PDA

Επιστροφή στο Forum : Αίτηση σύνδεσης double play.. δεν υπάρχουν οι τύποι!



Bananas
25-11-12, 15:20
Γεια σας.
Πριν μια βδομάδα έκανα αίτηση απο Forthnet στην HOL για double play συνδυαστική με κινητό vodafone.
Το τηλέφωνο είναι στο όνομα μου και το κινητό στο όνομα του πατέρα μου και για προφανής λόγους για να γίνει η συνδυαστική προσφορά πρέπει να μεταφέρω το σταθερό στο όνομα του πατέρα μου.
Πράγματι στο κατάστημα vodafone μας δώσανε να υπογράψουμε το συμβόλαιο (εγώ ως κάτοχος γραμμής και ο πατέρας μου ως συνδρομητής στην υπηρεσία HOL απο δω και στο εξής)
Μου ζητήσαν και έναν λογαριασμό forthnet τον οποίο τους τον έδωσα.
Μετα απο 2 μέρες με παίρνει τηλέφωνο η HOL και εκει αρχίζουν τα τρελά τους.

Πρώτο πρόβλημα: Μου είπαν οτι δεν έχουν κάποιο λογαριασμό forthnet.
Μετά απο λίγο τελικά τον βρήκαν.

Δεύτερο πρόβλημα (και γελοίο) : Δεν γίνεται να προχωρήσει η αιτηση γιατί τα στοιχεία συνδρομητη forthnet (τα δικα μου δηλαδη) δεν συμπίπτουν με τα στοιχεία του συνδρομητή στην ΑΙΤΗΣΗ της HOL.
Μα ρε παιδιά (τους λέω) Μου δώσατε ενα συμβολαιο να υπογράψω εγώ ως κάτοχος γραμμής ότι εξουσιοδοτώ τον πατέρα μου να γίνει συνδρομητής και ιδιοκτήτης της γραμμής και υπέγραψε και ο πατέρας μου ως συνδρομητής της υπηρεσίας σας (στα αντίστοιχα πάντα πλαίσια υπογραφών ) και μου λέτε έμμεσα δηλαδή ότι δεν αναγνωρίζετε το συμβόλαιο που εσείς οι ίδιοι μου δώσατε να υπογράψω?

Μετα απο πολύ κουβέντα ο υπάλληλος να λέει τα δικά του και γω να λέω τα δικά μου μου πε οτι θα με πάρει την επόμενη μέρα κάποιος τηλέφωνο για να λυθεί το πρόβλημα.Τελικά δεν με πήρε κανένας τηλέφωνο αλλά μου ρθε μύνημα ότι η αίτηση μου προχωράει κανονικά.

ΡΕ ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΟΥΝ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ;

Vitruvian78
25-11-12, 19:05
Ωραία, άσε να δείς τι θα γίνει. Αν θέλεις να επιβεβαιώσεις οτι όλα βαίνουν όπως θέλεις, πάρε τηλέφωνο το 13844 και ζήτα να μιλήσεις με το τμήμα Προσφορών. Εκεί θα μπορέσεις να μιλήσεις με υπεύθυνους εκπροσώπους της εταιρίας, που θα ενδιαφερθούν πραγματικά να μην υπάρξει πρόβλημα με αυτο που θέλεις να έχεις.

balandis
25-11-12, 19:20
συμβαινουν αυτα ..και σε αλλους παροχους

Bananas
25-11-12, 21:00
Να πω την αλήθεια η hol μια χαρά εταιρεία είναι σε γενικές γραμμές και ποτέ δεν είχα πρόβλημα με την ποιότητα των υπηρεσιών (παλιός συνδρομητής της 2 χρονια ). Γυρίζω πάλι στην Hol γιατί σε forthnet και ΟΤΕ που ήμουν είχα χάλια κλείδωμα γραμμής. (8 mbit ΟΤΕ forthnet και 12 mbit HOL) Αλλά στο τμήμα αιτήσεων μου φαίνεται ότι κάποιοι πουλάνε τρέλα.

Όπως είπα στο αρχικό μου ποστ μου ρθε μήνυμα ότι η αίτηση προχωρά με ημερομηνία ενεργοποίησης και μήνυμα για την παραλαβή του εξοπλισμού. Λογικά προχωράει η αίτηση αλλά καλού κακού θα πάρω τηλέφωνο για να δω τι γίνεται.

Vitruvian78
25-11-12, 21:18
Κοίτα την αίτησή σου την έκανες σε κατάστημα vodafone και οχι απευθείας στη hol. Έχει διαφορά αυτο. Δεν σημαίνει οτι ο,τι συνεννόηση έχεις κάνει με τους πωλητές στο κατάστημα έχει μεταφερθεί αυτούσια στην εταιρία. Γι αυτο πάρε τηλεφωνο ψύχραιμα και εξήγησε τους τι έχεις ζητήσει και θα στο τακτοποιήσουν λογικά αυτο που ζητάς. Είναι καλύτερα να κάνεις τέτοιες κινήσεις απευθείας με την εταιρία παρα μεσω μεσαζοντων....

@ ADSLgr.com All rights reserved.