PDA

Επιστροφή στο Forum : Απαράδεκτη ή Forthnet...



lacoste
04-06-04, 20:44
Χθές ενεργοποιήθηκε η δικιά μου γραμμή(επιτέλους)καί είχα αποφασίσει νά βάλω forthnet.Τούς τηλεφωνώ λοιπόν μές τήν τρελλή χαρά καί τούς ζητάω συνδρομή τρίμηνη 384/128.Μού ζητάνε τό e-mail μου γιά νά συμπληρώσω λέει μία φόρμα πού θά μού έστελναν,μέ τά στοιχεία μου γιά νά μπορέσω επιτέλους κι εγώ νά δώ τί εστί ADSL.(Επικοινώνησα μέ τό τηλ.8001138888 ώρα 14+40 στίς 3/6/2004)
Ακόμη καί τώρα πού γράφω τό μήνυμά μου περιμένω τό περιβόητο e-mail,απευθύνθηκα λοιπόν στήν ACN καί εντός 10 λεπτών ήμουν ήδη συνδεδεμένος.
Σάς αναφέρω απλά τά γεγονότα καί περιμένω τά σχόλια σας.....

Spyrosss
04-06-04, 20:52
Αν είχες προνοήσει και δεν είσουν τις τελευταίας στιγμής δεν θα πλήρωνες 10 ευρώ το μήνα παραπάνω στην ACN και θα είχες DSL με 23 ευρώ το μήνα,αυτά. Επίσης αν του έπαιρνες άλλο ένα τηλέφωνο δεν θα γινότανε και τίποτα,στην τελική εσύ χάνεις. :wink:

opimis
04-06-04, 20:56
Δεν ξέρω αν έχει σημασία το να αναβαθμίσεις μια σύνδεση στην εταιρία από το να κάνεις μια καινούργια.
Έκανα την αίτηση το απόγευμα γύρω στις 17:00 και μου είπαν ότι το πολύ μέσα σε ένα 24ωρο θα είναι έτοιμη η γραμμή.
Πάντως 10’ έκαναν για να μου τηλεφωνήσουν και να μου δώσουν ένα ντεμο, μέχρι να ενεργοποιηθεί η γραμμή! Έστω και δίωρο μου κάλυψε λιγάκι την αγωνία να τρέξω με adsl…

(αυτά όλα πριν δυο βδομάδες περίπου)
(μιλάω για την ACΝ)

lacoste
04-06-04, 20:58
Αν είχες προνοήσει και δεν είσουν τις τελευταίας στιγμής δεν θα πλήρωνες 10 ευρώ το μήνα παραπάνω στην ACN και θα είχες DSL με 23 ευρώ το μήνα,αυτά. Επίσης αν του έπαιρνες άλλο ένα τηλέφωνο δεν θα γινότανε και τίποτα,στην τελική εσύ χάνεις. :wink:

Δέν νομίζω ότι χάνω αφού ή ACN μού έδωσε 6 μήνες σύνδεση +2 μήνες δώρο μέ μέσο κόστος ανά μήνα 23 ευρώ μαζί μέ τό ΦΠΑ.

lacoste
04-06-04, 21:03
Δεν ξέρω αν έχει σημασία το να αναβαθμίσεις μια σύνδεση στην εταιρία από το να κάνεις μια καινούργια.
Έκανα την αίτηση το απόγευμα γύρω στις 17:00 και μου είπαν ότι το πολύ μέσα σε ένα 24ωρο θα είναι έτοιμη η γραμμή.
Πάντως 10’ έκαναν για να μου τηλεφωνήσουν και να μου δώσουν ένα ντεμο, μέχρι να ενεργοποιηθεί η γραμμή! Έστω και δίωρο μου κάλυψε λιγάκι την αγωνία να τρέξω με adsl…

(αυτά όλα πριν δυο βδομάδες περίπου)
(μιλάω για την ACΝ)

Mού επιβεβαιώνεις τήν άποψη πού σχημάτισα ότι ή ACN είναι απαιχτη!!!

opimis
04-06-04, 21:07
Δέν νομίζω ότι χάνω αφού ή ACN μού έδωσε 6 μήνες σύνδεση +2 μήνες δώρο μέ μέσο κόστος ανά μήνα 23 ευρώ μαζί μέ τό ΦΠΑ.

Από την μια καλό είναι αυτό, από την άλλη είσαι δεσμευμένος ένα οκτάμηνο!
Δεν θα έχεις την ευκαιρία να αλλάξεις εταιρία σε τυχών προβλήματα όπως είχε παλιότερα η forthnet, από την άλλη, αν πέσουν οι τιμές (όπως φημολογείται), θα έχεις πληρώσει ακριβά την τωρινή σύνδεση.
Αλλά οκ το δεύτερο για μένα δεν είναι και τόσο σημαντικό, εξάλλου πόσο πια να είναι η διαφορά!!! Αν παρουσιάσει πρόβλημα όμως η εταιρεία τι κάνεις;;;

lacoste
04-06-04, 21:15
Δέν νομίζω ότι χάνω αφού ή ACN μού έδωσε 6 μήνες σύνδεση +2 μήνες δώρο μέ μέσο κόστος ανά μήνα 23 ευρώ μαζί μέ τό ΦΠΑ.

Από την μια καλό είναι αυτό, από την άλλη είσαι δεσμευμένος ένα οκτάμηνο!
Δεν θα έχεις την ευκαιρία να αλλάξεις εταιρία σε τυχών προβλήματα όπως είχε παλιότερα η forthnet, από την άλλη, αν πέσουν οι τιμές (όπως φημολογείται), θα έχεις πληρώσει ακριβά την τωρινή σύνδεση.
Αλλά οκ το δεύτερο για μένα δεν είναι και τόσο σημαντικό, εξάλλου πόσο πια να είναι η διαφορά!!! Αν παρουσιάσει πρόβλημα όμως η εταιρεία τι κάνεις;;;
Tό ίδιο θά ίσχυε καί εάν είχα κάνει τρίμηνη forthnet.Εάν είχε πρόβλημα τί θά έκανα?
Δεσμευμένος γιά 8 μήνες?
Ναί είμαι,αλλά δέν πιστεύω ότι υπάρχει καί κάποιο ιδιαίτερο κέρδος παρά μόνον εάν υπάρξει κάποια εντυπωσιακή μείωση.
Εκτός αυτού θά μπορούσε νά συμβεί τό εξής:
νά κάνω σύνδεση τρίμηνη σήμερα καί αύριο νά ανακοίνωναν χαμηλότερες τιμές.
Πάλι δέν θά τήν είχα πατήσει?

cult
04-06-04, 21:30
ετσι εγινε κ με εμενα.Ημουν στη forthnet 3-4 χρονια.Ειπα να αλλαξω απο dialup σε dsl.Μου λενε φορμες κτλ,μπορειτε σε πλαισιο,γερμανο και καποιο αλλο.Τα γυρισα ολα,μονο νεα συνδεση μπορουσαν να κανουν η το αντοιστοιχο σε otenet μπορουσε να γινει.Η forthnet δεν τους ειχε ενημερωσει για τιποτα τετοιο.Πηρα οτενετ.Ενεργοποιηση μολις βαλεις το dvd στο drive και συμπληρωσεις τα στοιχεια σου...

lacoste
04-06-04, 21:32
ετσι εγινε κ με εμενα.Ημουν στη forthnet 3-4 χρονια.Ειπα να αλλαξω απο dialup σε dsl.Μου λενε φορμες κτλ,μπορειτε σε πλαισιο,γερμανο και καποιο αλλο.Τα γυρισα ολα,μονο νεα συνδεση μπορουσαν να κανουν η το αντοιστοιχο σε otenet μπορουσε να γινει.Η forthnet δεν τους ειχε ενημερωσει για τιποτα τετοιο.Πηρα οτενετ.Ενεργοποιηση μολις βαλεις το dvd στο drive και συμπληρωσεις τα στοιχεια σου...

Η πλάκα είναι ότι εγώ νέα σύνδεση ήθελα νά κάνω καί όχι αναβάθμιση!!!

opimis
04-06-04, 21:36
Tό ίδιο θά ίσχυε καί εάν είχα κάνει τρίμηνη forthnet.Εάν είχε πρόβλημα τί θά έκανα?
Δεσμευμένος γιά 8 μήνες?


μπορείς να κάνεις μηνιαία σύνδεση… αυτό το ξέχασες

panos72
04-06-04, 21:36
lacoste, εμένα πάλι μου ενεργοποίησαν νέα σύνδεση Σάββατο απόγευμα, ένα τέταρτο πριν σχολάσουν οι πωλήσεις, συμπλήρωσα την φόρμα ον-λινε, και σε δυο ωρες πήρα τηλέφωνο στο support, στοιχεία στο router, και μέσα....... :roll: (αορίστου με πιστωτική, btw)

ατύχησαν πάντως :| :|

lacoste
04-06-04, 21:41
lacoste, εμένα πάλι μου ενεργοποίησαν νέα σύνδεση Σάββατο απόγευμα, ένα τέταρτο πριν σχολάσουν οι πωλήσεις, συμπλήρωσα την φόρμα ον-λινε, και σε δυο ωρες πήρα τηλέφωνο στο support, στοιχεία στο router, και μέσα....... :roll: (αορίστου με πιστωτική, btw)

ατύχησαν πάντως :| :|

Νά υποθέσω ότι είσαι ή εξαίρεση πού επιβεβαιώνει τόν κανόνα? :o :shock:

JohnGR
04-06-04, 21:44
Νά υποθέσω ότι είσαι ή εξαίρεση πού επιβεβαιώνει τόν κανόνα?


Μπα, και με μένα το ίδιο έκαναν...

lacoste
04-06-04, 21:46
Tό ίδιο θά ίσχυε καί εάν είχα κάνει τρίμηνη forthnet.Εάν είχε πρόβλημα τί θά έκανα?
Δεσμευμένος γιά 8 μήνες?


μπορείς να κάνεις μηνιαία σύνδεση… αυτό το ξέχασες
Αρχηγέ χωρίς παρεξήγηση αλλά έχω αρκετές επαγγελματικές ασχολίες,δέν θά είχε νόημα γιά μένα νά αναγκάζομαι νά θυμάμαι κάθε μήνα νά ανανεώνω τήν συνδρομή μου καί εκτός αυτού δέν τέθηκε οικονομικό ζήτημα από μένα αλλά θέμα ταχείας εξυπηρέτησης.
Αυτός είναι άλλωστε καί ό λόγος πού έκανα αυτό τό post

nos1
04-06-04, 21:47
Προφανως φιλε επεσες πανω στην περιπτωση...Εγω παντως με forthnet ειμαι απολυτα ικανοποιημενος και 2 φορες εως τωρα εχω εξυπηρετηθει αμεσα.Σε αντιθεση με την Acn που ζητησα να παρω ενα demo και ακομα περιμενω να με παρουν τηλεφωνο εδω και 15 μερες.

lacoste
04-06-04, 21:48
Νά υποθέσω ότι είσαι ή εξαίρεση πού επιβεβαιώνει τόν κανόνα?


Μπα, και με μένα το ίδιο έκαναν...

Συνάδελφος ε? :(
Εμ πληρώνουμε,εμ δέν μάς εξυπηρετούν.... :evil: :evil: :evil:

panos72
04-06-04, 21:49
lacoste, δεν ξέρω αν είμαι η εξαίρεση, ή ο κανόνας....
πάντως αν κρίνω από το 50% που τους προτιμάει (κοίτα μια ψηφοφορία σε κάποιο άλλο thread) έχουν αρχίσει να έχουν πολύ κόσμο και βλέπω τα προβλήματα να έρχονται βροχή :( :(

αααα....ξέχασα πριν. τους πήρα δυο φορές τηλέφωνο λέγοντας τους ότι βιάζομαι πολύ :wink:

opimis
04-06-04, 21:50
Αρχηγέ χωρίς παρεξήγηση αλλά έχω αρκετές επαγγελματικές ασχολίες,δέν θά είχε νόημα γιά μένα νά αναγκάζομαι νά θυμάμαι κάθε μήνα νά ανανεώνω τήν συνδρομή μου

Η σύνδεση είναι αορίστου χρόνου, δεν χρειάζεται κάθε μήνα να ασχολείσαι με αυτό.
Θα ασχοληθείς μόνο όταν υπάρξει πρόβλημα. Αυτό προϋποθέτει όμως η πληρωμή να γίνεται με πιστωτική κάρτα.

JohnGR
04-06-04, 21:50
δέν θά είχε νόημα γιά μένα νά αναγκάζομαι νά θυμάμαι κάθε μήνα νά ανανεώνω τήν συνδρομή μου


Αυτό δεν χρειάζεται φίλε μου, η ανανέωση γίνεται αυτόματα.

Πάντα φιλικά,
Γιάννης

JohnGR
04-06-04, 21:53
Νά υποθέσω ότι είσαι ή εξαίρεση πού επιβεβαιώνει τόν κανόνα?


Μπα, και με μένα το ίδιο έκαναν...

Συνάδελφος ε? :(
Εμ πληρώνουμε,εμ δέν μάς εξυπηρετούν.... :evil: :evil: :evil:

Τώρα το είδα αυτό! Εννοούσα ότι έγινε και με τον Πάνο! Άψογη εξυπηρέτηση.

lacoste
04-06-04, 21:54
Προφανως φιλε επεσες πανω στην περιπτωση...Εγω παντως με forthnet ειμαι απολυτα ικανοποιημενος και 2 φορες εως τωρα εχω εξυπηρετηθει αμεσα.Σε αντιθεση με την Acn που ζητησα να παρω ενα demo και ακομα περιμενω να με παρουν τηλεφωνο εδω και 15 μερες.

Κατ'αρχήν καλώς ήρθες :D :D :D
Ισως νά έπεσα στήν περίπτωση όπως λές αυτό τό μήνυμα τό έγραψα όμως γιά νά τό διαβάσουν κάπoιοι πού επιμένουν ότι ή Forthnet στήν εξυπηρέτηση δέν παίζεται.
Γιατι καί εγώ από αυτούς ορμώμενος αποφάσισα νά κάνω συνδρομή στήν Forthnet :?

lacoste
04-06-04, 21:55
δέν θά είχε νόημα γιά μένα νά αναγκάζομαι νά θυμάμαι κάθε μήνα νά ανανεώνω τήν συνδρομή μου


Αυτό δεν χρειάζεται φίλε μου, η ανανέωση γίνεται αυτόματα.

Πάντα φιλικά,
Γιάννης

Θέλουν πιστωτική :(

lacoste
04-06-04, 21:58
Νά υποθέσω ότι είσαι ή εξαίρεση πού επιβεβαιώνει τόν κανόνα?


Μπα, και με μένα το ίδιο έκαναν...

Συνάδελφος ε? :(
Εμ πληρώνουμε,εμ δέν μάς εξυπηρετούν.... :evil: :evil: :evil:

Τώρα το είδα αυτό! Εννοούσα ότι έγινε και με τον Πάνο! Άψογη εξυπηρέτηση.
Αρα ισχύει τό προηγούμενο αναγραφέν αξιωμα:
Νά υποθέσω ότι είσαι ή εξαίρεση πού επιβεβαιώνει τόν κανόνα?

lacoste
04-06-04, 22:01
lacoste, δεν ξέρω αν είμαι η εξαίρεση, ή ο κανόνας....
πάντως αν κρίνω από το 50% που τους προτιμάει (κοίτα μια ψηφοφορία σε κάποιο άλλο thread) έχουν αρχίσει να έχουν πολύ κόσμο και βλέπω τα προβλήματα να έρχονται βροχή :( :(

αααα....ξέχασα πριν. τους πήρα δυο φορές τηλέφωνο λέγοντας τους ότι βιάζομαι πολύ :wink:
Εύχομαι νά είσαι ό κανόνας κι εγώ ή εξαίρεση :wink:

JohnGR
04-06-04, 22:02
Νόμιζα ότι ο Πάνος μιλούσε για Forthnet, sorry. Αφού δεν απαντούν κι άλλοι φαίνεται ότι το αξίωμα γίνεται νόμος...

panos72
04-06-04, 22:03
lacoste, τι μανία είναι αυτή με τις εξαιρέσεις και τους κανόνες :D :D
μας έχεις μπερδέψει :D :shock: :?

στο έγραψα για την πιστωτική...
δεν λένε όλοι καλά λόγια για την 4νετ... έχω βάλει 2 -- μέχρι τώρα. 5 χρόνια πελάτης τους δεν είχα κανένα πρόβλημα... τώρα τελευταία αυξήθηκαν πολύ οι συνδρομητές, έχουν πάρει καινούργιους στο helpdesk, μέχρι να μάθουν............
:|

κάνε τον κόπο να περιγράφεις λίγο καλύτερα τα ποστ σου, απλά :) :)

JohnGR
04-06-04, 22:05
Καλά, εγώ μπερδεύτηκα τελείως :? :oops:
@panos, για forthnet μιλούσες; Αν ναι, τότε είμαστε η εξαίρεση στον κανόνα...

del_ahmettt
04-06-04, 22:05
Και εγώ στο ανάλογο θέμα δεν εχω κανένα παράπονο από FORTHnet!Moυ ενεργοποίησαν την συνδεση μου Σάββατο απόγευμα μέσα σε 30' και μάλιστα δεν μου είπαν λέξη για λεφτα ,προκαταβολές κτλ( :shock: )Ενα τηλ, μια e-αίτηση και όλα ΟΚ!
Παντως εγώ θα προτιμουσα να μην είναι η φτηνότερη στα 384,(να έχει ας πουμε εφαμιλλες τιμές των αλλων)!Συνήθως όπου οι πάνε οι "πολλοι", υποβαθμιζεται και η ποιοτητα!

lacoste
04-06-04, 22:09
Αξίωμα,νόμος ή εξαίρεση(γιατί κι εγώ έχασα τήν μπάλλα τελικά)ή ουσία είναι ότι ή forthnet δέν είνασι τόσο τέλεια όσο τήν παρουσιάζουν.....

panos72
04-06-04, 22:09
JohnGR, έχουμε χάσει την μπάλα :oops: :oops:
αστο δεν τραβάει η ομάδα :oops:

είμαι ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ από την αποκριση τους στην νέα συνδρομή
αρχίζω να τα παίρνω στο κράνος με το helpdesk τους.

δεν είμαι κανόνας,δεν είμαι εξαίρεση...με φρικάρατε :cry: :cry:

lacoste
04-06-04, 22:11
Συνήθως όπου οι πάνε οι "πολλοι", υποβαθμιζεται και η ποιοτητα!
Πολύ μεγάλη αλήθεια είπες :D

kadronarxis
04-06-04, 22:11
Μόλις γύρισα από φίλο με τον οποίο είμαστε στο ίδιο dslam.
Χάλια η forthnet παιδιά.
Μπορεί να έχει τέλεια εξυπηρέτηση, ζαμάν φου, και αν έχει και αν δεν έχει, αλλά από ταχύτητες ρόμπα είναι.
Πάνω από 30 δεν είδαμε ποτέ με αμερική.
Αυτά, γιατί έχω βαρεθεί να βλέπω μυνήματα του στυλ πω πωπω τέλεια εξυπηρέτηση, φοβερή εταιρεία.!!!
Αλλά στο ζουμί και σε αυτό που μας ενδιαφέρει, χάλια.

Άντε γερά.

JohnGR
04-06-04, 22:11
Κανένας δεν είναι τέλειος, αν είσαι ευχαριστημένος με την ACN και εμείς με τη Forthnet, τότε όλα καλάααααα :)

bs160305
04-06-04, 22:17
Φιλαρα, βγαζεις πολυ γρηγορα συμπερασματα!

Περιμενε να περασουν οι 8 μηνες σου και τα λεμε :shock: :)

del_ahmettt
04-06-04, 22:20
Κανένας δεν είναι τέλειος, αν είσαι ευχαριστημένος με την ACN και εμείς με τη Forthnet, τότε όλα καλάααααα :)

Και εγώ εχω τη γνώμη ως είναι εντελώς χαζό να χαρακτηρίζεις πολύ καλό καποιον όταν το ADSL στο Ελλαντα μετραει ένα μολις χρόνο. :( Απλά ψάχνουμε να βρουμε αυτόν που είναι ο "λιγότερο χειρότερος" :lol: και που προσαρμόζεται πιο γρήγορα στις νεες απαιτήσεις...

lacoste
04-06-04, 22:23
Φιλαρα, βγαζεις πολυ γρηγορα συμπερασματα!

Περιμενε να περασουν οι 8 μηνες σου και τα λεμε :shock: :)
Δέν έβγαλα κάποιο συμπέρασμα αρνητικό ή θετικό απλά τά γεγονότα πού μού συνέβησαν ανέφερα.

Kotsus
05-06-04, 02:35
Μόλις γύρισα από φίλο με τον οποίο είμαστε στο ίδιο dslam.
Χάλια η forthnet παιδιά.
Μπορεί να έχει τέλεια εξυπηρέτηση, ζαμάν φου, και αν έχει και αν δεν έχει, αλλά από ταχύτητες ρόμπα είναι.
Πάνω από 30 δεν είδαμε ποτέ με αμερική.
Αυτά, γιατί έχω βαρεθεί να βλέπω μυνήματα του στυλ πω πωπω τέλεια εξυπηρέτηση, φοβερή εταιρεία.!!!
Αλλά στο ζουμί και σε αυτό που μας ενδιαφέρει, χάλια.

Άντε γερά.

Ωπα...ωπα....

Αυτο αποτελει προσβολα για το DSLAMι μας και για την Forthnet. Μπας και ο φιλος σου ειναι κατα SunCity μερια και εκει στην ανηφορα κωλονουν τα data? :P :P
To λεω αυτο γιατι -δοξα το Μεγαλοδυναμο- εγω μια χαρα παω εδω κατω. Προβληματα με τη Forth ειχα...δε λεω...οταν ειχε ολη η Ελλαδα, αλλα μετα την αναβαθμιση κρεμα παει.
ΔΕΝ ειμαι κανενας φανατικος της Forthnet(Athlon Style) και το τι τραβηξα με αυτη (σε αλλα θεματα) θα τα πουμε μια αλλη μερα(Frappe meeting??).

Λες η κατηφορα τελικα να βοηθαει στο data compression??? :wink: :wink: :P :P

Αντε χαλαρα.

Durdyn
05-06-04, 03:49
Τι κακό είναι αυτό...
Βλέπει ο καθένας τι γίνεται στον εαυτό του και από την μία και μοναδική περίπτωση που ξέρει βγάζει γενικό συμπέρασμα. Το οποίο φυσικά είναι και ακραίο συνήθως.
Του στυλ "Για τα μπάζα η Τσουτσουνο-Νετ, κλαίμε τα λεφτά μας"
ή του στυλ "Καταπληκτική η ΣφαίραΝετ , μέχρι και το σπίτι ήρθαν να μου σφουγγαρίσουν"

Είναι άκρως χρήσιμο πιστεύω να λέει ο καθένας τη γνώμη του και τις προσωπικές του εμπειρίες, αρκεί να μην προσπαθεί να πείσει τους υπόλοιπους ότι αποτελεί τον κανόνα
:wink:

Για να επανέλθω στο θέμα μας.
Στη δική μου περίπτωση η σύνδεση έγινε αρκετά σύντομα, για λεφτά ούτε λόγος.
Από ταχύτητες για ένα μεγάλο διάστημα πήγαινα χάλια και τα είχα πάρει στο κρανίο, μετά την αναβάθμιση δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα.
Από τεχνική υποστήριξη είμαι ικανοποιημένος, αλλά εκεί παίζει ρόλο και σε ποιον θα πέσεις.
Γιατί είναι προφανές ότι ορισμένοι είναι καλύτεροι από άλλους.
Αυτά τα ολίγα.

kadronarxis
05-06-04, 20:41
Kotsus, λες;!!!!! :D
Γιατί κάτι έργα γίνονται έξω από το δημαρχείο σταυρούπολης και γίνεται χαμός.
Από την άλλη ο οτε κάνει έργα μέσα στο στενό απέναντι.
Ο φίλος είναι λίγο πιο κάτω στην ίδια ευθεία.
Μπορεί ναι μπορεί και όχι.
Kotsus, πολύ παπί παίζει αμπελόκηπους ρε συ.
Σήμερα το μεσημέρι κόντεψα να πάρασύρω 3 πάνω σε ένα παπί.
Δεν παίζεστε με τίποτα. :D

moralas
05-06-04, 20:47
η forthnet εχει την καλυτερη εξυπηρετηση πελατων. τελος

dantouan
05-06-04, 21:14
η forthnet εχει την καλυτερη εξυπηρετηση πελατων. τελος

Συμφωνω κι εγω,απο customer care σκιζουν...

panos72
05-06-04, 21:15
καλα ντε, ότι πεις :D :D

sdikr
05-06-04, 21:16
Συμφωνω κι εγω,απο customer care σκιζουν...

hol αυτή είναι ή καλύτερη αλλά δυστηχώς μόνο στην εξυπηρέτηση πελατων!

Kotsus
05-06-04, 21:27
Kotsus, λες;!!!!! :D
Γιατί κάτι έργα γίνονται έξω από το δημαρχείο σταυρούπολης και γίνεται χαμός.
Από την άλλη ο οτε κάνει έργα μέσα στο στενό απέναντι.
Ο φίλος είναι λίγο πιο κάτω στην ίδια ευθεία.
Μπορεί ναι μπορεί και όχι.
Kotsus, πολύ παπί παίζει αμπελόκηπους ρε συ.
Σήμερα το μεσημέρι κόντεψα να πάρασύρω 3 πάνω σε ένα παπί.
Δεν παίζεστε με τίποτα. :D

Εσυ ησουν ρε που κοντεψες να με "μαζεψεις" με το αμαξι??? Ειχα και τα κοριτσια φορτωμενα τα πηγαινα για δουλεια!!! :P :P :P :P

kadronarxis
05-06-04, 21:35
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Gedo
05-06-04, 22:48
Νομιζω οτι ειναι ανοητο να κρινουμε εναν provider οπως η forthnet επειδη ετυχε ενας ενδιαφερομενος να μην εξυπηρετηθει αμεσα. Ακομα πιστευω οτι η forthnet και η acn ειναι μεγεθη που δεν μπορουν να συγκριθουν.

pelasgian
05-06-04, 23:42
Η πολιτική της Forthnet ΝΟΜΙΖΩ ότι είναι να κάνει overbook το bandwidth της (όπως ήταν πριν την αναβάθμιση), ώστε να μαζεύει τα λεφτά με τα οποία κάνει επένδυση σε μεγαλύτερες γραμμές. Έχει εκπαιδεύσει το προσωπικό σε πολύ καλή (και ευγενική!) εξυπηρέτηση πελατών, ώστε να τους συγχωρούμε για μικρά χρονικά διαστήματα κάποιες δυσκολίες. Εγώ τους συγχωρώ πάντως (έβαλα μετά την αναβάθμιση, χαχαχαχαχα!) :mrgreen:

Όταν γίνουμε πολλές εκεί και αρχίσει να πέφτει η απόδοση τότε ελπίζω κάποιος άλλος κατεβάσει τις τιμές στα 20. Τότε όλοι γιούρια στον άλλο για να πέσουν οι τιμές. Πάντως νομίζω ότι αρκετοί έχουν φύγει από άλλους προς forthnet. Αν η ACN ρίξει τη τιμή και ΔΕΝ πέσει η ταχύτητά της θα την σκεφτώ πάντως.

@ ADSLgr.com All rights reserved.