PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με Cosmοτε!



c-bal
05-06-04, 01:01
Πριν απο ένα χρόνο επανενεργοποίησα ένα νούμερο στον cosmote το οποίο είχε φραγή εξερχομένων κλήσεων λόγω απλήρωτου λογαριασμού.Μέχρι εδώ καλά.

Μόλις εξόφλησα το λογαρισμό οι οτετζήδες ΔΙΕΚΟΨΑΝ ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΜΕΣΩΣ ΤΟ ΕΔΩΣΑΝ ΣΑΝ ΣΥΝΔΕΣΗ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΝΙΚΟΣ!!!

Για να το ξαναπάρω, μου ζητήθηκε να καταβάλω ΑΜΕΣΑ εγγύηση 440€ τα οποία θα ξαναέπερνα πίσω σε 8 μήνες.

8 μήνες μετά, όταν πήγα να ζητήσω τα χρήματα μου είπαν το εξής καλό. " Η πολιτική της εταιρίας άλλαξε και τα χρήματα θα σας δοθούν πίσω σε 12 μήνες συνολικά". Αφού τους εξήγησα οτι για μένα ίσχυε αυτό που είχαμε συμφωνήσει (δηλαδή το 8μηνο) οι oteτζήδες μου ξεκαθάρισαν οτι κουμάντο κάνουν αυτοί. Άν έχω παράπονα να στείλω FAX!!!!

4 μήνες μετά πάω να ζητήσω τα χρήματα και τι μου λένε... ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ ΠΩΣ ΟΣΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΘΑ ΤΑ ΚΡΑΤΑΜΕ. ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΕΤΕ ΠΙΣΩ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΤΟ ΔΙΑΚΟΨΕΤΕ!!! Δηλαδή αν εγώ το κρατήσω για τα επόμενα 10 χρόνια τα 440€ θα έχουν γίνει ένα πακέτο τσιγάρα!!!!

Έκανα αμέσως φορητότητα στην Vodafone και αφού ενεργοποιήθηκε η μεταφορά, έκλεισα τους λογαριασμούς και έστειλα fax για να μου κατατεθούν τα χρήματα μου έστειλαν απάντηση πως αυτό θα γίνει ΣΕ 2 ΜΗΝΕΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΟ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟΟΟΟΟ....

ΒΟΗΘΕΙΑ - ΚΛΕΦΤΕΣ - ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ COSMOTEΔΕΣ

ΠΟΥ ΝΑ ΒΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΔΙΚΑΙΟ ΤΟΥ?????

sdikr
05-06-04, 01:05
το λέει το συμβόλαιο που υπόγραψες, όσο και να μην σου φαίνεται καλό ΑΣ ΜΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ

και στο κάτω κάτω ασ πληρωνες τους λογαριασμους σου
εσύ αν είσουν εταιρια, και είχες ένα πελάτη να μην σε πληρωνει , έφευγε και ξαναρχόταν τι θα του έλεγε,
πάρε ότι θέλεις;

Stardusted
05-06-04, 01:14
σιγα ρε sd, πιο χαλαρα. ο φιλος εχει δικιο. περα απο ορους και χαρτια ο τροπος τους ειναι απαραδεκτος. αυτο το ελληνικο "αν εσυ εισουν..." κλπ κλπ επισης ειναι λιγο αφελες. δεν ειναι.
και στην ωρα του αν δεν πληρωσε, τα λεφτα τους τα πηραν.

και να σου(τους) φρεσκαρο λιγο την μνημη, Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΕΧΕΙ ΠΑΝΤΑ ΔΙΚΙΟ :wink:

sdikr
05-06-04, 01:18
σιγα ρε sdk, πιο χαλαρα. ο φιλος εχει δικιο. περα απο ορους και χαρτια ο τροπος τους ειναι απαραδεκτος. αυτο το ελληνικο "αν εσυ εισουν..." κλπ κλπ επισης ειναι λιγο αφελες. δεν ειναι.
και στην ωρα του αν δεν πληρωσε, τα λεφτα τους τα πηραν.

και να σου(τους) φρεσκαρο λιγο την μνημη, Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΕΧΕΙ ΠΑΝΤΑ ΔΙΚΙΟ



συγνώμη αν ακουστηκέ λίγο σκληρό,
αλλά απο την στιγμή που το ύπογράφεις;
μπορείς αν θές να τους πάς στα δικαστήρια , αλλά αν δεν τους πάς και παραμένει η πρώτη υπογραφή τι περιμένεις



Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΕΧΕΙ ΠΑΝΤΑ ΔΙΚΙΟ

καλά αυτό είναι άλλο ανέκδοτο ειδικά εδώ στο elada

bill
05-06-04, 01:53
Αν το παλικάρι έχει στα χέρια του έγγραφο που γράφει 8 μήνες, όπως και να έχει, στους 8 μήνες έπρεπε να του είχαν επιστρέψει τα χρήματα. Αυτήν τη συμφωνία κάνανε, αυτήν έπρεπε να τηρήσουνε.
Από εκεί και πέρα εγώ στη θέση του θα πήγαινα και θα έκανα καταγγελία σε κάποια από τις Ενώσεις Καταναλωτών. Και κάτι άλλο σχετικά με τα συμβόλαια. Αν υπάρχει παράνομος όρος, αυτός ο όρος (και μόνο αυτός) δεν ισχύει!
Στην Ελλάδα ο καταναλωτής δεν έχει ισχύ, γιατί δεν προσπαθεί να διεκδικήσει αυτά που δικαιούται και μένει στα "σιγά μην βγάλω άκρη", "που να τους κυνηγάω για 20-30 ευρώ" κλπ..

sdikr
05-06-04, 01:58
Αν το παλικάρι έχει στα χέρια του έγγραφο που γράφει 8 μήνες, όπως και να έχει, στους 8 μήνες έπρεπε να του είχαν επιστρέψει τα χρήματα. Αυτήν τη συμφωνία κάνανε, αυτήν έπρεπε να τηρήσουνε.

οπως πολυ σωστά το λες "αν έχει"



σχετικά με τα συμβόλαια. Αν υπάρχει παράνομος όρος, αυτός ο όρος (και μόνο αυτός) δεν ισχύει!
Στην Ελλάδα ο καταναλωτής δεν έχει ισχύ, γιατί δεν προσπαθεί να διεκδικήσει αυτά που δικαιούται και μένει στα "σιγά μην βγάλω άκρη", "που να τους κυνηγάω για 20-30 ευρώ" κλπ..

ναι αλλά για να ανακαλύψεις οτι δεν ισχύει πρέπει να τους πάς δικαστικός, και οπως λες δεν αξίζει για 30-40 ευρω

αλλλα!
αν ο φίλος μας είναι σε κανα τειρεσία (ξερετε τι θέλω να πω)
τότε δεν θα βρεί έυκολα το δίκιο του

blizard
05-06-04, 02:53
το λέει το συμβόλαιο που υπόγραψες, όσο και να μην σου φαίνεται καλό ΑΣ ΜΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ
Μα αν δεν υπέγραφε δεν θα είχε τον αριθμό του πίσω...
επίσης , οι νόμοι και οι συμβάσεις γίνονται πάντα με καλή πίστη και είναι για να μας υπηρετούνε και όχι να μας εκμεταλλεύονται .

Η συμπεριφορά της εταιρίας είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ, και νομίζω ότι ο φίλος πρέπει να τους κυνηγήσει δικαστικά.
Αν δεν έχει το χρόνο ή την όρεξη, το καλύτερο είναι να φτιάξει ένα πιο αναλυτικό post με λεπτομέρειες και στοιχεία , για να το μεταφέρουμε παντού μπας και τους πονέσει λίγο.

ΥΓ
Μου φαίνεται πάρα πολύ χοντρό πάντως το γεγονός που περιγράφει ο φίλος για να είναι 100% αλήθεια…

sdikr
05-06-04, 02:56
Η συμπεριφορά της εταιρίας είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ, και νομίζω ότι ο φίλος πρέπει να τους κυνηγήσει δικαστικά.
Αν δεν έχει το χρόνο ή το χρήμα, το καλύτερο είναι να φτιάξει ένα πιο αναλυτικό post με λεπτομέρειες και στοιχεία , για να το μεταφέρουμε παντού και να τους πονέσει λίγο.


θα πρέπει να το κάνουμε για ολα αυτά που υπογράφουμε είτε είναι οτε έιτε όλες οι άλλες εταιρίες.

blizard
05-06-04, 03:03
Ναι.. για όσες εταιρίες εκμεταλλεύονται αυτά που υπογράφουμε , τα παραθυράκια του νόμου δηλαδή...

Πάντως θα ήθελα να μάθω και πόσα χρώσταγε ο φίλος όταν του κάνανε φραγή, για πόσο καιρό , γιατί και εμείς έχουμε cosmote και μας έχουν κάνει αρκετές φορές φραγή, αλλά μόλις πληρώναμε όλα ήταν ΟΚ.

Ducklord
05-06-04, 04:11
Ουάν Ουόρντ:

Ευαγγελάτος

Φιλικά
Παπιάρχοντας

bill
05-06-04, 10:21
Αν το παλικάρι έχει στα χέρια του έγγραφο που γράφει 8 μήνες, όπως και να έχει, στους 8 μήνες έπρεπε να του είχαν επιστρέψει τα χρήματα. Αυτήν τη συμφωνία κάνανε, αυτήν έπρεπε να τηρήσουνε.

οπως πολυ σωστά το λες "αν έχει"

Όταν κάνεις συμφωνίες υπογράφεις.




σχετικά με τα συμβόλαια. Αν υπάρχει παράνομος όρος, αυτός ο όρος (και μόνο αυτός) δεν ισχύει!
Στην Ελλάδα ο καταναλωτής δεν έχει ισχύ, γιατί δεν προσπαθεί να διεκδικήσει αυτά που δικαιούται και μένει στα "σιγά μην βγάλω άκρη", "που να τους κυνηγάω για 20-30 ευρώ" κλπ..

ναι αλλά για να ανακαλύψεις οτι δεν ισχύει πρέπει να τους πάς δικαστικός, και οπως λες δεν αξίζει για 30-40 ευρω

Όχι. Αυτή η νοοτροπία είναι το πρόβλημα μας. Υπάρχουν ενώσεις καταναλωτών. Αν κάνεις εκεί καταγγελία, πολύ πιθανόν να βρεθούν και άλλοι μαζί με εσένα και να κάνετε όλοι μαζί αγωγή.


αλλλα!
αν ο φίλος μας είναι σε κανα τειρεσία (ξερετε τι θέλω να πω)
τότε δεν θα βρεί έυκολα το δίκιο του
Καμμία σχέση. Τι έχει να κάνει ο τειρεσίας με αυτά που υπέγραψε. Καμμία σχέση απολύτως. Κανένα δικαστήριο δεν θα δεχόταν τέτοια δικαιολογία: "Είναι στον τειρεσία και για αυτό του αλλάξαμε τη διάρκεια της εγγύησης από το 8μηνο σε 12μηνο και μετα σε αορίστου!" Αν είναι δυνατόν!

dantouan
05-06-04, 12:24
Ουάν Ουόρντ:

Ευαγγελάτος

Φιλικά
Παπιάρχοντας

WORD NUMBER TWO:

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΟΠΟΥΜΟΣ :wink: :wink: :wink:

giorghs
05-06-04, 14:38
Ουάν Ουόρντ:

Ευαγγελάτος

Φιλικά
Παπιάρχοντας

WORD NUMBER TWO:

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΟΠΟΥΜΟΣ :wink: :wink: :wink:

Word Number 3: Από Προσωπική εμπειρία:

Για να βρείτε το δίκιο σας όταν σας εκμεταλεύονται ΜΗΝ ΤΟ ΑΦΗΝΕΤΕ, ούτε για 1 ευρώ! Γιατί, τους το χρωστάγαμε; Εγώ πρέπει να δουλέψω για να το βγάλω!
Τα οφέλη, είναι πολλά και σημαντικά, μακροπρόθεσμα...

Μην επαναπαυεστε σε όσα σας λέει ο καθε υπάλληλος. Αυτός, γνωρίζει μόνο ένα μέρος του συνόλου, ζητήστε να μιλήσετε με τον προιστάμενο του (όταν έχουμε δίκιο έτσι;).

Κάντε επίσημη αίτηση παραπόνου στην εταιρεία εφόσον έχει να κάνει με δημόσια υπηρεσία. Ο νόμος τους υποχρεώνει να σας απαντήσουν εντός συγκεκριμένων χρονικών ορίων, αν τα παραβούν έχετε ακόμα ένα επιχείρημα, όπλο αντίστασης και χρηματική αποζημίωση. Αν σας απαντήσουν με γράμμα, και παραδέχονται ότι υπήρξε πρόβλημα και ζητούν συγγνώμη, φυλάξτε το σε περίπτωση που δεν έχετε δικαιωθεί ακόμα.

Το επιχείρημα "συνεργαζόμαστε με την τάδε εκτυπωτική εταιρεία η οποία έκανε το λάθος" προσωπικά τους το επιστρέφω, "εγώ εσάς ξέρω, σε εσάς πληρώνω, εσάς εμπιστεύομαι, ΕΣΕΙΣ συνεργάζεστε με αυτούς, ΕΣΕΙΣ πρέπει να τους ελέγχετε!"... Παρόμοια απαντήστε όταν μεταθέτουν την ευθύνη σε άλλους.

Χρησιμοποιήστε δπλωματικά (όχι στον υπάλληλο, αν και μερικές φορές πιάνει..), λέξεις κλειδιά, όπως, ΙΝΚΑ, εκμετάλλευση, συνήγορος του πολίτη, ΕΕΤΤ, δημοσιοποίηση...

Καλό είναι όταν μιλάμε για "δύσκολες" περιπτώσεις, να έχετε μαζί σας μπλοκάκι και στυλό (ακόμα και στις επιτόπου επισκέψεις σας στις εταιρείες και σημειώνετε ΚΑΘΕ όνομα..). Είναι κολπάκι που πιάνει συχνά, οι υπάλληλοι δεν επιθυμούν να ακούγετε το όνομα τους σε τέτοια πράγματα, ευνόητο είναι...).

Eπίσης για περιπτώσεις που σαφέστατα υπάρχει παράβαση νόμου, στείλτε mail με το πρόβλημα σας στην εταιρεία (ΟΧΙ ΣΤΟ SALES!!) και κάντε το CC, σε εφημερίδες (σε όσες γίνεται περισσότερες), περιοδικά (και εδώ το ίδιο) και στο INKA ή άλλη καταναλωτική οργάνωση. Το σύνολο των περιπτώσεων (άσχετα αν το μάθετε εσείς ή όχι)εξετάζεται, και πολλές σοβαρά θέματα λύνονται πριν βγουν στον "αέρα"...

Αν τώρα η περίπτωση σας είναι σοβαρή, κινηθείτε νομικά, πρωτίστως, συμβουλευτείτε ένα δικηγόρο, και ζητήστε αποζημίωση... (ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ). Πάντως οι καταναλωτικές οργανώσεις, αν είστε μέλος, σας παρέχουν νομική κάλλυψη. Χρησιμοποιήστε την! (OYTE ΣΕ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΩΝ ΕΙΜΑΙ)...

Αυτά, επί του παρόντος... :-)

υγ.. αν γινόταν και στο site ένα faq και κανά δυο λίστες (black list, email εταιριών, τηλεφωνα, κλπ), θα βοηθούσε όλους...


α, και ένα tip.. ;-))
Σε όλα τα ανωτέρω ΔΕΝ ΠΑΜΕ ΠΟΤΕ προκατειλημένοι ότι θα μας αντιμετωπίσουν σαν κάφρους. (Αν το πράξουν, θα έχετε ένα λόγο περισσότερο να το παλέψετε...).
Kαι ποτέ ΔΕΝ ΒΡΙΖΟΥΜΕ, αλλά διαμαρτυρόμαστε έντονα...

bill
05-06-04, 15:20
Καλό είναι όταν μιλάμε για "δύσκολες" περιπτώσεις, να έχετε μαζί σας μπλοκάκι και στυλό (ακόμα και στις επιτόπου επισκέψεις σας στις εταιρείες και σημειώνετε ΚΑΘΕ όνομα..). Είναι κολπάκι που πιάνει συχνά, οι υπάλληλοι δεν επιθυμούν να ακούγετε το όνομα τους σε τέτοια πράγματα, ευνόητο είναι...).


Από τα καλύτερα tip, πρέπει πάντα να ζητάτε το όνομα του υπαλλήλου με τον οποίο μιλάτε. Ακόμα και από το τηλέφωνο "πιάνει" αυτό. Είναι ΠΟΛΥ πιο προσεκτικοί στο τι θα πουν όταν ξέρουν ότι έχετε το όνομά τους. Εγώ πάντα αφού πω το δικό μου όνομα τους ρωτάω το δικό τους. Με έχει βοηθήσει σε πάρα πολλές περιπτώσεις...

spiros19
05-06-04, 17:06
καλα επειδη οι νομοθετες ειναι πιο εξυπνοι απο καποιους εδω :mrgreen: :mrgreen: , εχουνε προβλεψει για αρκετα πραγματα.
Το οτι εβαλες υπογραφη σε κατι, δε σημαινει οτι το δεχεσαι. Ο νομος εχει προβλεψει και για διανοητικα καθυστερημενους, αφελεις, και αλλους.
δεν μπορει ο αλλος να σε βαλει να υπογραψεις οτι οτι και μετα να σου πει "εχει την υπογραφη σου"
επομενως αν αυτο που κανει ο ΟΤΕΣ ειναι αντισυνταγματικο, εχει δεν εχει υπογραψει ο φιλος, ο οτες βαζει την υπογραφη εκει που ξερει... :wink: :wink:
αυτα τα λιγα νομικα, αλλα δεν ξερω αν ειναι νομιμο αυτο που εγινε... :roll: :roll:

WAntilles
05-06-04, 18:47
ΤΑ ΚΑΘΙΖΗΜΑΤΑ !!!

The_StarGazer
05-06-04, 19:01
ΟΛΗ Η ΜΟΥΡΓΑ

papdoux
05-06-04, 19:38
Πηγαινε στο ΙΝΚΑ και κανε καταγγελια οπως επισης και στο ΕΕΤΤ.

εμενα μου αλλαξαν το παγιο και για αυτη την αλλαγη με χρεωσαν 5 ευρω στη cosmote. Ειμαι στο προγραμμα των 90 λεπτων και πριν λιγο καιρο αλλαξα απο βασικο σε προνομιακο. Αυτα τα δυο ειναι διαφορετικα προγραμματα και οταν εγινε η αλλαγη εν τω μεσω του μηνος, η μετρηση των ημερων πηγε αναλογικα και αντιστοιχως τα παγια. Οποτε αντι να καταιβει ο λογαριασμος εμεινε σταθερος για ενα ακομη μηνα. Αυτο που μου την εδωσε ειναι η ενημερωση. Κανεις ποτε δεν ειπε οτι μιλαμε για δυο διαφορετικα προγραμματα. Κανεις ποτε δε με ενημερωσε οτι επειδη πλησιαζουμε σε αλλαγη, η μετρηση ειναι διαφορετικη. Πηγα σε δυο καταστηματα cote και μου ειπαν και στα δυο οτι κατι εχει γινει λαθος. Κανω αιτηση αμφισβητησης και λαμβανω την τρομερη αυτη απαντηση που περιγραφω παραπανω. Οταν ζητησα να μιλησω με ανωτερο μου ειπε κοπελα που μου εξηγησε τον τροπο χρεωσης οτι δεν υπαρχει καποιος πιο υπευθυνος απο αυτη και δε θα μιλησω με κανενα αλλο. Στελνω mail με ασχημα σχολια και μου τηλεφωνει καποια αλλη. Αφου της εξηγω, μου λεει οτι δε βλεπει να εχω κανει αιτηση αμφισβητησης και οτι θα το ψαξει και θα επικοινωνησει μαζι μου. Απο τοτε περιμενω...Επειδη γνωριζω και καποια ατομα απο εκει μεσα, οταν τους λεω οτι εχω παραπονα και θα φυγω μου απαντουν οτι καλα θα κανω αφου μας εχουν χεσμ...ους.
Επισης, μου την εδωσε οταν η cote αλλαξε τα δευτερολεπτα απο 20 σε 30 χωρις να γινει καποια σοβαρη ανακοινωσει αλλα υπαρχει το αρθρο στο συμβολαιο που τους καλυπτει. Το θεμα ομως ειναι που να πας. Στη vodafone μια απο τα ιδια μιας και ημουν εκει. Στη TIM, απο δικτυο ειναι χαλια, εχει τις λιγοτερες κεραιες απο τους αλλους δυο. Q telecom, την εχουν στη μπουκα αφου οποιος σε καλει, χρεωνεται παραπανω. Φαυλος κυκλος ειναι. :shock: :twisted: :evil:

papdoux
05-06-04, 19:41
Επισης, ξεχασα να πω οτι το custromer care της cote ειναι απο τα πιο ασχετα που υπαρχουν.

bill
05-06-04, 20:17
Εγώ θα επαναλάβω ότι όσο τα περνάμε στο ντούκου τόσο θα μας δουλεύουν. Δεν πρέπει σε καμμία περίπτωση να τους χαριζόμαστε. Ούτε για 100 ούτε για 1 ευρώ! Υπάρχουν οι ενώσεις καταναλωτών και είναι στο δικό μας χέρι αν θα έχουν δύναμη να πολεμήσουν τα κατεστημένα και τις απαράδεκτες "πολιτικές" των μεγάλων εταιρειών!

sdikr
05-06-04, 21:33
ρε παιδία, με το συγνωμη,
πρώτα cosmote is not ote
δευτερόν το συμβόλαιο που κάνουμε λέει καθαρά καποια πράγματα (τώρα αυτο που είπε κάποιος για άτομα που έχουν πρόβλημα το αφήνω απ εξω)
τι σου λέει;
αν δεν πλήρωσεις για 6 μήνες η cosmote πέραν της φραγης έχει και το δικάιωμα να διακόψει εντελώς την σύνδεση σου (και το ίδιο λέει και η voda και ή tim)
επίσης λέει οτι είναι στην κριση των εταιριών αν δεν πληρώνεις με πιστωτική να πληρώσεις εγγυήση (και όταν τους την έχεις κάνει μια φορα μετά σε προσέχουν) , μήπως η voda που αν δεν πλήρωνεις με πιστωτική σου έχει φραγή στα διεθνή είναι καλη;


για πες μας c-bal τι λογαριασμο είχες και για πόσο τον είχε απλήρωτο?

lazar
05-06-04, 21:47
Για να έχουμε σωστή κρίση πρέπει ο παθών να μας εξηγήσει πώς έγιναν όλα.

Παράδειγμα:


Για να το ξαναπάρω, μου ζητήθηκε να καταβάλω ΑΜΕΣΑ εγγύηση 440€ τα οποία θα ξαναέπερνα πίσω σε 8 μήνες.


Αυτό έγινε γραπτά με υπογραφές ή του το είπαν στο τηλέφωνο; Ή έστω από κοντά, αλλά προφορικά;

Εάν δεν μας τα ξεκαθαρίσει, δεν μπορούμε να ξέρουμε τι τρέχει.

Επίσης, είναι σύννομο να ζητά εγγύηση 440 ευρώ; Που βασίστηκε η Cosmote για να το ζητήσει; Μην νομίζετε ότι μία εταιρεία ζητά ό,τι γουστάρει και αν δεν θέλεις ας μην πάρεις. Υπάρχουν νόμοι που ορίζουν τις λειτουργίες των εταιρειών και τις περιορίζουν ταυτόχρονα. Δεν μπορώ να ζητήσω εγγύηση 50 εκατομμύρια και αν δεν σου αρέσει να πας αλλού. Άνετα και εύκολα με στέλνεις στον εισαγγελέα.

sdikr
05-06-04, 21:56
απο την στιγμή που ο c-bal δεν το ενδιαφερει να έρθει εδω να απαντήσει θα ζητούσα το κλείσιμο του thread γιατί απο όσο δίχνει είνα απλα για εντυπώσεις
(η cosmote μου πήρε το νουμερο γιατί δεν πλήρωνα)

EvilHawk
05-06-04, 22:23
To thread θα παραμείνει αλλά θα κάνω edit τον τίτλο γιατί η αλητεία απο ότι φαίνεται είναι αλλουνού!

potis21
05-06-04, 22:55
αν δεν πλήρωσεις για 6 μήνες η cosmote πέραν της φραγης έχει και το δικάιωμα να διακόψει εντελώς την σύνδεση σου (και το ίδιο λέει και η voda και ή tim)

Εγω ειχα την ιδια ακριβως εμπειρια και στην ιδια εταιρεια, αλλα η διαφορα ειναι οτι την προηγουμενη ημερα(!) ειχα καταβαλλει το ημισυ της οφειλης, κατι το οποιο περιοριζε την εκκρεμοτητα στο τριμηνο. Δεν εγινε ποτε διακοπη εξερχομενων, με πηραν τηλεφωνο οτι θα το κοψουν οριστικα, πληρωσα τοτε μια εξηνταρα και την επομενη "γεια σου νουμερακι" :cry: :cry:

παιρνω λιγοτερο απο μια ωρα μετα την διακοπη και μου λενε κι εμενα για την εγγυηση, 120000 τοτε... μα εγω εδωσα πανω απο το μισο μου μηνιατικο στην Cosmote τοτε... ...και ολοι οι πελατες μου ειχαν αυτον το αριθμο! που θα τα εβρισκα να τους τα δωσω?!?!?

Ακομα τους χρωστω και θα τους χρωστω και θα τους χρωστω μεχρι να μου δωσουν το νουμερο μου πισω. τους ενοχλω αραια και που αν προτιθενται να κανουν τον συγκεκριμενο διακανονισμο, το απαιτητο κεφαλαιο ανευ τοκων (γιατι θα το ειχαν παρει τον αλλο μηνα αν τηρουσαν σωστη σταση) για τον αριθμο μου, (69720518**) για οποιαδηποτε απορια τον εχετε κι ολοκληρο με ΠΜ.

iron_gr
05-06-04, 23:14
Προς EvilHawk & sdikr
Ρε παιδιά, είστε με τα καλά σας. Τι είναι αυτά που λέτε. Ο φίλος πλήρωσε τις οφειλές του, του πήραν το νούμερο και δεν του δίνουν τα λεφτά ΤΟΥ πίσω. Γιατί δε μπορείτε να το καταλάβετε αυτό και λέτε ένα κάρο μαλ#$%ες; Επειδή είχε απλήρωτους λογαριασμούς; Ειλικρινά λυπάμαι που στο adslgr.com υπάρχουν τέτοια άτομα και το χειρότερο είναι ότι είναι και mods. Σας εύχομαι τα χειρότερα. Δηλαδή, όχι μόνο να σας συμβεί το ίδιο, αλλά να σας ξεβρακώσουν στη κυριολεξία οι κλέφτες του πΟΤΕ.

EvilHawk:To thread θα παραμείνει αλλά θα κάνω edit τον τίτλο γιατί η αλητεία απο ότι φαίνεται είναι αλλουνού!
Φίλε EvilHawk είσαι σοβαρός;;!!

Και βάλτε το καλά στο μυαλό σας, πΟΤΕ=Cosmote. Όλα τα άσχημα του οτε(πχ αλαζονία δημοσίου) έχουν μεταφερθεί και στην cosmote.

potis21
05-06-04, 23:22
απο την στιγμή που ο c-bal δεν το ενδιαφερει να έρθει εδω να απαντήσει

Στειλε του ενα e-mail να περασει μια βολτα.
Αυτος ειναι και ατυχος απο φυσικου του με αυτα που γραφει, κατι μπορει να του ετυχε. :D :D



Επίσης, είναι σύννομο να ζητά εγγύηση 440 ευρώ; Που βασίστηκε η Cosmote για να το ζητήσει; Μην νομίζετε ότι μία εταιρεία ζητά ό,τι γουστάρει και αν δεν θέλεις ας μην πάρεις. Υπάρχουν νόμοι που ορίζουν τις λειτουργίες των εταιρειών και τις περιορίζουν ταυτόχρονα. Δεν μπορώ να ζητήσω εγγύηση 50 εκατομμύρια και αν δεν σου αρέσει να πας αλλού. Άνετα και εύκολα με στέλνεις στον εισαγγελέα.

Ναι. Ενταξει. Αν δεις να σε σημαδευουν στο δρομο με ενα Glock 23, μην τρεξεις να κρυφτεις, αλλα γυρνα και πες "με προστατευει ο νομος, δεν μπορεις να με πυροβολησεις", να σου πω εγω που θα βρεθεις....

Και για να γινω πιο σαφης, η αμοιβη του δικηγορου για τριωρη παρασταση θα ειναι μεγαλυτερη του ποσου που διεκδικει.

sdikr
06-06-04, 00:45
Προς EvilHawk & sdikr
Ρε παιδιά, είστε με τα καλά σας. Τι είναι αυτά που λέτε. Ο φίλος πλήρωσε τις οφειλές του, του πήραν το νούμερο και δεν του δίνουν τα λεφτά ΤΟΥ πίσω. Γιατί δε μπορείτε να το καταλάβετε αυτό και λέτε ένα κάρο μαλ#$%ες; Επειδή είχε απλήρωτους λογαριασμούς; Ειλικρινά λυπάμαι που στο adslgr.com υπάρχουν τέτοια άτομα και το χειρότερο είναι ότι είναι και mods. Σας εύχομαι τα χειρότερα. Δηλαδή, όχι μόνο να σας συμβεί το ίδιο, αλλά να σας ξεβρακώσουν στη κυριολεξία οι κλέφτες του πΟΤΕ.


εσυ είσαι κάλα;;
σου λέει οτι είχε κάνει αποσύνδεση το νουμερο
(οποτε σωστά η cosmote το έδωσε σε άλλον)
άργησε να πλήρωσει τις οφείλες του (δεν κρατήσε δηλαδή την δικία του πλευρα του συμβολαιου)
θες να πώ παραπανώ,
τα λεφτά είναι η εγγυηση και τα πέρνει πίσω εφόσον γίνει πλήρη διακοπή του νουμέρου, αλλα αυτο θα γίνει με φαξ στην cosmote και όχι με τον κάθε υπάληλο

sdikr
06-06-04, 00:58
Και βάλτε το καλά στο μυαλό σας, πΟΤΕ=Cosmote. Όλα τα άσχημα του οτε(πχ αλαζονία δημοσίου) έχουν μεταφερθεί και στην cosmote.

μάλον άλλοι έχουν τα κόλήματα,

bill
06-06-04, 01:11
Προς EvilHawk & sdikr
Ρε παιδιά, είστε με τα καλά σας. Τι είναι αυτά που λέτε. Ο φίλος πλήρωσε τις οφειλές του, του πήραν το νούμερο και δεν του δίνουν τα λεφτά ΤΟΥ πίσω. Γιατί δε μπορείτε να το καταλάβετε αυτό και λέτε ένα κάρο μαλ#$%ες; Επειδή είχε απλήρωτους λογαριασμούς; Ειλικρινά λυπάμαι που στο adslgr.com υπάρχουν τέτοια άτομα και το χειρότερο είναι ότι είναι και mods. Σας εύχομαι τα χειρότερα. Δηλαδή, όχι μόνο να σας συμβεί το ίδιο, αλλά να σας ξεβρακώσουν στη κυριολεξία οι κλέφτες του πΟΤΕ.


εσυ είσαι κάλα;;
σου λέει οτι είχε κάνει αποσύνδεση το νουμερο
(οποτε σωστά η cosmote το έδωσε σε άλλον)
άργησε να πλήρωσει τις οφείλες του (δεν κρατήσε δηλαδή την δικία του πλευρα του συμβολαιου)
θες να πώ παραπανώ,
τα λεφτά είναι η εγγυηση και τα πέρνει πίσω εφόσον γίνει πλήρη διακοπή του νουμέρου, αλλα αυτο θα γίνει με φαξ στην cosmote και όχι με τον κάθε υπάληλο
Μάλλον δεν το διάβασες σωστά το post του. Του ζητήσανε εγγύηση 440 ευρώ για 8 μήνες. Όχι για 12 ούτε μέχρι τέλους συνεργασίας. Ότι και να είχε γίνει στο παρελθόν αυτή ήταν η νέα συμφωνία. Και αυτή θα έπρεπε να τηρηθεί. Όπως επίσης και η εγγύηση θα έπρεπε να επιστραφεί με το τέλος της συνεργασίας και όχι 2 μήνες μετά.
Τώρα που τα βρίσκετε και τα λέτε τα υπόλοιπα δεν μπορώ να καταλάβω... Εκτός αν λέτε ότι έγραψε ψέματα ο χρήστης, οπότε είναι άλλο θέμα...

potis21
06-06-04, 01:14
άργησε να πλήρωσει τις οφείλες του (δεν κρατήσε δηλαδή την δικία του πλευρα του συμβολαιου)

καλως ορισατε στον κοσμο του "μιλω 3 δευτερολεπτα και πληρωνω 30" (η 40, η το εχω στην αρχη 20 και μετα αλλαζω γνωμη.... αυτοι μασανε με 17 μασελες και βασιζονται σε ενα συμβολαιο με απειροελαχιστα γραμματακια (ΤΩΡΑ ΡΕ ΘΑ ΣΑΣ ΜΑΘΟΥΜΕ?!) η ακριβοτερη κινητη στην ευρωπη τον καιρο που ειχα εγω την συνδεση, ειχα και τον οτε με το μαχαιρι στο λαιμο, ειχα και την ΔΕΗ, ειχα και την ΕΡΤ στη ΔΕΗ, Ειχα και την εφορια, ειχα και τον καθε "....κα" που μου ελεγε "ενταξει η δουλεια? ποσα ειναι? αααα... δεν εχω τωρα, ελα αυριο....και μεθαυριο... και μεθαυριο...." Αυτοι μιμησαν το χρηματιστηριο, μαζι με τις τραπεζες, αυτοι εχουν τα απιστευτα net income πουλωντας αερα, "Αγωγος χρηματος" περιγραφεται στα πανεπιστημια η παροχη υπηρεσιων με παγια πληρωμη ανα μηνα... και επειδη ετυχε να μην μπορουμε να πληρωσουμε για λιγο τον "αερα τους"γιατιθ δεν το κοψαν αμεσως, αλλα μονο τις εξερχομενες? Και σιγα μην το κοβανε αμεσως, ΚΟΡΟΙΔΑ ΕΙΝΑΙ? Εχω να λεω μεχρι να φαω ολο τον δισκο του server του forum, αλλα ας ειναι... :x :x :x

sdikr
06-06-04, 01:15
Μάλλον δεν το διάβασες σωστά το post του. Του ζητήσανε εγγύηση 440 ευρώ για 8 μήνες. Όχι για 12 ούτε μέχρι τέλους συνεργασίας. Ότι και να είχε γίνει στο παρελθόν αυτή ήταν η νέα συμφωνία. Και αυτή θα έπρεπε να τηρηθεί. Όπως επίσης και η εγγύηση θα έπρεπε να επιστραφεί με το τέλος της συνεργασίας και όχι 2 μήνες μετά.
Τώρα που τα βρίσκετε και τα λέτε τα υπόλοιπα δεν μπορώ να καταλάβω... Εκτός αν λέτε ότι έγραψε ψέματα ο χρήστης, οπότε είναι άλλο θέμα...


μα το συμβόλαιο που υπογράφεις λέει, "η cosmote μπορεί να ζητήσει εγγυηση απο τον πελάτη για να του παρέχει τις υπηρεσίες"
πουθενά δεν λέει οτι είναι για 8 ή για 12 μήνες,
το να έρθει και να πεί οτι ο υπάλληλος ήταν άσχετος ναι το δέχομαι (γιατί αυτος μίλησε για τους 8) το να λέει οτι η εταιρία είναι αλήτες όταν κάνει ότι λέει το χαρτί που υπόγραψε ενώ αυτός δεν πλήρωνε τους λογαριασμούς ,
ποιος είναι λάθος εδω;

potis21
06-06-04, 01:18
Αν δεν ηταν αλητες θα κανανε μεγαλυτερο το χαρτι (εχω εφτα βαθμους μυωπια).

Καληνυχτα σας.

bill
06-06-04, 01:20
Εγώ δεν ξέρω το συμβόλαιο που υπέγραψε. Εγώ διαβάζω αυτά που γράφει. Αν λέει ψέματα, είναι άλλου παππά ευαγγέλιο όπως σου έγραψα και πιο πάνω... :wink:
Και λογικά όταν δίνεις την εγγύηση κάποιο επιπλέον χαρτί υπογράφεις, ή όχι;

sdikr
06-06-04, 01:20
και επειδη ετυχε να μην μπορουμε να πληρωσουμε για λιγο τον "αερα τους"γιατιθ δεν το κοψαν αμεσως, αλλα μονο τις εξερχομενες? Και σιγα μην το κοβανε αμεσως, ΚΟΡΟΙΔΑ ΕΙΝΑΙ? Εχω να λεω μεχρι να φαω ολο τον δισκο του server του forum, αλλα ας ειναι...

εμένα στην panafon μου κόψανε και τις εισερχόμενες, γιατί έλεγα, ελα μώρε δεν έχω λεφτά τώρα δεν θα κάνω κλήσεις, εμ την καταλάβαν και μου κόψαν και τις εισερχόμενες. (ναι δεν είχα πλήρωσει και για αυτό δεν φωνάζω, απλά μετά έκανα διακόπη.

αυριο θα έρθω και θα πώ τον π****** τον πΟτε μου έκοψε το adsl γιατί δεν πλήρωσα τον λογαριασμό τηλεφώνου! ή θα καταλάβω ότι είναι δικιά μου βλακεία που μου το κόψαν, θα δουμε :roll:

potis21
06-06-04, 01:24
αυριο θα έρθω και θα πώ τον π****** τον πΟτε μου έκοψε το adsl γιατί δεν πλήρωσα τον λογαριασμό τηλεφώνου! ή θα καταλάβω ότι είναι δικιά μου βλακεία που μου το κόψαν, θα δουμε

Δεν θα ερθεις.

Δεν θα εχεις Ιντερνετ. :!: :!: :!:



εμένα στην panafon μου κόψανε και τις εισερχόμενες


και μενα στην cosmΟΤΕ, και αν δεν τις εκοβαν, δεν θα ειχα κανενα προβλημα.
και το νουμερο μου θα ειχα, και δε θα χρωστουσα μια, και...

sdikr
06-06-04, 01:26
Δεν θα ερθεις.

Δεν θα εχεις Ιντερνετ.

lol καλό!!

lazar
06-06-04, 12:43
Επίσης, είναι σύννομο να ζητά εγγύηση 440 ευρώ; Που βασίστηκε η Cosmote για να το ζητήσει; Μην νομίζετε ότι μία εταιρεία ζητά ό,τι γουστάρει και αν δεν θέλεις ας μην πάρεις. Υπάρχουν νόμοι που ορίζουν τις λειτουργίες των εταιρειών και τις περιορίζουν ταυτόχρονα. Δεν μπορώ να ζητήσω εγγύηση 50 εκατομμύρια και αν δεν σου αρέσει να πας αλλού. Άνετα και εύκολα με στέλνεις στον εισαγγελέα.

Ναι. Ενταξει. Αν δεις να σε σημαδευουν στο δρομο με ενα Glock 23, μην τρεξεις να κρυφτεις, αλλα γυρνα και πες "με προστατευει ο νομος, δεν μπορεις να με πυροβολησεις", να σου πω εγω που θα βρεθεις....

Και για να γινω πιο σαφης, η αμοιβη του δικηγορου για τριωρη παρασταση θα ειναι μεγαλυτερη του ποσου που διεκδικει.

Βιάστηκες και δεν κατάλαβες. Απαντούσα στην επιχειρηματολογία κάποιων που λέει "άμα έχεις υπογράψει τελείωσε. Δεσμεύεσαι από την υπογραφή σου" κλπ.

Δεν είναι όλοι οι δικηγόροι κλέφτες btw και υπάρχει μεγάλος ανταγωνισμός.

sdikr
06-06-04, 16:18
εγώ τον φίλο c-bil δεν βλέπω να έρχεται να μας ρίξει λιγο φώς στην υπόθεση :roll:

c-bal
07-06-04, 00:48
Παιδιά σας ευχαριστώ που postaρετε στο θέμα αυτό. Εχω στείλει όλα τα στοιχεία στο ΙΝΚΑ και στην ΕΕΤΤ γιατί το θέμα το ψάχνω πάνω απο 4 μήνες. Έχω μιλήσει με τους ΠΙΟ ΑΛΑΖΟΝΕΣ υπευθύνους και ανευθύνους αυτής της εταιρίας και ενώ παλαιότερα ήμουν υπέρμαχος της μοναδικής Ελληνικής (ήθελα να πιστεύω) εταιρίας τώρα χαίρομαι που τα ακουμπάω στους Άγγλους.

Όσες φορές μίλησα με cosmote οι κοπέλες μου είπαν οτι δεν μπορώ να μιλήσω με κάποιον πιο υπεύθυνο, και να στείλω τα request μου με fax και οι μάγκες απαντάνε στο σύστημα. Δηλαδή να καλέσω σε λίγες μέρες να μου πουν ΤΙ ΓΡΑΦΕΙ ΣΤΟ COMPUTER ΤΟΥΣ σαν απάντηση απο κάποιον άλλο υπεύθυνο.

Όταν ζητάς όμως περισσότερες εξηγήσεις ΣΟΥ ΛΕΝΕ " ΔΕΝ ΞΕΡΩ, ΕΤΣΙ ΓΡΑΦΕΙ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ" όπως π.χ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΒΑΛΕΤΕ 440€ ΣΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ 8 ΜΕΡΕΣ και άλλες τέτοιες μπού#$%#$#%ες.

Η οφειλή μου ήταν 1.000€ όμως όλα τα παρατράγουδα ξεκίνησαν μόλις την τακτοποίησα. Μέχρι εκείνη τη στιγμή το Νούμερο δούλευε κανονικά στα εισερχόμενα προς τιμήν τους. ΜΟΛΙΣ ΟΜΩΣ ΤΑΚΤΟΠΟΙΗΣΑ ΤΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΑΜΕΣΩΣ ΔΙΕΚΟΨΑΝ ΤΗ ΣΥΝΔΕΣΗ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΖΗΤΗΣΕΙ ΔΙΑΚΟΠΗ Η ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΕ 2-3 ΜΕΡΕΣ ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΤΟ ΣΗΚΩΝΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΙΚΟΣ!!!!

Και όλα αυτά ενώ εγώ περίμενα να ξαναενεργοποιηθούν τα εξερχόμενα.

Με πήραν φίλοι στο σπίτι και με ρώτησαν ποιός είναι αυτός ο Νίκος που σηκώνει το τήλέφωνο σου??? Και λέω ΠΟΙΟΣ ΝΙΚΟΣ? Και καλώ τον αριθμό μου και το Σηκώνει ο Νίκος.

"""Είχα ένα γνωστο στην Cosmote και το πήρα""" μου είπε.
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

ΚΑΛΟΟΟΟ?

Δεν παραπονέθηκα ποτέ γιατί πλήρωσα την εγγύηση ή οτι η εταιρία μου φέρθηκε άσχημα.

ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΝΑ ΕΙΣΠΡΑΞΕΙ Ο COSMOTE ΗΤΑΝ ΚΥΡΙΟΣ!!!!!!!
ΑΨΟΓΟΣ ΣΕ ΟΛΑ.

ΟΤΑΝ ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙ ΤΟΤΕ........

ΦΑΝΤΑΖΕΣΤΕ ΝΑ ΣΑΣ ΕΛΕΓΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΩΣ ΘΑ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΣΑΣ ΟΣΟ ΕΣΕΙΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΕ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΝΕΤΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΤΟΥ?????

Με τα 440€ σε 2 ή 5 χρόνια θα αγοράσεις πασατέμπο.

sdikr
07-06-04, 00:59
ΦΑΝΤΑΖΕΣΤΕ ΝΑ ΣΑΣ ΕΛΕΓΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΩΣ ΘΑ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΣΑΣ ΟΣΟ ΕΣΕΙΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΕ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΝΕΤΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΤΟΥ?????

Με τα 440€ σε 2 ή 5 χρόνια θα αγοράσεις πασατέμπο.

λύση για να μήν έχεις την εγγυηση, πλήρωνε τον λογαριασμό με πιστωτική

πόσος καιρός ήταν που είχες απλήρωτους λογαριάσμους; γιατί απο όσο θυμάμαι σου στέλνουν χαρτί που λέει οτι αν δεν τακτοποιήσεις την οφείλη μέχρι εκείνο το διάστημα έχουν το δικαίωμα να δώσουν το νούμερο σε άλλον.

τωρα θα μου πείς μα εγώ τους πλήρωσα, αλλά το θέμα είναι αν έπεσες στην περίπτωση να είναι εκείνη η μέρα η μέρα που έφτασες σε αυτό το όριο (να μπορουν να δώσουν το νούμερο σε άλλον). Οπότε λόγω γραφειόκρατιας έγινε αυτο που έγινε.

ααα και άν δείς το υπαλληλο που σου έλεγε οτι θα είναι για 8 μήνες στον δρόμο, ..... ε ξέρεις εσυ!

c-bal
07-06-04, 01:06
Επίσης μόλις κατέβαλα την εγγύηση οι μάγκες με έβαλαν ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ να υπογράψω νέο ετήσιο συμβόλαιο γιατί μέχρι τότε ήταν αορίστου χρόνου.

Αυτό το γνώριζα όταν πήγα να κάνω την φορητότητα, οτι έπρεπε να πληρώσω τα υπόλοιπα πάγια ΝΤΑΒΑΤΖΙΛΙΚΗΗΗΗΗΗΗΗ στον Cosmote.

ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΠΕΤΑΜΑ ΑΛΛΑ Στερνή μου γνώση θα σε έχω απο εδώ και πέρα.

ΕΠΙΣΗΣ για την επιστροφή της εγγύησης σε 8 μήνες μου το είπαν τόσο φυσιολογικά που το αποδέχθηκα σαν αυτονόητο αφού ΑΥΤΟΣ ΗΤΑΝ Ο ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ. Στην συνέχεια μου είπαν οτι Ο ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ ΑΛΛΑΞΕ ΑΠΟ 8 ΣΕ 12 ΜΗΝΕΣ.!!!!

Όμως εγώ τους είχα πει οτι δεν με ενδιαφέρει, έγώ άλλα είχα συμφωνήσει και ξέρετε τι μου είπαν???

Αυτό που έγινε. Εγώ δεν υπέγρεψα κάποιο έντυπο για την εγγύηση. ΑΠΛΑ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΣΑ ΚΑΙ Η ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΗΜΕΝΗ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΕΓΡΑΦΕ ΕΓΓΥΗΣΗ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗΣ. Δεν με έβαλαν να υπογράψω χαρτί για την εγγύηση και να έχω γραπτά την ημερομηνία επιστροφής. Και εγώ τα έκανα όλα με καλή πίστη.

Το 8 μηνο ΗΤΑΝ Ο ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ!!!! ΔΗΛΑΔΗ ΕΓΩ ΠΛΗΡΩΣΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΤΟΥ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥ:::!!!!! Και όταν έφτασε η ώρα να τα πάρω πίσω ΟΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ (ΒΛΕΠΕ ΤΑ COMPUTER) αποφάσισαν να μην τα δώσουν.

ΚΑΛΟΟΟΟ?????

Φίλε EvilHawk σε παρακαλώ να αλλάξεις πάλι το θέμα του forum σε ΒΟΗΘΕΙΑ-COSMOTE
-ΚΛΕΦΤΕΣ

potis21
07-06-04, 01:51
ΧΑΧΑΧΑ ειδατε την νεα diafimisi της εν λογω εταιρειας?

Στειλε οσα περισσοτερα μηνυματα μπορεις απο το κινητο σου στο 2004 και κερδισε πλουσια δωρα
η χρεωση για καθε μηνυμα ειναι 0,60 ευρω ανα sms +φπα 18% <<<<<<<<<<<<<

και σαν μεγας χακερας, οριστε και το URL του flash, που γινεται link και ανοιγει popup(!)ουτε καν μπανερακι για να το κλικαρεις, θα το δεις θες δε θες)

http://www.mobilemedia.gr/coco-input/01.htm

Προσοχή! ειναι λινκ σε εξωτερικο περιεχομενο και το adslgr.com δεν φερει ουδεμια ευθυνη για τυχον ιους κλπ που θα μπορουσαν να υπαρχουν ή να συνδεονται με αυτο. επισης ουδεμια ευθυνη εχουν οι διαχειριστες ή οι moderators για το περιεχομενο του μηνυματος. αν πεσετε κι εσεις κοροιδα και σας ερθει ενας λογαριασμος ΝΑ με το συμπαθειο, δικο σας το προβλημα!

potis21
07-06-04, 02:06
Επίσης, σας προκαλω να βρειτε την εκφραση Οροι συμβασης στην ιστοσελιδα τους.

http://www.cosmote.gr/el/html/contents.htm

Προσοχή! ειναι λινκ σε εξωτερικο περιεχομενο και το adslgr.com δεν φερει ουδεμια ευθυνη για τυχον ιους κλπ που θα μπορουσαν να υπαρχουν ή να συνδεονται με αυτο. επισης ουδεμια ευθυνη εχουν οι διαχειριστες ή οι moderators για το περιεχομενο της ιστοσελιδας.

@ ADSLgr.com All rights reserved.