PDA

Επιστροφή στο Forum : Συνδέσεις-Αποσυνδέσεις



drioannis
31-12-06, 11:06
Συνεχώς είχα συνδέσεις-αποσυνδέσεις από τα ξημερώματα 00:20 περίπου μέχρι και 7 το πρωί περίπου.Τώρα εδώ και 3 ώρες όλα καλά.Συνέβει και σε άλλον(Κρήτη)?

drioannis
31-12-06, 11:26
Μόλις μου το ξαναέκανε άλλες 2 φορές.Μου δίνει την εντύπωση ότι κλείνει και ανοίγει.Τι παίζει?

No_MeRcY
31-12-06, 11:50
Μηπως το κανει για να αλαξει ip ? το εκανε και εμενα , αλλα εβαλα το dyndns ( Dynamic DNS makes it possible for FRITZ!Box to remain accessible from the Internet at all times, even though the public IP address of FRITZ!Box changes each time you dial into the Internet. )
και δεν το κανει πια...

Online time 88 hours 1 minutes 44 seconds

:oneup:

drioannis
31-12-06, 14:02
Μα δεν μου το έχει ξανακάνει.Μία port πήγα να αλλάξω (να βάλω άλλη IP) και μετά άρχισαν να συμβαίνουν αυτά.

jimarass
02-01-07, 19:07
Εγώ παραμονή πρωτοχρονιάς δεν έμπαινα καθόλου αν και το μοντεμ συγχρόνιζε. Χάρηκα διότι από τις 21 Δεκεμβρίου παλέυω να μου κόψουν επιτέλους τη γραμμή από ΗΟΛ. Αλλά σήμερα δυστυχώς είδα πως έχω κανονικά παροχή. ΘΑ τους σκίσω. ΚΑι να σκεφτείται ότι τους έχω στείλει fax κανονικά και τουε έχω πάρει 10 φορές τηλέφωνο. Μάλιστα την τελευταία μου είπε ένα κύριος που το όνομά του δεν θέλω να δημοσιεύσω , ότι σας κόβουμε το κύκλωμα σε 5 λεπτά!!!!!!!!!!Ακόμα το κόβουνε. Τρελή κοροιδία. Είναι απίστευτοι οι άνθρωποι.ΜΕ κοροιδέψανε στα μούτρα μου. Σήμερα τους έστειλα το μόντεμ με κούριερ.Τι να πω. Υπάρχει κάποιος που έκανε διακοπή να μου πει πόσες μέρες ?????

ssotiris
02-01-07, 20:28
Από 31/12/2006 μέχρι και σήμερα 2/1/2007 κάθε βράδυ από τις 8-9 μέχρι το πρωί, η δική μου σύνδεση παρουσιάζει την ίδια συμπεριφορά....περίπου 150 αποσυνδέσεις κάθε βράδυ.

σήμερα με πήραν από την hol να μου πουν ότι διαπίστωσαν πρόβλημα με πάρα πολλές αποσυνδέσεις από πλευρά μου....δοκιμαστικά για 24 ώρες με κατέβασαν από το 4000/1000 στα 3000/500....εδώ και 5-6 ώρες (που έγινε αυτή η αλλαγή στο BW) δεν έχει κάνει κανένα disconnect....θα περιμένω να δω και το βράδυ και αύριο θα με πάρουν από την hol να το συζητήσουμε...

@ ADSLgr.com All rights reserved.