PDA

Επιστροφή στο Forum : ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΓΙΑ WIND KINHTH



stathistaxi
23-11-12, 00:32
Eχω το προγραμμα WIND TO ALL 35 με 19,50 με το ΦΠΑ. Με πήραν τηλ κ μου είπαν οτι αν το κάνω ανανέωση θα έχω 48 ε /12 μηνες έκπτωση κάθε μήνα στο πάγιο μου κ ότι θα πλήρωνα 15 ε με το ΦΠΑ. Μόλις έληξε και μου ήρθε ο λογαριασμός 30 Ε ! . Τους πήρα τηλ και μου είπαν ότι με την ανανέωση χάνω την προηγούμενη προσφορά κ έχω την καινούργια.Παρ όλα αυτα μου ήρθε με πάγιο σαν να πήγαινα τωρα να πάω να κάνω σύνδεση, κ ότι από τον άλλο μηνα θα ξεκινήσει η προσφορά κ να πάω στο κατάστημα να τους που ότι δεν με ενημερωσαν 'οτι θα έχαν την παλιά προσφορά.Πήγα τους το είπα κ μου είπαν ότι είναι πρόβλημα της WIND και όχι δικό τους! Τους ζήτησα να κάνω καταγελλία την σύμβαση εφόσον δεν έχω πάρει συσκευή κ μου είπαν ότι δεν γίνεται αν δεν περάσουν 2 μήνες !! Τους ζήτησα γραπτώς να μου το δώσουν αυτό ΚΑΙ ΑΡΝΗΘΗΚΑΝ. !! ΤΟ κατάστημα είναι το κατάστημα του ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ Παναγη Τσαλδάρη!! .Εγώ τ΄ρα γιατί πρέπει να πληρώσω ενα κανονικό πάγιο εφόσον εφόσον έχω κανει συμβαση ??? Οι άνθρωποι είναι για τα μπάζα και στο κατάστημα Περιστερίου κ στην WIND γιατί ΔΕΝ ξέρουν τι τους γίνεται!! ΟΠΟΤΕ σας προτέινω κα κάνετε ΦΟΡΗΤΟΤΗΤΑ σε οποιαδήποτε άλλη εταιρεία ΕΚΤΟΣ της WIND !! Το ιδιο πρόβλημα εχω με το σταθερό τους ζητάω έκπτωση επειδή έχουν περάσει 3 χρόνια κ εδω κ 1 μήνα όλο μου λένε ότι θα με πάρουν κ θα με πάρουν!!! Οπότε προσέξτε καλά για την WIND μην πείτε ότι δεν ξέρατε !! Οι άνθρωποι είναι απαράδεκτοι!!!!!!!!!!!!:mad:

mathios
23-11-12, 13:22
Ο απαραδεκτος εισαι εσυ. Δεν ξερεις οτι τηλεφωνικα δεν κανεις ΠΟΤΕ συμφωνια.; σε ολο το forum αυτο λενε,οτι θελεις πας σε καταστημα απο την αρχη και οχι μετα απο τα προβληματα που παρουσιαζονται. Και να ηθελαν στο καταστημα να λυσουν το προβλημα σου δεν μπορουν λογο συστηματος.

papdoux
23-11-12, 13:37
λογικά έχεις υπογράψει κάποιο συμβόλαιο και αυτό αναφέρει τιμές.

επειδή έγινε σε μένα κάποιο παρόμοιο σκηνικό, όταν μιλάνε για έκπτωση αυτή ξεκινάει από το δεύτερο λογαριασμό. Ο πρώτος έρχεται με κανονικό πάγιο και θα έχεις την έκπτωση στους επόμενους 12 λογαριασμούς.

sv2evs
23-11-12, 21:57
και πάντα αυτό που κάνεις, το κάνεις σε κατάστημα και όχι προσφορικά...αν δεν υπογράψεις και δεν έχεις χαρτί...δεν κάνεις τίποτα !

stathistaxi
26-11-12, 00:55
τηλεφωνικος δεν εκανα καμια συμφωνια... Η Αιτηση εγινε 04/09/2012 , μεσα γραφει οτι θα ξεκινησει με τη ληξη του συμβολαιου 09/11/2012 Ο Λογαριασμος εκδόθηκε 12/11/2012 χωρις καμια εκπτωση δηλαδή πληρώνω ένα μήνα κανονικά κ θα ξεκινήσει από τον επόμενο δηλ χάνω ένα μηνα. Σε κατάστημα πήγα κ όχι τηλεφωνικά .εφόσον δεν έχει γίνει καμία έκπτωση ΜΠΟΡΩ ανά πάσα στιγμή να καταγγείλω την ΣΥΜΒΑΣΗ ! και όχι τις ανοησίες που λέει το κατάστημα στο Περιστέρι (Παναγή Τσαλδάρη) που οι άνθρωποι είναι ΑΣΧΕΤΟΙ έχουν κάτι κοριτσάκια και σου μιλάνε λες να μην πω τι....Αν δεν μπορεί το κατάστημα να σου λύσει το πρόβλημα να πάνε σπίτια τους.. αυτοί πρέπει να πέρνουν τηλ την WIND και όχι να δίνουν το τηλ στον πελάτη εφόσον έχουν εταιρικό τηλέφωνο για τα καταστήματα....

sv2evs
26-11-12, 10:23
συμβουλέψου τον σύνυγορο του πολίτη (http://www.synigoros.gr/) και πράξε ανάλογα

lex_luthor
27-11-12, 00:36
τηλεφωνικος δεν εκανα καμια συμφωνια... Η Αιτηση εγινε 04/09/2012 , μεσα γραφει οτι θα ξεκινησει με τη ληξη του συμβολαιου 09/11/2012 Ο Λογαριασμος εκδόθηκε 12/11/2012 χωρις καμια εκπτωση δηλαδή πληρώνω ένα μήνα κανονικά κ θα ξεκινήσει από τον επόμενο δηλ χάνω ένα μηνα. Σε κατάστημα πήγα κ όχι τηλεφωνικά .εφόσον δεν έχει γίνει καμία έκπτωση ΜΠΟΡΩ ανά πάσα στιγμή να καταγγείλω την ΣΥΜΒΑΣΗ ! και όχι τις ανοησίες που λέει το κατάστημα στο Περιστέρι (Παναγή Τσαλδάρη) που οι άνθρωποι είναι ΑΣΧΕΤΟΙ έχουν κάτι κοριτσάκια και σου μιλάνε λες να μην πω τι....Αν δεν μπορεί το κατάστημα να σου λύσει το πρόβλημα να πάνε σπίτια τους.. αυτοί πρέπει να πέρνουν τηλ την WIND και όχι να δίνουν το τηλ στον πελάτη εφόσον έχουν εταιρικό τηλέφωνο για τα καταστήματα....

Επικοινώνησε με τα κεντρικά και ανέφερε ακριβώς το πρόβλημα. Στη Wind είναι θετικοί να σε εξυπηρετήσουν ακόμη και αν το λάθος οφείλεται σε δική τους υπαιτιότητα. Συγνώμη που στο λέω, αλλά περισσότερο χρόνο σου τρώει να ποστάρεις το πρόβλημα στο forum, παρά να βρεις τον τρόπο να το λύσεις. Εμένα, πάντως όσες φορές χρειάστηκα, με βοήθησαν...

sv2evs
27-11-12, 11:06
Συγνώμη που στο λέω, αλλά περισσότερο χρόνο σου τρώει να ποστάρεις το πρόβλημα στο forum, παρά να βρεις τον τρόπο να το λύσεις. Εμένα, πάντως όσες φορές χρειάστηκα, με βοήθησαν...

έτσι ακριβώς είναι και εγώ το ίδιο έχω καταλάβει.

Seitman
27-11-12, 11:56
Δεν καταλαβαίνουν από λόγια στη wind, επικρατεί το ίδιο μπάχαλο που επικρατεί στις υπηρεσίες λογιστηρίου της forthnet. Μόνο με επιστολή και κοινοποίησή της στους αρμόδιους φορείς (ΕΕΤΤ, Συνήγορο Καταναλωτή) θα πάρουν μπρος.

serfistas1
27-11-12, 12:06
Σε έπιασαν κότσο οπότε προσοχή...

3llinas
27-11-12, 17:43
τηλεφωνικος δεν εκανα καμια συμφωνια... Η Αιτηση εγινε 04/09/2012 , μεσα γραφει οτι θα ξεκινησει με τη ληξη του συμβολαιου 09/11/2012 Ο Λογαριασμος εκδόθηκε 12/11/2012 χωρις καμια εκπτωση δηλαδή πληρώνω ένα μήνα κανονικά κ θα ξεκινήσει από τον επόμενο δηλ χάνω ένα μηνα. Σε κατάστημα πήγα κ όχι τηλεφωνικά .εφόσον δεν έχει γίνει καμία έκπτωση ΜΠΟΡΩ ανά πάσα στιγμή να καταγγείλω την ΣΥΜΒΑΣΗ ! και όχι τις ανοησίες που λέει το κατάστημα στο Περιστέρι (Παναγή Τσαλδάρη) που οι άνθρωποι είναι ΑΣΧΕΤΟΙ έχουν κάτι κοριτσάκια και σου μιλάνε λες να μην πω τι....Αν δεν μπορεί το κατάστημα να σου λύσει το πρόβλημα να πάνε σπίτια τους.. αυτοί πρέπει να πέρνουν τηλ την WIND και όχι να δίνουν το τηλ στον πελάτη εφόσον έχουν εταιρικό τηλέφωνο για τα καταστήματα....

Το κατάστημα δεν μπορεί να σε βοηθήσει για τον απλούστατο λόγο ..... το Wind To All 35 έχει κανονικό Πάγιο 39,20 μαζί με όλους τους φόρους τώρα αν εσύ είχες κάποια άλλη προσφορά στο αρχικό πάγιο και σου ερχότανε 19,5 είναι άλλο ευαγγέλιο...και εφόσον αποδεχτηκες τηλ. προσφορά τι περιμένεις να κάνουνε από το κατάστημα ??? δεν μπορούν να επέμβουν σε ένα προκαθορισμένο πάγιο και μια έκπτωση που σου έδωσαν από το τηλ. Θα πρέπει αναγκαστικά να μιλήσεις με το αρμόδιο τμήμα και αυτό δεν είναι το κατάστημα. Το ποιο πιθανό είναι οτι είχες ειδική έκπτωση για έναν χρόνο έληξε σου είπαν 48 ευρώ έκπτωση δλδ 4ευρω κάθε μηνά στο κανονικό του παγίου για την νέα χρονιά. Τα καταστήματα δεν έχουνε κάποιο εσωτερικό τηλ για επικοινωνια με τα κεντρικά είναι μόνο το κέντρο εξυπηρέτησης πελατών δλδ για εσένα εμένα και όλους τους άλλους....αν το πρόβλημα το είχε δημιουργηση το κατάστημα τότε μόνο μπορεί και το λύση και να έπαιρνε το κατάστημα τηλ. θα ζήταγαν να μιλήσουν με εσένα οπότε δεν έχει και νόημα.... τώρα αν θες το καταλαβαίνεις πως είναι τα πράγματα...

stathistaxi
28-11-12, 05:20
ΔΕΝ ΕΧΩ κανει τηλ ανανέωση εχω πάει σε καταστημα...Τελος παντων εκανα φορητότητα και σταθερο και κινητο.... οπότε ας κάνουν ότι θέλουν θα πλωρώσω μόνο αυτά που πρέπει και εφόσον έχω στα χέρια μου αυτό που υπέγραψα ας στείλουν τις χρεώσεις σε όποιο Δικηγόρο θέλουν να κάνουν ότι θέλουν..Το ίδιο μου κάναν κ για το σταθερό....ενώ επικοινωνώ καθημερινά 1 μήνα πριν λήξει...όλο θα με πάρουν κ.τ.λ σε 2 μερες 3 μέρες αύριο το στείλαμε στο αρμόδιο τμήμα κ.τ.λ... υπάρχουν οι κλήσεις και τα νούμερα των αιτήσεων.. H WIND έχασε έναν πελάτη 12Χ32.99 = 395,88 κ 12Χ19.50= 234 ΣΥΝΟΛΟ 692,88 Ε.

kage
03-12-12, 07:02
τα μαγαζια της wind 3(?)στο περιστερι αν δεν κανω λαθος ανηκουν ολα στο ιδιο ατομο και γενικα το νου σου ψαχνουν για λαμογιες...
κανε μια καταγγελια σε ΕΕΤΤ, Συνήγορο Καταναλωτή που λενε παραπανω αν και νομιζω αν μιλησεις με customer service http://www.wind.com.gr/gr/wind/epikoinonia/
θα καταλαβουν τι εγινε...
σε μενα μου καναν πιστωση οτι ειχα πληρωσει για δικη τους βλακεια

techgirl
12-12-12, 15:03
Γενικώς από την εμπειρία μου στο customer service της Wind -αν επιμείνεις και λίγο :)- σου λύνουν το θέμα σου...

theopan
13-12-12, 02:07
συμβουλέψου τον σύνυγορο του πολίτη (http://www.synigoros.gr/) και πράξε ανάλογα

Ο Συνήγορος του Πολίτη, μεσολαβεί για την επίλυση διαφορών πολιτών με το Δημόσιο. Δεν μπορεί να προσφέρει τίποτα σε τέτοιο ζήτημα. Ο Συνήγορος του Καταναλωτή ίσως είναι αρμόδιος...

sv2evs
13-12-12, 12:29
σωστά,έχεις δίκιο...όπως νομίζω και το ΚΕΠΚΑ κάνει κάτι ανάλογο.

Stefanos83
14-12-12, 15:43
Αμα του είπαν του ανθρώπου οτι θα πληρώνει 15ε , πρέπει να το υλοποιήσουν κι όλας . Εγω στην θέση του , θα επέμενα μέχρι να βρώ το δίκιο μου . Απλά δεν νομίζω οτι μέσω του καταστήματος θα βρεθεί λυση . Καλο κουράγιο .

stathistaxi
15-12-12, 16:43
Ακούστε κ το άλλο με πήραν για το σταθερό πλήρωνα 32.99 με όλα και μου λέει μια κυρία ότι έχω εκπτωση.....!! Λέω πόσο θα πληρώνω ?? Μου απαντάει 32.99 !! για έναν ολόκληρο χρόνο!!!! Μα καλά αφού πληρώνω τώρα 32.99 ναι μου λεέι πάλι θα πληρώνεις 32.99 !!! αν το ανανεώσεις αλλιώς 41 !! Οι άνθρωπο δεν πάνε καλά!! Εκανα Hol κ VOdafone και βρήκα την υγειά μου!! ασε που από σήμα είναι ΤΟΥΜΠΑΝΟ!!!

lex_luthor
19-12-12, 01:56
Ακούστε κ το άλλο με πήραν για το σταθερό πλήρωνα 32.99 με όλα και μου λέει μια κυρία ότι έχω εκπτωση.....!! Λέω πόσο θα πληρώνω ?? Μου απαντάει 32.99 !! για έναν ολόκληρο χρόνο!!!! Μα καλά αφού πληρώνω τώρα 32.99 ναι μου λεέι πάλι θα πληρώνεις 32.99 !!! αν το ανανεώσεις αλλιώς 41 !! Οι άνθρωπο δεν πάνε καλά!! Εκανα Hol κ VOdafone και βρήκα την υγειά μου!! ασε που από σήμα είναι ΤΟΥΜΠΑΝΟ!!!

Η "Vodafone" και το σήμα "τούμπανο" είναι δυο λέξεις που δεν συναντώνται στην ίδια πρόταση, εδώ και αρκετά χρόνια. Sorry, αλλά θα διαφωνήσω. Το δίκτυο 3G της κόκκινης σε σύγκριση με αυτό της Wind, είναι απλά για την εμποροπανήγυρη.

Seitman
19-12-12, 08:30
Εγώ θα έλεγα το ίδιο για την wind. Έφυγα από αυτήν και πήγα voda και βρήκα την ηρεμία μου. Οπότε είναι θέμα περιοχής. ;)

Ενδεικτικά παραθέτω τον διάλογο μου με τον εκπρόσωπο της wind την ημέρα της φορτητότητας:

Wind: Καλησπέρα σας, ο κ. seitman;
Seitman: Ναι, ο ίδιος
Wind: Βλέπω στο σύστημα ότι έχετε κάνει αίτηση φορητότητας η οποία πρόκειται να υλοποιηθεί σήμερα.
Seitman: Ναι το ξέρω. Να προχωρήσει η διαδικασία κανονικά.
Wind: Και γιατί θέλετε να φύγετε;
Seitman: Γιατί 6 μήνες κάνω παράπονα για την ελλειπή κάλυψη δικτύου στην περιοχή που μένω, με αποτέλεσμα να χάνω κλήσεις, να διακόπτονται οι κλήσεις και άλλα ωραία και εσείς μου στέλνετε sms με γελοίες προσφορές για να ανανέωση της σύμβασης.
Wind: Και σε ποια εταιρεία θέλετε να πάτε;
Seitman: Vodafon
Wind: Ναι... άλλα έχετε πάει Αθήνα να δείτε ότι εκεί η Vodafon έχει πρόβλημα;
Seitman: Και τι με νοιάζει τι γίνεται στην Αθήνα. Δε μένω εκεί.
Wind: Ναι, αλλά στη Λαμία έχετε πάει;
Seitman: Βρε αστα διάλα καραγκιόζηδες :angryr:



Και το κορυφαίο; 3 μήνες μετά την αποχώρηση μου από την wind μου στέλνει sms για να με πληροφορήσουν ότι το θέμα μου λύθηκε :rofl:

nyannaco
19-12-12, 13:33
3 μήνες μετά την αποχώρηση μου από την wind μου στέλνει sms για να με πληροφορήσουν ότι το θέμα μου λύθηκε :rofl:Καλά, τους πήρε τρεις μήνες να πάρουν μια επιβεβαίωση από τη Voda, ότι σου έλυσαν το πρόβλημα; :twisted:

Πέρα από την πλάκα, όντως θέμα περιοχής είναι. Στη γειτονιά μου ανέκαθεν δεν είχαμε σήμα, καμία εταιρεία, και όλες έλεγαν ότι δεν τους άφηνε ο Δήμος να βάλουν κεραίες. Πριν από κανένα δυάρι χρόνια, ξαφνικά η Voda και η Cosmote απέκτησαν κάλυψη, η Wind τίποτα... Οσοι είχαν Wind και δεν ήθελαν να την αλλάξουν, μετακόμισαν στη Λαμία :lol:

RASTAVIPER
19-12-12, 15:20
Εγώ θα έλεγα το ίδιο για την wind. Έφυγα από αυτήν και πήγα voda και βρήκα την ηρεμία μου. Οπότε είναι θέμα περιοχής. ;)

Ενδεικτικά παραθέτω τον διάλογο μου με τον εκπρόσωπο της wind την ημέρα της φορτητότητας:

Wind: Καλησπέρα σας, ο κ. seitman;
Seitman: Ναι, ο ίδιος
Wind: Βλέπω στο σύστημα ότι έχετε κάνει αίτηση φορητότητας η οποία πρόκειται να υλοποιηθεί σήμερα.
Seitman: Ναι το ξέρω. Να προχωρήσει η διαδικασία κανονικά.
Wind: Και γιατί θέλετε να φύγετε;
Seitman: Γιατί 6 μήνες κάνω παράπονα για την ελλειπή κάλυψη δικτύου στην περιοχή που μένω, με αποτέλεσμα να χάνω κλήσεις, να διακόπτονται οι κλήσεις και άλλα ωραία και εσείς μου στέλνετε sms με γελοίες προσφορές για να ανανέωση της σύμβασης.
Wind: Και σε ποια εταιρεία θέλετε να πάτε;
Seitman: Vodafon
Wind: Ναι... άλλα έχετε πάει Αθήνα να δείτε ότι εκεί η Vodafon έχει πρόβλημα;ε
Seitman: Και τι με νοιάζει τι γίνεται στην Αθήνα. Δε μένω εκεί.
Wind: Ναι, αλλά στη Λαμία έχετε πάει;
Seitman: Βρε αστα διάλα καραγκιόζηδες :angryr:



Και το κορυφαίο; 3 μήνες μετά την αποχώρηση μου από την wind μου στέλνει sms για να με πληροφορήσουν ότι το θέμα μου λύθηκε :rofl:

Είσαι από το γνωστό γένος των Seitman-εων;; :-P =-O

Seitman
19-12-12, 15:34
Ω ναι :p

@ ADSLgr.com All rights reserved.