PDA

Επιστροφή στο Forum : DSLAM Πτολεμαϊδας



giannis2006
22-12-06, 22:01
Γειά σας,

Υπάρχει κανείς που είναι συνδεμένος στην Πτολεμαϊδα να αναφέρει τι ταχύτητες πιάνει. Παρακάτω παραθέτω ένα τέστ που έκανα πριν από λίγο και δε διαφέρει καθόλου μέρα νύχτα.

TCP/Web100 Network Diagnostic Tool v5.2.1e
click START to begin
Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done
running 10s outbound test (client to server) . . . . . 174.22Kb/s
running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 127.35kb/s
Your PC is connected to a Cable/DSL modem


Γραμμή 2048/256 με συνδρομή στην ΟΤΕΝΕΤ

Ευχαριστώ.

InVADeR
22-12-06, 23:06
Γειά σας,

Υπάρχει κανείς που είναι συνδεμένος στην Πτολεμαϊδα να αναφέρει τι ταχύτητες πιάνει. Παρακάτω παραθέτω ένα τέστ που έκανα πριν από λίγο και δε διαφέρει καθόλου μέρα νύχτα.

TCP/Web100 Network Diagnostic Tool v5.2.1e
click START to begin
Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done
running 10s outbound test (client to server) . . . . . 174.22Kb/s
running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 127.35kb/s
Your PC is connected to a Cable/DSL modem


Γραμμή 2048/256 με συνδρομή στην ΟΤΕΝΕΤ

Ευχαριστώ.

Και εγώ από πτολεμαΐδα με OTEnet 2048 αλλα έχω τα αντίθετα αποτελέσματα, δηλαδή κατεβάζω μόνιμα (πρωί-μεσημέρι-βραδυ) με ~230kb

Εσύ όντως έχεις problem

Τα DSLam στην πτολεμαΐδα σύμφωνα με αυτό (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=25904&page=43) , είναι 9 (5 PSTN και 4 ISDN)

Εσένα πιθανών (και άλλους 520) σας έχουν χωμένους στο ALCATEL-XD-1 το οποιο έχει 528 ports από τις οποιες οι 513 είναι ενεργοποιημένες !!! Καταλαβαίνεις ότι εάν είσαι (που πιθανόν να είσαι) σε αυτό το DSLam γιατί έχεις και τις αντίστοιχες ταχύτητες :down:

Εγω ειμαι στο ALCATEL - HELLAS το οποίο εχει 96 ports σύνολο και τυχαίνει οι υπόλοιποι 95 που είναι ενεργοποιημένοι να μην ειναι τοσο hardcore downloaders :p

Μαύρα χάλια πάντως ο ΟΤΕ και δεν κανει αναβαθμίσεις κιόλας

rocean
23-12-06, 05:02
Κι εγώ Πτολεμαϊδα είμαι με 2 mbit (HOL) κι έχω κανονικές ταχύτητες όλη μέρα. Αν εξαιρέσουμε τα συνεχόμενα disconnect αυτές τις μέρες που δεν ξέρω αν οφείλονται στην γραμμή ή σε κάτι άλλο.

@ ADSLgr.com All rights reserved.