PDA

Επιστροφή στο Forum : Λήξη συμβολαίου. Χρόνος διακοπής;;;



antoine
31-12-06, 14:30
Καλησπέρα,

έχω από πέρσι το Δεκέμβρη ένα BroadBand Pack το οποίο σύμφωνα με τα στοιχεία λογαριασμού μου έληγε στις 29/12. Πήγα από την HOL 50 μέρες πριν για να κάνω αίτηση διακοπής αυτοπροσώπως, όλα καλά! Στέλνω και το router πίσω πριν 3 μέρες, πάλι αυτοπροσώπως, επίσης όλα καλά! Τραβάω 28/12 και τσιμπάω ένα Conn-x με την προσφορά με τα 50 ευρώ και παίρνω με 9,5 ευρώ ένα SpedTouch 585v6 και όλα εξακολουθούν να είναι καλά!!!

Το θέμα είναι ότι έχει πάει 31/12 και δεν μου έχουν διακόψει ακόμη!!!! Παίρνω τηλ. και μου λένε ότι αν αποσυνδεθείτε δεν θα μπορείτε πλέον να συνδεθείτε. Αμ έλα που μπορώ!!!
Και επίσης γραμμή DSL γιατί έχω ακόμα;;;;;:angryr::wall:

Τι να κάνω, πρέπει να περιμένω κάποιο διάστημα να αποσυνδεθώ;;; Σας ρωτάω γιατί με πήραν από τον ΟΤΕ 30/12 και μου λένε τι κάνατε Conn-X αφού είστε ακόμα συνδεδεμένος. Αλλά θα το παρακολουθούμε και όταν κοπεί θα σας συνδέσουμε!!!

Γιατί αργεί η διακοπή έτσι;;;

8anos
31-12-06, 15:31
Σε μενα η διακοπη εγινε ακριβως την ημερομηνια που εληγε η συνδεση. Πιθανων επειδη επεσες πανω σε ημερες διακοπων να τραβηξει λιγες ημερες ακομα

nrg_polini
31-12-06, 16:25
Η γραμμη αργει να κοπει (μπορει και 10 μερες), η συνδεση επρεπε να ειχε διακοπει κανονικα παντως. Αφου ομως συνδεεσε χρησιμοποιησε τη hol ;)

antoine
31-12-06, 18:04
Σε μενα η διακοπη εγινε ακριβως την ημερομηνια που εληγε η συνδεση. Πιθανων επειδη επεσες πανω σε ημερες διακοπων να τραβηξει λιγες ημερες ακομα

Ευελπιστώ να είναι αυτό και να μην έχει γίνει καμιά στραβή και έχουν ανανεώσει γιατί θα τους κυνηγάω μέχρι τον Απρίλιο του 2031 (!!!).


Η γραμμη αργει να κοπει (μπορει και 10 μερες), η συνδεση επρεπε να ειχε διακοπει κανονικα παντως. Αφου ομως συνδεεσε χρησιμοποιησε τη hol ;)


Καλά δεν συζητάμε, δεν με έχει χαλάσει που δεν έχει διακοπεί, απλά ξέρεις θέλω να ξεμπερδεύω για να αρχίσω με το Conn-x. Από Τρίτη θα αρχίσω πάλι τα τηλέφωνα να δω τι παίζει!

jimarass
02-01-07, 19:18
Εγώ παραμονή πρωτοχρονιάς δεν έμπαινα καθόλου αν και το μοντεμ συγχρόνιζε. Χάρηκα διότι από τις 21 Δεκεμβρίου παλέυω να μου κόψουν επιτέλους τη γραμμή από ΗΟΛ. Αλλά σήμερα δυστυχώς είδα πως έχω κανονικά παροχή. ΘΑ τους σκίσω. ΚΑι να σκεφτείται ότι τους έχω στείλει fax κανονικά και τουε έχω πάρει 10 φορές τηλέφωνο. Μάλιστα την τελευταία μου είπε ένα κύριος που το όνομά του δεν θέλω να δημοσιεύσω , ότι σας κόβουμε το κύκλωμα σε 5 λεπτά!!!!!!!!!!Ακόμα το κόβουνε. Τρελή κοροιδία. Είναι απίστευτοι οι άνθρωποι.ΜΕ κοροιδέψανε στα μούτρα μου. Σήμερα τους έστειλα το μόντεμ με κούριερ.Τι να πω. Υπάρχει κάποιος που έκανε διακοπή να μου πει πόσες μέρες ?????

antoine
02-01-07, 19:57
Εγώ πάλι σήμερα τους πήρα τηλέφωνο γιατί εξακολουθώ και έχω normal παροχή και το σηκώνει μια κοπέλα της λέω την ιστορία, μου λέει σήμερα σας κόβουμε..

Εγώ παρόλα αυτά συνεχίζω να γράφω απρόσκοπτα στο adslgr.com, και όπως την κόβω την δουλειά και αύριο και μεθαύριο θα είμαι στην ίδια κατάσταση!:hmm:

jimarass
02-01-07, 20:28
Δυστυχώς. Τουλάχιστον όταν μας κόψουν θα κοπεί αμέσως και ο ΟΤΕ ή θα έχουμε και άλλα εκει? Μπορούμε να καλέσουμε οτε και να απαιτήσουμε απο αυτόν να ελευθερώσει τη γραμμή? Μπορει μεν να έχουμε εξουσιοδοτήσει την ΗΟΛ αλλα η γραμμή είναι δικιά μας. Ο εξουσιοδοτόν είναι ισχυρότερος νομικά από την εξουσιοδότηση,σωστα?

ogenikos
03-01-07, 00:12
Eμένα με πήραν το πρωϊ να με ειδοποιήσουν ότι έληξε η σύνδεση (μαζί με μία προσφορά για ανανέωση) και το βράδυ με κόψαν.
Tην άλλη μέρα ότι σελίδα ζήταγα με έκανε redirect σε μία σελίδα της hol με τα κλασικά "ευχαριστούμε που μας προτιμήσατε, αν θέλετε να ανανεώσετε με links απο προσφορές κλπ. και μετά απο μερικές ώρες έσβησε το λαμπάκι του " @ " (internet connection) στον router.
Είμαι ακόμη όμως μετά απο σχεδόν μια εβδομάδα ακόμη συγχρονισμένος με το atm.
Μετά απο τηλεφώνημα που έκανα στην HOL, μου είπαν ότι ο ΟΤΕ κάνει 3-4 μέρες να κόψει την γραμμή, προφανώς εργάσιμες.
Σε κάποιο άλλο θέμα στο forum, διάβασα ότι συνήθως κάνουν τις διακοπές/νέες και γενικότερα αλλαγές adsl γραμμών σε dslams τις τελευταίες μέρες του μήνα, χωρίς να είναι επιβεβαιωμένο. Λόγω εορτών όμως, σίγουρα θα πάνε όλα πίσω με εβδομάδα+ καθυστέρηση.

jimarass
03-01-07, 18:35
Πήρα πάλι σήμερα τηλέφωνο και η κοπέλα μου λέει πως είναι λογικό που έχω ακόμα πρόσβαση. Η γραμμή θα κοπεί σε 15 εργάσιμες από ΟΤΕ. Της λέω πως "εγώ γνωρίζω πως εσείς κόβετε πρώτα την παροχή , με αποτέλεσμα να μην συνδέομαι ,αλλά θα έχω το σήμα της γραμμής από ΟΤΕ στο μόντεμ μέχρι να κοπεί τελείως" .Μου απαντάει πως είναι λογικό να έχω πρόσβαση και πως η ΗΟΛ διατηρεί το user name για 3 μήνες από την ημερομηνία διακοπής, γι'αυτό θα έχω κανονικά πρόσβαση μέχρι να το κόψει ο ΟΤΕ. Είναι σωστά αυτά που λέει?

antoine
03-01-07, 18:45
Α καλά.. Τέτοια να μου λέτε!!!

Μας βλέπω για Μάρτη να ενεργοποιούμαστε πάλι!!!

jimarass
04-01-07, 00:27
Δηλαδή είναι λογικό να έχω ακόμα πρόσβαση? Δεν θα έπρεπε να έχω μόνο γραμμή?

@ ADSLgr.com All rights reserved.