PDA

Επιστροφή στο Forum : Ο ασχετος και ο ασχετος



gvagenas
27-12-06, 11:56
Κάνοντας μια έρευνα αγοράς για να αποφασίσω από ποιον παροχεα θα πάρω ADSL (ναι αυτό το γρήγορο ντε!!!), πήρα και την HOL να ρωτήσω αν προσφέρουν και full LLU, και παρακάτω είναι οι συνομιλία:

Εγώ: Καλημέρα, ήθελα να κάνω μια ερώτηση για το HiBox
Εκπρ. ΗΟL: Πείτε μου
Εγώ: Για την ενεργοποίηση του HiBox πρέπει να υπάρχει ήδη γραμμή ΟΤΕ;
Εκπρ. ΗΟL: Ναι βεβαίως, είτε απλή αναλογική είτε ISDN
Εγώ: Δηλαδή χωρίς γραμμή δεν γίνεται; (Τι βλακείες ρωτάω ε;)
Εκπρ. ΗΟL: Τι εννοείται; Πως να γίνει, ασύρματα;
Εγώ: Εννοώ full LLU.
Εκπρ. ΗΟL: AAAAAAaa εσείς είστε γνώστης τις τεχνολογίας, όχι κύριε μου αυτό δεν το προσφέρουμε ίσως σε ένα χρόνο να έχουμε και αυτήν την τεχνολογία....

Εγώ: ΑΦΩΝΟΣ.....

Δεν το παίζω ξερόλας άλλα δεν νομίζω να έκανα και τόσο δύσκολη ή χαζή ερώτηση... Τώρα για την απάντηση που πήρα, ο καθένας κάνει τα σχόλια του....
:whistle:

Alex1001
27-12-06, 18:34
ας μας δώσει για αρχή το shared llu και αυτό καλο βήμα θα είναι... και μάλιστα χωρίς οικονομική επιβάρυνση όπως αυτοί λένε.. ;)

SouthDog
27-12-06, 19:10
Συζήτηση ενός φίλου μου με υπάλληλο κομπιουτεράδικου
επι της Φιλολάου πριν κάτι χρόνια:

-Έχετε motherboards με nforce?
-Όχι μόνο G-force έχουμε.....................:shock: :worthy:

Nice G-shock :lol:

Πολλοί σχετικοί μαζεύονται στο χώρο της πληροφορικής.

sa1901
27-12-06, 19:21
Πολύ γέλιο η κατάσταση.

Οπότε περιμένουμε και εμείς την Tellas...

vasim
28-12-06, 00:20
ρε παιδιά, κατάλογο διαβάζουν , δεν είπε κανένας ότι έχουν αποφοιτήσει από το MIT

SouthDog
28-12-06, 01:01
ρε παιδιά, κατάλογο διαβάζουν , δεν είπε κανένας ότι έχουν αποφοιτήσει από το MIT

Nαι ΟΚ, δεν λέμε ότι φταίνε οι εργαζόμενοι, φταίνε όμως αυτοί που τους προσλαμβάνουν.
Και στην τελική ναι μεν είναι δύσκολο να παρακολουθείς συνεχώς τις τεχνολογικές εξελίξεις,
αλλά ας κάνουν κάτι και οι εταιρίες. Π.χ. κανα σεμινάριο κανα training sesion βρε αδερφέ :hmm: ...

Αλλά αυτά κοστίζουν :whistle:

@ ADSLgr.com All rights reserved.