PDA

Επιστροφή στο Forum : Καμπάνια οτε μέσω τηλεφώνου (;)



apnet
14-11-12, 05:48
Την προηγούμενη εβδομάδα τηλεφώνησαν σε εμένα και σε 2 γνωστούς από τον οτε προκειμένου να μας προτείνουν να πάμε εκεί. Πέρα από τις πληροφορίες που ζητούσαν για το πακέτο που έχουμε στον πάροχο που είμαστε (και τις οποίες φυσικά αν θέλαμε δίναμε...) προωθούσαν τη λογική του "εθνικού παρόχου" και το "χωρίς πάγιο οτε".

Μου γεννήθηκαν οι παρακάτω απορίες...

Η πλειοψηφία των μετοχών του οτε δεν ανήκει σε γερμανικά κεφάλαια πλέον; Άρα ποιος εθνικός πάροχος;

Ο οτε δεν είχε θέμα με τη δικαιοσύνη για το "χωρίς πάγιο οτε" και αναγκάστηκε να αποσύρει διαφήμιση;

Ο οτε πουλάει στους εναλλακτικούς γραμμές και πληρώνεται γι' αυτό και μετά παίρνει τηλέφωνο τους πελάτες των εναλλακτικών για να τους κερδίσει ο ίδιος;

emeliss
14-11-12, 11:43
Επέτρεψε μου μερικές σύντομες απαντήσεις.

Η πλειοψηφία των μετοχών ανήκει στην DT. Ο ΟΤΕ είναι και θα παραμείνει εθνικός πάροχος αφού σε αυτόν ανήκει το μοναδικό δημόσιο δίκτυο τηλεπικοινωνιών στην Ελλάδα. Με την πώληση έφυγε η έννοια κρατικός, όχι εθνικός.

Για το "χωρίς πάγιο ΟΤΕ", απαγόρευση χρησιμοποίησης είχαν οι εναλλακτικοί από το αρμόδιο όργανο σύμφωνα με τον κώδικα διαφήμισης.

Το ένα δεν αναιρεί το άλλο όσο δεν χρησιμοποιούνται παράτυπες τακτικές.

apnet
14-11-12, 14:16
Πρόκειται δηλαδή για μία ξένων συμφερόντων ιδιωτική εταιρεία η οποία έχει αγοράσει τις εθνικές υποδομές άρα να είναι και εθνικός πάροχος.

Σ' ευχαριστώ που μου θύμισες το δεύτερο αλλά και πάλι δεν ακούγεται ωραία...

Γνώριζαν σε ποια εταιρεία είμαι και τι συμβόλαιο έχω... και όπως και να έχει προσωπικά είμαι αντίθετος σε κάθε είδους τηλεφωνική διαφήμιση, το θεωρώ παρενόχληση.

Αλήθεια πόσο κοστίζει να κάνεις τον αριθμό απόρρητο και θα έχει αποτέλεσμα κάτι τέτοιο απέναντι σε παρόμοιες πρακτικές;

emeliss
14-11-12, 15:36
Μπορείς να ζητήσεις την εξαίρεση του νούμερου σου από διαφημιστικές τηλεφωνικές κλήσεις. Την αίτηση την κάνεις στον πάροχο σου. Τώρα για το αποτέλεσμα τα πράγματα είναι λίγο περίεργα. Μπορεί κάποιοι να καλούν με παλιούς καταλόγους ή να τηλεφωνεί στην τύχη μηχανή και μετά προωθεί σε τηλεφωνητή.
Σε κάθε περίπτωση μπορείς να καλέσεις την HOL και να ζητήσεις εξαίρεση σύμφωνα με το νόμο 3471/2006. Δεν πρέπει να υπάρχει χρέωση.

Vitruvian78
14-11-12, 15:41
Πρόκειται δηλαδή για μία ξένων συμφερόντων ιδιωτική εταιρεία η οποία έχει αγοράσει τις εθνικές υποδομές άρα να είναι και εθνικός πάροχος.

Σ' ευχαριστώ που μου θύμισες το δεύτερο αλλά και πάλι δεν ακούγεται ωραία...

Γνώριζαν σε ποια εταιρεία είμαι και τι συμβόλαιο έχω... και όπως και να έχει προσωπικά είμαι αντίθετος σε κάθε είδους τηλεφωνική διαφήμιση, το θεωρώ παρενόχληση.

Αλήθεια πόσο κοστίζει να κάνεις τον αριθμό απόρρητο και θα έχει αποτέλεσμα κάτι τέτοιο απέναντι σε παρόμοιες πρακτικές;
Μπορεις να ζητησεις απο τον παροχο σου να κανει τον αριθμο σου απορρητο. Βασικα το δημοσιο δικτυο στρωθηκε απο τον ΟΤΕ, ως μοναδικό φορεα τηλεπικοινωνιων. Το αν του ανηκει, ενα δικτυο που εχει χρυσοπληρωθει απο τα χρηματα των Ελληνων πολιτών, ειναι αλλο θεμα. Κατα την αποψη μου δεν θα επρεπε να του ανηκει, απλα εχει τη δικαιοδοσια να το συντηρει και να το διαχειριζεται, λογω της δεσποζουσας θεσης στο χωρο των τηλεπικοινωνιών....ο ΟΤΕ ουσιαστικα ειναι η DT πλεον, που αποφασιζει πια και για την πορεια των τεχνολογικων εξελήξεων στην Ελλαδα.....οπως αποφασιζουν οι Γερμανοι και για ολα τα υπολοιπα για μας....

apnet
14-11-12, 16:27
Να μην τσιμπάμε με το εθνικός πάροχος και να πάρουμε τις υποδομές μας πίσω... Ας μείνει ως εναλλακτικός η DT όχι να μας το παίζει και εθνικός πάροχος... με τις δικές μας υποδομές... Και με βάση αυτά που εμείς πληρώσαμε/χτίσαμε να μας λέει πως έχει τις καλύτερες υποδομές και ποιοτικότερες υπηρεσίες... Που τα λες αυτά ρε καραμήτρο δε σε πήραμε χαμπάρι νομίζεις;

Άκου εθνικός πάροχος η DT.

emeliss
14-11-12, 16:29
Με βάση αυτά που εμείς πουλήσαμε εννοείς.

sdikr
14-11-12, 16:30
Να μην τσιμπάμε με το εθνικός πάροχος και να πάρουμε τις υποδομές μας πίσω... Ας μείνει ως εναλλακτικός η DT όχι να μας το παίζει και εθνικός πάροχος... με τις δικές μας υποδομές... Και με βάση αυτά που εμείς πληρώσαμε/χτίσαμε να μας λέει πως έχει τις καλύτερες υποδομές και ποιοτικότερες υπηρεσίες... Που τα λες αυτά ρε καραμήτρο δε σε πήραμε χαμπάρι νομίζεις;

Άκου εθνικός πάροχος η DT.

εμείς (το κράτος δηλάδη) πληρώθηκε για να τα πουλήσει, οπότε ας αφήσουμε τα δικά μας και το χτίσαμε κλπ είναι πλέον αργά.

apnet
14-11-12, 16:55
Όταν λέω εμείς φυσικά και εννοώ το κράτος, φαντάζομαι δεν σκέφτηκε κάποιος πως εννοώ τον εαυτό μου... Το κράτος παρόλα αυτά είμαστε ΟΛΟΙ ΕΜΕΙΣ.

Ναι, με βάση αυτά που εμείς πουλήσαμε πολύ σωστά το έθεσες, για τους όποιους λόγους...

Εγώ λέω να μην το αφήσουμε και να δούμε τι κάνουμε τώρα και πόσο προς το συμφέρον μας είναι όλα αυτά. Αν για παράδειγμα αύριο το πρωί υπάρξουν 1.000.000 αιτήσεις για αλλαγή από τον οτε σε κάποιον εναλλακτικό, θα δούμε ποιος είναι ο εθνικός πάροχος και ποιος όχι.

emeliss
14-11-12, 17:06
Υπάρχουν ήδη 3.125.115 φορητότητες σε εναλλακτικούς. Αυτό δεν έχει να κάνει με το αν είναι ή όχι εθνικός πάροχος. Για το συμφέρον μας τα έχουμε πει στο παρελθόν. Τώρα δεν έχει κανένα νόημα αφού δεν θέλουμε τίποτα κρατικό στην χώρα μας.

Αυτό που μπορείς να κάνεις εσύ είναι την απαραίτητη αίτηση στην HOL της Intracom Holdings (με το 64,13% να ανήκει σε "κάποιους") της Vodafone και της World Equity Group για αν εξαιρεθείς από διαφημιστικές κλήσεις.

apnet
14-11-12, 17:20
Επειδή το ανέφερες και πριν δεν είμαι στη HOL αλλά στη forthnet, νόμιζα φαίνεται αυτό στα στοιχεία μου. Η οποία forthnet δεν ξέρω αν εξακολουθεί να είναι ελληνικών συμφερόντων. Αν ξέρει να πει κάποιος με σιγουριά θα ήθελα να μάθω γιατί δεν έχω βγάλει άκρη.
Οι φορητότητες δεν έχουν να κάνουν με το ποιος είναι ο εθνικός πάροχος. Η DT όμως, μετά το ξεπούλημα του οτε από τους κυβερνώντες, εξακολουθεί να εισπράτει και από τους χρήστες. Αν μηδενιστεί αυτό το κέρδος κατά πόσο θα εξακολουθεί να συμφέρει την DT να κρατά τις υποδομές από άποψη οικονομικού συμφέροντος; Γιατί για άλλους λόγους ίσως να εξακολουθεί να τη συμφέρει.

Το δεν θέλουμε να έχουμε τίποτα κρατικό στη χώρα μας δεν είναι ακριβές. Εκφράζει ένα μέρος μόνο, εκείνο που διαχειρίζεται τα πράγματα και εκείνο που ακολουθεί. ΔΕΝ υπάρχουν μόνο αυτοί όμως.

Υπηρεσίες και υποδομές στρατηγικού και κοινωνικού ενδιαφέροντος οφείλουν να είναι σε κρατικά χέρια κατά την άποψή μου.

emeliss
14-11-12, 17:31
Sorry έφαγα κόλλημα. Σε κάτι Άραβες ήταν τελευταία φορά που θυμάμαι (ακόμα είναι ) (http://www.capital.gr/xa/insiders.asp?s=%D6%CF%D1%C8)ενώ τώρα είναι να πάει σε άλλους Άραβες (αυτούς της wind).

H DT δεν εισπράττει από εκεί αλλά η ΟΤΕ ΑΕ. Σε κάθε περίπτωση η ΟΤΕ ΑΕ θα εισπράττει όσο υπάρχουν χρήστες αφού όλοι οι εναλλακτικοί τον ΟΤΕ πληρώνουν.

Το ότι δεν θέλουμε τίποτα κρατικό είναι ακριβές 10000%. Το φωνάζουμε χρόνια με την ψήφο μας και τα λουζόμαστε λέγοντας ευχαριστώ.

Την γνώμη μου την έγραφα για χρόνια πριν τις πωλήσεις. Τώρα πάει, πέταξε το πουλάκι.

apnet
14-11-12, 17:41
Το τι φωνάζουν κάποιοι με την ψήφο τους είναι άλλο θέμα. Υπάρχει κόσμος που κατανοεί τη σημασία και τη χρησιμότητα του να ανήκουν τέτοιου είδους υπηρεσίες και υποδομές στο κράτος.

Η Ο.Τ.Ε ΑΕ βρίσκεται σε κρατικό καθεστώς; Αφού η O.T.E AE εισπράττει από εκεί η DT από που εισπράττει.

Ξεπουλάμε τις υποδομές και το βαφτίζουμε επένδυση για να κοιμόμαστε καλύτερα κάποια δύσκολα βράδια.

emeliss
14-11-12, 17:47
Ωραία αυτά αλλά μερικά χρόνια καθυστερημένα. Αυτό που ήθελα να μου εξηγήσεις είναι ποιο το όφελος του Έλληνα να "χτυπήσει" την DT και να τα σκάσει στην Dubai Holding πχ που είναι πίσω από την Forthnet.

haniabal
14-11-12, 18:27
Ο όρος εθνικός είναι άτοπος γιατί προϋποθέτει ότι ανήκει στο έθνος. Από την στιγμή που ανήκει στην Γερμανική εταιρία δεν είναι εθνικό αλλά ιδιωτικός. Όσο για την πρακτική που ακολουθούν, με είχαν πάρει τηλ από και αφού τους έδωσα στοιχεία για το πρόγραμμα που έχω σε άλλη εταιρία μου κάναν πρόταση χειρότερη από αυτή που έχω ήδη και περίμεναν να δεχτώ. Δεν παίζονται.

apnet
14-11-12, 23:31
Ακριβώς το ίδιο έκαναν και σε μένα και σε 2 ακόμα γνωστούς μου. Φαίνεται λοιπόν πως όντως είναι η νέα διαφημιστική τους καμπάνια μέσω τηλεφώνου. Συγκεκριμένα εμένα μου είπε, όταν μιλούσαμε για οτε tv και nova και του είπα πως η nova έχει c.l και ελληνικό πρωτάθλημα, πως το συμβόλαιο της nova με την superleague τελειώνει φέτος και ότι "ακούγεται πως του χρόνου θα το έχει το οτε tv"....!!!! Αισχροί τουλάχιστον και μόνο ο τρόπος αυτός είναι λόγος για να μη γίνει κανείς πελάτης τους (μετά τους είχε πειράξει το "χωρίς πάγιο οτε" των εναλλακτικών που είναι και αλήθεια!).

Ο όρος εθνικός ισχύει μόνο υπό την έννοια ότι οι υποδομές ανήκουν στο έθνος. Εφόσον όμως πλέον ανήκουν στην DT o όρος έπαψε να ισχύει. Συμφωνώ δηλαδή με τον haniabal.

@emeliss Δεν είχα υπόψη μου πως τα συζητούσατε και πριν μερικά χρόνια να έρθω να σας τα πω και τότε. Επίσης η εταιρεία που αναφέρεις και όποια άλλη έχει έρθει εδώ, έχει κάνει μια επένδυση και προσφέρει μια υπηρεσία ενώ η DT έχει αγοράσει τις υποδομές και έχω και την υποψία πως είναι συζητήσιμο το πόσο νόμιμο είναι αυτό και πόσο τελεσίδικο. Θεωρώ λοιπόν πως η οικονομική ζημιά θα έδινε ένα μήνυμα ενδεχομένως και κάποιο αποτέλεσμα σε πρώτη φάση.

Ξέρει τελικά κάποιος αν η Ο.Τ.Ε ΑΕ που αναφέρθηκε είναι κρατικών/εθνικών συμφερόντων; Από που εισπράττει αυτή και από που η DT; Γιατί εγώ υποψιάζομαι πως η DT εισπράττει από παντού.

emeliss
15-11-12, 00:21
Ακριβώς το ίδιο πράγμα είναι. Οπως η Dubai Holding αγόρασε μετοχές της Forthnet έτσι ακριβώς και η DT αγόρασε μετοχές του ΟΤΕ.
Δέχομαι να θεωρεί κάποιος καλό το γεγονός και στις δυο περιπτώσεις ή να θεωρεί κακό το γεγονός και στις δυο περιπτώσεις. Ομως το να θεωρεί το ένα θετικό ονομάζοντας το επένδυση και το άλλο αρνητικό ονομάζοντας το παράνομη πώληση μάλλον είναι παράλογο και κοροϊδια.

Να μάντεψω πως δεν υπάρχει απάντηση στην προηγούμενη ερώτηση μου;

apnet
15-11-12, 01:36
Είναι άλλο να αγοράσεις μια εταιρεία και άλλο να αγοράσεις τις υποδομές και το εθνικό δίκτυο. Κατανοείς τη διαφορά φαντάζομαι.
Σε τι ακριβώς δεν σου απάντησα;

Επειδή ίσως έχεις παρανοήσει δεν υπερασπίζομαι ούτε έχω σκοπό να σπρώξω κάποιον στη forthnet ή σε όποια άλλη εταιρεία. Δεν υπάρχει τίποτα κρυμμένο πίσω από όσα γράφω και διαβάζεις. Μόνο αυτά που γράφω όπως ακριβώς τα γράφω.

Ξέρει τελικά κάποιος αν η Ο.Τ.Ε ΑΕ που αναφέρθηκε είναι κρατικών/εθνικών συμφερόντων; Από που εισπράττει αυτή και από που η DT; Γιατί εγώ υποψιάζομαι πως η DT εισπράττει από παντού. ( emeliss; )

emeliss
15-11-12, 09:35
Αλλο είναι σίγουρα. Αλλά ή θα είναι αρνητικό να μπαίνουν ξένοι στις ελληνικές εταιρίες, ή θα είναι θετικό ή αδιάφορο για το αν είναι ξένος ή ντόπιος αγοραστής (το κεφάλαιο δεν γνωρίζει εθνος και τα θελουμε κρατικά). Μεγάλη διάφορα στο βάρος αλλά πρέπει να υπάρχει κοινή οπτική.

Οι υποδομές ανήκουν στην ΟΤΕ ΑΕ. Οι μετοχές της ΟΤΕ ΑΕ μπήκαν στο χρηματιστήριο το 1996. Μετά απο μια πολύχρονη ιστορία με πολλά ευτράπελα το ελληνικό κράτος αποφάσισε και πούλησε τις μετοχές κρατώντας ελάχιστες (αν θυμάμαι καλά 6%).
Σήμερα (αύριο κανείς δεν ξέρει) βασικός μέτοχος είναι η DT. Το πιο σημαντικό είναι ότι το κράτος πούλησε το management του ομίλου έχοντας, σύμφωνα με την τότε κυβέρνηση, διασφαλίσει κάποια εθνικά θέματα. Το πρόβλημα και τότε και τώρα δεν ήταν η DT αυτή καθ´αυτή αλλά η απουσία και οι κακές επιλογές των κυβερνήσεων. Ακόμα και σήμερα που η ΟΤΕ ΑΕ λέει ότι θέλει να πουλήσει τον δορυφόρο το ok θα το δώσει η ελληνική κυβέρνηση.

Πάμε στις ερωτήσεις
Η δική μου ήταν ποιο το όφελος για τον Ελληνα να κόψει έσοδα απο την DT και να τα δώσει στην Dubai Holdings.
Η ΟΤΕ ΑΕ έχει μικρό κρατικό συμφέρον (αφού είναι μικρός μέτοχος) και τεράστιο εθνικό συμφέρον αφού είναι ο μόνος πάροχος που ορίζει την τηλεπικοινωνιακή πραγματικότητα που με την σειρά της αποτελεί καταλύτη για την πορεία του έθνους.
Τα έσοδα της ΟΤΕ ΑΕ ανακοινώνονται δημόσια κάθε τρίμηνο. Θα τα βρεις στις ειδήσεις στο φόρουμ. Η DT έχει ως άμεσα έσοδα τα μερίσματα των μετοχών. Δεν είναι όμως τα έσοδα πάντα το πιο σημαντικό.

Με λίγα λόγια απο πολιτική οπτική γωνία μπορείς να πεις πολλά. Σίγουρα καθυστερημένα. Αυτά που μπορείς να κάνεις είναι πάλι πολιτικά. Ολα τα άλλα είναι άχρηστα.

sexrazat
15-11-12, 10:11
Υπάρχουν ήδη 3.125.115 φορητότητες σε εναλλακτικούς. Αυτό δεν έχει να κάνει με το αν είναι ή όχι εθνικός πάροχος. Για το συμφέρον μας τα έχουμε πει στο παρελθόν. Τώρα δεν έχει κανένα νόημα αφού δεν θέλουμε τίποτα κρατικό στην χώρα μας.

Αυτό που μπορείς να κάνεις εσύ είναι την απαραίτητη αίτηση στην HOL της Intracom Holdings (με το 64,13% να ανήκει σε "κάποιους") της Vodafone και της World Equity Group για αν εξαιρεθείς από διαφημιστικές κλήσεις.

Μικρή διόρθωση. 1.754.607 φορητότητες σε εναλλακτικούς. Το νούμερο που αναφέρεις αφορά τις γραμμές του ΟΤΕ.

emeliss
15-11-12, 10:13
Σωστά, δικό μου λάθος.

apnet
15-11-12, 15:34
Δεν είναι καθυστερημένα, εξακολουθεί να υπάρχει μια λογική σε κάποιους ανθρώπους οι οποίοι βλέπουν τα πράγματα με συγκεκριμένο τρόπο από τότε έως και σήμερα και μιλούν προς αυτή τη κατεύθυνση.

Επειδή αναφέρθηκε πριν πως λέω το ένα επένδυση (forthnet) και το άλλο όχι (οτε), να πω ότι όταν λέω το βαφτίζουμε επένδυση εννοώ την ελληνική κυβέρνηση, που βαφτίζει ως επένδυση για την Ελλάδα την πώληση κρατικών εταιρειών και υποδομών. Επένδυση συνήθως είναι όταν αγοράζεις κάτι και όχι όταν πουλάς και μάλιστα σε τιμή κατά πολύ μικρότερη της αξίας.

Εκτός κι αν θέλει κανείς ένα κράτος με κομμουνιστικό καθεστώς, θα επιτρέψει σε ιδιώτες να κάνουν επενδύσεις και να δραστηριοποιηθούν στον επιχειρηματικό χώρο. Το τι κάνουν οι ιδιωτικές εταιρείες με το τι κάνουν οι κρατικές και δημόσιου/στρατηγικού συμφέροντος είναι δύο διαφορετικά θέματα. Μία εταιρεία με σταθερούς πελάτες αρκετών εκατομμυρίων και υποδομές σε ολόκληρη την Ελλάδα δεν είναι δυνατόν να μην είναι κερδοφόρα. Για να συμβεί αυτό θα πρέπει να τη διοικούν οι πιο ανίδεοι που υπήρξαν ποτέ στο χώρο ή να γίνει επίτηδες για να πουληθεί σε μικρότερη τιμή και να γίνει και ανεκτή από το λαό η πώληση με το πρόσχημα πως έτσι κι αλλιώς δεν βγάζουμε οπότε ας την πουλήσουμε. Το δεύτερο είναι και το πιθανότερο.

Όσο για το όφελος του Έλληνα, όπως είπα και πριν στόχος σε πρώτη φάση είναι η οικονομική ζημιά στην DT. Όλες οι εταιρείες όταν έχουν μεγάλες οικονομικές ζημιές το πιάνουν το νόημα και δρομολογούνται εξελίξεις. Είναι μια ενέργεια εφόσον σε πολιτικό επίπεδο δε βλέπω να γίνεται κάτι. Πιθανότατα για την DT το κέρδος δεν είναι ο μόνος λόγος για τον οποίο βρίσκεται εδώ, δεν είμαι σίγουρος όμως αν θα αρχίσει να έχει ζημιές κατά πόσο θα εξακολουθεί να μπορεί να είναι εδώ και κάτω από ποιες προϋποθέσεις.

Μία ερώτηση ακόμα, Το κόστος για την αναβάθμιση, τώρα που θα ξεκινήσει το VDSL, ποιος το πλήρωσε; Γιατί αν το πλήρωσε η DT έχει κάνει μια επένδυση και περιμένει για απόσβεση οπότε ίσως είναι μια καλή ευκαιρία.

Κι ένα "long shot", τα εμπόδια που είχε ο οτε με το VDSL ξεπεράστηκαν αμέσως μετά την επίσκεψη της κας Μέρκελ.

sdikr
15-11-12, 15:39
Μάλλον έχετε ξεφύγει λίγο!

sotiros
15-11-12, 17:46
Καλησπερα ! Αληθεια ποιο τηλεφωνικο νουμερο σας καλεσε;

sexrazat
15-11-12, 20:15
Μάλλον έχετε ξεφύγει λίγο!

Μόνο λίγο;

spulse
15-11-12, 23:00
Και σε 'μένα τηλεφώνισαν και τους είπα ότι λέω σε όλους. Ο πρώτος που θα προσφέρει VDSL ή καλύτερη ποιότητα internet απ' αυτή που ήδη έχω, θα με πάρει πελάτη.

apnet
16-11-12, 00:11
@sotiros Έχεις κάποιο λόγο που ρωτάς τον αριθμό συγκεκριμένα;

@ spulse Δεν προσφέρει ήδη VDSL η cyta;

Lagman
16-11-12, 09:50
Μπορείς να ζητήσεις την εξαίρεση του νούμερου σου από διαφημιστικές τηλεφωνικές κλήσεις. Την αίτηση την κάνεις στον πάροχο σου. Τώρα για το αποτέλεσμα τα πράγματα είναι λίγο περίεργα. Μπορεί κάποιοι να καλούν με παλιούς καταλόγους ή να τηλεφωνεί στην τύχη μηχανή και μετά προωθεί σε τηλεφωνητή.
Σε κάθε περίπτωση μπορείς να καλέσεις την HOL και να ζητήσεις εξαίρεση σύμφωνα με το νόμο 3471/2006. Δεν πρέπει να υπάρχει χρέωση.

Αυτή την εξαίρεση μόνο ο ΟΤΕ δεν την δίνει ;; Ποιοι πάροχοι δίνουν την επιλογή εξαίρεση απο διαφημιστικές κλήσεις ;;;;

sotiros
16-11-12, 10:08
Καλημερα @apnet
Ναι ,εχω λογο που ρωταω τον αριθμο κλησης απο το διαφημιστικο ΟΤΕ . Πειραζει ;

emeliss
16-11-12, 12:29
Αυτή την εξαίρεση μόνο ο ΟΤΕ δεν την δίνει ;; Ποιοι πάροχοι δίνουν την επιλογή εξαίρεση απο διαφημιστικές κλήσεις ;;;;
Κανονικά όλοι.

spulse
16-11-12, 19:24
@Apnet
Eίμαι 4,5 Κm από το κέντρο του ΟΤΕ :(
Νέα Ιωνία, στα σύνορα με Φιλοθέη.

apnet
16-11-12, 21:24
Καλημερα @apnet
Ναι ,εχω λογο που ρωταω τον αριθμο κλησης απο το διαφημιστικο ΟΤΕ . Πειραζει ;

Καθόλου δεν πειράζει. Ο αριθμός υπάρχει στη μνήμη του τηλεφώνου.

@ ADSLgr.com All rights reserved.