PDA

Επιστροφή στο Forum : Δεν Μπορω Να Περιμενω Αλλο...



Sacred
26-12-06, 23:36
Παιδιά θέλω την βοη8εια σας,λοιπόν αρχικά έπεσα στο λούκι της τελλας Ζιστο,έκοψα γραμμή adsl έκανα αίτηση στις 8/11 και ακόμα περιμένω,το στάδιο της δικής μου αιτιησης είναι στο περιμένουμε τον οτε να μας απάντησή και πολλές άλλες δικαιολογίες.
Αποφάσισα να περιμένω μέχρι το τέλος αυτής της βδομάδας μετά θα δηλώσω ακύρωση,το ερώτημα μου είναι πως να κινηθώ μετά την ακύρωσή και να βάλω πάλι adsl όσο ποιο γρήγορα γίνετε,που να πάω διλαδι σε οτε,οτενετ,βιβο ?
πείτε μου μια λύση γιατί εγώ αγανάκτησα και δεν μπορώ να περιμένω άλλο.


Χρόνια πολλά Σε όλους Με υγεία Πάνω Απολα.
:oneup:

nnn
26-12-06, 23:40
Αν δεν μπορείς να περιμένεις τότε Οτέ εφόσον έχει πόρτες στην περιοχή σου.

Sacred
26-12-06, 23:42
Αν δεν μπορείς να περιμένεις τότε Οτέ εφόσον έχει πόρτες στην περιοχή σου.


υπάρχει τρόπος να το μάθω αυτό αν έχει πόρτες στην περιοχή μου ?

nnn
26-12-06, 23:47
Πάρε τηλέφωνο στο 134 ή κοίτα στο πρώτο μήνυμα του http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=25904

Χρόνια πολλά και σε σένα.

manoulamou
27-12-06, 00:06
Κι αν θες κατι οικονομικο παρε Conn-x (http://www.conn-x.gr/packet.asp?t=1#24)με την τελευταια προσφορα
της δωροεκπτωσης των 50Ε (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=63020&highlight=conn-x).:oneup:
Eπισης μεσω ΟΤΕshop (http://www.oteshop.gr/page_content.asp?wid=302&hop=h) και μεσω του Γερμανου (http://www.e-germanos.gr/e-germanos/open/getBinary;jsessionid=3E2E7529D3BC86E34C96016F39000E74?category=282)

Sacred
27-12-06, 00:22
ρίχνοντας μια ματιά στο σιτε είδα και αυτό

Το μηνιαίο κόστος πρόσβασης και παροχής internet μετά τους 6μηνες καθορίζεται από τις τρέχουσες τιμές του εκάστοτε τιμοκαταλόγου.

conn-x στα 2048 Kbps με OnDSL Home € 86,63/μηνα

αυτό είναι το φτηνό????

manoulamou
27-12-06, 00:40
Που την ειδες αυτην την τιμη, και σε τι αναφερεται ακριβως?
Το καλυτερο ειναι να τηλεφωνησεις στο 134
ή να περασεις απο ενα "φυσικο" κατ/μα ΟΤΕ, OTEshop ή Γερμανου
οπου και θα σου λυσουν οποιαδηποτε απορια, για πριν, κατα και μετα τη ληξη των 6 μηνων!

Sacred
27-12-06, 00:58
19458

19459



Φτιάξε το δικό σου (http://www.conn-x.gr/stepx4.asp?presentconnspeed=ISDN_17&#sx4)

gpan
27-12-06, 01:18
Πολλά παράπονα ακούγονται τελικά για την τελας! Μάλλον τώρα το ξανασκέφτομαι να βάλω ύστερα απ' όλα αυτά! Βάλε ΟΤΕ για πιο σίγουρα μέχρι να ξεκαθαρίσει το τοπίο.

manoulamou
27-12-06, 01:22
Που την ειδες αυτην την τιμη, και σε τι αναφερεται ακριβως?
Το καλυτερο ειναι να τηλεφωνησεις στο 134
ή να περασεις απο ενα "φυσικο" κατ/μα ΟΤΕ, OTEshop ή Γερμανου
οπου και θα σου λυσουν οποιαδηποτε απορια, για πριν, κατα και μετα τη ληξη των 6 μηνων!



Ξναδιαβασε προσεκτικα τις ημερομηνιες σου ;) καθως και το νεο μου μηνυμα:whistle:

Sacred
27-12-06, 01:27
ax manoulamou δεν κατάλαβα τι εννοείς,ποιες ημερομηνίες μου ? βάλε με στο νόημα please!!!
βλέπεις κάτι που εγώ μάλλον δεν βλέπω!!!!!

manoulamou
27-12-06, 02:05
Κοιτας σε αλλες προσφορες απο αυτες που αναφερομαστε
παλιοτερες, που εχουν ηδη ληξει και επι πλεον επειδη "τα παντα ρει";)
ωσπου να αποφασισεις παρε τηλεφωνο, κανε μια επισκεψουλα στα ειδικα μαγαζια
μπες και στα site της forthnet (http://www.forthnet.gr/templates/corporateProductsDetails2.aspx?c=10008041) και jetpack (http://www.jetpack.gr/homepage.html).

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ και ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΣ ο 007 που ερχεται σε λιγες μερες:)

Sacred
27-12-06, 02:13
:whistle:

ermis333
27-12-06, 07:55
Παιδιά θέλω την βοη8εια σας,λοιπόν αρχικά έπεσα στο λούκι της τελλας Ζιστο,έκοψα γραμμή adsl έκανα αίτηση στις 8/11 και ακόμα περιμένω,το στάδιο της δικής μου αιτιησης είναι στο περιμένουμε τον οτε να μας απάντησή και πολλές άλλες δικαιολογίες.
Αποφάσισα να περιμένω μέχρι το τέλος αυτής της βδομάδας μετά θα δηλώσω ακύρωση,το ερώτημα μου είναι πως να κινηθώ μετά την ακύρωσή και να βάλω πάλι adsl όσο ποιο γρήγορα γίνετε,που να πάω διλαδι σε οτε,οτενετ,βιβο ?
πείτε μου μια λύση γιατί εγώ αγανάκτησα και δεν μπορώ να περιμένω άλλο.


Χρόνια πολλά Σε όλους Με υγεία Πάνω Απολα.
:oneup:

Σοβαρά τώρα περιμένεις να ενεργοποιηθείς αυτήν την εβδομάδα;;;

Οι μισοί στις δημόσιες υπηρείες έχουν πάρει άδεια μέχρι τις 2 του μήνα.

Kiwi
27-12-06, 09:41
Παιδιά θέλω την βοη8εια σας,λοιπόν αρχικά έπεσα στο λούκι της τελλας Ζιστο,έκοψα γραμμή adsl έκανα αίτηση στις 8/11 και ακόμα περιμένω,το στάδιο της δικής μου αιτιησης είναι στο περιμένουμε τον οτε να μας απάντησή και πολλές άλλες δικαιολογίες.


Βεβαιώσου καταρχην ότι η Tellas δεν σου έχει ενεργοποιήσει κάποια υπηρεσία. Εγώ πχ, τελείως τυχαία έμαθα ότι έχουν ενεργοποιήσει την προεπιλογή φορέα από τις 22/12, οπότε άμα πας για ακύρωση να βεβαιωθείς ότι δε θα στα πασαλίψουν για να πληρώσεις από πάνω.

Επίσης σκέψου πως όποιο πακέτο και αν επιλέξεις, η ενεργοποίηση της ADSL θέλει πάλι 10 εργάσιμες (δηλαδή 2 βδομάδες), διάστημα στο οποίο πολύ πιθανό να ενεργοποιηθείς από την Tellas.

Εγώ πλέον αποφάσισα πως έχω "εγκλωβιστεί" στην Tellas, οπότε κάνω υπομονή μέχρι να τελειώσει ο εφιάλτης και να ενεργοποιηθώ κάποια στιγμή.

lepes
27-12-06, 09:59
Καλημερα και χρονια πολλα :):)
Εγω ακομα δεν εχω ξεμπλεξει απο τον Ποτε(απο 4/12 εκρεμμει η καταργηση της Dls) αρα ακομα βριζω τον Ποτε....χιχι πιστευω σε κανα 2 βδομαδες να εχω αρχισει να βριζω την Τελλας(ευχομαι να μην χρειαστει).Οσο για την ακυρωση μετα αντε ξαναβρες ελευθερη πορτα στον Ποτε για dsl στη Ν.Ιωνια που ειμαι εγω περιμενουν κανα μηνα για πορτα παλι :(:(
Αντε και καλη χρονια παιδες....;);)

dimfarma
27-12-06, 10:20
Όποιος βιάζεται σκοντάφτει (έτσι δεν λέει η παροιμία).Αυτό κάνουμε όλοι, και καλή χρονιά να έχουμε με υγεία πάνω από όλα, όλα τα άλλα έρχονται.

nickpgr
27-12-06, 10:49
Προσωπικά Περιμένω που περιμένω και είμαι 2 μήνες χωρίς νετ.... δε θα με στραβώσουν μερικές καθυστερήσεις ακόμα. Ούτως η άλλως από τον ΟΤΕ ήθελα να φύγω...

Υπομονή . Δες και προσφορές vivodi και από άλλους παροχους. Όχι πάντως ΟΤΕ.

lepes
27-12-06, 10:52
Όποιος βιάζεται σκοντάφτει (έτσι δεν λέει η παροιμία).Αυτό κάνουμε όλοι, και καλή χρονιά να έχουμε με υγεία πάνω από όλα, όλα τα άλλα έρχονται.
Εαν ομως δεν υπηρχαμε εμεις να βαλουμε ποιος θα εβαζε για να δουμε αποτελεσματα.....το λαθος δεν το κανουμε εμεις το κανουν οι εταιριες(εχει γραφτει πολακις εδω μεσα οτι ειναι ολες μπαχαλο και δεν υπαρχει καποιος κατι να τους σφυξει κανα τρελο προστιμο να δουμε εαν θα ξανακανουν τετοια πραγματα..)
οπως ειπες και εσυ καλη χρονια με υγεια να εχουμε .......:oneup:

dimfarma
27-12-06, 11:50
Εαν ομως δεν υπηρχαμε εμεις να βαλουμε ποιος θα εβαζε για να δουμε αποτελεσματα.....το λαθος δεν το κανουμε εμεις το κανουν οι εταιριες(εχει γραφτει πολακις εδω μεσα οτι ειναι ολες μπαχαλο και δεν υπαρχει καποιος κατι να τους σφυξει κανα τρελο προστιμο να δουμε εαν θα ξανακανουν τετοια πραγματα..)
οπως ειπες και εσυ καλη χρονια με υγεια να εχουμε .......:oneup:

Φιλαράκι γιατί είπα την παροιμία, ότι μας πουλάνε τρέχουμε να το πάρουμε πρώτοι, ο ανταγωνισμός γίνετε με τις εταιρίες.

manoulamou
27-12-06, 12:02
Καντε μια καλη ερευνα αγορας, διαλεξτε με ηρεμια αυτο που νομιζετε
πως σας καλυπτει και ταιριαζει περισσοτερο στις αναγκες σας
και δεν πειραζει αν θα ειστε ο πρωτος που θα το δοκιμασει
αρκει ο φορεας που θα σας το παρεχει, να εχει αποδειχτει αξιοπιστος!:)

Kiwi
27-12-06, 12:09
αρκει ο φορεας που θα σας το παρεχει, να εχει αποδειχτει αξιοπιστος!:)

Γνωρίζεις εσύ τέτοιον φορέα; ;)

Αυτόν δηλαδή που συνδυάζει ποιοτικά χαρακτηριστικά (όπως εξυπηρέτηση πελατών, ταχύτητες, κλο) με ποσοτικά (τιμές) σε καλό επίπεδο;

Δυστυχώς / Ευτυχώς είμαστε σε περίοδο μεγάλης κινητικότητας στο χώρο των ευρυζωνικών υπηρεσιών και ως αποτέλεσμα όλοι οι Φορείς / Πάροχοι αποπνέουν αυτή την κινητικότητα με πολλά λάθη και παραλείψεις.

villasg
27-12-06, 12:13
Eγω παντως τωρα που μπηκα στο λουκι απλα θα περιμενω.
Παρακαλαω καθε μερα να γυρισω στο σπιτι και να εχει κοπει το adsl......
Αυτος ο οτε θα με κανει @@@@@.

Αντε να δουμε το φλεβαρη θα δουμε φως ?????

Sacred
27-12-06, 13:36
τώρα είναι που έχουν μπερδευτεί τα πράγματα παιδιά,πήρα τον οτε να ρωτήσω για το connex και μου λένε 'ξέρετε δεν μπορεί να μπει το connex γιατί βλέπουμε άλλο παροχο adsl' τι σ#::(_)τα έχει γίνει τώρα άντε να βρω άκρια.

:worthy: :worthy: :worthy:

Kiwi
27-12-06, 14:37
Ο μοναδικός "άλλος" πάροχος που μπορεί να υπάρχει είναι η Tellas. Άρα μάλλον αισιόδοξο ακούγεται :)

Sacred
27-12-06, 14:56
Τρόπος Να Μιλήσω με Προϊστάμενο στην τελλας υπάρχει?γιατί όταν τους λέω να μου δώσουν τον προϊστάμενο δεν μου δίνουν,τους κρύβουν μαλλον.

STARJOHN
27-12-06, 15:17
Παιδια κανετε υπομονη να φυγετε απο τον ΟΤΕ.
Μακαρι να ειχε zisto στην περιοχη μου και ας εκανα και 2 μηνες χωρις Νετ.

Sacred
27-12-06, 15:28
όσοι ξεκινήσαμε για zisto το 1ο πράγμα που βάλαμε στο μυαλό μας είναι να κάνουμε υπομονή,εγώ ας πούμε περιμένω περίπου 50 μέρες οπότε δεν μπορεί να πει κάποιος ότι είμαι ανυπόμονος,αλλά το να σε κοροϊδεύουν με δικαιολογίες όπως χαμένες φωτοτυπίες,λανθασμένες αιτήσεις,χαλασμένα μηχανάκια κτλπ,εμένα τουλάχιστον μου προσβάλει την νοημοσύνη μου.

STARJOHN
27-12-06, 21:03
όσοι ξεκινήσαμε για zisto το 1ο πράγμα που βάλαμε στο μυαλό μας είναι να κάνουμε υπομονή,εγώ ας πούμε περιμένω περίπου 50 μέρες οπότε δεν μπορεί να πει κάποιος ότι είμαι ανυπόμονος,αλλά το να σε κοροϊδεύουν με δικαιολογίες όπως χαμένες φωτοτυπίες,λανθασμένες αιτήσεις,χαλασμένα μηχανάκια κτλπ,εμένα τουλάχιστον μου προσβάλει την νοημοσύνη μου.


Σε αυτο εχεις δικιο αλλα ειναι καινουργιοι στην αγορα σε αυτο το προιον.
Εδω ο ΟΤΕ εκναι τοσα χρονια και ξερεις πως ειναι αμα εχεις προβλημα ψαχνεις να βρεις ακρη.
Και ο αδελφος μου στην Ν.ΙΩΝΙΑ εχει κανει Zisto απο 17/11 και ακομα περιμενει.
Ομως εχει ΝΕΤ γιατι δεν ζητησε φορητοτητα.Θα την κανει μετα.

ermis333
27-12-06, 23:49
Σε αυτο εχεις δικιο αλλα ειναι καινουργιοι στην αγορα σε αυτο το προιον.
Εδω ο ΟΤΕ εκναι τοσα χρονια και ξερεις πως ειναι αμα εχεις προβλημα ψαχνεις να βρεις ακρη.
Και ο αδελφος μου στην Ν.ΙΩΝΙΑ εχει κανει Zisto απο 17/11 και ακομα περιμενει.
Ομως εχει ΝΕΤ γιατι δεν ζητησε φορητοτητα.Θα την κανει μετα.

Δεν γίνεται μετά φορητότητα, μόνο αν ζήτησε καινούργια γραμμή με νέο νούμερο μπορεί να κρατήσει το NET και όταν ενεργοποιηθή η γραμμή Tellas τότε καταργεί τον ΟΤΕ και μένει με το νέο νούμερο της Tellas.

DRAKOS70
28-12-06, 01:42
Παιδια κανετε υπομονη να φυγετε απο τον ΟΤΕ.
Μακαρι να ειχε zisto στην περιοχη μου και ας εκανα και 2 μηνες χωρις Νετ.

Έχει δίκο ο φίλος Starjohn.
Μην ψαρώνετε με την καθυστερηση.
Κι εγω τα ειχα παρει στο κρανιο με την ολη διαδικασια αλλα ευτυχώς μετα απο 50 σχεδον ημερες ενεργοποιηθηκα. Ασχετα αν δε μου εχουν φερει ακομα τον εξοπλισμο.
Παντως αΞΙΖΕ η αναμονη. Μην κανετε την λαλακια και ακυρωνετε τις αιτησεις τετοια θελει ο ΠΟΤΕ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.