PDA

Επιστροφή στο Forum : Απορια για τα προγραμματα και κατι για το upload...



durutti
27-11-12, 05:11
Για καποιο λογο ακομα πληρωνω παγιο στον ΟΤΕ.
Οποτε περσι εκμεταλλευομενος την προσφορα που εκανε εβαλα CONNX 24 με 17 ευρω το μηνα για 6 μηνες και 23 μετα τους 6 μηνες.
Και εφυγα απο τη φορθνετ..
(Βασικα ηλπιζα οτι θα με παρει να μου κανει αντιπροσφορα αλλα δεν προλαβε μαλλον αφου ενεργοποιηθηκα σε 1 μερα και χρειαζομουν νεο ρουτερ..)

Τωρα πλεον ΜΕ το παγιο και καποιες κλησεις εφτασα αισιως τα 90+Ε ευρω στο λογαριασμο..

Βλεπω στη σελιδα του ΟΤΕ οτι 24 αρι με απεριοριστες κλησεις και παγιο εχει 31Ε περιπου για 6 μηνες και 36Ε μετα τους 6 μηνες. Αυτη τη στιγμη δινω μονο για το ιντερνετ 23Ε..
15 παγιο + 23 ιντερνετ 38Ε.. χωρις κλησεις

Ειναι λιγο περιεργο 'η εμενα μου φαινεται?

Επισης πριν λιγο καιρο ειχα καποιο προβλημα και δεν μπορουσα να συνδεθω. Η εξυπηρετηση (αν και πηρε 2 μερες) ηταν καλη με πηραν τηλ απο το τεχνικο τμημα για δοκιμες κλπ. Μου ειπαν δεν μου μειωσαν την ταχυτητα για να μην εχω αποσυνδεσεις αλλα εκαναν κατι αλλο... (που δεν μου ειπαν)
Απο τοτε δεν εχω αποσυνδεσεις αλλα στο τορρεντ πιανει δυσκολα 75κβ/δευτ ενω το μοντεμ πχ τωρα λεει πως εχει κλειδωσει στα Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 1.023 / 15.497
Πριν το προβλημα πηγαινε τουλχ 99 το τορρεντ, αλλου το εχω δει κ να υπερβαινει..

Μπορει να πειραξαν κατι αλλο και τι?

emeliss
27-11-12, 20:46
Για να μπεις σε κάποιο πρόγραμμα double play του ΟΤΕ θα πρέπει να καλέσεις 13888 και να το ζητήσεις. Θα μπεις βέβαια σε νέα 12μηνη δέσμευση.

goku
27-11-12, 21:01
υποθέτω τα 90+ ευρώ που αναφέρεις είναι για δίμηνο ε; Οπότε πάει στα 45 ανα μήνα, το οποία όντως είναι πολλά. Το πακέτο που αναφέρεις δεν φαίνεται καθόλου περίεργο, αν σε ενδιαφέρει μπορείς να το πάρεις απλώς καλόντας το 11888 όπως ανέφερες παραπάνω και να μπεις σε 12μηνη σύμβαση. Υπολόγισε ακόμη 1.23 ευρώ τον μήνα που χρεώνουν την αναγνώριση κλήσεων.

durutti
28-11-12, 12:00
εβαλα το τηλ μου στο σαιτ να με καλεσουν αλλιως θα παω σε καταστημα.. αν και σημερα εβγαλαν αλλη προσφορα οι αλλοι...
πριν το 12 μηνο τι πληρωνω για να φυγω?
σχετικα με την ταχυτητα εχετε καμια ιδεα?

@ ADSLgr.com All rights reserved.