PDA

Επιστροφή στο Forum : Ληγει η Otenet. Αν αλλαξω εταιρια τι παιζει?κτλπ

brwmogazos
24-12-06, 08:34
Παιδες πρωτες μερες ιανουαριου τελειωνει το 12μηνο Ον DSL

Πριν λιγα λεπτα πηρα την Οτενετ βασικα για να μου πουν τι γινεται με το περας της ληξης του 12μηνουν.

Μου ειπε το παλικαρι οτι συνεχιζει η συνδεση με 20.5 ευρω το μηνα.

Και απο την μερια του ΟΤΕ και ΟΤΕΝΕΤ.

επομενως ΔΕΝ θα μεινω χωρις ιντερνετ.Κατι που αρχικα ηθελα να αποφυγω ευτυχως.

ΟΜΩΣ

μεχρι τωρα νομιζω 10, κατι ευρω πληρωνα.

Πηρε το ματι μου οτι η η Φορθνετ εβαλε τα 2μεγαμπιτ στα 20 ευρω?(με φπα η οχι?) για 3+3 μηνες σωστα?

Βασικα δεν δουλευω αυτη τη στιγμη...ειμαι στο πανω κατω.Πελοποννησο(που εχω την γραμμη ) και Αθηνα.Σε ιντερβιου για δουλεια δηλαδη φαση ειμαι.

Αν αλλαξω σε φορθνετ ποια η διαδικασια?Απλως κοβω την Οτενετ? και κραταω τον ΟΤΕ?

Εννοω ως τωρα ηξερα οτι ο provider ειναι η ΟΤΕΝΕΤ και αλλου παππα ευαγγελιο ο ΟΤΕ που σου ανοιγει την γραμμη.

Τι συμφερει να κανω?

Να κατσω στα αυγα μου με ΟΤΕΝΕΤ και να πληρωνω με τον μηνα μεχρι να δω τι θα κανω με δουλεια?(για να ξερω αν θα μεινω εδω η αθηνα)

Η να κοψω οτενετ και να κοιταξω για κατι αλλο φθηνο?

Βασικα τα 2μεγαμπιτ ειναι που με βαζουν σε πειρασμο γιατι μου φενεται τα ιδια λεφτα θα πληρωνω...

Για ριχτε καμια ιδεα ρε παιδες.

dimfarma
24-12-06, 08:55
Καλημέρα η γραμμή που έχεις είναι στο όνομα σου;
Τι σύνδεση έχεις;

brwmogazos
24-12-06, 09:04
Καλημερα :)

Η γραμμη ειναι στο ονομα του πατερα μου.Αφου αυτος ειναι το πορτοφολι της οικογενειας ακομα και στα 25 μου που μολις ξεμπερδεψα με πολυτεχνεια κτλπ.

384 ειχα και εγινε 768 με την αναβαθμιση :)

dimfarma
24-12-06, 09:35
Κόψε την σύνδεση σου από την οτενετ με μια αίτηση χωρίς να κόψεις το adsl αφού είναι στο όνομα του πατέρα σου(ρώτα κιόλας αν θέλεις) γιατί από πλευράς forthnet θα έχεις πρόβλημα στις υπηρεσίες της ακόμα και στη σύνδεση με το ιντερνετ και για κατέβασμα αρχείων
προσωπική μου γνώμη είναι να μήνης όπως είναι απλά μετά το 12μηνο θα γίνει αορίστου

brwmogazos
24-12-06, 10:25
Nai και εγω αυτο σκεφτομαι βασικα..να το αφησω οπως ειναι.

Οι τιμες της Οτενετ εχουν αλλαξει καθολου?Γιατι βλεπω αλλες εταιριες με τα ιδια λεφτα 1024...υπαρχει κατι που θα μπορουσα να κανω? μια αλλαγη πακετου πχ? χωρις συμβολαιο? δηλαδη απο 768 να παω σε κατι καλυτερο με μικρο κοστος η η ΟΤΕΝΕΤ απλως εχει μεινει πισω λιγο?

Ευχαριστω και παλι

kime
24-12-06, 10:38
Από 768 σε 1024 ούτε που θα την καταλάβεις την διαφορά. Καλύτερα να μείνεις έτσι και να μετατραπεί σε αορίστου χρόνου.

brwmogazos
25-12-06, 11:00
καλα σιγουρα...ειναι το κολλημα ομως...τα λιγα αυτα παραπανω κιλομπαιτ χεχε

Βασικα το συζητησα σημερα με γονεις...μονοι τους να πω την αληθεια και με ρωταγανε να κοιταξω για κανα πακετο τωρα που βγαινουν οι προσφορες.

Οχι 12μηνο ομως...

Επειδη ΔΕΝ μενω αθηνα αυτη τι στιγμη και ο γερμανος εδω ειναι ασχετοι...

Τι πακετακι φθηνο παιζει ρε παιδες εστω για 6μηνο?

μεχρι 1024 λεω...με 2 μεγαμπιτ θα τρελλαθω στα μπακαπ..εδω με 768 και εχω βαρεθει να γραφω ντιβιντι...

Της φορθνετ το πακετακι με 2 μεγαμπιτ ειναι στα 20 ευρω...τα 1024 καπου στα 15 νομιζω...καμια αλλη εταιρια?

Anarki
25-12-06, 12:35
Με το OnDSL kit η γραμμή δεν είναι στο όνομα της ΟΤΕΝΕΤ; Αν ναι πρέπει να διακόψεις και μετά να πάρεις άλλο πακέτο και να περιμένεις ξανά ενεργοποίηση οπότε θα σου πρότεινα να κάτσεις εκεί που είσαι μέχρι να ξεκαθαρίσει αν θα μείνεις στο σπίτι σου ή οχι.

brwmogazos
25-12-06, 13:14
Σωστα.

Και μετα βλεπω αν ειναι και παιρνω πακετο 12μηνο αν συμφαιρει.

Κατι τελευταιο.

ΟΙ καλες προσφορες γινονται τωρα αυτες τις μερες? Η και μετα θα εχω καλες επιλογες για πακετο?

InVADeR
25-12-06, 16:07
Σωστα.

Και μετα βλεπω αν ειναι και παιρνω πακετο 12μηνο αν συμφαιρει.

Κατι τελευταιο.

ΟΙ καλες προσφορες γινονται τωρα αυτες τις μερες? Η και μετα θα εχω καλες επιλογες για πακετο?

Αν θυμάμαι καλά και πέρσι οι γιορτινές προσφορες πήραν παράταση και Ιανουάριο και μερικές εταιρίες και μέσα Φεβρουαρίου

Τώρα για φέτος τι να σου πω..

manoulamou
25-12-06, 17:11
Για τα πακετα της Conn-X που δινουν και δωρακια 50Ε (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=63020)
καμμια σκεψη υπαρχει?

Copyright Keen Notion Co (2002-2019) Copyright Keen Notion Co.