PDA

Επιστροφή στο Forum : ΒΟΗΘΕΙΑ! για διακοπη συμβασης



hoo
28-12-06, 22:40
Καλησπερα σας και καλες γιορτες.
Θα μπορουσε καποιος να βοηθησει? Υπεγραψα συμβαση με παροχο DSL πριν απο ενα χρονο, η οποια ληγει στις αρχες Ιανουαριου του 2007. Στους ορους του συμβολαιου αναγραφεται πως η συμβαση ανανεωνεται αυτοματα και πως πρεπει να την διακοψω 45 ημερες πριν τη ληξη της. Εχω ξεπερασει το οριο των 45 ημερων και τωρα μου λενε πως δεν μπορω να διακοψω γιατι εχει ηδη κλεισει η ανανεωση της γραμμης με τον ΟΤΕ. Υπαρχει καποιος που να γνωριζει αν μπορω να κανω κατι ή ειμαι υποχρεωμενος να τους πληρωνω για αλλο ενα χρονο?
:wall:

apagal
29-12-06, 01:18
Απλά δε θα τους πληρώσεις για άλλο ένα χρόνο αλλά μόνο για ένα μήνα και μετά από γραπτή αίτησή σου είναι υποχρεωμένοι να σου διακόψουν τη σύνδεση.Παρόλα αυτά και επειδή την πάτησα και εγώ και πήρα conn-x πραγματικά σε συμφέρει να προπληρώσεις ένα πακέτο από HOL(Hi-box) παρά να αλλάξεις.Απλά σκέψου το!

Tem
29-12-06, 10:35
εξ άλλου και η πρόβλεψη των 8mbps δεν είναι καθόλου άσχημη

SouthDog
03-01-07, 02:22
Απλά δε θα τους πληρώσεις για άλλο ένα χρόνο αλλά μόνο για ένα μήνα και μετά από γραπτή αίτησή σου είναι υποχρεωμένοι να σου διακόψουν τη σύνδεση.Παρόλα αυτά και επειδή την πάτησα και εγώ και πήρα conn-x πραγματικά σε συμφέρει να προπληρώσεις ένα πακέτο από HOL(Hi-box) παρά να αλλάξεις.Απλά σκέψου το!

Δηλαδή μετά τη λήξη του broadband pack, μπορείς να βάλεις hibox ?
Απ το conn-x γιατί δεν είσαι ευχαριστημένος?

@ ADSLgr.com All rights reserved.