PDA

Επιστροφή στο Forum : 2o στησιμο προσεχετε!!!



rstone
23-12-06, 15:56
Ειναι το δευτερο στησιμο που τρωω απο τους courier της TELLAS σημερα . Το πρωτο ηταν χτες το απογευμα. Εχω φαει τουλαχιστον 1 ωρα αναμονης στο 13800. Ολη η εταιρεια ειναι εντελως αναξιοπιστη. Αλλα λεει η μια τηλεφωνητρια αλλα η αλλη.Η τελευταια που μιλησα και θα δημοσιοποιησω το ονομα της ( και θα προτεινα να το κανουν ολοι αυτο)xxx με εβγαλε και τρελο οτι αδυνατον να μου εκλεισαν οι courier ραντεβου Σαββατο. Οσοι εχετε ζητησει το zisto παιδια ξανασκεφτειτετο σε τι περιπετεια μπαινετε. Εγω θα κανω καταγγελια στιν ΕΕΕΤ οσοι θελουν να ακολουθησουν (και φανταζομαι οτι θα ειναι πολλοι) ας επικοινωνησουν.

Tem
23-12-06, 19:40
Ειναι το δευτερο στησιμο που τρωω απο τους courier της TELLAS σημερα . Το πρωτο ηταν χτες το απογευμα. Εχω φαει τουλαχιστον 1 ωρα αναμονης στο 13800. Ολη η εταιρεια ειναι εντελως αναξιοπιστη. Αλλα λεει η μια τηλεφωνητρια αλλα η αλλη.Η τελευταια που μιλησα και θα δημοσιοποιησω το ονομα της ( και θα προτεινα να το κανουν ολοι αυτο) xxx με εβγαλε και τρελο οτι αδυνατον να μου εκλεισαν οι courier ραντεβου Σαββατο. Οσοι εχετε ζητησει το zisto παιδια ξανασκεφτειτετο σε τι περιπετεια μπαινετε. Εγω θα κανω καταγγελια στιν ΕΕΕΤ οσοι θελουν να ακολουθησουν (και φανταζομαι οτι θα ειναι πολλοι) ας επικοινωνησουν.
απο το να κάνεις καταγγελίες καλύτερα να μην κάνεις καθόλου αίτηση. Αν είσαι τώρα δυσαρεστημένος φαντάσου τι μπορεί να γίνει αργότερα. Και σε τελική ανάλυση δεν είναι μόνο η ΤΕΛΛΑΣ που δίνει 4 mb

DiM
23-12-06, 20:07
Φιλε μου καταλαβαίνω την αγανάκτηση σου αλλα όχι ονόματα στο forum σβηστό πριν σου κάνουν παρατήρηση οι moderators του forum. Το έχουμε πει πως θέλει υπομονή με το 13800 πως είναι μπάχαλο βαστα τα ονόματα και τις συζητήσεις ίσος σου χρειαστούν για αργότερα.

Και όπως λέει ο φίλος Tem μπορείς να πας και αλλου όπως επίσης και από εσένα εξαρτάται εάν θες να σέρνεσαι να χεις άσχημα ping με εξωτερικό η όχι :)

BoGe
23-12-06, 20:11
Και όπως λέει ο φίλος Tem μπορείς να πας και αλλου όπως επίσης και από εσένα εξαρτάται εάν θες να σέρνεσαι να χεις άσχημα ping με εξωτερικό η όχι :)

Αν υπονοείς την HOL ή την Vivodi, μια χαρά pings έχουν.

Spanos
23-12-06, 20:16
Ραντεβού με courier το Σαββατο;:hmm:


Αν υπονοείς την HOL ή την Vivodi, μια χαρά pings έχουν.

Σούπερ θα έλεγα εγώ

Γίνεται Ping στο patroklos.noc.ntua.gr [147.102.222.211] με 32 bytes δεδομένων:

Απάντηση από: 147.102.222.211: bytes=32 χρόνος=16ms TTL=58
Απάντηση από: 147.102.222.211: bytes=32 χρόνος=14ms TTL=58
Απάντηση από: 147.102.222.211: bytes=32 χρόνος=15ms TTL=58
Απάντηση από: 147.102.222.211: bytes=32 χρόνος=14ms TTL=58

Στατιστικά στοιχεία Ping για 147.102.222.211:
Πακέτα: Απεσταλμένα = 4, Ληφθέντα = 4, Απολεσθέντα = 0 (απώλεια 0%),
Πλήθος διαδρομών αποστολής και επιστροφής κατά προσέγγιση σε χιλιοστά του δευτερ
ολέπτου:
Ελάχιστο = 14ms, Μέγιστο = 16ms, Μέσος όρος = 14ms

Γίνεται Ping στο www.jolt.co.uk [82.133.85.65] με 32 bytes δεδομένων:

Απάντηση από: 82.133.85.65: bytes=32 χρόνος=75ms TTL=51
Απάντηση από: 82.133.85.65: bytes=32 χρόνος=76ms TTL=51
Απάντηση από: 82.133.85.65: bytes=32 χρόνος=75ms TTL=51
Απάντηση από: 82.133.85.65: bytes=32 χρόνος=75ms TTL=51

Στατιστικά στοιχεία Ping για 82.133.85.65:
Πακέτα: Απεσταλμένα = 4, Ληφθέντα = 4, Απολεσθέντα = 0 (απώλεια 0%),
Πλήθος διαδρομών αποστολής και επιστροφής κατά προσέγγιση σε χιλιοστά του δευτερ
ολέπτου:
Ελάχιστο = 75ms, Μέγιστο = 76ms, Μέσος όρος = 75ms

Γίνεται Ping στο www.l.google.com [216.239.59.99] με 32 bytes δεδομένων:

Απάντηση από: 216.239.59.99: bytes=32 χρόνος=82ms TTL=245
Απάντηση από: 216.239.59.99: bytes=32 χρόνος=82ms TTL=245
Απάντηση από: 216.239.59.99: bytes=32 χρόνος=80ms TTL=245
Απάντηση από: 216.239.59.99: bytes=32 χρόνος=80ms TTL=245

Στατιστικά στοιχεία Ping για 216.239.59.99:
Πακέτα: Απεσταλμένα = 4, Ληφθέντα = 4, Απολεσθέντα = 0 (απώλεια 0%),
Πλήθος διαδρομών αποστολής και επιστροφής κατά προσέγγιση σε χιλιοστά του δευτερ
ολέπτου:
Ελάχιστο = 80ms, Μέγιστο = 82ms, Μέσος όρος = 81ms

DiM
23-12-06, 20:18
Ι vivodi έχει καλά pings σχετικά, η HOL θα μου επιτρέψεις να σου πω πως όσες φορες πήρα account και δοκίμασα ήταν επιεικώς άσχημα.

BoGe
23-12-06, 20:20
Ι vivodi έχει καλά pings σχετικά, η HOL θα μου επιτρέψεις να σου πω πως όσες φορες πήρα account και δοκίμασα ήταν επιεικώς άσχημα.

Η Vivodi με λίγες συγκρίσεις που έχουν γίνει με Zisto έχει τα ίδια, ίσως και ελαφρά καλύτερα, τώρα για την HOL δεν έχω, αλλά δεν διαβάζω για ιδιαίτερα προβλήματα οπώτε δεν επιμένω.

Tem
23-12-06, 20:29
Ραντεβού με courier το Σαββατο;:hmm:

και ειδικά σήμερα ? Κάποιο λάθος έχει γίνει σίγουρα

rstone
24-12-06, 00:21
[QUOTE=Tem;923232]απο το να κάνεις καταγγελίες καλύτερα να μην κάνεις καθόλου αίτηση. Αν είσαι τώρα δυσαρεστημένος φαντάσου τι μπορεί να γίνει αργότερα. Και σε τελική ανάλυση δεν είναι μόνο η ΤΕΛΛΑΣ που δίνει 4 mb[/QUΑ


Αρχικα θα ηθελα να ζητησω συγγνωμη απο το φορουμ για την δημοσιοποιηση του ονοματος πανω στον εκνευρισμο μου.
Κατοπιν φιλε ΤΕΜ δεν καταλαβαινω ειλικρινα το προβλημα σου αν θα κανω η οχι καταγγελια.
Μαλλον περιεργη η αποψη σου αν δεν εξυπηρετει καποια συμφεροντα.
Το ξερω φιλε μου οτι υπαρχουν και αλλοι με 4αρες αλλα το θεμα δεν ειιναι μονο αυτο αλλα και τι ποιοτητα υπηρεσιων απολαμβανουμε ως καταναλωτες και πως τελικα αντιδρουμε σε τετοιες περιπτωσεις σαν της TELLAS.
Καλο θα ηταν να το ξανασκεφτεις το θεμα.

diabibas
24-12-06, 01:13
Αρχικα θα ηθελα να ζητησω συγγνωμη απο το φορουμ για την δημοσιοποιηση του ονοματος πανω στον εκνευρισμο μου.
Κατοπιν φιλε ΤΕΜ δεν καταλαβαινω ειλικρινα το προβλημα σου αν θα κανω η οχι καταγγελια.
Μαλλον περιεργη η αποψη σου αν δεν εξυπηρετει καποια συμφεροντα.
Το ξερω φιλε μου οτι υπαρχουν και αλλοι με 4αρες αλλα το θεμα δεν ειιναι μονο αυτο αλλα και τι ποιοτητα υπηρεσιων απολαμβανουμε ως καταναλωτες και πως τελικα αντιδρουμε σε τετοιες περιπτωσεις σαν της TELLAS.
Καλο θα ηταν να το ξανασκεφτεις το θεμα.

Αμάν πια μη πει κάποιος τη γνώμη του αμέσως "συμφέροντα εξυπηρετείς"
Βαρέθηκα να το ακούω σε όλες σχεδόν τις συζητήσεις. Δε λέω πως δεν υπάρχουν εδώ άνθρωποι των εταιρειών οι ... γνωστοί άγνωστοι (πάντα ήθελα να το πω αυτό μετά των Ευαγγελάτο:p ) αλλά όχι και έτσι.

Φίλε rstone, όλοι γνωρίζουμε ψιλιπαρακολουθώντας τα δρώμενα των εξελίξεων ότι αυτό τον καιρό στη TELLAS γίνεται χαμός. Όπως ίσως θα γίνει και στη forthnet σε λίγες μέρες (ανάλογα και με το Upload που θα δώσει). Σεβαστό κάθε σου δικαίωμα να διαμαρτύρεσαι για αυτό που σου συνέβει (όχι και τόσο τραγικό κατά τη γνώμη μου, σε σύγκριση με άλλα προβλήματα που ακούγονται εδώ μέσα). Εγώ θα συμφωνήσω όμως με προλλαλήσαντα στο ότι λίγο άσχημα δεν ξεκινάς την ετήσια συνεργασία σου? Δηλ. σου κάνουν αυτό που ΔΕΝ τους έχεις πληρώσει ακόμη και ΔΕΝ σε έχουν δεσμεύσει με συμβόλαιο ...φαντάσου αργότερα.

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΟΤΟΥΓΕΝΝΑ!

escapee
26-12-06, 15:58
καλησπερα παιδια. εγω εχς φαει 4 στησιματα απο την τελλας. τι να πω???????? να σας ρωτησω επειδη εχω αποριες. εκτοσ απο τα 4 mbps τι αλλο προσεχουν στην ταχυτητα ? διλαδή, τι ειναι το πινγκ με το εξωτερικο που ειπε ο συναδελφος Boge και Dim:hmm:

Α ξεχασα να ευχηθω καλα Χριστουγεννα

SouthDog
26-12-06, 16:19
Kατ' αρχήν Χρόνια Πολλά ! :christmas


Αν υπονοείς την HOL ή την Vivodi, μια χαρά pings έχουν.


Ι vivodi έχει καλά pings σχετικά, η HOL θα μου επιτρέψεις να σου πω πως όσες φορες πήρα account και δοκίμασα ήταν επιεικώς άσχημα.

Επιβεβαιώνω τα άσχημα χάλια της HOL....

τις τελευταίες μέρες πάνε χειρότερα τα pings... μετά τις 1:30-2 το βράδυ είχα 187 με Ηράκλειο :shock:

diabibas
26-12-06, 17:09
καλησπερα παιδια. εγω εχς φαει 4 στησιματα απο την τελλας. τι να πω???????? να σας ρωτησω επειδη εχω αποριες. εκτοσ απο τα 4 mbps τι αλλο προσεχουν στην ταχυτητα ? διλαδή, τι ειναι το πινγκ με το εξωτερικο που ειπε ο συναδελφος Boge και Dim:hmm:

1. Εκτός από download αλλά και το upload
2. ping: http://en.wikipedia.org/wiki/Ping

escapee
26-12-06, 17:54
ευχαριστω αλλα δεν ξερω αγγλικα .. diabibas. μπορεις να μου εξηγησεις τι θα πρεπει να προσεξω οταν ενεργοποιηθω και εγώ?

diabibas
26-12-06, 19:17
Εν συντομία, με την εντολή Ping μέσα από παράθυρο MS-DOS, λες στον υπολογιστή σου να στείλει κάπου (σε άλλον υπολογιστή) πακέτα δεδομένων και βλέπεις σε πόσο χρόνο απαντάει ο "απέναντι". Όσο μικρότερος χρόνος τόσο το καλύτερο.

gpan
26-12-06, 19:26
Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πειράχτηκαν κάποιοι με τη δημοσιοποίηση του ονόματος! Θίχτηκε μήπως το forum; Με αυτά που κάνουν αυτοί έπρεπε να νιώθουν προσβεβλημένοι!

sdikr
26-12-06, 19:33
Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πειράχτηκαν κάποιοι με τη δημοσιοποίηση του ονόματος! Θίχτηκε μήπως το forum; Με αυτά που κάνουν αυτοί έπρεπε να νιώθουν προσβεβλημένοι!


Απλά ειναι κανόνας στο φόρουμ ή μη δημοσίευση προσωπικών δεδομένων τρίτων χωρίς την έγκριση τους

diabibas
26-12-06, 20:06
Εγώ συμφωνώ να μην δημοσιοποιούνται τα ονόματα τουλάχιστον στα μικρά επίπεδα (π.χ. τηλεφωνήτριας). Αν την/τον έχουν "δασκαλέψει" έτσι για να προασπίζεται το όνομα της εταιρείας και το κάνει χάριν της δουλείας του/της φταίει?? Δηλαδή θα την πληρώνει τη νύφη ο κάθε υπάλληλος?

ΑΛΛΑ θεωρώ ότι επιβάλεται να δημοσιοποιούνται τα ονόματα διοικητικών στελεχών.

hemlock
26-12-06, 20:10
Εγώ συμφωνώ να μην δημοσιοποιούνται τα ονόματα τουλάχιστον στα μικρά επίπεδα (π.χ. τηλεφωνήτριας). Αν την/τον έχουν "δασκαλέψει" έτσι για να προασπίζεται το όνομα της εταιρείας και το κάνει χάριν της δουλείας του/της φταίει?? Δηλαδή θα την πληρώνει τη νύφη ο κάθε υπάλληλος?

ΑΛΛΑ θεωρώ ότι επιβάλεται να δημοσιοποιούνται τα ονόματα διοικητικών στελεχών.
Το ιδιο πραμα θα συμβει και στις δυο περιπτωσεις...
Γιατι πιστευεις οτι αν παραθεσεις ενα ονομα καποιου υψηλοβαθμου θα βγαλεις ακρη?
Μονο καμια μηνυση θα κονομησης και μην νομιζεις οτι τοτε θα την γλιτωσεις με ενα "συγνωμη εσφαλα".:cool:

diabibas
26-12-06, 20:18
Δηλαδή ΔΕΝ έχεις δικαίωμα να μεταφέρεις τα λόγια κάποιου υψηλόβαθμου στελέχους που είναι και υπεύθυνος των πράξεων αλλά και του λόγου του? Θα σε μηνύσει για ποιο λόγο? (για χαμηλά επίπεδα ήδη ξεκαθάρισα τη θέση μου).

EDIT: Άσχετα με το τί πρεσβεύω και τί όχι αφού οι κανόνες του adslgr απαγορεύουν οφείλω να το σεβαστώ. Κάνω ένα απλό edit και δε συνεχίζω το θέμα (που εξάλλου είναι offtopic στο παρών νήμα) σεβόμενος την παρότρυνση του admin sdikr. -

sdikr
26-12-06, 20:21
Ο κανονισμός στο φόρουμ δεν λεεί αν είναι υπάλληλος ή στέλεχος, ισχύουν τα ίδια για όλους, η προσωπική επικοινωνία είναι προσωπική
Δεν είπε κανείς να μην το μεταφέρεις, απλά να μην γίνει αναφορά στο όνομα
Θα παρακαλούσα να σταματήσει το θέμα Εδώ
Ευχαριστώ

@ ADSLgr.com All rights reserved.