PDA

Επιστροφή στο Forum : DSLAM Καλαμακίου (ξαναμανά)



AsGoodAsItGets
03-06-04, 11:59
Ρε παιδιά, από χτες στις 12 το μεσημέρι έχω σοβαρό πρόβλημα ταχύτητας (dialup και κάτω).
Έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα στο εν λόγω DSLAM;

PS. Cosmos, πλιζ μην κάνεις ποστ και εδώ το θρεντ για τη μέτρηση ταχύτητας, το έχω διαβάσει.

krge
03-06-04, 12:07
Μήπως κάνουν καμία αναβάθμιση στο DSLAM της περιοχής σου???
Πάντως αν δεν κάνουν αναβάθμιση, θα πρέπει να κάνουν..

Για καλό και κακό πάντως χτύπα ενα τηλέφωνο στο 121.

AsGoodAsItGets
03-06-04, 12:17
Το χτύπησα ήδη krge, αλλά επειδή είμαι στη δουλειά και το έχω αφήσει να κατεβάζει, είπα στον τεχνικό να με πάρει αύριο το πρωί να κάνουμε τη δοκιμή (γιατί λέει δε μπορεί να κάνει μέτρηση όταν τρέχει p2p).

ypex
04-06-04, 01:17
Τα ίδια χάλια κι εγώ

sdikr
04-06-04, 01:20
Το χτύπησα ήδη krge, αλλά επειδή είμαι στη δουλειά και το έχω αφήσει να κατεβάζει, είπα στον τεχνικό να με πάρει αύριο το πρωί να κάνουμε τη δοκιμή (γιατί λέει δε μπορεί να κάνει μέτρηση όταν τρέχει p2p).


θα σου κάνω έγω (και όχι ό κοσμος) έχεις κάνε ftp στον isp σου χωρίς p2p να τρέχουν (και εφόσον έκανες reset το modem)

AsGoodAsItGets
04-06-04, 15:08
Τελικά έφτιαξε μόνο του, από χτες το βράδυ και μέχρι σήμερα το πρωί κατέβαζε με 40+ κb/sec.
Τι να πω, όπως μου είπε και ο τεχνικός του πΟΤΕ από τις βλάβες, δε μπορώ να ξέρω τι κάνουν οι τεχνικοί σε κάθε dslam... :roll:

warezaek
06-06-04, 02:56
παλι χαλια ειναι αυτην την ωρα, κατεβαζω με 8-10κ

AsGoodAsItGets
06-06-04, 13:23
Βασικά, έχω την εντύπωση ότι έχει πιτάρει κανονικότατα πλέον, γιατί όλα τα μουλαροειδή που δοκίμασα σέρνονται ασύστολα, μιλάμε για κάτω από dial-up ταχύτητες. Κι αυτό αν κατάλαβα καλά από posts σε άλλα threads, είναι ένδειξη πιταρίσματος του dslam.
Εγώ απλά έχω κάνει switch σε dc++, όπου υπάρχει σαφέστατη διαφορά από τα μουλαροειδή και πάει καλά (προς το παρόν).

@ ADSLgr.com All rights reserved.