PDA

Επιστροφή στο Forum : ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ROUTER;



baras
09-11-12, 20:25
καλησπερα παιδια..
εχω το router netfaster iad και τον τελευταιο καιρο μου κανει τα δικα του..δεν θα εχω internet ενο τα λαμπακια μου λενε οτι εχω..δεν θα εχει internet o φιλος μου(το μοιραζομαστε και ειναι με wifi) ενω εγω θα εχω μια χαρα...δηλαδη το wireless τα εχει παιξει..ή θα παιζουμε online game εγω θα εχω 80 ping με lan και αυτος με wifi 1000-3000 ping και οι τιμες ειναι αυτες χωρις υπερβολες...πηρα τηλ κ μου ειπαν οτι θα μου αλλαξουν καναλι μπας κ γινει κατι...αλλα τπτ...εχω πακετο 24αρας αλλα πιανω 700-800 κ σπανια 1mps..σκεφτομαι να παω σε αλλαγη router γιατι πιστευω οτι 1ον δεν θα εχω αποσυνδεσεις και 2ον ισως κλειδωσω πιο ψηλα..τι λετε?

panagism
09-11-12, 21:21
θα μπορουσες να δοκιμασεις με ενα αλλο καποιου φιλου σου να δεις τι παιζει.Ανεβασε και τα στατιστικα της γραμμης σου να δουμε για τα ping...

baras
09-11-12, 22:37
Upstream 718 (Kbps.)

Downstream 7058 (Kbps.)

Operation Data Upstream Downstream

Noise Margin 12.5 dB 11.0 dB

Attenuation 22.2 dB 37.1 dB

panagism
09-11-12, 23:56
απο οτι βλεπω εχεις μεγαλο Attenuation που σημαινει οτι εισαι αρκετα μακρια απο το dslam και γι αυτο συγχρονιζεις και τοσο χαμηλα..Τωρα γι αυτα που ανεφερες καλυτερα να δοκιμασεις οπως σου ειπα με ενα αλλο ρουτερ για να σιγουρευτεις πριν αγορασεις καποιο καινουργιο.

@ ADSLgr.com All rights reserved.