PDA

Επιστροφή στο Forum : Εντυπωσεις απο το ZXDSL852??



firegarden
26-12-06, 21:53
Ενας φιλος μου σκεφτεται να παρει το jetpack στα 768 αλλα δεν ξερει τι παιζει με το εν λογω modem. Μπορει καποιος που το εχει να μας πει αν ειναι ευχαριστημενος η οχι;

sdikr
26-12-06, 22:14
Είναι ενα απλό Usb modem με το ίδιο chipset Που έχουν τα crypto f200, sagem

nothing more nothing less

firegarden
26-12-06, 22:36
Απλα εχω ακουσει πχ για το Sagem οτι παρουσιαζει καποια προβληματα (κι απαιτει αναβαθμιση firmware αν θυμαμαι καλα).Ισχυει κατι αναλογο για το ZXDSL852; Φυσικα δεν αποτελει ουσιαστικο προβλημα η αναβαθμιση του firmware αλλα απλα θελω να ξερω αν υπαρχουν τετοιου ειδους προβληματα η οχι...

sdikr
26-12-06, 23:00
δεν έχω ακούσει κατι για το sagem το usb, έχω ακούσει για το router της sagem (το ασυρμάτο)

Απο εκεί και πέρα την δουλεία του θα την κάνει όπως και κάθε usb modem, το μονο που πρέπει να πρόσεξει είναι το spliter που έχουν μέσα, δεν τα πάει καλά με isdn γραμμες

Hout
26-12-06, 23:43
Το έχω το συγκεκριμένο, δεν έχει κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα.

Απλά όπως όλα τα usb modem είναι κατά τη γνώμη μου προσωρινή λύση.

Αλλά για αυτό που ρωτάς αν δλδ αν υπάρχει κάποιο γνωστό πρόβλημα με το συγκεκριμένο, όχι, είναι εντάξει δεν υπάρχει πρόβλημα.

vaggoulas
27-12-06, 00:55
Είναι ενα απλό Usb modem με το ίδιο chipset Που έχουν τα crypto f200, sagem
Νομίζω ότι το Sagem έχει άλλο chipset και όχι conexant.


Απλά όπως όλα τα usb modem είναι κατά τη γνώμη μου προσωρινή λύση.
Και όχι για πολλά-πολλά.Στα p2p αν το ζορίσεις (όπως όλα τα usb modems) θα γονατίσει.

asfalis
05-02-07, 18:28
δεν έχω ακούσει κατι για το sagem το usb, έχω ακούσει για το router της sagem (το ασυρμάτο)

Απο εκεί και πέρα την δουλεία του θα την κάνει όπως και κάθε usb modem, το μονο που πρέπει να πρόσεξει είναι το spliter που έχουν μέσα, δεν τα πάει καλά με isdn γραμμες

Τσεκάρισα σε γραμμή isdn τα παραπάνω ... το μοντεμάκι κάνει τη δουλειά του για απλά πραγματάκια το δε spliter μου νέκρωνε τη γραμμή και βέβαια μου έσβηνε το netmod .

koprodogis
20-02-07, 12:01
Kαι αυτο και το προηγουμενο που εδινε η αλτεκ στον αδερφο μου δινουν τρελα και δε καταλαβαινεις οτι ειναι απλο μοντεμ
Ισως παιζει και μεγαλο ρολο οτι ειναι Βεροια που dsl εχουν τρεις και κουκος αλλα το ατιμο δεν καταλαβαινει τπτ ειδικα στα torrent δινει και την ψυχη του,80 σταθερα στο διαγραμμα του μtorrent

vaggoulas
21-02-07, 00:42
Παιδιά το ZXDSL852v3 (το άσπρο με τα 3 λαμπάκια) το έχει κανείς?Εγώ προσπάθησα να το κάνω install κανονικά από τον φάκελο wan αλλά δεν μου εμφάνιζε την σύνδεση αλλά και την ψευτοLan που δημιουργεί.Έχει τύχει σε κανέναν?Αν και νομίζω πως ήταν πρόβλημα των Windows καθώς ήμουν ένα βήμα πριν το format αλλά το θέμα είναι πως μέτα δεν γινόταν uninstall με τίποτα.
Φυσικά κατά το install αλλά και το uninstall μου έβγαζε μήνυμα επιτυχίας.:hmm:

@ ADSLgr.com All rights reserved.