-06, 17:55
Απλώς δεν επιτρέπουν πλέον clients χωρίς σωστό tag . Κατέβασε την νέα έκδοση του strongDC και λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα.

Εναλλακτικά, μπορείς να κατεβάσεις το ApexDC++ το οποίο είναι χτισμένο πάνω στο source του StrongDC αλλά με περισσοτερα features.

konsniper
22-12-06, 18:51
Την τελευταια εκδοση 2.03 εχω και τα ιδια...Πολυ βλακει απαντως να μην εξηγουν γιατι σ:p ε κανουν κικ και τι πρεπει να αλλαξεις.

Εβαλα και το Apex και πηγα να μπω και λεει οτι το απεχ δεν ειναι αποδεκτο και να παρω το dc++ 0.6κατι !!!Ελεος.Οι τυποι ειναι απιστευτοι!!!μεσα σ εμια νυχτα τα αλλαξαν και δεν ειπαν τιποτα σε κανεναν.Θελουν φαινεται την αρχικη εκδοση του dc++ που δεν ειχε τιποτα πανω της.Τι να πω.....ο καθενας με την τρελα του...

vips
24-12-06, 21:58
Καλησπέρα κι εγω έχω το ιδιο προβλημα με το φίλο ξαφνικα με εκαναν kick !!! ξέρει κανείς κατι? :down:

AddictedToChaos
24-12-06, 22:08
Στο Apex εάν βάλεις το hub στα favorite και μετά πας στα properties του και τικάρεις το emulate DC++ on this hub και κάνεις reconnect στο hub, θα σ'αφήσει μια χαρά.

@ ADSLgr.com All rights reserved.