PDA

Επιστροφή στο Forum : Αναβάθμιση γραμμών WIND και οπτικές ίνες!



ildrosos
29-11-12, 21:25
Καλησπέρα σε όλους , Μένω στον Άγιο Δημήτριο Αττικής , μετακόμσα σε νέο σπίτι και αποφάσισα να βάλω σταθερή wind συγκεκριμένα το Wind Medium. Τα αποτελέσματα σε σύγκριση με την ίδια εταιρία σε άλλο σπίτι στην ίδια περιοχή λίγα τετράγωνα πιο πάνω απογοητευτικά από 12mbps πέσαμε στα 5,9. Η δικαιολογία πέρνουμε από διαφορετικό κέντρο του οτε το οποίο έχει μεγάλη απόσταση από το σπίτι αλλά το προσπερνάω. Ήρθε χθες ένας εκρπόσωπος της εταιρίας και με ενημέρωσε ότι πέρασαν οπτικές ίνες στην περιοχή επειδή οι γραμμές είναι χάλια και μου ζήτησε ένα λογαριασμό για να δεί αν μπορώ να μπώ στις "νέες" γραμμές.Διαπίστωσε ότι όντως μπορώ και με ενημέρωσε ότι σε 10 μέρες θα πραγματοποιηθεί "καθάρισμα" όπως είπε της γραμμής και χωρίς χρέωση θα βελτιωθεί η κατάσταση.Δεν ήξερε βέβαια πόσο. Ξέρει κανείς κάτι? Έχει τύχει σε κάποιον κάτι παρόμοιο?

mariossss
29-11-12, 21:37
Μην τα πιστευεις αυτα και μενα τα ιδια μου ειπανε και την πατησα οι οπτικες συνδεουν τα Α/Κ απο εκει ερχεται χαλκος μεχρι το σπιτι σου

makis
30-11-12, 00:12
Καλησπέρα σε όλους , Μένω στον Άγιο Δημήτριο Αττικής , μετακόμσα σε νέο σπίτι και αποφάσισα να βάλω σταθερή wind συγκεκριμένα το Wind Medium. Τα αποτελέσματα σε σύγκριση με την ίδια εταιρία σε άλλο σπίτι στην ίδια περιοχή λίγα τετράγωνα πιο πάνω απογοητευτικά από 12mbps πέσαμε στα 5,9. Η δικαιολογία πέρνουμε από διαφορετικό κέντρο του οτε το οποίο έχει μεγάλη απόσταση από το σπίτι αλλά το προσπερνάω. Ήρθε χθες ένας εκρπόσωπος της εταιρίας και με ενημέρωσε ότι πέρασαν οπτικές ίνες στην περιοχή επειδή οι γραμμές είναι χάλια και μου ζήτησε ένα λογαριασμό για να δεί αν μπορώ να μπώ στις "νέες" γραμμές.Διαπίστωσε ότι όντως μπορώ και με ενημέρωσε ότι σε 10 μέρες θα πραγματοποιηθεί "καθάρισμα" όπως είπε της γραμμής και χωρίς χρέωση θα βελτιωθεί η κατάσταση.Δεν ήξερε βέβαια πόσο. Ξέρει κανείς κάτι? Έχει τύχει σε κάποιον κάτι παρόμοιο?

Μου φαίνεται σενάριο HOL :hmm: κουστουμαρισμένος και έτσι φέρτε ένα λογαριασμό να δω ... Μην κάνεις κανένα αστείο και πέσεις στην παγίδα,και δώσεις λογαριασμούς και τους και πληρώνεις ποσό αποσύνδεσης στην περίπτωση που δεν έχεις κλείσει χρόνο στην εταιρεία που ήδη είσαι ... ΠΡΟΣΕΞΕ

nyannaco
30-11-12, 09:31
Δεν δείχνουμε ποτέ λογαριασμούς, ούτε δίνουμε οποιοδήποτε άλλο προσωπικό στοιχείο, σε κυρίους και κυρίες που μας χτυπούν την πόρτα. Ιδανικά, δεν τους ανοίγουμε καν, αν δεν βεβαιωθούμε ποιοί είναι! Σου έδειξε κάτι που να πιστοποιεί ότι είναι από τη Wind? Σίγουρα όχι, γιατί καμία σοβαρή εταιρεία (ναι, σηκώνει συζήτηση, αλλά ας μην την ανοίξουμε εδώ) δεν στέλνει ανθρώπους να κτυπάνε κουδούνια, επικοινωνεί με e-mail ή τηλεφωνικά, ή ακόμη και με snail mail.

pat122
30-11-12, 10:42
πωλητές της wind που πουλάνε ότι τους κατέβει χωρίς να υπάρχει. πρόσεχε τους και πάντα πριν υπογράψεις διάβασε αυτά που θα σου δώσουν και αν σε συμφέρει προχώρα το αλλά μην περιμένεις τρελή αλλαγή στις ταχύτητές σου

@ ADSLgr.com All rights reserved.