PDA

Επιστροφή στο Forum : Δεν ξεκινούν τα windows



vak13
18-11-12, 18:00
Καλησπέρα, έχω ένα θέμα με την εκκίνηση του υπολογιστή μου, χτες ξαφνικά δεν αναγνώρισε την κάρτα ήχου,το έκανα επανεκκίνηση και έστρωσε. Σήμερα πάλι το ίδιο,αλλά καθώς έκανα επανεκκίνηση, ο υπολογιστής "άναψε" αλλά δεν φορτώθηκαν τα windows, μάλιστα ο σκληρός έδειχνε να μην αντιδρά καθόλου. Ξαναδοκίμασα αλλά το μόνο που γίνεται είναι να ξεκινά το τροφοδοτικό, το ανεμιστηράκι του cpu κλπ. Έχω μια υποψία πως ο ένοχος είναι η σκόνη αλλά θα ήθελα να μου πείτε κι εσείς κάποια άλλη ιδέα μιας και αύριο θα έχω την ευκαιρία να το καθαρίσω.

eagle13
18-11-12, 19:16
Σου το έκανε από το πουθενά ; Δες εσωτερκά το καλώδια ( μπας και δεν κάνουν καλή επαφή ) βγάλε βάλε ό,τι μπορείς , για καθαρισμό το praktiker έχει φθηνά blower ή δες κάτι τέτοιο .............. :hmm:

http://www.e-ergaleio.gr/product_info.php?products_id=1456

vak13
18-11-12, 19:27
Ναι,δεν έκανα κάτι συγκεκριμένο, το πιθανότερο κι εγώ νομίζω κακή επαφή κάπου...

eagle13
18-11-12, 20:26
Ναι,δεν έκανα κάτι συγκεκριμένο, το πιθανότερο κι εγώ νομίζω κακή επαφή κάπου...

Ναι για έλενξε τα .............. :hmm:

XPHSTOS29
18-11-12, 20:45
Καταρχας αν ακους το χαρακτηριστικο "μπιπ" σημαινει οτι το προβλημα σου βρισκεται στον δισκο ...
Το ΒΙΟΣ τον αναγνωριζει κανονικα;

vak13
20-11-12, 12:02
Καταρχας αν ακους το χαρακτηριστικο "μπιπ" σημαινει οτι το προβλημα σου βρισκεται στον δισκο ...
Το ΒΙΟΣ τον αναγνωριζει κανονικα;

Ναι, λοιπόν το καθάρισα όχι με πεπιεσμένο, με σεσουάρ με μικρό στόμιο και κρύο αέρα εννοείται. Λειτούργησε μια μέρα και την επόμενη ξεκίνησε κανονικά αλλά μετά από λίγο "κόλλησε" η οθόνη κι ακουγόταν ένας συνεχής πολύ οξύς ήχος, αλλά δεν μπορούσα να καταλάβω από πού, μπορεί κι απ'τα ακουστικά που είχα στην μπροστινή έξοδο της κάρτας ήχου εκείνη τη στιγμή. Και τώρα είμαι πάλι στο κλασσικό που ανάβει,αλλά δεν "φορτώνουν" τα windows.

@ ADSLgr.com All rights reserved.