PDA

Επιστροφή στο Forum : Βοηθήστε με με τις ταχύτητες!!!!!!!!!!!



bloodwing
02-06-04, 02:53
Έχω φοβερό πρόβλημα με τις ταχύτητες μου όταν μπαίνω σε P2P προγράμματα όπως Kazaa,DC++ και τέτοια!Έχω DSl 512 και απενεργοποιημένο το firewall!Μήπως έπεσα θύμα κάποιου trojan ή απλά του ΟΤΕ?Οί ταχύτητες που πιάνω είναι πότε γύρω στα 1-2kbps και πότε 10-20kbps ενώ όταν κατεβάζω από κανονικά σάιτ πιάνω 35-50!Αλήθεια,τι ταχύτητες πρέπει να πιάνω κανονικά?Τι να κάνω?Ας με βοηθήσει κάποιος!!!!!!!!!!!!!!!

sdikr
02-06-04, 03:03
Έχω φοβερό πρόβλημα με τις ταχύτητες μου όταν μπαίνω σε P2P προγράμματα όπως Kazaa,DC++ και τέτοια!Έχω DSl 512 και απενεργοποιημένο το firewall!Μήπως έπεσα θύμα κάποιου trojan ή απλά του ΟΤΕ?Οί ταχύτητες που πιάνω είναι πότε γύρω στα 1-2kbps και πότε 10-20kbps ενώ όταν κατεβάζω από κανονικά σάιτ πιάνω 35-50!Αλήθεια,τι ταχύτητες πρέπει να πιάνω κανονικά?Τι να κάνω?Ας με βοηθήσει κάποιος!!!!!!!!!!!!!!!

read this http://www.adslgr.com/forum/thread6075.html

cosmos
02-06-04, 08:34
...και αν από το link του sdikr δεις ότι τελικά έχεις καλή ταχύτητα σε "κανονικά" d/l's, τότε δώσε μας λεπτομέρειες για τον εξοπλισμό σου. Το firewall το έβγαλες, το ΝΑΤ που πιθανώς όμως έχεις το ρύθμισες;

bloodwing
02-06-04, 14:12
Δεν ξέρω καν τι είναι το ΝΑΤ,χεχε :mrgreen: Μήπως μπορεί να με ενημερώσει κάποιος για το τι είναι,τι κάνει,πού βρίσκεται και πώς το ρυθμίζω? :?:

polakis
03-06-04, 17:30
Παιδιά καλησπέρα. Κι εγώ έβαλα τωρα dsl 384 απο ΟΤΕ με vivodi provider και ενώ κατεβάζω μιά χαρά απο 40 εως 48 Kb/s όταν κατεβάζω απο Kazaa κλπ πέφτει στο 1-2-3 κλπ.Γιατί γίνεται αυτό?
Διάβασα το topic που λέει τις οδηγίες αλλά δεν έβγαλα άκρη.
Firewall δεν έχω.Τώρα το ΝΑΤ δεν ξέρω τί είναι.

Kotsus
04-06-04, 00:05
polakis, οτι σου δινουν παιρνεις. Αν ο αλλος εχει 56k modem μην περιμενεις να παρεις 40 KB/s. Τωρα αν αυτο που λες υσχυει οταν κατεβαζεις απο πολλους users, τοτε ειναι αλλου παπα 'βαγγελιο.

sdikr
04-06-04, 00:13
Δεν ξέρω καν τι είναι το ΝΑΤ,χεχε Μήπως μπορεί να με ενημερώσει κάποιος για το τι είναι,τι κάνει,πού βρίσκεται και πώς το ρυθμίζω?


αν μας πέις και πιο είναι το modem σου ίσως και να μπορέσουμε




Παιδιά καλησπέρα. Κι εγώ έβαλα τωρα dsl 384 απο ΟΤΕ με vivodi provider και ενώ κατεβάζω μιά χαρά απο 40 εως 48 Kb/s όταν κατεβάζω απο Kazaa κλπ πέφτει στο 1-2-3 κλπ.Γιατί γίνεται αυτό?
Διάβασα το topic που λέει τις οδηγίες αλλά δεν έβγαλα άκρη.
Firewall δεν έχω.Τώρα το ΝΑΤ δεν ξέρω τί είναι.


ρίξε μια ματία στο p2p φορουμ

@ ADSLgr.com All rights reserved.