PDA

Επιστροφή στο Forum : ΟΤΕ - 1,5 μήνα μετά ακόμα περιμένω...



Papanebo
26-11-12, 18:23
Καλησπέρα,
Έκανα αίτηση στον ΟΤΕ για τηλέφωνο και internet στις 12/10 στο κατάστημα του ΟΤΕ στον Βόλο...Ο υπάλληλος που με εξυπηρέτησε ανέφερε ρητά ότι σε 10 εργάσιμες μέρες θα μαι κομπλέ, αλλά για καλό και για κακό μου έδωσε και το τηλ του τεχνικού τμήματος και μου είπε να τηλεφωνήσω εκεί αν σε 10 μέρες δεν με έχουν ενεργοποιήσει...

Μετά το πέρας των 10 εργάσιμων ημερών κι αφού δεν είχα καμμία ενημέρωση από τον ΟΤΕ, είπα να τηλεφωνήσω στο τεχνικό τμήμα να δω τι γίνεται. Στην υπάλληλο που απάντησε, μετά τα αρχικά μπλα μπλα, ανέφερα αυτά που μου είχε πει ο υπάλληλος πωλήσεων στο κατάστημα, ότι δηλαδή ο χρόνος ενεργοποίησης είναι περίπου 10 μέρες. Η απάντηση της? "Οι υπάλληλοι πωλήσεων λένε ότι θέλουν προκειμένου να κάνουν μία αίτηση". Τι κι αν της έλεγα εγώ ότι με αυτούς τους υπαλλήλους συναναλλάσεται/ενημερώνεται ο πολίτης και εκπροσωπούν τον ΟΤΕ, τίποτα αυτή...τον χαβά της. Θα σας παρουμε τηλεφωνο κάποια στιγμή για ραντεβού έλεγε.

Μετά απο καμμία εβδομάδα τους ξαναενόχλησα ελπίζοντας να μην τους χαλάσω τον πρωινό καφέ. Μου έκλεισε ραντεβού για την επόμενη, χάρηκα κι εγώ ο καημένος. Άφησα πίσω τις δουλείες, κάθισα σπίτι να περιμένω τον ΟΤΕΤΖΗ, πουθενά αυτός. Την επόμενη παίρνω πάλι τηλ...δεν πρόλαβε να με εξυπηρετήσει μου λέει, θα κλείσουμε κάποια στιγμή άλλο ραντεβού. Έξαλλος εγώ, διαμαρτυρήθηκα για την εξυπηρέτηση, για το γεγονός ότι κάθομαι σπίτι και τους περιμένω, ότι χρεώνω το κινητό για να ενημερώνομαι, κατέβασα και κάτι καντήλια, απέιλησα με καταγγελία στην ΕΕΤΤ, ΧΑΜΠΑΡΙ δεν πήρε η χοντρόπετση. "Να κάνετε όσες καταγγελίες θέλετε, να παίρνετε όσα τηλέφωνα θέλετε" η απάντηση της.

Σκέφτηκα να ακυρώσω την αίτηση, αλλά είπα να κάνω υπομονή, δεν θα τους περάσει είπα. Έτσι την προηγούμενη εβδομάδα ξαναπήρα τηλέφωνο, μετά από κανα μισάωρο προσπαθειών επιτέλους κάποιος απάντησε, μίλησα με άλλη "κυρία" αυτήν την φορά, καθώς η άλλη μόλις είχε γυρίσει από άδεια και προφανώς δεν ήξερε τι της γίνεται. Παράπονα και στην άλλη, 1,5 μήνα της λέω περιμένω..."θα σας τηλεφωνήσουμε για ραντεβού" μου λέει, ένα γειά σας και μου το κλείνει κατάμουτρα...

Την ίδια μέρα έκανα καταγγελία στην ΕΕΤΤ. Δυστυχώς εδώ που είμαι δεν υπάρχει άλλος πάροχος, μόνο ΟΤΕ, μονόδρομος δηλαδή.

Επειδή ακόμα περιμένω την απάντηση από την ΕΕΤΤ, θα θελα να μου πει κάποιος αν γνωρίζει:

1. Υπάρχει κάποιος χρονικός περιορισμός για καινούρια τηλεφωνική σύνδεση/Internet μέσα στον οποίο ο πάροχος ωφείλει να σε έχει εξυπηρετήσει?
2. Δικαιώματα διαθέτει ο καταναλωτής?
3. Προβλέπεται κάποιου είδους αποζημίωση?

Ντροπή και αίσχος παιδιά...

bill27
26-11-12, 19:49
οσο για το 1 σου ερωτημα απ οσο γνωριζω για να γινει η συνδεση χρειαζεται 1 μηνας περιπου,

εγω ειχα κανει αιτηση στην χολ το 2009 και μετα απο 2 καταγγελιες στην εεττ,με ενεργοποιησαν μετα απο 5 μηνες και 20μερες αν θυμαμαι καλα,

αλλα ηταν φορητοτητα και οχι νεα τηλ.συνδεση.

21706
27-11-12, 13:56
οσο για το 1 σου ερωτημα απ οσο γνωριζω για να γινει η συνδεση χρειαζεται 1 μηνας περιπου,

εγω ειχα κανει αιτηση στην χολ το 2009 και μετα απο 2 καταγγελιες στην εεττ,με ενεργοποιησαν μετα απο 5 μηνες και 20μερες αν θυμαμαι καλα,

αλλα ηταν φορητοτητα και οχι νεα τηλ.συνδεση.

Ε, όχι και ένας μήνας. Πριν από 15 μέρες γνωστή μου
νοίκιασε στο Βόλο σπίτι, έκανε αίτηση για τηλέφωνο
και ιντερνέτ και ήταν έτοιμα σε 10 μέρες.

Iordan
27-11-12, 18:14
Στον ΟΤΕ θυμάμαι παλιά πήγαιναν όλοι για να έχουν τηλέφωνο σε μια εβδομάδα κι ας ήταν πιο ακριβό. Πάει κι αυτό; χάλασε;

seatakias
27-11-12, 21:03
Φίλε μου καλο κουράγιο!!!
Εγω έκανα αίτηση απο της 2 Αυγούστου και μου το φέρανε το τηλέφωνο και internet πριν δυο βδομάδες!!
Το πρόβλημα όμως συνεχίζεται γιατί μέσα στο τήλ ακούγεται ένας σπαστικός ήχος ζζζζζ(σαν να γειώνει κάτι) και το internet με το ζόρι πάει πάνω απο 5mbps!!

goku
27-11-12, 21:16
οσο για το 1 σου ερωτημα απ οσο γνωριζω για να γινει η συνδεση χρειαζεται 1 μηνας περιπου,

εγω ειχα κανει αιτηση στην χολ το 2009 και μετα απο 2 καταγγελιες στην εεττ,με ενεργοποιησαν μετα απο 5 μηνες και 20μερες αν θυμαμαι καλα,

αλλα ηταν φορητοτητα και οχι νεα τηλ.συνδεση.
Ε όχι και ένας μήνας, στην Καστοριά που σπούδαζα είχα πάει Σάββατο στο κατάστημα να κάνω αίτηση για νέα γραμμή (Τα οτεshop δουλεύουν και σάββατα αλλά μόνο οι πωλητές, όχι οι τεχνικοί) και Δευτέρα πρωί είχαν έρθει οι τεχνικοί και μου σύνδεσαν τηλέφωνο και μετά από λίγη ώρα και το ιντερνετ. Στο χωριό μου και στην γειτονική πόλη πάνω από 3 μέρες για νέα γραμμή δεν κάνουν ποτές.

seatakias
27-11-12, 21:30
Ε όχι και ένας μήνας, στην Καστοριά που σπούδαζα είχα πάει Σάββατο στο κατάστημα να κάνω αίτηση για νέα γραμμή (Τα οτεshop δουλεύουν και σάββατα αλλά μόνο οι πωλητές, όχι οι τεχνικοί) και Δευτέρα πρωί είχαν έρθει οι τεχνικοί και μου σύνδεσαν τηλέφωνο και μετά από λίγη ώρα και το ιντερνετ. Στο χωριό μου και στην γειτονική πόλη πάνω από 3 μέρες για νέα γραμμή δεν κάνουν ποτές.

Μάλλον θα έχει πέσει σε έλλειψη δικτύου για αυτον τον καθυστερούνε.

bill27
27-11-12, 23:51
τι να πω???
ισως εχω μεινει λιγο πισω.....αλλα θυμομουν οταν το 2008 ηθελα να πρωτοβαλω
ιντερνετ σε γραμμη οτε μου ειχανε πει πως για φορητοτητα κανει γυρω στισ 12 μερες
και για νεα τηλ.γραμμη γυρω στον 1 μηνα....

:oops:

sorry!!!

Papanebo
04-01-13, 16:39
Προς ενημέρωση, μετά από 2 μήνες αναμονής απέκτησα τηλέφωνο και internet, ενώ για να λέμε και τα καλά, ο ΟΤΕ κατόπιν της καταγγελίας που έκανα, με ειδοποίησε τηλεφωνικώς και εγγράφως ότι στον επόμενο λογαριασμό θα μου επιστραφούν το πάγιο τέλος 1ος μηνός και το τέλος σύνδεσης της τηλεφωνικής γραμμής. Είδομεν...

dlog1968
10-01-13, 15:17
Αφου μας εψησε ο ΟΤΕ να μας παρει απο την HOL με το τυρακι της VDSL στην περιοχη του φαληρου ....και μετα απο σχεδον 1 μηνα αναμονης (αιτηση 18/12) , επειτα απο επανειλημενες ζητησεις μου καταφερα και ηρθε τεχνικος σημερα μετα απο ραντεβου απο την προηγουμενη Πεμπτη... Ο οποιος δεν εκανε τιποτα αλλο απο το να αλλαξει καλωδια κλπ . τηλεφωνο μονο για εξερχομενες .. εισερχομενες μεσα σε 2 εργασιμες...... MODEM - ROUTER δεν ειχε μαζι του , απευθυνθειτε στο 13888..... αν ειναι δυνατον... στελνουν τεχνικο και δεν εχουν στειλει εξοπλισμο....τηλεφωνα απο μερους μου, " μπορειτε να χρησιμοποιησετε τον υπαρχων εξοπλισμο αλλα σε χαμηλοτερη ταχυτητα μεχρι να παρετε τον δικο μας " κωδικους ??? .... δεν μπορουν να δωσουν κωδικους.... να σας συνδεσω με το αρμοδιο τμημα εξοπλισμου να επισπευσουμε την παραδοση..., επικοινωνια με το τμημα εξοπλισμου και ακομα περιμενω να με παρουν.... max αναμονη 2 μερες .... και ερχεται Σαββατοκυριακο ...μου φαινεται θα αρχισω να μετανοιωνω που αφησα την HOL....

maik
13-01-13, 13:00
Οταν αλαξει καποιος παροχο, απο οποιονδηποτε σε οποιονδηποτε, δεν εχει εισερχομενες για μερικες μερες. Ετσι ειναι φτιαγμενο το συστημα.
Οι τεχνικοι του ΟΤΕ δεν εχουν ρουτερ μαζι τους. Ειναι τεχνικοι καθαρα.
Μπορεις να εχει ιντερνετ με τους κωδικους της HOL απο την πρωτη στιγμη εστω και αν εισαι στον ΟΤΕ. Αυτο μεχρι να στο κοψει η ιδια η HOL.

dlog1968
13-01-13, 16:13
Οταν αλαξει καποιος παροχο, απο οποιονδηποτε σε οποιονδηποτε, δεν εχει εισερχομενες για μερικες μερες. Ετσι ειναι φτιαγμενο το συστημα.
Οι τεχνικοι του ΟΤΕ δεν εχουν ρουτερ μαζι τους. Ειναι τεχνικοι καθαρα.
Μπορεις να εχει ιντερνετ με τους κωδικους της HOL απο την πρωτη στιγμη εστω και αν εισαι στον ΟΤΕ. Αυτο μεχρι να στο κοψει η ιδια η HOL.

Και εγω πρεπει να τα δεχτω ολα αυτα που μου ειπες? ειναι απλα facts? εν ετοι 2013?
δηλαδη αν ειμουν ασχετος θα εμενα χωρις ιντερνετ μεχρι να παρω τον εξοπλισμο που θελουν εκεινοι να μου παραδωσουν τις μερες και ωρες που εκεινοι θελουν? ....και το "καθαρα τεχνικος" τι σημαινει? να κανει had reset το ρουτερ της hol ηξερε ο κατσαβιδακιας μισοδημοσιος υπαλληλος?? ντροπη εχω να πω μονο ...

maik
13-01-13, 16:43
Και εγω πρεπει να τα δεχτω ολα αυτα που μου ειπες?

Ξερεις δεν θα φαω απο την στεναχωρια μου αν δεν τα δεχτεις.
Σου απαντω τι συμβαινει και τι ισχυει τελειως καλοπροαιρετα και με διαθεση βοηθειας. Θελεις να το δεχεις; καλως. Δεν θελεις; συνεχισε να γραφεις οργισμενα ποστ.

dlog1968
13-01-13, 17:25
Ξερεις δεν θα φαω απο την στεναχωρια μου αν δεν τα δεχτεις.
Σου απαντω τι συμβαινει και τι ισχυει τελειως καλοπροαιρετα και με διαθεση βοηθειας. Θελεις να το δεχεις; καλως. Δεν θελεις; συνεχισε να γραφεις οργισμενα ποστ.
Το τι συμβαινει το διαπιστωνω δεν χρειαζομαι επιβεβαιωση , η αναφορα μου η το ποστ μου εγινε με σκοπο να προστατευτουν καποιοι αλλοι που πιθανα ψηθουν και βρεθουν στην θεση μου . Οσο για σενα μαλλον υπαλληλος του οτε μου ακουγεσαι... Οσο για την οργη μου δυστυχως δεν μπορεις να την κατευνασεις εσυ , παρηγορια δεν θελω να φτιαξει κατι επιτελους σε αυτον τον τοπο θελω ! Δεν μπορουν ασχετοι πωλητες να σε ψηνουν με παροχες σε ηχογραφημενες συνομιλιες και μετα να τους ψαχνεις και να μην τους βρισκεις... Ασε και φυλαω το καλυτερο για το τελος... Μετα την παραλαβη του vdsl εξοπλισμου που θα φανει αν τελικα πιανω τις ταχυτητες που υποσχεθηκαν....η απλα θελαν να φερουν εναν πελατη πισω....γιατι οπως ολοι τα ψιλα γραμματα τα διαβασα μετα....

Quote
Αν ο router δεν ςυγχρονίςει ςε καλι ταχφτθτα, τι κάνω;
Αρχικά, κάλεςε χωρίσ χρζωςθ από ςτακερό ΟΣΕ τθν 24ωρθ τθλεφωνικι εξυπθρζτθςθ ςτο 13888.
Οι τεχνικοί μασ κα προςπακιςουν να επιλφςουν το όποιο πρόβλθμα.
΢ε περίπτωςθ που δεν είναι τεχνικά εφικτι θ βελτίωςθ, κα αλλάξουμε το Πρόγραμμα ςε αυτό που είχεσ πριν ι ςε κάποιο αντίςτοιχο. Για να γίνει αυτό, κα πρζπει να επιςτρζψεισ το router, όπου και κα αντικαταςτακεί με νζο που κα ςυνοδεφει το Πρόγραμμα που κα επιλζξεισ.
Unquote

karetsos
13-01-13, 18:03
Δεν μπορουν ασχετοι πωλητες να σε ψηνουν με παροχες σε ηχογραφημενες συνομιλιες και μετα να τους ψαχνεις και να μην τους βρισκεις...

και συ βρε χριστιανέ από κασέτα ψήθηκες; δεν πήγαινες σε ένα ρημαδο-κατάστημα να έχεις τον υπεύθυνο μπροστά σου;

dlog1968
13-01-13, 18:11
και συ βρε χριστιανέ από κασέτα ψήθηκες; δεν πήγαινες σε ένα ρημαδο-κατάστημα να έχεις τον υπεύθυνο μπροστά σου;
Καλα αλλοι αυτοι στο καταστημα της περιοχης.... Ο τεχνικος ειπε να παρω 13888 η να παω στο καταστημα για εξοπλισμο.. Ο υπευθυνος αρνηθηκε πολυ φυσικα βεβαια γιατι η αιτηση δεν εγινε στο καταστημα του.... Και απο τι φανταζομαι εχασε τα ποσοστα .. Ρε για γελια ειμαστε λεμε...Ο καθενας το μαγαζακι του και το καθε τμημα μεχρι ενος σημειου.... Flexibility μηδεν!

Οσο για το τι την εκανα τηλεφωνικα... Ε γιατι νομιζω κανενας μας δεν εχει χρονο να τρεχει σε καταστηματα ..

karetsos
13-01-13, 18:16
Καλα αλλοι αυτοι στο καταστημα της περιοχης.... Ο τεχνικος ειπε να παρω 13888 η να παω στο καταστημα για εξοπλισμο.. Ο υπευθυνος αρνηθηκε πολυ φυσικα βεβαια γιατι η αιτηση δεν εγινε στο καταστημα του.... Και απο τι φανταζομαι εχασε τα ποσοστα .. Ρε για γελια ειμαστε λεμε...Ο καθενας το μαγαζακι του και το καθε τμημα μεχρι ενος σημειου.... Flexibility μηδεν!

Οσο για το τι την εκανα τηλεφωνικα... Ε γιατι νομιζω κανενας μας δεν εχει χρονο να τρεχει σε καταστηματα ..

τελικά όμως πήγες και από το κατάστημα...

ίσως (ίσως λέω) αν πήγαινες από την αρχή από το κατάστημα ίσως (επαναλαμβάνω) να γλίτωνες ένα μεγάλο μέρος της ταλαιπωρίας.

edit: όσο για το flexibility, αυτό έχει σχέση με την εσωτερική οργάνωση της εταιρίας, φαντάζομαι δεν μπορεί κάθε υπάλληλος να κάνει ότι θέλει, θα υπάρχουν και κανόνες/διατάξεις. εσύ όταν έκανες την αίτηση τηλεφωνικά τους ρώτησες αν μπορείς να παραλάβεις εξοπλισμό από κατάστημα;

dlog1968
13-01-13, 20:42
τελικά όμως πήγες και από το κατάστημα...

ίσως (ίσως λέω) αν πήγαινες από την αρχή από το κατάστημα ίσως (επαναλαμβάνω) να γλίτωνες ένα μεγάλο μέρος της ταλαιπωρίας.

edit: όσο για το flexibility, αυτό έχει σχέση με την εσωτερική οργάνωση της εταιρίας, φαντάζομαι δεν μπορεί κάθε υπάλληλος να κάνει ότι θέλει, θα υπάρχουν και κανόνες/διατάξεις. εσύ όταν έκανες την αίτηση τηλεφωνικά τους ρώτησες αν μπορείς να παραλάβεις εξοπλισμό από κατάστημα;

Και παλι δεν πηγα εγω αλλα καποιος που ειχα εξουσιοδοτησει , ο οποιος ηταν και στον χωρο την ωρα της εγκαταστασης....
οχι δεν ρωτησα αν μπορουσα να παραλαβω απο καταστημα γιατι οφειλαν καθως ειχαν πει ο εξοπλισμος να βρισκεται σπιτι πριν ερθει ο τεχνικος... Αστο δεν δικαιολογουνται , η οργανωση ειναι για τα πανηγυρια... 18/12 αιτηση λεμε....οσο για κανονες και διαταξεις δεν χωρανε οπου μιλαμε για flexibility... Η hol αντιστοιχα οταν με ειχε παρει απο τον ΟΤΕ σε 1 μερα το ειχε ολοκληρωσει.... Ευχομαι να μην το μετανοιωσω που εφυγα....

karetsos
13-01-13, 20:53
εγώ πάλι νοιώθω ότι το έχεις ήδη μετανοιώσει. καλή τύχη :oneup:

sexrazat
13-01-13, 21:04
Και παλι δεν πηγα εγω αλλα καποιος που ειχα εξουσιοδοτησει , ο οποιος ηταν και στον χωρο την ωρα της εγκαταστασης....
οχι δεν ρωτησα αν μπορουσα να παραλαβω απο καταστημα γιατι οφειλαν καθως ειχαν πει ο εξοπλισμος να βρισκεται σπιτι πριν ερθει ο τεχνικος... Αστο δεν δικαιολογουνται , η οργανωση ειναι για τα πανηγυρια... 18/12 αιτηση λεμε....οσο για κανονες και διαταξεις δεν χωρανε οπου μιλαμε για flexibility... Η hol αντιστοιχα οταν με ειχε παρει απο τον ΟΤΕ σε 1 μερα το ειχε ολοκληρωσει.... Ευχομαι να μην το μετανοιωσω που εφυγα....

Στην τηλεφωνική πώληση το modem αποστέλεται από το τμήμα που την έκανε. Κανονικά μόλις κατασκευασθεί η γραμμή, την ίδια ή την επομένη μέρα τηλεφωνούν στον συνδρομητή και κλείνουν ραντεβού για την αποστολή. Ο τεχνικός δεν έχει Modem αλλά και από το κατάστημα κανονικά δεν μπορεί να δοθεί. Ο εξοπλισμός πρέπει να φύγει από το σημείο πώλησης και χρεώνεται στην αποθήκη του.

Βέβαια αν πας σε κατάστημα και κάνεις την αίτηση παίρνεις και τον εξοπλισμό άμεσα ή περνάς τη μέρα που λειτουργεί το τηλ.

Για να μην σε πάρουν τηλέφωνο το σημείο πώλησης δεν έκανε κάτι σωστά ή κάποιο συστημικό πρόβλημα υπήρξε και ο αρμόδιος υπάλληλος για τα ραντεβού δεν ενημερώθηκε για να σε πάρει τηλέφωνο.

Κατά τη διαδικασία επιστροφής από πάροχο μένεις 2-3 ώρες χωρίς τηλέφωνο. Εισερχόμενες έχεις σχεδόν άμεσα. Μόνο σε κλήσεις από εταιρείες κινητής μπορεί να καθυστερήσει η δρομολόγηση λίγες ώρες παραπάνω.

emeliss
13-01-13, 21:20
Και μέρες...

dlog1968
15-01-13, 12:52
ηρθε τελικα το router συνδεθηκα ολα καλα , αλλα max ταχυτητα 21 down 2,1 up ... τηλςφωνο 13888 , απαραιτητες ρυθμισεις απο μερους τους , δεν εδωσε παραπανω οποτε ..δηλωθηκε "βλαβη" ... ελεγχος εντως 2 ημερων .... ειδομεν!
το περιεργο ειναι οτι καθε λιγο σαν να κολλαει.... και σε επανειλημενα τεστ δειχνει ταχυτητες 2-6 down 0.5 up..... κουφο....

maik
15-01-13, 19:25
ηρθε τελικα το router συνδεθηκα ολα καλα , αλλα max ταχυτητα 21 down 2,1 up ... τηλςφωνο 13888 , απαραιτητες ρυθμισεις απο μερους τους , δεν εδωσε παραπανω οποτε ..δηλωθηκε "βλαβη" ... ελεγχος εντως 2 ημερων .... ειδομεν!
το περιεργο ειναι οτι καθε λιγο σαν να κολλαει.... και σε επανειλημενα τεστ δειχνει ταχυτητες 2-6 down 0.5 up..... κουφο....

21 up 2,1 down ;
Μπορεις να μετακομισεις μεσα στο dslam για παραπανω

dlog1968
15-01-13, 19:53
21 up 2,1 down ;
Μπορεις να μετακομισεις μεσα στο dslam για παραπανω

χιουμορακι;;; αφού πληρώνουμε 30 γιατι να μην τα πάρουμε ; αλλιώς μείναμε εκει που είμασταν....λάθος;

tsorbi
15-01-13, 19:59
Τα 30 δεν πάνε ουτε με το κιλό ουτε με το μέτρο ειναι ΕΩΣ 30.

dlog1968
15-01-13, 20:08
οτετζηδες?

tsorbi
15-01-13, 20:11
Δυστυχώς ετσι ειναι και ας μην μας αρέσει και δυστυχώς ισχύει για ολους.

maik
16-01-13, 00:39
οτετζηδες?

Αυτοι που διαβαζουν τι υπογραφουν.

Ingenius
16-01-13, 13:31
Αυτοι που διαβαζουν τι υπογραφουν.

Ναι αλλά πλΕρώνει και απαιτεί να είναι εγγυημένη η UBR υπηρεσία του!! πως θα γίνει δηλαδηΣ; :p

mellodos
16-01-13, 19:41
Για την ιστορία , 2/1/13 έκανα αίτηση στο 134 για φορητότητα απο cosmoline (βρόχος ΟΤΕ) σε connx 24αρι , 3/1/13 με πήραν τηλ απο 13888 και μου είπαν ότι ανήκω πλέον στον ΟΤΕ αλλά το connx θα ενεργοποιηθεί μαζί με την adsl περίπου μέχρι την 6/1/13. Απο τότε μέχρι σήμερα , ούτε adsl, ούτε καμία ενημέρωση. Πήρα τελικά σήμερα στο 13888 , και μίλησα με ένα πολύ εξυπηρετικό παλικάρι όπου αφού πρώτα απόρησε με την καθυστέρηση , μου είπε πως θα επισπεύσει τις διαδικασίες. Προσωπικά δεν βιάζομαι , απλά μου έκανε εντύπωση η +10 μέρες καθυστέρηση του adsl απο την ενεργοποίηση της γραμμής.

emeliss
16-01-13, 21:06
1.500 έφυγαν με εθελουσία. Από κάπου λείπουν.

@ ADSLgr.com All rights reserved.