PDA

Επιστροφή στο Forum : ποιος φταιει τελικα?



fazeriozos
02-01-07, 11:14
Παιδια καλημερα και καλη χρονια .

Εδω και μια εβδομαδα στο Χαιδαρι πολλοι γνωστοι και εγω αναμεσα τους ,ενω το adsl κανει synchronize μας βγαζει συνεχεια το μηνυμα authentication failed.

Σε επικοινωνια μας με την Forthnet μας ανεφεραν οτι ειναι γενοκοτερο προβλημα του ΟΤΕ με το συνολο σχεδον της Δυτικης Αττικης και με οτι τηλεφωνα αρχιζουν απο 210-50.....

Μας ειπαν να κανουμε υπομονη και να χρησιμοποιησουμε τα username/password για να φτιαξουμε μια dial up συνδεση μεχρι να λυθει το προβλημα.

Ξερει καποιος κατι που μπορει να μας βοηθησει,εκτος απο το γεγονος οτι εχουμε δηλωσει ηδη σαν βλαβη στον ΟΤΕ και ουτε φωνη ουτε ακροαση...:evil:

clickit
02-01-07, 11:26
φίλε fazeriozos όπως θα δείς εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=4612&page=5)post #64

αίσχος :evil: :down: πρωτοχρονιάτικα


δεν έχω τίποτα άλλο να πω

dimfarma
02-01-07, 11:30
Καλημέρα και χρόνια πολλά και καλώς ήρθες στο φόρουμ .

Πότε δήλωσες την βλάβη στο λέω γιατί λόγο γιορτών μην περιμένεις πολλά για να σε φτιάξουν την βλάβη πάρε αύριο ξανά να τους το θυμίσεις.

karavagos
02-01-07, 11:47
Εορταστικά πειράματα του ΟΤΕ με τον bras του Περιστερίου:evil:

Λογικά μέσα στην ημέρα θα λυθεί το πρόβλημα...

fazeriozos
02-01-07, 12:14
Aπιστευτα πραγματα...μολις μου εστειλαν SMS....και μου ανεφεραν οτι οντως υπαρχει προβλημα με το ΒΒRAS Πειραια,μετα απο αναβαθμιση που εκανε η Forthnet με αποτελεσμα λεει να τους μπλοκαρει...

Αυτο ργινρ την Παρασκευη το βραδυ και λογικα μεχρι σημερα το βραδυ θα διορθωθει.
Το αστειο της υποθεσης ειναι οτι τοτε ενημερωθηκαν για το προβλημα απο τους χρηστες ενω η forthnet τηρουσε σιγη ιχθυος...

Τεσπα ευελπιστω να λυθει το προβλημα.

Ευχαριστω παντως για τις απαντησεις σας γιατι σιγουρα αντιμετωπισαν το συγκεκριμενο προβλημα αρκετα παιδια αδικα χρονιαρες μερες...:down:

karavagos
02-01-07, 12:43
Aπιστευτα πραγματα...μολις μου εστειλαν SMS....και μου ανεφεραν οτι οντως υπαρχει προβλημα με το ΒΒRAS Πειραια,μετα απο αναβαθμιση που εκανε η Forthnet με αποτελεσμα λεει να τους μπλοκαρει...

Αυτο ργινρ την Παρασκευη το βραδυ και λογικα μεχρι σημερα το βραδυ θα διορθωθει.
Το αστειο της υποθεσης ειναι οτι τοτε ενημερωθηκαν για το προβλημα απο τους χρηστες ενω η forthnet τηρουσε σιγη ιχθυος...


Ο ΟΤΕ έκανε την αναβάθμιση στον bras του ;) και η Forthnet είναι αυτή που τον ενημέρωσε για το πρόβλημα (από την Πέμπτη το μεσημέρι) ενώ ο ίδιος δεν το παραδέχονταν;)

nnn
02-01-07, 13:27
Μπερδεύτηκα λίγο :whistle: ,το Sms λέει για Bras Πειραιά ?
Ή τα πειράματα έγιναν και στους 2 ?

fazeriozos
02-01-07, 13:36
Ακριβως φίλε μου BRAS Πειραια...

George28K
02-01-07, 13:48
Και στο ΠΕριστέρι μια από τα ίδια. Το μισό Περιστέρι δεν μπορεί να πάρει ip ανεξάρτητα από provider. Είμαι από τους τυχερούς που δεν έχει πρόβλημα αλλά στην γειτονιά είμαι ο μόνος που λειτουργεί. Κάποια αναβάθμιση το bbras Περιστερίου λένε οτι γίνεται.

nnn
02-01-07, 13:51
Άρα πειράξανε και τους 2,υπομονή παιδιά.

fazeriozos
02-01-07, 13:57
Το θεμα ειναι οτι δεν εγινε καμια απολυτως ενημερωση και τρεχαμε Χριστουγεννιατικα να δουμε τι στο καλο συμβαινει.

Θεωρω υπευθυνη αρχικα την Forthnet διοτι ΠΟΥΘΕΝΑ δεν ειδα εστω μια λιτη ανακοινωση για να ενημερωσει τον κοσμο και κατα δευτερο τον ΟΤΕ που με την σειρα του επισης δεν ανεφερε τιποτα,με τελικο αποτελεσμα να ταλαιπωρηθουμε εμεις...:down: :down:

fazeriozos
02-01-07, 16:39
Επιτελους πριν απο λιγο επανηλθε το Internet και πλεον μπορω παλι να δουλεψω σαν ανθρωπος.
Ελπιζω και τα υπολοιπα παιδια που αντιμετωπιζουν το ιδιο προβλημα να λυθει συντομα...:rofl:

MariosX
03-01-07, 02:14
Και απο δω τα ιδια ειχαμε το Internet επανηλθε το προι.

Το καλο ειναι οτι πιανω καλες ταχυτητες στο κατεβασμα 85-90 ΚΒ

karavagos
03-01-07, 02:25
Το θεμα ειναι οτι δεν εγινε καμια απολυτως ενημερωση και τρεχαμε Χριστουγεννιατικα να δουμε τι στο καλο συμβαινει.

Θεωρω υπευθυνη αρχικα την Forthnet διοτι ΠΟΥΘΕΝΑ δεν ειδα εστω μια λιτη ανακοινωση για να ενημερωσει τον κοσμο και κατα δευτερο τον ΟΤΕ που με την σειρα του επισης δεν ανεφερε τιποτα,με τελικο αποτελεσμα να ταλαιπωρηθουμε εμεις...:down: :down:

Η Forthnet δεν μπορεί να βγάλει ανακοίνωση για οποιεσδήποτε εργασίες του ΟΤΕ, αν πρώτα δεν υπάρχει επίσημη ενημέρωση από τον ΟΤΕ (που όπως είναι φυσικό πάντα φροντίζει για τέτοιες :evil: ).

Οι αναβαθμίσεις αφορούσαν μεταφορά από ATM σε Ethernet για τους bras.

@ ADSLgr.com All rights reserved.