PDA

Επιστροφή στο Forum : κωδικοι internet για conex



dimitris_74
29-12-06, 13:30
παιδια σορυ που ανοιγω καινουριο θεμα αλλα εχει κοπει το νετ και γραφω απο φιλο μιας και δεν εχω ουτε απλο modem

εχω παραγγειλει conex γραμμη ειχα απο οτε και μου ειπαν οτι θα παρουν τηλεφωνο ναμου δωσουν κωδικους, επειδη δεν εχω ξαναπαρει οτενετ και φοβαμαι οτι θα με παρουν απο την νεα χρονια

υπαρχει κανα τηλεφωνο να παρω εγω να ζητησω τους κωδικους?

στο 134 μου συμπληρωσαν ενα παραπονο :rofl: και μου ξαναζητησαν το κινητο μου να με παρουν.


thnx in advance

Ice-Blade
29-12-06, 13:36
παιδια σορυ που ανοιγω καινουριο θεμα αλλα εχει κοπει το νετ και γραφω απο φιλο μιας και δεν εχω ουτε απλο modem

εχω παραγγειλει conex γραμμη ειχα απο οτε και μου ειπαν οτι θα παρουν τηλεφωνο ναμου δωσουν κωδικους, επειδη δεν εχω ξαναπαρει οτενετ και φοβαμαι οτι θα με παρουν απο την νεα χρονια

υπαρχει κανα τηλεφωνο να παρω εγω να ζητησω τους κωδικους?

στο 134 μου συμπληρωσαν ενα παραπονο :rofl: και μου ξαναζητησαν το κινητο μου να με παρουν.


thnx in advance

Εγώ έχει 3 μέρες που πήρα και ακόμα δε με έχουν πάρει για να μου δώσουν username και password (έχω ήδη γραμμή), κάτι που σε άλλο provider γίνεται μέσα σε δύο ώρες

dimitris_74
29-12-06, 13:42
και εγω τα ιδια ειμαι, γραμμη εχω εξοπλισμο εχω απλα ενα username και password

Ice-Blade
29-12-06, 13:52
και εγω τα ιδια ειμαι, γραμμη εχω εξοπλισμο εχω απλα ενα username και password

Εδώ και τρεις μέρες στο 134 στο τμήμα του conn-x δεν απαντάει κανείς. Ποτέ δε φανταζόμουν ότι η βλακεία τους φτάνει μέχρι εδώ. Its a goddamn username/pass ρε γμτ! δώστα να τελειώνουμε !!! γτπ ειναι τα άτομα.

timeslot
29-12-06, 14:32
εγω παραγγειλα το πακετο στο 134 πριν 1,5 εβδομαδα, με τα πολλα ηρθε σημερα ο κουριερ με το κουτι που ειχε
το μοντεμ
το δελτιο αποστολης (αχρηστο κατα τα αλλα)
το συμβολαιο με την otenet οπου ειχε τους
κωδικος πελατη: χχχχχχχ
συνθηματικο πελατη: χχχχχχ

με αυτους μπαινεις στο http://my.otenet.gr -> ενεργοποιηση υπηρεσιων -> και ενεργοποιεις (1) τη προσβαση και (2) 1-4 email accounts

ουσιαστικα οι κωδικοι της otenet ηρθαν μαζι με τον εξοπλισμο

τωρα αναμενω την ενεργοποιηση της γραμμης

ειδωμεν

androu
29-12-06, 14:51
forthnet μετά απο 3 μήνες ενεργοποιήθηκε η Γραμμή- 1 βδομάδα κ ο κωδικός άφαντος!

adams
29-12-06, 14:56
Πριν κανενα μηνα που εβαλα και γω connex ειχα το ιδιο προβλημα.
Ενεργοποιηθηκε η γραμμη και ο εξοπλισμος θα ερχοταν σε 1 βδομαδα.Ειχα ενα router και ηθελα να χρησιμοποιησω τη γραμμη ,πηρα τηλεφωνο στο κεντρο εξυπηρετησης της otenet -801-11-35555-και μου εδωσαν απο εκει user και pass αφου ομως προηγουμενος δοκιμασα στο my.otenet.gr αλλα "χτυπουσε" ο apache και δεν παιρνουσε το αιτημα.
Καλη τυχη.

georgex
29-12-06, 14:58
Εγώ έχει 3 μέρες που πήρα και ακόμα δε με έχουν πάρει για να μου δώσουν username και password (έχω ήδη γραμμή), κάτι που σε άλλο provider γίνεται μέσα σε δύο ώρες
Εγώ επειδή παραπονέθηκα στο 134 και ζήτησα τους κωδικούς χθες μου τηλεφώνησαν και μου έδωσαν τους κωδικούς ενεργοποίησης από OTENET CONN-X και από βδομάδα θα στείλουν τον εξοπλισμό... λένε.
Παρεπιπτόντως, μην πιστεύετε τι σας λένε... Πρέπει η "δημόσιοι" να την έχουν κάνει 10ημερο Όπως ΟΤΕ, ΕΦΟΡΙΕΣ, ΙΚΑ...κτλ κτλ και οι υπόλοιποι (φοιτητές) να τρέχουν και να τρέχουν και να τρέχουν... χωρίς να γνωρίζουν γιατί.

apagal
29-12-06, 15:32
Εγώ τι να κάνω ρε παιδιά που μου είπαν ότι θα μου το έστελναν μέχρι σήμερα αλλά τίποτα.Παίρνω στο 134 και μου λένε ότι καν δεν υπάρχει στο σύστημά τους κωδικός αποστολής, ενώ οι ίδιοι με είχαν πάρει τηλέφωνο την προηγούμενη εβδομάδα για να μου πουν ότι όλα είναι έτοιμα και ότι ο εξοπλισμός θα είχε σταλεί μέχρι και σήμερα.

JohnJ
29-12-06, 16:02
To 134 πρέπει να λειτουργεί με μειωμένο προσωπικό. Χτες πήρα πολλές φορές δεν το σήκωσε κανένας. Σήμερα πήρα πάλι κανεις τίποτα ε και την τελευταία φορά λεω θα το κρατήσω όσο πάρει και αφού χτύπησε 156 φορές ακούω μια φωνή στην άλλη άκρη. Ρώτησα και εγώ για τους κωδικούς μιας και έχω ήδη γραμμή αλλά μου είπε ότι μάλλον πρέπει να περιμένω να μου έρθει το κουτί όπου θα έχει τα απαραίτητα για να μπω στο http://my.otenet.gr και να ενεργοποιήσω το όνομα χρήστη και τον κωδικό που θέλω.

adams
29-12-06, 16:07
To 134 πρέπει να λειτουργεί με μειωμένο προσωπικό. Χτες πήρα πολλές φορές δεν το σήκωσε κανένας. Σήμερα πήρα πάλι κανεις τίποτα ε και την τελευταία φορά λεω θα το κρατήσω όσο πάρει και αφού χτύπησε 156 φορές ακούω μια φωνή στην άλλη άκρη. Ρώτησα και εγώ για τους κωδικούς μιας και έχω ήδη γραμμή αλλά μου είπε ότι μάλλον πρέπει να περιμένω να μου έρθει το κουτί όπου θα έχει τα απαραίτητα για να μπω στο http://my.otenet.gr και να ενεργοποιήσω το όνομα χρήστη και τον κωδικό που θέλω.

Το εγραψα και παραπανω αν εχεις ηδη router/modem και θες να συνδεθεις παρε στην otenet και ζητα τους κωδικους.Αυτο επραξα και γω γιατι ο εξοπλισμος ηρθε 1 βδομαδα αργοτερα απο την ενεργοποιηση.

prodromosfan
29-12-06, 16:23
παιδια με ηρεμια
το 134 ουτε με μειωμενο προσωπικο δουλευει
ουτε και μπορουν να δουν κωδικους οτενετ
αν εχουν βγει οι κωδικοι παιρνετε τηλ στο 801 11 ....
που ειπωθηκε πιο πανω και τους ζητατε
απαραιτητο γνωριζετε το αφμ του κατοχου του λογαριασμου

JohnJ
29-12-06, 16:33
Αν δεν λειτουργεί με μειωμένο προσωπικό τότε έχει πέσει πολύ κίνηση. Πάντως πριν λίγο που πήρα το 134 με έβαλε σε γραμμή προτεραιότητας πράγμα το οποίο δεν γινότανε το πρωι και χτες που απλώς χτυπούσε σαν να έπαιρνα κανονικό τηλέφωνο.

Όπως είπε ο adams πήρα τηλ στο 134 για να μάθω κωδικό πελάτη και συνθηματικό και μου είπαν να αφήσω ένα κινητό να με πάρουν από οτένετ να με ενημερώσουν. Τώρα ποτέ δεν με έχουν πάρει πίσω όταν αφήνω κινητό, αν αυτοί θα κάνουν την διαφορά τώρα δεν ξέρω. Πάντως το 134 πολύ καλό και όλες οι κοπέλες εξυπηρετικότατες και ενημερωμένες.

prodromosfan
29-12-06, 16:43
μην ξεχνας οτι κεντρο ειναι και μπορει καμια φορα να "πέσει"
για να πιασω γραμμη 3 φορες πηρα μεχρι να με βαλει σε αναμονη αλλιως τουτ-τουτ

δεν ξερω αν το προσεξατε αλλα δεν παιρνετε ολοι στο ιδιο κεντρο
Αθηνα
Θεσσαλονικη
Ηρακλειο

Ice-Blade
29-12-06, 18:51
Παιδιά εγώ σήμερα πήγα από τη Θεσσαλονίκη από το κέντρο διαχείρισης του 134 που είναι πάνω από το OTEShop κοντά στην Αγία Σοφία για να γίνει η δουλειά μου και πήρα κωδικό πελάτη για να τον βάλω στο my.otenet.gr και να πάρω username/password. Έιμαι πεπεισμένος ότι αν δεν πήγαινα ο ίδιος από εκεί να τους πιέσω να ολοκληρώσουν τη διαδικασία, θα είχε πάρει πάνω από μια εβδομάδα καθώς αυτός που διαχειριζόταν την αίτηση μου την είχε χάσει και την ξανατύπωσε μπροστά μου όταν πήγα και άρχισε να την επεξεργάζεται, κατί που πολύ αμφιβάλλω ότι θα γινόταν εν τη απουσία μου στο εγγύς μέλλον

dimitris_74
31-12-06, 14:45
νεώτερα.

πηρα το 801 της οτενετ και αφου τους εδωσα τα στοιχεια της γραμμης, αφμ ονοματεπωνυμο, μου εδωσε αμέσως τους κωδικους με τους οποιος μπορω να ενεργοποιήσω to conex.

οποτε αν εχει καποιος γραμμη στο ονομα του και παραγγειλει conex ας πάρει μετα την οτεντ για να παρει κωδικους και να ξεμπερδευει.

teo_L20
31-12-06, 15:30
Πολυ σωστα.
Τους κωδικους τους δινουν με το που θα ενεργοποιηθει η γραμμη στο 801 11 35 555 αλλα πρεπει να πεσεις σε εξυπηρετικο υπαλληλο γιατι αν δεν εχεις και τον κωδικο πελατη σε περναν απο κοσκινο για να διαπιστωσουν οτι εισαι ο κατοχος!:down:

JohnJ
31-12-06, 15:40
Ε ναι αλλά θέλει να περάσουν κάποιες μέρες απο την στιγμή που κάνεις την αίτηση, δεν βγαίνουν την ίδια μέρα..

teo_L20
01-01-07, 00:06
Eγω που τους εκανα 11 τηλεφωνα μου τους εδωσαν την ιδια μερα.
Αναστεναξαν οι υπαλληλοι!:twisted:

JohnJ
01-01-07, 04:01
Eγω που τους εκανα 11 τηλεφωνα μου τους εδωσαν την ιδια μερα.
Αναστεναξαν οι υπαλληλοι!:twisted:

Και τι ακριβώς τους είπες για να ξέρω να τους πω και εγώ.. :respekt:

teo_L20
01-01-07, 13:01
Τα σχετικα εννοειται!
Λεγομαι ταδε ενεργοποιηθηκε η ADSL θελω τους κωδικους! Μετα λες δεν εχω κωδικο πελατη τους δινεις τα στοιχεια σου.Αν δε ξαναπαιρνεις μετα απο λιγο...Καποια φορα θα πεσεις σε εξυπηρετικο ατομο και στους δινει!;)

dimfarma
01-01-07, 13:25
Οταν είναι η παραγγελία μέσου τηλεφώνου αργούν πολύ καλύτερα να πηγαίνετε σε ένα κατάστημα να παίρνετε το πακέτο, (η γνώμη μου) και σε 2-3μερες θα έχεις τους κωδικούς προσβάσεις για να ενεργοποιήσεις την σύνδεση σου μέσα από το site τις οτενετ

teo_L20
01-01-07, 14:15
Eγω που το πηρα απο καταστημα Παρασκευη 2 μμ εκανα την αιτηση και Δευτερα στις 9 ειχα την γραμμη και στις 6 ΙΝΤΕΡΝΕΤ!
ΑΡΙΣΤΟΙ! Αλλα απο ταχυτητες!

JohnJ
01-01-07, 16:26
Και εγώ έλεγα ότι το 134 θα ήταν πιο γρήγορο, βλακεία που δεν πήγα σε κατάστημα. Αλλά εντάξει έπεσα και μέσα στις γιορτές. Αν δεν μου δίνουν και αύριο θα τους ζητήσω demo. Δεν μπορώ άλλο με νετκάρτα. Με περιμένουν και κάτι σειρές για κατέβασμα :)

@ ADSLgr.com All rights reserved.