PDA

Επιστροφή στο Forum : Εργασιακες συνθηκες στην HOL



Apostolis89
17-11-12, 00:39
Είχα στείλει πριν λίγες ημέρες βιογραφικό σημείωμα στην HOL, βλέποντας ότι αναζητούν άτομα για το τμήμα της τηλεφωνικής προώθησης του προϊόντος. Με πήραν τηλέφωνο, αναφέροντας κάποια δεδομένα για τη θέση και ρωτώντας με πως μου φαίνονται και τέλος κλείσαμε ραντεβού για συνέντευξη.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν κανείς από εσάς έχει δουλέψει στην HOL και ποια είναι γνώμη :hmm: του. Οποιαδήποτε συμβουλή για τη συνέντευξη καλοδεχούμενη.

DSLaManiaC
19-11-12, 16:43
Είχα στείλει πριν λίγες ημέρες βιογραφικό σημείωμα στην HOL, βλέποντας ότι αναζητούν άτομα για το τμήμα της τηλεφωνικής προώθησης του προϊόντος. Με πήραν τηλέφωνο, αναφέροντας κάποια δεδομένα για τη θέση και ρωτώντας με πως μου φαίνονται και τέλος κλείσαμε ραντεβού για συνέντευξη.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν κανείς από εσάς έχει δουλέψει στην HOL και ποια είναι γνώμη :hmm: του. Οποιαδήποτε συμβουλή για τη συνέντευξη καλοδεχούμενη.

Θα σε πάρουν.

Αν δεν έχεις γερά νεύρα θα παρατηθείς πάνω στο μήνα.

tolisscsd
20-11-12, 02:13
Είχα στείλει πριν λίγες ημέρες βιογραφικό σημείωμα στην HOL, βλέποντας ότι αναζητούν άτομα για το τμήμα της τηλεφωνικής προώθησης του προϊόντος. Με πήραν τηλέφωνο, αναφέροντας κάποια δεδομένα για τη θέση και ρωτώντας με πως μου φαίνονται και τέλος κλείσαμε ραντεβού για συνέντευξη.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν κανείς από εσάς έχει δουλέψει στην HOL και ποια είναι γνώμη :hmm: του. Οποιαδήποτε συμβουλή για τη συνέντευξη καλοδεχούμενη.

Μια χαρά είναι. Δεν πρόκειται βέβαια για δουλειά που θα σου εξασφαλίσει κάποια περίοπτη καριέρα, αλλά αν βρεις κάτι καλύτερο στο μέλλον, τότε αλλάζεις.

Καλή αρχή...

Apostolis89
22-11-12, 19:24
Περασα απο συνενετευξη και περιμενω να με καλεσουν και για τη δευτερη. Αν περασω και απο εκει θα με καλεσουν για εκπαιδευση.

TearDrop
22-11-12, 21:20
Οπως είπε και ο φίλος παραπάνω, θέλει γερά νεύρα και γερό στομάχι για να αντέξεις πάνω απο μήνα. Απ'οτι κατάλαβα μιλας για το τμήμα των τηλε-πωλήσεων, οπου τα πράγματα είναι πολύ πιεστικά απο θέμα στόχων κλπ. Οπως και να έχει, καλή αρχή και καλό κουράγιο.

Apostolis89
23-11-12, 01:29
Σας ευχαριστω!

pirobola
25-11-12, 02:11
Ο πρώτος πελάτης σου θα είμαι εγώ και το βασικό είναι να μην έχεις επιθετική συμπεριφορά προς τον πελάτη. Σε δύο μήνες λήγει το συμβόλαιο μου οπότε είμαι υποψήφιος πελάτης σου.

Δυστυχώς έπεσα σε "κακή" υπάλληλο της Forthnet που είχε επιθετική συμπεριφορά από την αρχή της επικοινωνίας σε ανανέωση συμβολαίου που ήθελα να κάνω και σε δύο μήνες θα είμαι όλος δικός σου.

Apostolis89
25-11-12, 04:23
Ο πρώτος πελάτης σου θα είμαι εγώ και το βασικό είναι να μην έχεις επιθετική συμπεριφορά προς τον πελάτη. Σε δύο μήνες λήγει το συμβόλαιο μου οπότε είμαι υποψήφιος πελάτης σου.

Δυστυχώς έπεσα σε "κακή" υπάλληλο της Forthnet που είχε επιθετική συμπεριφορά από την αρχή της επικοινωνίας σε ανανέωση συμβολαίου που ήθελα να κάνω και σε δύο μήνες θα είμαι όλος δικός σου.

Χαχα, ωραιος. Παντως γινεται χαμος στη forthnet αυτον τον καιρο. Τους ανακοινωσαν μειωσεις απο 10-35% και βγηκαν αυτες τις μερες στον δρομο πανω απο 1000 ατομα για να διαμαρτυρηθουν και εμεινε η εταιρια μονο με νεους υπαλληλους. Για αυτο δεν φταιει βεβαια ο πελατης που πληρωνει...

Apostolis89
27-11-12, 18:22
Ξερετε, τι ισχυει περι ασφαλισης; Εμενα μου ειπαν οτι γινεται μεσω ιδιωτικης εταιρειας, τηε Εθνικης ασφαλιστικης. Ξερετε αν ειναι καλα;

pirobola
28-11-12, 00:27
Λογικά θα έχεις καλύτερες καλύψεις από το ΕΟΠΥΥ και έμεσες πληρωμές από την ασφαλιστική, οι περισσότεροι πληρώνουμε μεγάλες εισφορές χωρίς να έχουμε αντίστοιχες παροχές και μικρές ποια συντάξεις.

aeonas
29-11-12, 11:41
H γυναίκα μου έκανε το λάθος να δουλέψει τηλεφωνήτρια στην HOL, άντεξε για ένα χρόνο (για όσους έχουν δουλέψει τηλεφωνητές εκεί ξέρουν τι σημαίνει να αντέξει κανείς έναν ολόκληρο χρόνο) και έχασε το 40% της ακοής της μέσα σε αυτό το διάστημα από τις στριγκλιές και τις κραυγές των (συνήθως) δικαιολογημένα αγανακτισμένων πελατών. Φυσικά από την εταιρεία εκ των υστέρων δεν παραδέχονται τίποτα, κι άντε να βρεις το δίκιο σου σε αυτήν την "υπέροχη" χώρα όπου βασιλεύει το δίκαιο και η νομιμότητα.

Για την πολιτική των μεγαλοστελεχών της εταιρείας και τα πεπραγμένα των πωλητών της θα μπορούσα να γράψω έκθεση ολόκληρη, αλλά δεν αξίζει καν τον κόπο. Σάμπως η ίδια νοοτροπία δεν κυριαρχεί σε ολόκληρο τον τεχνολογικό κλάδο της μνημονιακής ψωροκώσταινας;

P.S: Ακούω από γνωστούς ότι οι προγραμματιστές και οι τεχνικοί βρίσκονται σε αρκετά καλύτερη μοίρα, αλλά έχει δουλειά με το τσουβάλι (κι όποιος αντέξει πάλι).

charly130.mk2
29-11-12, 12:03
Σε όποιο τμήμα τηλεπωλήσεων και να πας, τα ίδια είναι. Και που να πας σε τμήμα collections, να δεις γλέντια... Όλες αυτές οι δουλειές θέλουν γερά νεύρα, και το ακουστικό σε χαμηλή ρύθμιση... ;)

Όσο για την Εθνική Ασφαλιστική, είναι αρκετά καλή. Άλλωστε είναι πάνω και πέρα από το ΙΚΑ/ΕΟΠΥΥ, και προσφέρει κάποια επιπλέον οφέλη (ανάλογα με το συμβόλαιο).

tolisscsd
30-11-12, 01:41
H γυναίκα μου έκανε το λάθος να δουλέψει τηλεφωνήτρια στην HOL, άντεξε για ένα χρόνο (για όσους έχουν δουλέψει τηλεφωνητές εκεί ξέρουν τι σημαίνει να αντέξει κανείς έναν ολόκληρο χρόνο) και έχασε το 40% της ακοής της μέσα σε αυτό το διάστημα από τις στριγκλιές και τις κραυγές των (συνήθως) δικαιολογημένα αγανακτισμένων πελατών. Φυσικά από την εταιρεία εκ των υστέρων δεν παραδέχονται τίποτα, κι άντε να βρεις το δίκιο σου σε αυτήν την "υπέροχη" χώρα όπου βασιλεύει το δίκαιο και η νομιμότητα.

Έχουμε πάθει παράκρουση... Δηλαδή, τί ακριβώς θα πρέπει να αναγνωρίσει η εταιρεία?

Apostolis89
30-11-12, 02:01
Περασα συνεντευξη και απο αλλη εταιρια, αλλα για εξυπηρετηση πελατων και μου ειπε οτι θα πληρωνομαι με μισθο υπαλληλου γραφειου, αλλα δεν ηξερε ακριβως το ποσο για να μου πει. Τι εννοει(για πενταωρο) 2.9 την ωρα;

emeliss
30-11-12, 02:14
Για να μην παθαίνουμε παράκρουση η λύση είναι το διάβασμα.
http://www.elinyae.gr/el/lib_file_upload/THELEF_KENTRA.1226668292046.PDF

- - - Updated - - -


Περασα συνεντευξη και απο αλλη εταιρια, αλλα για εξυπηρετηση πελατων και μου ειπε οτι θα πληρωνομαι με μισθο υπαλληλου γραφειου
Για να χάσεις το επίδομα ακουστικου. Κλασική παρανομία.

charly130.mk2
30-11-12, 10:19
Για να χάσεις το επίδομα ακουστικου. Κλασική παρανομία.

Υπάρχει επίδομα ακουστικού;;;!!! :confused:

emeliss
30-11-12, 10:25
Αν κάνουν πρόσληψη τηλεφωνητή, κανονικά ναι. Ομως πάρα πολλοί δουλεύουν από λογιστές μέχρι οδηγοί και έχουν πρόσληψη υπαλλήλου γραφείου.
Βέβαια με τις αλλαγές που έχουν γίνει με τα μνημόνια πρέπει να είσαι επαγγελματίας εργατολόγος για να πεις με σιγουριά τι ισχύει σήμερα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.