PDA

Επιστροφή στο Forum : Δεν ισχύει πλέον στην forthnet η έκπτωση του 25% για τους φοιτητές;



kostasgr75
28-12-06, 00:31
Καταρχήν Καλές Γιορτές. Και κατά δεύτερον διαβάστε το παρακάτω. Ακούω συνέχεια για προσφορές στην forthnet, και σήμερα διαπίστωσα πως πρέπει να κάνω ανανέωση της 6μήνης συνδρομής adsl που διαθέτω. Έτσι παίρνω τηλέφωνο στην forthnet περιμένοντας όπως πάντα κανένα μισάωρο για να μου απαντήσουν, τους ζητάω να κάνω ανανέωση της συνδρομής μου. Η πρώτη κρυάδα μου ήρθε όταν μου είπαν πως δεν δέχονται πλέον πληρωμή μέσω της ALPHA. Αλλά η δεύτερη κρυάδα ήταν και η πιο ωραία. Ενώ το προηγούμενο 6μήνο είχα κάνει ανανέωση του φοιτητικού adsl, και επειδή η forthnet δεν είχε ασχοληθεί με την diodos, τότε απλά τους είχα στείλει την φοιτητική μου κάρτα και μου είχαν κάνει έκπτωση περίπου 25%. Τώρα όμως που τους το είπα αυτό όχι μόνο δεν ισχύει αλλά και τα φοιτητικά πακέτα που έχει η forthnet είναι μόνο για νέους συνδρομητές. Τώρα εγώ τι μπορώ να κάνω; Αν και θεωρώ ότι μετά από την κοροϊδία πρέπει να σταματήσω να έχω forthnet. Παρεμπιπτόντως αν γνωρίζεται να μου πείτε την διαδικασία διακοπής την συνδρομής.

Και πάλι ευτυχισμένο το Νέο Έτος.

:down: :down: :down:

Giama
28-12-06, 00:41
τα φοιτητικά πακέτα που έχει η forthnet είναι μόνο για νέους συνδρομητές.

Φίλος μου ανανέωσε το κανονικό του ADSL in-a-box με φοιτητικό, πλήρωσε δηλαδή 117€ και θα έχει ADSL 768 για άλλους 12 μήνες, απλά παίρνοντας τηλέφωνο. Θα έλεγα να ξαναπάρεις και να ξαναρωτήσεις.

kostasgr75
28-12-06, 01:35
Φίλος μου ανανέωσε το κανονικό του ADSL in-a-box με φοιτητικό, πλήρωσε δηλαδή 117€ και θα έχει ADSL 768 για άλλους 12 μήνες, απλά παίρνοντας τηλέφωνο. Θα έλεγα να ξαναπάρεις και να ξαναρωτήσεις.


Πάντως ο πωλητής με τον οποίο μίλησα στο τηλέφωνο ήταν πολύ σίγουρος γι' αυτά τα οποία έλεγε, και μάλιστα πήγε δύο φορές να ρωτήσει κάποιους συναδέλφους του, αφήνοντας με στην αναμονή. Θα ξαναδοκιμάσω αύριο. Σ' ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σου.

alexch_gr
28-12-06, 16:12
Έχω μία απορία. Έχω 6μηνη συνδρομή στη Forthnet (η γραμμη είναι στον Οτε). Σκεφτόμουνα να πάρω την φοιτητική προσφορά ADSL in A BOX. Έστω ότι ισχύει και για μένα η προσφορά που δεν είμαι νέος συνδρομητής, η γραμμή μου θα διακόπει και μετά θα περιμένω να με ξανασυνδέσουν ή η αλλαγή θα γίνει αυτόματα;
Ευχαριστώ

l3ft3r1s
31-12-06, 03:24
αυτό το 25% ισχύει και για τα "FORTHnet Fast Internet ADSL" --> δηλαδή internet μόνο, με γραμμή by OTE?

kostasgr75
31-12-06, 05:11
Πάντως τους ξαναπήρα τηλέφωνο την Πέμπτη και μίλησα με μία υπάλληλο η οποία μου είπε πως δεν είναι ακριβώς σίγουρη για να μου δώσει μία απάντηση και μου ζήτησε τον αριθμό του κινητού μου έτσι ώστε να με πάρει τηλέφωνο και να με ενημερώσει. Ακόμη περιμένω...

Καλή Πρωτοχρονιά σ' όλους!!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.